BİLECİK OTO EKSPERTİZ

Oto ekspertiz işlemleri 2. El araçlar için yapıla bir profesyonel test işlemleridir. Alıcı ve satıcının hakkının korunmasını sağlar. Tarafsızlık ilkesini benimseyerek en realist raporu hazırlamalıdır. Oto ekspertiz raporları oldukça önemlidir bu raporlarda aracın geçmişi ile ilgili birçok bilgi yer almaktadır. Aracın değişen bir parçası var mı, araç daha önce hasara uğramış mı, aracın şu an mevcut arızası var mı gibi soruların yanıtlarını sağlar.

Bilecik oto ekspertiz firması uzman kadrosu ile profesyonel bir şekilde çalışmaktadır. Uzmanlaşmış ustalar ile son teknoloji cihazlar kullanırlar. Bu sayede en gerçekçi verileri elde edebilirler. Bilecik oto ekspertiz firması oto ekspertiz yapmış oldukları her aracı en ince ayrıntısına kadar detaylı bir şekilde incelerler.

2. el araçlarda dolandırıcılık olayları fazla olduğu için oto ekspertiz bunun önüne geçmektedir. Oto ekspertiz sayesinde araçların geçmişi hakkında bilgi edinerek dolandırılma ihtimali ortadan kalkar. Bilecik oto ekspertiz araçların her bölümünü ayrıntılı bir şekilde incelemektedir. Araçta herhangi bir değer düşüklüğü kaybı var mı, almış olduğu bir hasar var mı, aracın önemli değişen bir parçası var mı, şu an var olan bir arızası var mı diye detaylı olarak bakılmaktadır.

Bilecik oto ekspertiz ustaları oto ekspertiz konusunda alanında uzmanlaşmış kişilerdir. Detaylı bir şekilde inceleme yaptıktan hemen sonra rapora tüm ayrıntıları yazarlar. Müşterileri bilgilendirmek durumunda oldukları tüm bilgileri birebir anlatırlar. Sürekli olarak kendilerini geliştirirler ve son teknoloji cihazları kullanırlar.

BİLECİK OTO EKSPERTİZ FİYATLARI

Bilecik oto ekspertiz fiyatları her bütçeye oldukça uygundur. En kaliteli hizmeti alarak oldukça uygun fiyatlar kullanabilirsiniz. Oto ekspertiz 2. El araçlar için neredeyse zorunlu hale gelmiştir. Piyasada birçok oto ekspertiz işlemi yapan firmalar bulunmaktadır. Bu firmaların ortak belirlediği bir fiyat bulunmamaktadır. Ortalama olarak birbirlerine yakındırlar. Her firma kendi fiyatını kendisi belirle ve bu fiyatı belirlerken yapacakları hizmeti göz önüne alarak kullanacakları cihazlara kadar baz alırlar.

Bilecik oto ekspertiz firması piyasaya uygun fiyatlar belirler. Fiyat belirlerken diğer firmalar gibi kullanacağı cihazların kalitesinden kullanacağı ustaya kadar düşünür. Kaliteli bir hizmet son teknoloji ve tecrübeli ustandan oluşur. Bilecik oto ekspertiz firması bunu bildiği için son teknolojik cihazlar kullanarak en iyi ustalarla çalışır. Raporlama konusunda da oldukça uzman olan bu firma fiyat konusunda da hizmetine göre oldukça fiyatlar belirler.

BİLECİK OTO EKSPERTİZ PAKETLERİ

Bilecik oto ekspertiz firması müşterilerine daha iyi hizmet sağlayabilmek için onlara oto ekspertiz işlemleri konusunda paketler oluşturmuşlardır. Bu paketler müşterilerin taleplerine göre oluşturulmuştur. Paketlerin içerisinde kullanılan usta sayısı, kullanılan cihazlar ve yapılacak olan işlemler yer almaktadır. Her bütçeye uygunluk olması açısından en temel işlemlerden daha detaylı işlemlere doğru adım adım paketler artmaktadır.

