İzmit Oto Ekspertiz

  • El araç alım satım işlemlerinde alanında uzman kişiler tarafından görüş alınması anlamına gelen İzmit Oto Ekspertiz, araçları estetik ve de teknik açılardan değerlendirilmesi için tercih edilmektedir. Özellikle 2. El araç alımların da ve satımlarında hayati önem arz eden bu kontroller ; araçların cihaz ve diğer aksamlarının detaylı olarak uzman kişilerce incelenerek raporlanmasını kapsamaktadır.

İyi bir oto ekspertiz hizmeti veren İzmit Oto Ekspertiz firması, söz konusu olan araçla ilgili tüm soruların yanıtını verecektir.

İzmit Oto Ekspertiz Avantajları Nelerdir?

İzmit Oto Ekspertiz kontrolleri esnasında, ustaların bu işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Çünkü araç ve sanayi hakkında bilgisi olmayan insanların, araçlarda var olan ciddi sorunları tespit etmeleri mümkün değildir. Otoların hasar geçmişlerini ya da yaşadıkları kaza sonraların da değişen aksamlarının oluşu İzmit Oto Ekspertiz raporu içerisinde yazılı yahut sunum şeklinde taraflara ulaştırılmaktadır.

İzmit Oto Ekspertiz raporu ; hasarsız, değişensiz, az kullanılmış gibi bilgilerin doğru olup olmadığı konusunda bilgi vermektedir. Satıcılar tarafından verilen bilgilerin kontrolünün yapılması satış işlemleri sonrasında meydana gelebilecek olan problemlere karşın, satıcıları da koruyacak olan raporların önemi büyüktür.

İzmit Oto Ekspertiz İşlemleri Nasıl Yapılıyor?

Alanında uzman İzmit Oto Ekspertiz İşlemlerinde birçok teknolojik cihaz kullanılmaktadır. İlk aşamada motor kontrolü yapılarak aracın genel durumu belirlenmektedir. Teknolojik kontroller ve usta görüşü ile araçların; kaporta, hasar kaydı, boya, gibi araç durumları için görüş belirtilen İzmit Oto Ekspertiz İşlemleri gerçekleştirilmektedir.

Söz konusu olan taşıtların; alanında uzman olan ustaların; tespitlerinin ardından DYNO testi, simülasyon testi, tork testi, motor testi, şanzıman testi, el freni testi gibi kontrollerde yapılmaktadır. Bunun yanında tekerlek kontrolleri de yapılmaktadır.

El freni kontrollerinde taşıtların güvenlik sorununun olup olmadığının kontrolleri sağlanırken frenleme kontrolleri de titizlikle yapılmaktadır.

İzmit Oto Ekspertiz Ücretleri Ne Kadar?

İzmit Oto Ekspertiz Ücretleri, raporu hazırlayacak olan firmalara, ekspertiz paket içeriğine, taşıtların özelliklerine ve tarafların taleplerine göre değişkenlik göstermektedir. Detaylı hazırlanan raporlamalar alım-satım aşamalarında önerilmektedir. Bu raporlama aşamasında, tarafların ihtiyaçları konusunda işlem paketleri genişlemektedir. İzmit Oto Ekspertiz ücretlerinin belirlenmesin de tarafların her ayrıntısına kadar işlem bedelleri taraflara aktarılmaktadır. Hazırlanacak olan İzmit Oto Ekspertiz raporları içerisinde ; tercih edilen sunum, kullanılan tekniklerin içeriği, testleri gerçekleştiren ekip hakkında tüm bilgiler de yer almaktadır. Tarafların talep ettiklerine göre ; teknik kontrol çeşitlerine göre fiyatlarda değişiklikler meydana gelmektedir. Bu durumda da her ihtiyaca ve bütçeye göre paket çeşitleri meydana getirilmektedir.

Kocaeli İzmit Oto Ekspertiz

Kocaeli İzmit Oto Ekspertiz

İzmit Oto Ekspertiz İle Taşıtlarda Hasar Varsa Anlaşılır mı?

İzmit Oto Ekspertiz İle taşıtlarda hasar kaydı oluşturulmamışsa hasar kaydı anlaşılır mı? Sorusu en çok merak edilen sorulardan biridir. İzmit Oto Ekspertiz raporu bir nevi taşıtın hastane kontrolü olarak düşünülebilir. Oto sanayi de alanında uzmanlaşmış olan ekipler ile birlikte elektronik cihazların eşliğinde hazırlanan oto ekspertiz raporları hatasız bir şekilde taraflara teslim edilmektedir. Bu açıdan elde edilen raporlama sayesinde söz konusu olan taşıtın ne durumda olduğu detaylıca gözler önüne serilmektedir. Bu şekilde de İzmit Oto Ekspertiz raporlarına bakılarak değerlendirilme yapılarak satış işlemleri yapılmaktadır.

