Turgutlu Oto Ekspertiz

Günümüzde çoğu insan araç alım satım yaparken ilk olarak bir ekspertiz firmasına uğramaktadır. Bazı muaf tutulan haller dışında ekspertiz raporunun zorunlu hale gelmesi ve insanlarda oluşacak olan güven duygusunun oluşması da bu durumu etkili kılmaktadır. Bir araca ekspertiz raporu alacağınız zaman öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken husus firma tercihidir.

Firmayı tercih ederken kullanılan cihazların TSE belgeli olmasını, personel ekibinin uzmanlardan oluşmasını ve firmadaki hizmet anlayışını göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bütün bu hususları araştırırken sizler yorulmayın diye biz hepsini bir arada topladık ve ortaya tek bir firma çıkarabildik. Turgutlu Oto Ekspertiz kuruluşundan bu yana en çok tercih edilen oto ekspertiz firması olmasının yanı sıra anlatacaklarımızdan sonra sizlerin de tercihi olacağından eminiz.

Turgutlu Oto Ekspertiz firmasında yatan en büyük ilke müşteri memnuniyetidir. Takdir edersiniz ki müşteri bu işin yapıtaşıdır, Firmaya gelen hiçbir müşterinin mağdur olmaması, vermiş olduğu ücrete müteakip hizmet olarak karşılığını alması ve güvenilir bir ekspertiz raporu ile ayrılması en büyük temennidir.

Turgutlu Oto Ekspertiz Fiyat

Turgutlu Oto Ekspertiz Fiyat

Turgutlu Oto Ekspertiz de Motor Performans Testi

Yapılacak olan test aşamalarında en önemli test motor ve performans testleridir. Ekspertiz raporu almak isteyen kişinin öncelikli olarak alması gereken bir hizmettir. Turgutlu Oto Ekspertiz firmasında motor ve performans testlerinde sürecin nasıl işlediğini kabataslak anlatmak gerekirse; Öncelikle aracın motor performansını ölçecek teknoloji harikası cihazlar kullanılmaktadır.

Kullanılan bu cihazlar gibi teknik ekip personelleri de uzmanlardan oluşmaktadır. Yani anlayacağınız firmanın donanım konusunda herhangi bir eksiklliği bulunmamaktadır. Süreci sıralayacak olursak;

Motorda bulunan tekerlek gücüne bağlı modifikasyon testleri yapılıyor. Ardından modifikasyon öncesi ve sonrası performans karşılaştırması yapılarak ortaya çıkmış olan motor gücü ile motorun performansı ve tork gücü tespit ediliyor. Bütün bu işlemlere müteakip ayrıca motor ve performans testleri yapılırken şu hususlara da bakılıyor;

 • Motoru korumakta olan kapağın kontrolü sağlanıyor.
 • Motorda turbo bulunuyor ise turbonun performansı ve çalışma devri hesaplanıyor.
 • Antifirizin kalitesi saptanıyor ve kontrolü sağlanıyor.
 • Motordaki yağın durumuna bakılıyor.
 • Motorun ses, ısı ve izolasyon kontrolleri yapılıyor.
 • Motora bağlı olarak elektrik aksamlar kontrol ediliyor.
 • Su hortumları ve hidrolik direksiyon borularındaki kaçaklar kontrol ediliyor.

Görmüş olduğunuz üzere kalbinizin değil motorunuzun sesini dinleyin derken şaka yapmıyorduk. Firma motora bakarken birçok hususa dikkat ediyor ve en ufacık bir sorunu bile rapora kaydetmekten çekinmiyor. Bu aşamada yanlızca alım satım yaparken değil ayrıca mevcut aracınızın motor ve performans testlerini de yaptırmak için gelebilirsiniz. Motorunuzu gönül rahatlığı ile uzman kadrodan oluşan ekibe teslim edebilir ve oluşacak olan raporda motorunuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

Turgutlu Oto Ekspertiz

Turgutlu Oto Ekspertiz

Turgutlu Oto Ekspertiz Raporu

Turgutlu Oto Ekspertiz firması gelen müşterilerinin taleplerine hızla karşılık verebilmek adına; oto eksper işlemlerini yoğunluk durumu ve bakılacak hususlar doğrultusunda ortalama 30 dakika ile 2.5 saat arasında tamamlamaktadır. Ancak son zamanlarda ünlenmesi ile de yoğunluğun artması sebebiyle kanunda geçen süreyi kullanmak zorunda kaldığını da belirtelim.

