Erenler Oto Ekspertiz

Erenler Oto Ekspertiz hizmeti, pek çok Sakaryalı araç sahibinin ihtiyaç duyduğu bir hizmettir. Oto ekspertiz hizmeti alınırken işlem esnasında birçok aşama için çeşitli oto ekspertiz ekipmanları kullanılır. Kullanılan ekipmanlar bu işlemler için özelleştirilmiştir ve hassas ölçüm yapmaktadır. Türkiye’nin önde gelenlerinden olan Erenler Oto Ekspertiz firmaları, otomobil sahiplerinin ihtiyaç duyabileceği tüm ekspertiz hizmetlerini sağlamaktadır. Experix kurumsal oto ekspertiz hizmeti ile otomobil sahipleri kaliteli hizmete ulaşmaktadır.

Kompresör Nedir?

Oto ekspertiz incelemeleri için kompresör çok önemli bir yardımcı cihazdır. Bilindiği üzere kompresörler yüksek basınçlı hava üretebilen cihazlardır. Bununla birlikte otomobilin sağlıklı bir oto ekspertiz süreci geçirmesi için lastik hava basınçlarının araç için standart değerlere getirilmesinde kompresör kullanılır. Öte yandan kompresör sadece araç lastiklerine hava aktarmakla kalmamaktadır. Kompresör dinamometre test cihazının çalıştırılmasında ve araç kaldırma liftlerinin çalıştırılmasında görev almaktadır. Erenler Oto Ekspertiz hizmeti veren firmalar tarafından hizmet alanlarında standart olarak kompresör cihazı kullanılmaktadır.

Sakarya Erenler Oto Ekspertiz

Sakarya Erenler Oto Ekspertiz

Boya Ölçüm Cihazı Nedir?

Kullanılan cihazlar arasında en çok kullanılan cihazlardan birisi boya ölçüm cihazıdır. Sektörde kaplama kalınlığı ölçüm cihazı olarak da bilinmektedir. Bilindiği üzere zaman içerisinde araç parçalarının yapıldığı materyaller değişim göstermiştir. Günümüzde çeşitli metaller ile yapılan parçaların yanı sıra plastik ağırlıklı malzemeler de otomobillerin çeşitli aksamlarında kullanılmaktadır. Bunun için oto ekspertiz hizmeti veren firmanın envanterinde tüm bu yüzeyler üzerinde yüksek hassasiyet ile çalışabilecek bir boya ölçüm cihazının bulunması büyük önem arz etmektedir. Experix kurumsal oto ekspertiz hizmeti en güncel teknoloji kullanılan cihazlar tarafından sağlanmaktadır.

Bilindiği üzere tüm araçlarda kullanılan boya kalınlığı farklıdır. Bunun yanı sıra aynı model fakat farklı pazarlara sürülecek araçların da boya kalınlığı farklı iklimlerde kullanılacak olmaları sebebi ile farklı olarak üretilebilmektedir. Bunun için yüksek hassasiyet ile çalışan bir cihazın deneyimli bir uzman tarafından çalıştırılması gerekmektedir. Günümüzde yaptığı ölçümü Bluetooth teknolojisi ile bilgisayara aktarabilen cihazlar da yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Cihaz ile aracın yüzeyi boyunca sık aralıkla ölçüm yapılır ve kalınlık farkı olup olmadığına göre boya işlemi uygulanıp uygulanmadığı raporlanır.

Lastik Dişi Derinliği Ölçüm Cihazı Nedir?

T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından oluşturulan mevzuata göre bir araç üzerinde en az 1.6 mm derinliğinde lastik kullanılabilmektedir. Bu değer aşınmış bir lastiğin kullanılabileceği son noktayı ifade etmektedir. Öte yandan kanuna göre yazlık lastik 3mm ve kışlık lastik 4 mm derinliklere sahip olmak zorundadır. Buna göre Erenler Oto Ekspertiz hizmetleri veren firmalar diğer firmalar gibi yasal sınırların altındaki derinlik değerine sahip lastik takılı otomobillere ekspertiz hizmeti verememektedir.