İzmit Oto Ekspertiz raporu ile taşıtlarda hasar bulunması halinde taraflara bu durum halledilmektedir. Şayet söz konusu olan araçta, hasar durumu söz konusu ise rapor içerisinde mutlaka belirtilecektir. Bunun yanında da taşıtta varılan tüm değişen parçalarda mutlaka belirtilecektir. İzmit Oto Ekspertize götürülen taşıtların kaza yaşayıp yaşamadıkları ya da taşıtın borç kaydının olup olmadığı konusunda da tüm tespitler yapılmaktadır. Bu süreçte de elde silen Kocaeli İzmit Oto Ekspertiz raporu sayesinde, taşıt hakkında tüm bilgilere ulaşılmaktadır.

İzmit Oto Ekspertiz İşlemlerinde Araçlarda Nelere Bakılıyor?

İzmit Oto Ekspertiz raporu, özellikle son yıllarda 2.el taşıt sektöründe tercih edilen oto sanayi dallarından biri olmayı başarmıştır. Yasal anlamda büyük bir öneme sahip olan oto ekspertiz işlemleri, taşıt satın almak isteyenler içinde büyük bir öneme sahiptir. İzmit Ekspertiz raporları içerisinde, taşıtlarda incelenen bir çok husus yer almaktadır. Söz konusu olan aracın; tekerlek durumu, araç beyin kontrolü, değişen parça durumu, güvenlik sistemi kontrolü, kaporta durumu gibi tüm detaylara ulaşılmaktadır.

İzmit Oto Ekspertiz Raporu Alınması Süreci

  1. El araç alımlarının yanında sıfır kilometre araç alımlarında dahi, bu rapor alınmaktadır. Burada asıl dikkat edilmesi gereken en önemli konu; bu raporun alınabileceği TSE yetkili firmaların bulunmasıdır. Bu yetkili olan firmalar ile iletişime geçilerek rapor alımı için randevu talebinde bulunulabilir.

İzmit Oto Ekspertiz sürecinde ise; rapor kapsamında talep edilen kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Satın alınacak olan veya satılacak olan taşıtlarla ilgili tüm detaylara ulaşılması için; tüm noktaların tek tek kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu noktada oto ekspertiz süresi 3 iş gününe kadar çıkabilmektedir.

Oto Ekspertiz Raporumda Olması Gerekenler Nelerdir?

Satın alınmak istenilen ya da satılmak istenilen taşıtlar ilgili olarak ; oto ekspertiz raporunda istenilen tüm bilgilerin eksiksiz olarak bulunmasına dikkat edilmelidir.

Söz konusu olan aracın, belli başlı kısımlarına bakılması önemlidir. Bu açıdan da ilk evvel aracın motor kısmı incelenmelidir. İzmit Oto Ekspertiz İle araçların, hasarı söz konusu ise bunun tespiti kolay bir şekilde yapılacaktır.

İzmit Oto Ekspertiz Makinaları Nelerdir?

İzmit Oto Ekspertiz İşlemleri sırasında birçok farklı cihaz kullanımı yapılmaktadır. İzmit Oto Ekspertiz makineleri, işlemlere uygun olarak tasarlanmışlardır.

Oto Ekspertiz kontrollerine genel olarak bakıldığında ise oto ekspertiz makineleri şu şekildedir:

  • Yönetim Paneli
  • Lift Kontrolü Cihazı
  • Boya Kontrolü Cihazı
  • Akü Testi Cihazı
  • Fren testi Cihazı
  • Dinamometre Cihazı
  • Yazılım Cihazı

Tüm bu elektronik aletler, İzmit Oto Ekspertiz esnasında bulundurulması gereken cihazlardan bazılarıdır. Firmadan firmaya değişiklik gösteren cihazların TSE destekli olması, yapılan tüm kontrollerin hatasız yapılmasını da sağlayacaktır.

İzmit Oto Ekspertiz Raporu, araçların en ince noktasına kadar incelenmektedir. Bu aşama da işinde uzman olan bir oto ekspertiz firması ile bu işlemler yapılmalıdır. İlk aşamada motor ve kaporta incelenmesi yapılacaktır. Bu adımdan sonra da, taşıtların diğer kısımları da incelendikten sonra rapor oluşturulacaktır.

İzmit Oto Ekspertiz Raporu Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?

İzmit Oto Ekspertiz raporlarının belirli bir geçerlilik süresi bulunmamaktadır. Taşıtların satım işlemleri yapılmadan evvel bu raporun alınma zorunluluğu bulunmaktadır. Böylelikle de taşıtların, satış işlemleri daha güvenli ve de kolay bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Bu şekilde taşıtı satın alacak olan kişi de bir güven duygusu gelişecektir. Taşıtların oto ekspertiz işlemleri sırasında Tramer sorguları da yapılabilir. Ama en detaylı veri oto ekspertiz ile elde edilebilir.

