Akü kontrolü aracınızın durumunu ortaya çıkarır. Aracınızın genel durumu, akünün iyi durumda olmasına bağlıdır. Ne yazık ki, birçok sürücü pille ilgili sorunları ciddi arızalar meydana gelene kadar önemsemez. Böyle bir arıza muhtemelen soğuk bir sabahta, işe koşarken veya araba çalışmadığında olur.

Nasıl önlenir?

Çözüm basit: Akü kontrolü.

Neden bir tamircide yapmak en iyisidir sorusuna cevap vermeye çalışıyoruz.

Düzenli Akü kontrolü, akü durumuyla ilgilenmenin yollarından biridir. Ayrıca, aracınızın aküsünün birkaç yıl bile iyi durumda kalmasını sağlayacak belirli kullanım kurallarına uymaya değer. Her şeyden önce, aküyü temiz tutmaya çalışın. İhmal edilmiş ve kararmış direkler voltaj dalgalanmalarına neden olabilir. Temizlemeye daha dayanıklı olan elemanları özel bir fırça veya küçük zımpara kağıdı ile çıkarabilirsiniz. Temizlerken dikkatli olmayı unutmayın.

Akü Kontrolü Neden Şarttır?

Temel bir Akü kontrolü için aracınızı Experix Kurumsal Oto Ekspertiz’e bırakabilirsiniz. Sökülebilen akünüz varsa, sigortaları çevirmeye ve elektrolit seviyesini kontrol etmeye değer. Experix Kurumsal Oto Ekspertiz bir akünün en ince noktasına kadar teknik inceleme yapar. Böylelikle akünüz hakkında endişelenmeye gerek kalmaz.Bu fırsatı ayrıca elektrik bağlantılarını, yani kelepçelerin stabilitesini kontrol etmek için kullanın. Çünkü bazı akü noktaları daha büyük düz olmayan yüzeylerde gevşer ve ayrılır. Bunları gerektiği gibi sıkacağımızdan ve durumları hakkında size bilgi vereceğimizden kuşkunuz olmasın. Experix Kurumsal Oto Ekspertiz sizin için en ince noktasına kadar Akü kontrolü teknik araştırması yapar. Sorun bulduğunda sizinle paylaşır.

Experix’te gördüğümüz bir diğer sorunsa ekspertize gelen araçlarda akünün kendi kendine boşalmasıdır. Kışın arabalarını çok nadiren kullanan ve açık havada park eden sürücüler, kendi kendine boşalmasını önlemek için akünün bağlantısını kesmeli ve kuru ve sıcak bir odada muhafaza etmelidir. Ayrıca, sıcak koşullarda akünüzün plakaları sülfatlanır. Öte yandan, düşük sıcaklıklarda pilin performansı yüzde 20-30’a kadar bile önemli ölçüde düşer! Yetersiz şarj, örneğin işe, alışverişe vb. kısa mesafeleri kat ederek etki artar.

Akü Kontrolünde Neden Experix Kurumsal Oto Ekspertiz

Aku-Kontrolunde-Neden-Experix-Kurumsal-Oto-Ekspertiz

Experix Kurumsal Oto Ekspertiz teknik olarak aracınızın en ince ayrıntısını bilen ekip arkadaşlarına sahiptir. Her gün binlerce araç sahibini şehirdeki en iyi ekspertiz deneyimini yaşarken görmeniz mümkün! Başta akü kontrolü olmak üzere geri kalan tüm oto bakım teknik işlerde biz güvenebilirsiniz. Özel destek ekibimiz, sorularınızı yanıtlamaya yardımcı olmak için her zaman hazırdır. Experix Kurumsal Oto Ekspertiz aracınızı en iyi bilendir.

Aracınız Hakkında Detaylı Bilgi

Aracınızı bir ekspere bırakmak istersiniz. Aracınız hakkında her bilgiyi almak ve bu bilgiyi alırken yanıltılmamak en doğru yoldur. Experix Kurumsal Oto Ekspertiz bunun için çok temiz ve güvenli bir yol sunuyor. Aracınızı ister alırken ister satarken bize getirirseniz şu üç ana noktayı garanti etmiş olursunuz; güvenlik, şeffaflık ve prensipli iş.

Peki bu üç noktanın önemi nedir? Güvenlik; size sunduğumuz her konuda teknik ekibimize ve fabrikada yetişmiş elemanlarımıza güveniriz. Evet, bir araç yapmıyoruz fakat yapılmış bir aracın hatalarını bulmak çok daha zorlu bir süreç. Biz aracınızı incelerken en ince noktasına kadar dikkat ediyor her noktayı sizinle paylaşıyoruz. İkinci noktaysa şeffaflıktır. Yaptığımız her işte önünüzdeyiz. Sizinle her noktayı paylaştığımız gibi sizin için kolaylık sağlayacak yolları da paylaşıyoruz.

Teknik Servis

Teknik servis gerekiyorsa en kısa sürede güvenilir bir servis imkanı sunuyoruz. Eğer aracınızı henüz satın almadıysanız ayrıntılı bir şekilde araç ekspertizi yaparak para ödeyeceğiniz aracın gerçekten bu değere sahip olduğunu kontrol ediyoruz. Güvenilir bir deneyime ihtiyacınız varsa Experix tercihiniz olabilir.

Eğer iyi bir satış deneyimi gerekiyorsa bunu da sağlıyoruz. Aracınızı aldığınız andan itibaren yanınızdayız ve size güvenilir hizmeti şeffaf fiyatlarla sunuyoruz. Son olarak prensip sahibiyiz. Herhangi bir aracı ve araç sahibini kendi müşterimiz olarak kabul ettikten sonra onun tüm sorunlarıyla yakından ilgilenir aracıyla ilgili her noktayı öğrenmesini sağlarız. Randevu aldığınızda bunun gerçekleşeceğini bilirsiniz.

Olası bir acil durumdaysa Experix Kurumsal Oto Ekspertiz olarak sizi yarı yolda bırakmaz, haber vererek zaman kaybınızı telafi ederiz. İşte tüm bu özellikler bugün ekspertiz alanında kurumsal olarak hizmet vermemizi sağlıyor. Eğer siz de aracınız hakkında her ince noktayı öğrenmek istiyorsanız deneyimli Experix uzmanlarına danışın! Şimdi arayın, randevu oluşturun. En kısa sürede en hızlı hizmeti size sağlayalım.

Randevu İçin 

https://randevu.experix.net