Uşak Oto Ekspertiz

Uşak Oto Ekspertiz Neden Yapılır? Sorusunun cevabı birçok araç sahibi ve 2. El araç satın almayı planlayanlar tarafından fazlası ile merak edilmektedir. İşte Uşak Oto Ekspertiz işlemlerine dair tüm detaylar…

Neden Uşak Oto Ekspertiz Yaptırılmalıdır?

Satın alınacak olan Uşak ilinde bulunan bir taşıtın satın alınmasına karar verildiği zamanlarda akıllarda birçok soru işareti olabilmektedir. Bu gibi kararsız kalınan durumlar da, alınacak olan  2. El  araçların daha evvel nasıl kullanıldığı ve söz konusu olan araçlarda ne gibi işlemlerin yapıldığının bilinmesi gerekmektedir. Uşak Oto Ekspertiz firmaları bu hususta daha sonra ortaya çıkması muhtemel olan sorunlar hakkında tüm detayları rapor olarak sunmaktadır.

Uşak Oto Ekspertiz işlemleri konusunda hizmet veren firmaların yaptığı işlemler ise aşağıdaki gibidir:

• DYNO Testi

Süspansiyon Testi

• Kaporta kontrolü

• Yazılım Kontrolü

• Motor Kontrolü

• Ön ve Arka tampon kontrolü

• Boya Kalınlık Ölçümü

• Fren Testi gibi

2. El araçların kaporta kontrollerinde, özel cihazlar kullanılmaktadır. Bu işlem esnasında Uşak Oto Ekspertiz raporuna eklemeler yapılır.

Uşak Oto Ekspertiz firmaları, Oto Ekspertiz için getirilen araçların Diagnostik adı verilen test kontrolleri de yapılmaktadır. Bu şekilde aracın tüm elektronik aksamlarının kontrolü sağlanmış olacaktır.

Uşak Oto Ekspertiz Raporu 

2.el araç alım satımlarında alınacak olan araçların hasar kayıtları ile ilgili tüm bilgiler hakkında bilgi sahibi olunması önemlidir. Bu nedenle de Uşak Oto Ekspertiz firmalarının, yapmış oldukları işlemler ile Oto Ekspertiz raporları hazırlanmaktadır. Bu açıdan da satın alımı planlanan araçların daha sonra ortaya çıkartabileceği problemlerin öncesinde öğrenilmesi sağlanmaktadır. Uşak Oto Ekspertiz, Oto Ekspertiz raporları ihtiyaç duyulması halinde, Uşak Oto Ekspertiz firmaları ile irtibat kurulmalıdır. 

Uşak Oto Ekspertiz Paketleri Nelerdir? 

Uşak Oto Ekspertiz hizmetleri almak için, Uşakta birçok ekspertiz firması bulunmaktadır. Uşak Oto Ekspertiz firmalarına ait olan birçok farklı ekspertiz paketi bulunmaktadır. Uşak Oto Ekspertiz hizmetlerinde oto ekspertiz hizmet paketleri, kendi içerisinde kategorilere ayrılmaktadır. Bunun yanında ayrıca ek hizmetlerde bu paketlere dahil edilebilir. 

Uşak Oto Ekspertiz İşlemleri Esnasında Neler Yapılır? 

Satın alınacak olan bir aracın Uşak Oto Ekspertiz firmasına götürülmesi durumun da herhangi bir hasar kaydının olup olmaması bakılarak tüm kontrolleri yapılır. Hasar kaydı bulunmazsa dahi, araçların darbe alıp almadıklarının kontrolleri hassaslıkla yapılmaktadır. 

• Taşıt Hasar Kaydının Sorgulanması 

Satın alınacak olan ya da satın alımı planlanan araçların geçmiş hasar kayıtlarının sorgulanması amacı ile yapılan bu kontroller özetle; aracın kaza yapıp yapmadığının kontrolleri sağlanmaktadır. 

 

• Kaporta Boya Kontrolü 

Kaporta Boya kontrolleri, araçların şasi numaralarının kontrolü ile yapılmaktadır. 

 

• Araç Muayenesi 

Bu işlem de araçların ön problemleri belirlenir. 