İzmit Oto Ekspertiz Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

  1. El araç alımlarında evvel mutlaka yapılması gerekmektedir. Bu sorumluluğun ana sebebi ise; kayıt dışı olan hasarlar sonucunda değişen parçaların tespitinin yapılması içindir. Resmi kayıtlarda bulunmayan hasarların tespitinin yapılması oldukça zordur. Bu yüzden oto ekspertiz raporu önemlidir. Bunun haricinde araç kontrolleri esnasında elde edilen veriler ile ileride ortaya çıkabilecek olan problemlerin de önüne geçilmektedir.

İzmit Oto Ekspertiz Ücretini Kim Ödemeli?

İzmit Oto Ekspertiz İşlemlerinin Ücretleri, oto ekspertiz talebinde bulunan kişinin ödemesi gerekmektedir. Çünkü ikinci el araç alım ve satım işlemlerinden önce, alıcı taraf alacağı araç konusunda detaylı bilgiye ulaşmak isteyecektir. Bu açıdan ekspertiz ücreti talepte bulunan taraf tarafından ödenmelidir. Ayrıca bir satış öncesi, ileride bir sorunun yaşanmaması için satıcı da oto ekspertiz işlemi talebinde bulunabilir. Özetle İzmit Ekspertiz Ücretini talep eden kişi ödemelidir.

İzmit Oto Ekspertiz Raporu Başlıkları Nelerdir?

İzmit Oto Ekspertiz raporunun başlıkların bakıldığında, tüm detaylar düşünülmüştür.

İlk aşamada yapılan kontrollerde, motor performans testi esnasında tüm detaylar başlık başlık göz önüne serilmiştir. Yani motor performans testi başlığı altında ; motorun verimlilik oranları karşımıza çıkacaktır. Kaportada yapılan kontrollere bakıldığında ise, kaporta konusunda tüm veriler bu başlıkta ele alınmıştır. Kaporta değişmiş mi? Hangi maddeden yapılmış? Gibi birçok sorunun yanıtı verilmiştir.

Araçta yapılan fren testlerin de ise, hayati olan tüm kontroller hakkında detaylar bu başlık altında yer alır.

İç ve dış aksam kontrollerinde ise, söz konusu olan aracın tüm elektronik noktalarının kontrolleri yapılmıştır.

İzmit Oto Ekspertiz Raporu Kaç Güne Çıkar?

İzmit Oto Ekspertiz raporu, ön onay incelemesi de gerektiren bir rapordur. Bu aşamada uzman ekiplerce yürütülen incelemeler sonucunda, 4 ile 7 iş günü içerisinde ilgili taraflara teslim işlemi gerçekleşecektir. Elde edilen oto ekspertiz raporu ayrıca, söz konusu olan aracın piyasa değerini de belirlemektedir. Kocaeli İzmit Oto Ekspertiz kontrolleri esnasında, taşıtın birçok noktası ayrı cihazlara bağlanarak yazılım ile de kontrolleri sağlanmaktadır. Bu açıdan kontroller tahmin edildiğinden de uzun sürmektedir. Yukarı da bahsettiğimiz gibi tüm kontroller uzman ustalar tarafından titizlikle yapılmaktadır. İzmit Ekspertiz firmalarının güvenilirliği de burada önemlidir. Yapılan tüm kontroller belirli bir işlem sırasına göre yapılmaktadır.

İzmit Oto Ekspertiz Uzmanı Hangi Yetkinliklere Sahip Olmalı?

İzmit Oto Ekspertiz uzmanının, en az ön lisans mezunu olması gerekmektedir. TSE yetki belgesine de sahip olmalıdır. Çok tercih edilen firmalar her zaman en doğru tercihlerden biri olacaktır. Ayrıca alanında uzman olan kişilerin olduğu bir ekibe sahip olan firmalar tercih edilmelidir. Çünkü oto ekspertiz işlemleri, oldukça dikkat ve alanında uzmanlık gerektiren bir kontroldür. Oto ekspertiz raporu alındıktan sonra araçta bir problem tespiti yapılır ise, bu durum yasal mecralar ile muhatap olmak zorunluluğunu ortaya çıkartır. Bu açıdan tanınmış firmalar ile destek almak çok önemlidir.

İzmit Oto Ekspertiz

İzmit Oto Ekspertiz Fiyatları 250 lira ile 1350 lira arasında değişmektedir.

İzmit Oto Ekspertiz Paketleri arasında Conta Testinden, Kaporta, Motor ve Airbag Kontrollerine kadar tüm paketler mevcuttur.

İzmit Oto Ekspertiz Experix Kurumsal Oto Ekspertiz Bayisi ve Kurumsal bir Markadır.

İzmit Oto Ekspertiz Garantili olarak oto ekspertiz hizmeti sunmaktadır?

İzmit Oto Ekspertiz Kurumsal Experix Bayisi Körfez Experix

İzmit Oto Ekspertiz Notere Sadece Yürüme Mesafesindedir.