Bilecik oto ekspertiz uzmanları sizi paketler konusunda detaylı bir bilgi ileteceklerdir. Yapılacak işlemler hakkında bilgiler vererek ustaların tecrübelerinden bahsedecekler. Kullanılan cihazın hangi teknolojiye ait olduğuna kadar detaylı bir bilgi verilmektedir. Oto ekspertiz yaptıran kişi aldığı pakette hangi hizmetleri alacağına dair bilgiler edinir.

Bilecik oto ekspertiz firması paket imkanlarından yararlanmak istemeyen müşterilerine istedikleri oto ekspertiz işlemlerinin de hizmetini sunmaktadır. Oto ekspertiz paketlerinin fiyatları da işlemlerine göre değişiklik göstermektedir.

BİLECİK OTO EKSPERTİZ CİHAZLARI

Bilecik oto ekspertiz firması oto ekspertiz konusunda markalaşmış bir firmadır. Tarafsızlık ilkesini benimseyen firma aynı zamanda alıcının ve satıcının haklarını sonuna kadar korumaktadır. Gerçekçi veriler elde edebilmek için son teknoloji olan cihazları kullanırlar. Bu cihazlar sayesinde doğru veriler elde ederler her işlemin cihazı farklıdır.

Bilecik oto ekspertiz uzmanlarının kullandıkları en temel cihazlar şunlardır; lift, boya kalınlığı ölçüm cihazı, kompresör ve şartlandırıcı, fren hidrolik test cihazı, dinanometre, lastik basınç hava saati, lastik diş derinlik ölçeri, fren ve akü test cihazı, arıza tespit cihazı, kaporta ve boya test ölçüm cihazı, yönelim paneli, süspansiyon test cihazı.

Bütün bu cihazlar oto ekspertiz sırasında bulunması gereken cihazlardır. Bunlar temel alınarak bakılan bütün testlerde genel olarak kullanılan cihazlardır. Bilecik oto ekspertiz firması bu cihazlara ek olarak başka cihazlarda kullanmaktadır. Bu cihazlar sayesinde yapılan bütün kontrolleri hatasız yaptığı gibi işlemleri de kolaylaştıracaktır.

BİLECİK BOYA KAPORTA KONTROLÜ

Bilecik oto ekspertiz firmasında boya kaporta işlemi yaptıracaksanız aracı temiz bir şekilde getirmelisiniz. Aracın üstünde kirler bulunursa yapılan oto ekspertiz işleminin hiçbir önemi kalmaz. Kirli araca boya kontrolü yapılırsa eğer bu işlem doğru sonuçlar vermez. Bunun için boya kontrolü yaptıracağınız aracı temiz bir şekilde firmaya getirmelisiniz. Boya kontrolüne getirilen araç için öncelikle ekspertiz yaptıran kişiye detaylı bilgi verilir.

Bilecik oto ekspertiz boya uzmanları aracı ilk olarak çıplak gözle test eder. Araçlarda en fazla boyanan kısımlara dikkatle bakılır ve ilk aşama tamamlanmış olunur. Daha sonra boya kontrolü için özel oluşturulan ışıklı odaya alınarak burada ayrıntılı bir inceleme yapılmaktadır. Bu ışık sayesinde aracın her alanını rahatlıkla görebilirsiniz. Hemen ardından boya kontrol cihazına bağlanır ve araç birde bu şekilde kontrol edilir. En ufak milim boya bile tespit edilmektedir. Araç geçmişte boyanmış mı ve boyandıysa ne kadar alan boyanmış bu soruların cevabını verir.

Boya testinden sonra araç kaporta testine alınır. Kaporta aracın ilk göze çarptığı yerdir ve ilk darbeyi alan yerdir. Bunun için kaporta kontrolü oldukça önem içermektedir. Kaporta kontrolü için öncelikle kaporta ustaları aracın her yerini gezerler. Çünkü aracın bütün mekanik ve motor kısmını kaporta korumaktadır. ilk bakıldığında gözle görülmeyen bir yer varsa bu sefer araç cihaza bağlanarak bakılır.