 

• Motor Performansı Kontrolü 

Araçların motor kısmının incelenmesi, motor sıvılarının kontrol edilmesi ile başlamaktadır. Motora entegre olmuş tüm parçalarının tek tek kontrol ve bakımları yapılır. 

 

• İç Kısım Kontrolleri 

Bu bölümde ; iç konsol, far kolu, ayna, klima, döşeme ve diğer iç kısımlarında kontroller sağlanır. 

 

• Yanal Kayma Testi 

Tüm sürücüler tarafından biline bu kontrol, araçların ön ve arka dingillerinin rot ayarlarına bakılması ile yapılmaktadır. 

 

• Fren Kontrolleri 

Araçların satın alımları esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de fren kısımlarıdır. Fren balatalarının mutlaka gözden geçirilmiş olması gerekmektedir. 

 

• DYNO Ölçer Kontrolü

Araçların kaç beygir olduğunun ve tork kısımlarının kontrolleri bu aşamada yapılmaktadır. DYNO kontrollerinin yapıldığı esnada motor yorgunluğuna da göz atılır. 

 

• Elektronik Kontroller 

Araç iç ve dış elektronik tüm kısımlarının kontrolleri yapılmaktadır. Uşak Oto Ekspertiz firmaları, taşıtların bakımlarını oto ekspertiz garantisi kapsamında yapmaktadır. 

 

Uşak Oto Ekspertiz işlemleri için; daha evvel ön görüşme sağlanan firmalar arasından seçim yapılır. Tüm oto ekspertiz işlemlerinin yapılmasından sonra elde edilmiş olan Uşak Oto Ekspertiz bilgilerine göre; ileri de meydana gelebilecek olan arıza durumlarının farkedilmesi ile birlikte çeşitli önlemler alınmaktadır. Uşak Oto Ekspertiz firmaları sayesinde, araçların oto ekspertiz işlemleri garanti altına alınmaktadır. Uşak Oto Ekspertiz işlemlerinde ; alınacak olan araç veya araçların tüm mekanik kısımları tek tek kontrol edilir. Satın alınacak olan 2. El araçların, satış işlemleri tamamen ekspertiz işlemlerinin tamamlanmasına bağlıdır. TSE Standartlarına uygun olacak bir biçimde yapılacak ola bu işlemler, güvenilir raporlama ile sona erer.

Uşak Oto Ekspertiz kontrolleri Nelerdir?

Uşak Oto Ekspertiz İle şeffaf bir oto ekspertiz işlemlerini gerçekleştirmek için aşağıda yer alan kontrollerin ve testlerin yapılması gerekiyor. Bu kontrol ve testler ise şu şekildedir :

• Süspansiyon Testi : Amortisörlerinin patlak olup olmadığına göz atılır 

• Oto Kaporta Kontrolü : Hasar almış bir çok araçta ek boya işlemine rastlanır. Yapılan ek boyalar mikro değerlerinin kontrolleri yapılmaktadır. Araçta boyama durumunun olması piyasa değerinin düşmesine neden olur. 

 

2. El araç alım ve satım işlemlerinde, Uşak Oto Ekspertiz cihazları arasında en çok tercih edilen Dinamometre kontrolleri yapılmaktadır. Bu kontroller sayesinde motor durumu gözler önüne serilir. Araç motorunun üretmiş olduğu beygir performansında herhangi bir problem var ise, kolaylıkla tespit edilir. 

 

Uşak Oto Ekspertiz İşlemleri Ne Zaman Yapılmalı? 

Uşak Oto Ekspertiz Ne Zaman Yaptırılmalıdır? Sorusu sıklıkla sorulan sorular arasındadır. Uşak Oto Ekspertiz işlemlerinin ana amacı kara taşıtlarının en son güncel performans durumunu ortaya koyar. Bu açıdan bakıldığında; Uşak Oto Ekspertiz, araçların satım işlemlerinden evvel yapılması gerekmektedir. Alanında uzmanlaşmış olan kişiler tarafından oto ekspertiz işlemlerinin yapılması bu açıdan çok önemlidir. Satış işlemlerinde, güncel oto ekspertiz raporunun olması gerekmektedir. 