Eksper raporları araçta bakılması gereken hususların çoğunluğu halinde 4 ila 7 iş günü içerisinde hazırlanmaktadır. Ayrıca firma çevre illerden gelecekler müşteriler için özel randevular oluşturmakta ve ekspertiz raporunda oluşturulan randevu doğrultusunda herhangi bir gecikmeye mahal vermemektedir.

Oto Ekspertiz Raporunda Dikkat Etmeniz Gerekenler

Turgutlu Oto Ekspertiz firması tarafından oluşturulan raporda dikkat etmeniz gereken birkaç husus bulunmaktadır. Hali hazırda firma hazırlamış olduğu raporda detaylıca belirtiyor olsa da sizin de fikir sahibi olmak adına bakmanız gereken sorunlar olacaktır. Bunları sırasıyla anlaşılacak şekilde maddeleyecek olursak;

 • Aracın kaporta aksamlarında herhangi bir çürüğün bulunup bulunmaması.
 • Motor ve taşıyıcı aksamların üzerindeki hasar durumu.
 • Motor bloğunda olası çatlak veya başkaca bir sorunun bulunup bulunmaması.
 • Herhangi bir yağ eksiltmesi veya kaçağın söz konusu olması.
 • Motorda bulunan üflemelerin kaynağı.

Belirtilen hususlar çerçevesinde ekspertiz raporunuzun araç hakkındaki görüşünü sizler de tespit edebilirsiniz. Ayrıca Turgutlu Oto Ekspertiz hazırlamış olduğu ekspertiz raporlarının sonuna araç ile ilgili sorunların ve belirtilmesi gereken hususların bulunduğu bir kısa rapor yazısı da hazırlamaktadır.

Araba Motoru Nasil olur

Turgutlu’da Oto Ekspertiz

Turgutlu’da birkaç bölgede oto ekspertiz firması mevcut. Yerel işletmelerin yanında, daha geniş firmaların franchise bayilikleri de Turgutlu’da bulunuyor. Bu yüzden seçim yaparken karşımıza birden fazla seçenek çıkıyor. Tabi burada en önemli kriterlerden ikisi kalite ve güven.

Güven kısmı yasalar ile az da olsa güvence altına alınmış olsa bile müşteri haliyle hiçbir zaman sorun yaşamak istemiyor. Yasalarda da satın alınmış 2. el aracın, kısa sürede oto ekspertiz raporuna ters düşecek şekilde arıza çıkarmış olması halinde, bu durumun sorumlusunun araç sahibi veya oto ekspertiz firması olduğu belirtiliyor. Böyle bir sorun ile karşılaşırsanız mutlaka hakkınızı arayın.

Turgutlu’da Nerede Oto Ekspertiz Bulabilirim?

Turgutlu’daki oto ekspertizlerin çoğu Turgutlu Merkez’de konumlanmış durumdalar. Ancak Merkez dışında da oto ekspertiz bulabilmek mümkün. Kurumsal bir Nokta Arıyorsanız adres belli Subaşı mahallesiİzmir Ankara Asfaltı No:2645400 Turgutlu/Manisa. Eğer randevu alamamışsanız ve işiniz acilse bu konuma gidip hizmet talep edebilirsiniz.