Bilecik oto ekspertiz ustaları kaporta kontrol cihazı ile aracı en ince ayrıntısına kadar inceler. Gözden kaçan bir yer olmamasına dikkat ederek aracın geçmişte almış olduğu bir darbe var mı bakılır. Kaportada darbe alınca göçükler oluşmaktadır ve bu göçükler ciddi oranda ise değer kayıpları yaşatır. Oto ekspertiz uzmanlar böyle bir durum olup olmadığını anlamak için detaylı olarak inceleme yapar. Karşılaşmış oldukları verilere göre de bir rapor hazırlarlar.

BİLECİK MOTOR MEKANİK KONTROLÜ

Motor ve mekanik bölümü aracın en önemli olan bölümüdür. Burada oluşacak bir arıza arabanın tamamen bozulmasına ya da daha fazla hasar açılmasına neden olabilir. Bunun için oto ekspertiz işlemlerinde motor ve mekanik kontrolü çok önemlidir.

Bilecik oto ekspertiz ustaları bu konuda çok dikkatli çalışarak araçta ayrıntılı bir şekilde inceleme yaparlar. Bu incelemeler sonucunda elde etmiş oldukları verileri rapora sunarlar. Motor mekanik kontrolü için öncelikle araç lifte çekilir. Araç burada ilk olarak çalıştırılır ve çalışırken çıkarttığı sese bakılır. Aracın ilk çalışmasında genel bir kontrol yapılır araçta titreme var mı, herhangi bir yabancı ses var mı incelenir.

Bilecik oto ekspertiz ustaları oto ekspertiz kapsamında motor koruyucu kapağı testi, motorun elektrik tesisatı testi, soğutma suyu hortumları ve sızdırmazlık testi, klima boruları testi, motor yapı kontrolü, hidrolik direksiyon boru kaçakları testi kontrolleri sağlanır. Hemen sonra radyatör testi, akü testi, fren hidrolik testi, antifriz kontrolü, enjektör testi, motor şanzıman ve diferansiyal yağ testi ve turbo testi yapılmaktadır.

Bilecik oto ekspertiz uzmanları bu testlerin sonucunda detaylı bir rapor hazırlarlar ve oto ekspertiz yaptıran kişiye sunarlar. Bu raporda detaylı bir anlatım bulunmaktadır. Motor ve mekanik akşamların tüm ayrıntıları bildirilir. Bu testleri yaparken her test için ayrı cihaz kullanılmaktadır.

BİLECİK OTO EKSPERTİZ AİRBAG KONTROLÜ

Otomobillerin herhangi bir kazaya karışmaları durumunda güvenlik önlemi için aracın içerisinde bulunan hava yastıklarıdır. Bu hava yastıkları aracı kullanan kişinin ve aracın içerisinde bulunan diğer yolcuların hayatını kurtarabilir. Yapılan kazada daha az yara alması için bulundurulan bir araçtır. Bilecik oto ekspertiz uzmanları airbag testini teknik açıdan yapmaktadır.

İlk önce airbag kontrolleri yapılacağı zaman bu parçanın yerinden sökülmesi gerekir. Ardından emniyet kemeri ve kablodaki dirençler kontrolle tabi tutulmaktadır. Aynı zamanda airbag beyninin orijinal olup olmadığı kontrol edilir. Teknik kontrol sırasında sensörlerin çalışıp çalışmadığı Bilecik oto ekspertiz uzmanları tarafından kontrol sağlanır.

Bunun dışında infilatör olarak adlandırılan kimyasal gaz dolu tüp kaza anında yastığın şişmesine yaramaktadır. Bu tüp içerisinde bulunan kimyasal bileşenler kontrol edilmelidir. Airbag açısından bu kontroller oldukça önemlidir. Elektronik kart olarak bilinen hava yastığı doğru zamanda çalışması için programı kontrol edilir. Bilecik oto ekspertiz uzmanları tüm bu kontrolleri sağlayarak ayrıntılı olarak rapor hazırlamaktadırlar.