Uşak Oto Ekspertiz işlemleri, Oto Ekspertiz firmalarının randevu koşullarına göre, raporlama süreçleri; 30 dakikadan-3 iş günü arasında değişiklik göstermektedir. Uşak Oto Ekspertiz firmaları; sahip oldukları elektronik cihazlar ile ekspertiz işlem sürelerini kısaltmaktadır. Zaman zaman yaşanan yoğunluklar nedeni ile randevu alınarak ekspertiz firmalarına gidilmelidir. Araçların, kontrol cihazları ile ekspertiz de geçirecekleri süre de azalmaktadır. Uşak Oto Ekspertiz firmaları, vermiş oldukları hizmetler içerisinde, özel paketler ile işlemlerini yürütmektedir. Bu paketlerin ücretleri genel de belirli bir standart aralığına sahiptir. Ancak paket içeriğine göre fiyatlarda yükselmekte veya azalmaktadır. Oldukça kaliteli olan elektronik ekipmanlar ile verilen bu paket işlemleri, standart fiyat hizmeti ile müşterilere sunulmaktadır. 

Uşak Oto Ekspertiz Firmaları, TSE koşullarına uygun olarak hizmet vermektedir. Uşak Oto Ekspertiz işlemleri sırasında meydana gelebilecek olan herhangi bir hata ya da elektronik aletlerden kaynaklanan yanlışlıklar, tarafların mağduriyete uğramasına neden olabilir. Bu açıdan firma seçimleri çok önemlidir. 

2. El Araç Satışlarında Ekspertizlerin Hukuki Sorumlulukları Nelerdir? 

Yasalarımız ve yönetmeliklerimize bakıldığı üzere; oto ekspertiz raporları, alınacak olan araçların hakkında genel bilgileri içerir. Bu açıdan, satış işlemleri alıcı ve satıcı olanların beyanlarına göre değil de ekspertiz raporlarına göre hareket edilmelidir. Bu açıdan araç satış işlemlerinde söz konusu olan araçların üzerinde oto ekspertiz firmalarının sorumlulukları bulunmaktadır. Bu konuyla ilgili tüm düzenlemeler yapılmıştır. 

Satılması planlanan araçların, sorunlarının ortaya çıkışı ; satıcılar ya da oto ekspertiz firmaları kapsamında ortaya çıkmış ise müteselsilen sorumluluk söz konusudur. 

30331 sayılı yönetmelikte yapılan düzenleme de ;  8 yaşın üzerinde ya da 160.000 km’nin üzerinde yer alan araçların oto ekspertiz raporunun bulunma zorunluluğu bulunmamaktadır. 

Oto Ekspertiz Sorumluluğunun Ortaya Çıkması İçin Hangi Kusurların Meydana Gelmesi Gerekmektedir? 

Bu konuya açıklık getirmek için ilk evvel “Ayıp” kavramını açıklamakta fayda var. Ayıp kavramı: satılmış olan herhangi bir aracın alıcı tarafına bildirilen özelliklerinin bulunmamasıdır. 