Kurumsal Turgutlu Oto Ekspertiz Konum

Turgutlu’da Oto Ekspertiz Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Oto ekspertiz seçimi yaparken büyük önem arz eden birçok kriter mevcut. Bunlardan en önemlileri güven, hizmet kalitesi ve müşterinin ihtiyacı. Güven ve hizmet konusunda firmaların; TSE-HYB, ISO 9001 ve ISO 10002 sertifikalarına sahip olup olmadığına, daha önce hizmet almış müşterilerin, sosyal medya veya internet ortamında herhangi bir yerde paylaştıkları yorumlara ve firmaların internet sitelerinde bulunan test aşamalarına bakılabilir. Bu aşamalar genelde şunları kapsar:

Boya Kontrolü

İlk işlemdir. Micron ölçüm cihazı kullanılır.

DYNO Testi

Motor ve tekerlek gücü, tork değeri ve şanzıman aralığı ölçülür.

Motor ve Mekanik Kontrolleri

Abs, enjektör ve gösterge panelleri kontrol edilir.

Süspansiyon Testi

Aracı yol tutuşu ve süspansiyon değerleri ölçülür.

Yanal Kayma Testi

Bir kilometrelik bir alan içerisinde, aracın sağa ve sola ne kadar kaydığı tespit edilir.

Fren Testi

Frenler kontrol edilir. En önemli testlerden biridir.

Diagnostik Testi

Araçtaki tüm ağrıza kayıtları kontrol edilir. (Dianoz cihazları bağlanır.)

Akü Testi.

Akü voltajı, akü ömrü, şarj durumu kontrol edilir.

Bu aşamalar tam kapsamlı bir testin olmazsa olmazlarıdırlar ve yaklaşık 30 dakika ile 1 saat arasında tamamlanmaktadırlar. Bu yüzden gitmeden önce mutlaka internet sitelerinden veya ulaşabileceğiniz bir telefon numarasından ilgili firma hakkında bilgi almayı unutmayın.

Turgutlu’da Oto Ekspertiz Fiyatları

Genel olarak fiyatlandırma Türkiye ortalaması ile benzer seyrediyor. Firma çeşitliliği ve firmaların paket içerikleri bu konuda önemli rol oynuyor. Turgutlu oto ekspertiz fiyatları 2022 yılı itibari ile 200 TL ile 1350 TL arasında değişiyor. Ortalama fiyatlar ise 350 TL civarında. Eğer uzaktan ekspertiz paketlerini tercih ederseniz bu ücretler 700 TL gibi bir sayıyı bulabiliyor.

Turgutlu Oto Ekspertiz İletişim ve Randevu Alma

Turgutlu’da firmalar randevu ile hizmet veriyorlar. Ancak yoğunluğun az olduğu bir saatte giderseniz randevu almadan da hizmet alabilmeniz mümkün. Yine de bizce randevu almadan gitmeyin. Firmaların internet sitelerini ziyaret edip online işlemlerden randevu alabilirsiniz veya telefon numaralarına ulaşıp hem bilgi alabilir hem randevu işlemlerini telefondan da halledebilirsiniz.

Randevu Almak İçin Hemen Tıklayınız

Turgutlu Oto Ekspertiz

Turgutlu Oto Ekspertiz Fiyatları 250 lira ile 1350 lira arasında değişmektedir.

Turgutlu Oto Ekspertiz Paketleri arasında Conta Testinden, Kaporta, Motor ve Airbag Kontrollerine kadar tüm paketler mevcuttur.

Turgutlu Oto Ekspertiz Experix Kurumsal Oto Ekspertiz Bayisi ve Kurumsal bir Markadır.

Turgutlu oto ekspertiz Garantili olarak oto ekspertiz hizmeti sunmaktadır?

Turgutlu Oto Ekspertiz Kurumsal Experix Bayisi Subaşı Mahallesi İzmir Ankara Asfaltı No:2645400 Turgutlu/Manisa ‘te Konum: https://g.page/r/CaIQZlw8WLfaEBA

Turgutlu oto Ekspertiz Notere Sadece 250 Metre Yürüme Mesafesindedir.