BİLECİK OTO EKSPERTİZ CONTA TESTİ

Conta, motor bloğu ve motor üst kapağı arasında yer alan silindir kapaktır. Contanın buradaki görevi motor üst kapağı ve motor bloğu arasında paravan görevi görmesidir. Bilecik oto ekspertiz uzmanları contayı kontrol ederek herhangi bir yanık var mı, çatlak var mı, açılma var mı kontrol sağlarlar. Eğer contada kırılma ya da çatlama varsa ilerleyen süreçte soğutma odasında bulunan su ile motor yanma odasında bulunan gazlar birbirine karışır.

Conta üzerinde bulunan çatlamanın zamanla büyümesiyle sinirdir kapak contası yanar ve motor suyu motor yağı ile birbirine karışır. Araçta bulunan soğutma suyunun azalmasıyla motor ciddi hasar görür ve çalışamaz hale gelebilir. Bilecik oto ekspertiz ustaları bu konuyu dikkate alarak iyice inceler ve her ayrıntıyı rapora detaylı bir şekilde girerler.

Conta testi oldukça önemli bir test olduğunu görmekteyiz eğer 2. El bir araç almayı düşünüyorsanız araca kesinlikle conta testi yaptırmalısınız. Eğer conta testi yaptırmadan aracı alırsanız şu an üzerinde bulunan herhangi bir çatlama size ileride daha büyük sorun olarak dönebilir. Bilecik oto ekspertiz kurumuna getirerek aracınıza conta testi yaptırabilirsiniz.

BİLECİK OTO EKSPERTİZ ARIZA TESPİTİ

Bilecik oto ekspertiz kurumu arıza tespiti konusunda piyasada bir numaradır. Kullanmış oldukları son teknolojik cihazlar sayesinde arızayı hemen tespit edebilirler. Bu sayede araç alacak kişi araçta bulunan arızdan haberdar olur. Arıza tespiti uzman ustalar tarafından araç detaylı bir şekilde incelenerek yapılmaktadır.

2. El araç piyasasının hareketlenmesiyle birlikte fırsatçı kişiler araç satın alacak kişileri dolandırabiliyor. Oto ekspertiz testi bu dolandırma işleminin önüne geçmek için oldukça önemlidir. Oto ekspertiz aracın profesyonel bir şekilde incelenmesidir ve burada bulunan en ufak arızalar tespit edilerek rapora işlenmektedir. Bilecik oto ekspertiz kurumu arıza tespit işlemlerini detaylı olarak incelemektedirler.

İşlemlerin sonunda tutulan rapor oldukça önemlidir. Araç almayı düşünen kişi bu rapora göre karar vermektedir ve bundan dolayı raporun gerçek verilere dayanması gerekir. Arıza tespit cihazı ile yapılan tespitler sonucunda çıkan veriler rapora işlenir ve daha sonra oto eksperiz yaptıran kişiye Bilecik oto ekspertiz ustaları tarafından detaylı bilgi verilmektedir.

BİLECİK EKSPERTİZ RAPORU

Bilecik oto ekspertiz kurumunun titizlikle hazırlamış olduğu oto ekspertiz raporuna güvenerek bir karar verebilirsiniz. Çünkü bu kurum oto ekspertiz konusunda en güvenilir kurumdur. Raporlama işleminde tarafsızlık ilkesi oldukça önemlidir. Bu ilke sayesinde hem alıcının hem de satıcının hakları sonuna kadar korunmaktadır. Tarafsızlık ilkesi benimsemeyen kurumlarla çalışmamalısınız.

Bilecik oto ekspertiz ustaları öncelikle araçları detaylı bir şekilde inceler ve tespitlerini yaparlar. Bu aşamadan sonra her işlemi rapor haline getirerek not tutarlar. Bu not oto ekspertiz yaptıran kişiye sunulmaktadır. Araçta tespit edilen herhangi bir arıza, değişen bir parça ya da değer kaybı rapora aktarılır.