Sürüş güvenliğinin başlıca aktörlerinden birisi olan diş derinliği ölçümü söz konusu lastik dişi derinliği ölçüm cihazı ile yapılmaktadır. Cihazın ölçüm aralığı 0-25mm arasındadır. Experix kurumsal oto ekspertiz hizmeti esnasında lastik diş derinliği ölçümü 0.01 mm hassasiyet ile standart olarak yapılmaktadır.

Refraktometre Nedir?

Otomobilin mekanik ve elektronik aksamında çeşitli sıvılar sıklıkla kullanılmaktadır. Bu sıvıların cinsleri çeşitlilik arz etmektedir. Bununla birlikte kombine bir makine olan otomobilin sağlıklı çalışması için kullanılan sıvılar farklı akışkanlık derecelerine sahiptir. Buna göre başlıca soğutma suyu ve akü sıvısı olmak üzere çeşitli sıvıların optimal değerlerde viskoziteye sahip olup olmadıkları refraktometre ile ölçülüp oto ekspertiz raporuna işlenmektedir.

Fren Hidrolik Test Cihazı Nedir?

Güncel teknolojiye sahip araçlarda yüksek basınçların kontrol edilebilmesi ve istenen doğrultuda aktarılabilmesi için hidrolik sistemler kullanılmaktadır. Hidrolik sistemlerin kullanıldığı en önemli sistemlerden birisi otomobilin fren sistemidir.

Bir otomobilin fren hidroliğinin kondisyonu aracın yaptığı kilometre ile veya yağın değişip değişmediği ile doğrudan ilgili değildir. Fren hidroliğinin sağlıklı bir şekilde çalışmasının başlıca engelini nem oluşturmaktadır. Sistemin içerisine giren nem sistemin çalışmasına engel olmaktadır. Zamanında müdahale edilmeyen sistemlerde hidrolik kaynama noktası düşeceği için buhar kilitlemesi sorunu görülür ve son durumda frenler tutmaz. Bunun için oto ekspertizde kullanılan cihazlar arasında en önemlilerden birisi bu test cihazı olmaktadır. Fren hidroliğine + ve – kutupları bağlanan test cihazı, hidrolik içerisindeki nem oranını ölçmektedir. Kaliteli hizmet için hassas ölçüm yapan cihazların kullanılması garantili ekspertiz hizmeti sağlamaktadır.

Akü Test Cihazı Nedir?

Birçok sistemin bir arada çalışması ile işleyen bir makine olan otomobillerde elektronik aksamın belirli bir düzen içerisinde çalışması ve aracın motorunun ateşlenmesi için akü hayati öneme sahiptir. Otomobilin durumuna göre ihtiyaç duyulan akünün sağladığı güç kapasitesi değişmektedir.

Akü test cihazı ile akünün sağladığı güç potansiteli değerlendirilmektedir. Son teknoloji akü test cihazlarında akülerin durumu hakkında net sonuçlar elde edilebilmektedir. Akü ile ilgili oto ekspertiz yaptırmak amacı ile Çiğli oto ekspertiz hizmetleri veren firmalar arasında Experix kurumsal oto ekspertiz hizmeti öne çıkmaktadır. En güncel sistemler ile akü durumu yazılı olarak raporlanmaktadır.

Akü test cihazı, marş sistemi ve alternatör ünitesinin durumunu net bir şekilde tespit etmeye yaramaktadır. Kaçak tespiti de akü test cihazı ile yapılabilen ekspertizlerdendir. Sonuçlar rapor olarak alınabilmektedir.

Erenler Oto Ekspertiz (2)

Erenler Oto Ekspertiz

Egzoz Gaz Analiz Cihazı Nedir?