2. El araç alım ve satım işlemlerinde hukuksal boyuta kadar giden konular şu şekilde sıralanabilir :

• Araçların kilometresinin Düşürülmüş olması 

• Araçların kaza kaydının bulunmaması 

• Aracın iç aksesuar ve cihazlarının bozuk olması 

• Araçların şase kısmında kırılma, eğilmenin olması gibi

Uşak Oto Ekspertiz firmalarının sorumluluklarının doğması için yukarıda yer alan durumların yaşanması gerekmektedir. Özetle oto ekspertiz raporunun aracın şu anki durumunu hatasız olarak aktarmış olması gerekmektedir. Bu kusurların daha sonra farkedilmesi halinde durum hemen satıcı ve ekspertizlere iletilmelidir. En baştan ifade ettiğimiz gibi daha sonradan kusurların ortaya çıkması, ekpertizin müteselsilen sorumlu olması anlamına gelmektedir. Bunun yanında oto ekspertiz raporunda bilinerek hata yapılması söz konusu ise ; bu durum ayrıca “Özel Belge de Sahtecilik” suçunu da ortaya çıkarır. Fakat yine de bu gibi durumlarda kusurun farkedilmesi halinde ekspertiz firmasına durum bildirilmelidir. Ayıp sorumluluk süresi 2 yıldır. Şayet Uşak Oto Ekspertiz hizmetini almadan evvel satış işlemi yapılmış ise, satıcı tarafın sorumluluğu devam edecektir. Yani özetle yönetmelikte zorunlu olan oto ekspertiz raporunun alınmaması satıcının sorumluluğunu ortadan kaldırmaz. Bu açıdan şeffaf ve tarafsız olarak oto ekspertiz hizmetlerini veren Uşak Oto Ekspertiz firması ile çalışmak önemlidir. 

Ortalama olarak 6 ay ya da 2 sene arasında sürebilen davaların sonuçlanması halinde zarar uğrayan alıcıların zararları karşılanacaktır. Uşak Oto Ekspertiz firmaları herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için ellerinden gelen en iyi hizmeti vermeye çalışacaktır. 

Birçok araç alım ve satım işlemlerinde, araçların kusurların çoğu zaman hile ile örtülmektedir. 

Uşak Oto Ekspertiz firmaları, 2. El araçlara oto ekspertiz işlemlerinin verilmesi için en kaliteli hizmeti vermeye gayret etmektedir. Alıcılara doğru bilgi vermek için gayret eden firmalar, elektronik cihazlar da en son markaları kullanmaktadır. İl dışından gelen birçok müşterilere hizmet vermeye gayret eden firmalar, noter onaylı oto ekspertiz raporunu hem sunum hem de rapor olarak sunmaktadır. Oto Ekspertiz sektöründe, çoğu kez hileli yöntemler ile karşılaşılmaktadır. Bunun için Uşak Oto Ekspertiz firmalarının yetki belgesine sahip olan firmalarının tercih edilmesi çok önemlidir. Burada oto ekspertiz başvurusunda bulunacak olan kişilerin, çok iyi araştırma yapması gerekmektedir. Bunun yanında Uşak Oto Ekspertiz hizmetleri olarak, hatalı ekpertiz raporlarının teyitleri de yapılmaktadır. Bu açıdan en yakın Uşak Oto Ekspertiz firmasına başvurulması sağlıklı olacaktır. 

Uşak, Oto, Ekspertiz, Uşak Computest Oto Ekspertiz, Uşak Ekspertiz, Dyno Test, Uşak Oto Ekspertiz, Uşak Oto Ekspertiz, Uşak Oto Ekspertiz, Uşak Oto Ekspertiz Fiyatları, Uşak Oto Expertiz, Uşak Oto Check Up, Uşak Oto Test, Uşak Dinamometre 4 Çeker, Uşak Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Uşak Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Uşak , Uşak Mobil Oto Ekspertiz, Uşak Mobil Oto Ekspertiz, Uşak Oto Mobil Ekspertiz Fiyatları, Uşak Mobil Oto Expertiz, Uşak Mobil Oto Check Up, Uşak Oto Test, Uşak Mobil Dinamometre 4 Çeker, Uşak Mobil Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Uşak Mobil Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Mobil Uşak , Uşak Oto Ekspertiz, Uşak Oto Ekspertiz, Uşak Oto Ekspertiz Fiyatları, Uşak Oto Expertiz, Uşak Oto Check Up, Uşak Oto Test, Uşak Dinamometre 4 Çeker, Uşak Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Uşak Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Uşak , Uşak Mobil Oto Ekspertiz, Uşak Mobil Oto Ekspertiz, Uşak Oto Mobil Ekspertiz Fiyatları, Uşak Mobil Oto Expertiz, Uşak Airbag Kontrol, Uşak Conta test, Uşak airbag bakan ekspertiz, Uşak oto ekspertiz Yorum, Uşak oto Ekspertiz Tavsiye, experix Uşak, kurumsal oto ekspertiz Uşak, garantili oto ekspertiz Uşak, sigortalı oto ekspertiz Uşak, tse belgeli oto ekspertiz Uşak, Uşak da en iyi ekspertiz, Uşak ekspertiz firmaları