 Bilecik oto ekspertiz kurumu tarafından hazırlanan bu rapor oto ekspertiz yaptıran kişiye birebir detaylı olarak da anlatılmaktadır. Raporun doğru verilere dayanması oldukça önemlidir ve her işlem için farklı usta kullanılmalıdır. Bu ustaların hepsi tek tek ayrı bir şekilde rapor tutmalıdır.

BİLECİK OTO EKSPERTİZ KURUMSAL MARKA

Oto ekspertiz işlemlerinde kurumsal bir marka ile çalışmak oldukça önemlidir. Çünkü kurumsal firmalar her zaman güvenli ve tarafsızlık ilkesini benimsemiş olur. Bilecik oto ekspertiz kurumu bu alanda en iyi kurumsal markadır. Alıcıyı ya da satıcıyı desteklemez araç incelemesi sonucunda araçta ne gibi sorunlar ve hatalar görüyorsa hepsini şeffaf bir şekilde raporlar.

Bilecik oto ekspertiz kurumu bu şeffaflığı sayesinde oldukça fazla tercih edilmektedir. Oto ekspertiz işlemlerinin kurumsal bir firmada yapılmasının önemi tamamen doğru veriler elde edilecek olmasıdır. Kurumsal olmayan bir firma alıcıdan ya da satıcıda taraf olabilir ve yanlış bir raporlama yapabilir. Bundan dolayı alıcı ya da satıcı zarara uğrayabilir. Eğer zarara uğramak istemiyorsanız kesinlikle oto ekspertiz işlemleri yaptırmak için kurumsal bir firma tercih etmelisiniz.

Bilecik oto ekspertiz firması uzman ustalarla çalışarak son teknolojik cihazlar kullanırlar. Bu sayede en gerçekçi veriler elde ederek raporlama yaparlar. Kurumsal firmanın en önemli noktalarından bir tanesi de budur. Kurumsal firmalar her işlem için ayrı cihaz kullanır ve her işlemi alanında uzman olan ustalar yapar. Kurumsal olmayan firmalarda tek bir cihaz ve usta ile oto ekspertiz işlemleri yapabilirler ve buda doğru sonuç vermez.

BİLECİK OTO EKSPERTİZ; EXPERİX KURUMSAL OTO EKSPERTİZ

Bilecik oto ekspertiz kurumu oto ekspertiz işlemlerini önemseyerek test işlemleri yaparlar. Oto ekspertiz işlemi dikkat gerektiren ve ayrıntılı incelenmesi gereken bir işlemdir. Bundan kaynaklı olarak oto ekspertiz işlemleri her oto ekspertiz hizmeti veren her yerde yapılamaz. En güvenilir firmalar kurumsal olan firmalardır.

Bilecik oto ekspertiz işlemleri için öncelikle size detaylı olarak bilgilendirme yaparlar. Aracınıza yapılacak olan oto ekspertiz işlemleri hakkında önden bir bilgiye sahip olursunuz. Daha sonra aracı oto ekspertiz testine sizlerin yararlanmak istediğiniz işlemlere göre testte tabi tutarlar. Buradan çıkan sonuç ile size bir rapor hazırlarlar.

Bilecik oto ekspertiz kurumu 2. El araç piyasasında en çok tercih edilen firmadır. Müşteri memnuniyeti en üst seviyede tutmayı hedefleyen firma müşterilerine detaylı bir hizmet sunarlar. Müşterilerinin taleplerine göre hizmet sağlayan oto ekspertiz firması aynı zamanda da en kaliteli ürünleri kullanırlar. Alanında en iyi hizmeti sağlayan ekspertiz firması sayesinde kararınızı net bir şekilde verebilirsiniz. Aracınıza oto ekspertiz yaptırdıktan sonra size verilen raporu detaylı bir şekilde incelemelisiniz.