LPG, benzin ve dizel yakıt kullanan otomobiller çevreye egzoz gazı salınımı yapmaktadır. Yanma işleminin ne kadar sağlıklı gerçekleştiğine ilişkin bilgisayar ortamında ölçüm yapmaktadır. Bu işlem için genel olarak dumanın koyuluğu bilgisayarca analiz edilmektedir. Erenler Oto Ekspertiz hizmeti alınırken dilenirse egzoz emisyon ölçümü de yapılabilmektedir. Garantili ekspertiz hizmeti araç muayenesi aşamasında da devam eden Experix kurumsal oto ekspertiz hizmeti otomobil sahiplerine oto ekspertiz hizmetini bir bütün olarak sağlamaktadır.

Far Ayar Cihazı Nedir?

Otomobiller, sürücülerine önlerini aydınlatmak ve diğer araçlara fark edilmek için çeşitli aydınlatma teknolojileri ile donatılmıştır. Bununla birlikte otomobilin farlarının doğru noktayı aydınlatması ve ilerideki sürücülerin görme yetilerini azaltmaması için belirli ayarlamalar yapılmaktadır. Oto ekspertiz hizmeti esnasında kullanılan cihazlardan birisi de far ayar cihazıdır. Bilgisayar komutları ile far hataları tespit edilmekte ve ayarlamalar yapılmaktadır. Far ayar cihazı ölçümlerini yapar iken bünyesinde bulunan lux metre ile ışığın şiddeti kontrol edilmektedir. Erenler Oto Ekspertiz hizmeti alınırken far ayarları ve sonuçları oto ekspertiz raporunda yazılı olarak temin edilmektedir.

Dinamometre Nedir?

İkinci el otomobil ekspertizlerinin yanı sıra modiye araç ekspertizi işlemlerinde de kullanılan cihazlardan birisidir. Dinamometre, 2.5 ton aks ağırlığına kadar olan araçların araç merdanesi üzerinde sabitlenmesi sonucu bir takım motor değerlerinin ölçüldüğü bir cihazdır. Önden çekişli, arkadan itişli ve dört çeker otomobillerin bu cihaz ile motor performans ekspertizi yapılabilmektedir. Sırası ile bütün viteslerde maksimum devire çıkılarak aracın maksimum güç ve tork değerleri oto ekspertiz raporuna işlenmektedir.

Dyno-Dinamometre ile birlikte aracın motordaki ve tekerlekteki gücü, torku; devir, hız, çekiş gücü değerleri tespit edilmektedir. Erenler Oto Ekspertiz hizmeti alınırken dyno testi yaptırılması otomobil sahipleri açısından önemlidir. Bununla birlikte garantili hizmet Experix kurumsal oto ekspertiz hizmeti ile birlikte motor performans testi yaptırılabilmektedir.

Dinamometre ile birlikte takometre de kullanılarak hız göstergesi ünitesinin testi de yapılabilmektedir. Kullanılan ekipmanlar ne kadar çeşitli ise yapılabilecek oto ekspertiz ayrıntılı hale gelmektedir. Experix kurumsal oto ekspertiz detaylı ekspertiz hizmeti ile kısa sürede garantili hizmet sağlamaktadır.

Sakarya Erenler Oto Ekspertiz

Erenler Oto Ekspertiz Fiyatları 250 lira ile 1350 lira arasında değişmektedir.

Erenler Oto Ekspertiz Paketleri arasında Conta Testinden, Kaporta, Motor ve Airbag Kontrollerine kadar tüm paketler mevcuttur.

Erenler Oto Ekspertiz Experix Kurumsal Oto Ekspertiz Bayisi ve Kurumsal bir Markadır.

Erenler oto ekspertiz Garantili olarak oto ekspertiz hizmeti sunmaktadır?

Erenler Oto Ekspertiz Kurumsal Experix Bayisidir. Sakarya Erenler İlçesinde hizmet vermektedir.

Erenler oto Ekspertiz Notere Sadece 200 Metre Yürüme Mesafesindedir.