Antalya’nın ilçelerinden birisi olan Kepez ilçesinde araba alış satış işlemlerinde Kepez oto ekspertiz firmalarından faydalanılır. Bu ekspertiz hizmeti sayesinde aracın fiyat olarak gerçek değeri ortaya çıkar.

Kepez oto ekspertiz; sizlere aracı alırken istediğiniz aracın sağlığını görebilmeniz veya araç satarken almak istediğiniz ücretin miktarını belirleyebilmeniz için doğru noktadır. Bu gibi ekspertiz hizmetlerinden faydalanmak isteyenlerin aklında birçok soru olabilir. Aklınızdaki soruları cevaplandırmak için sizlerde bu yazıdan faydalanabilirsiniz. Ekspertiz hizmetinden faydalanmak isteyen kişilerin birçok hususa dikkat etmesi gerekir. Sonuçta hem yüksek maliyetler ödeyebilmekteyiz hem de almak istediğiniz araca verdiğiniz paranın değmesi gerekir. Bu nedenle ekspertiz firması seçerken dikkatli olmalıyız.

Kepez oto ekspertiz; Harici Farklı firmalar farklı paketlere birbirinden bağımsız ücretler belirleyebilir. Oto ekspertiz firması seçerken bu paketlerin fiyatlarını kıyaslamalıyız. Kıyasladıktan sonra kendinize en uygun bütçedeki paketi seçerek oto ekspertiz işlemine başlayabilirsiniz. Ayrıca bu sayede almak istediğiniz kişinin verdiği bilgide teyit edersiniz. Yani dolandırılma riskinizi en düşük hale getirirsiniz. Peki; Kepez oto ekspertiz arayan kişilerin öncelikli sorusu olan oto ekspertiz nedir, sorusuna gelelim.

Kepez Oto Ekspertiz

Kepez oto ekspertiz arayanların bir diğer sorduğu soru ise Oto ekspertiz nedir, sorusudur. Bu soruya cevap vermek gerekirse eğer Oto ekspertiz, ekspertiz işlemine girecek aracın geçmişteki bilgilerine ulaşmayı sağlar. Bu sayede almak istediğimiz aracın daha önceki kullanıcısı tarafından ne kadar temiz kullanıldığı öğrenilir. Almak istediğimiz aracın daha önce kaza yapıp yapmadığını, trafiğe çıkış yasağının olup olmadığını, aracın iç kısmında herhangi bir deforme olup olmadığını öğrenmemizi sağlar.

Sizlerde oto ekspertiz işleminden faydalanarak edineceğiniz otomobilin güvencesinin sağlarsınız. Oto ekspertiz işlemi araçları birçok test uygulayarak sonuçlanır. Ne kadar test uygulandığını soracak olursanız bunun cevaplamak doğru olmayacaktır. Çünkü araçları yapılacak testler firmalardan aldığımız paketlere göre şekillenecektir. Firmalar içeriğini kendisi belirler ve bir fiyatlandırma ile sizlere sunar. Sizlerde bu paketleri bütçenize göre seçersiniz. Aldığınız paket içerisinde birden fazla test olacaktır. Bu testler sayesinde aracınızdaki kusurlar detaylı incelenir. Yapılacak testlere ek olarak sigorta paketleri satın alınabilir. Bu sigorta paketleri sayesinde oto ekspertiz işlemi sonrasında daha az problem yaşamanız hedeflenir.

Herhangi bir problem esnasında sizlere Yol Yardım hizmeti sunar çekici gerekirse tarafınıza ulaştırılır. Tabii ki bu sigorta paketlerinin de bir maliyeti vardır. Bu maliyet alacağınız sigorta paketinin süresine göre belirlenir. Almak yerine üst paket ekspertiz işlemlerinde firma tarafından sizlere kendiliğinden verilebilir. Internet paketleri içerisinde sigorta görmek beklenmez. Bu nedenle temel paket aldığınızda sigorta paketinizi kendiniz almanız tavsiye edilir. Sizler de Kepez oto ekspertiz arıyorsanız paketleriniz içerisinde Sigorta bulundurmayı veya ek olarak sigorta paketi almanızı öneririz. Gelelim oto ekspertiz paketleri hakkında bilgi vermeye.

Kepez Oto Ekspertiz Airbag Kontrol

Kepez Oto Ekspertiz Airbag Kontrol

Oto Ekspertiz Paketleri

Sizlerde Kepez oto ekspertiz firması arıyorsanız Tabii ki seçim yapmak için paketleri öğrenmek isteyebilirsiniz. Firmalar oto ekspertiz paketlerini kendileri düzenlemekte ve kendileri fiyat koymaktadır. Bundan dolayı sizlere standart paket olarak bunlar var diyemeyeceğiz. Ancak şunu söyleyebiliriz. Alacağınız oto ekspertiz paketi en düşük de olsa en lüks de olsa atacınız hakkında size sağlıklı bir bilgi verir.

Sadece en Temel paketlerde daha az test yapılır, en lüks paketlerde ise daha detaylı testler yapılır. Ayrıca sizlere daha yüksek kalitede memnuniyet sunar. Ya da lüks paketler sitesinde sigorta hizmetleri de bulunabilir, ek olarak almanıza gerek kalmaz. Bu sigorta paketlerde ekspertiz paketleri gibi çeşitli fiyatlarda hizmetinize sunulur. Almak istediğiniz sigorta paketim kendini seçerek daha uzun vadeli ya da daha kısa süreli kullanabilirsiniz. Sigorta fiyatının belirlenmesinde sure ve alınan yol önemlidir. En temel sigorta paketleri 1 ay ve 1000 kilometre ile sınırlı olabilmektedir.

En kaliteli sigorta paketi ise yani uzun süre geçerli olan sigorta paketi 1 sene ve 15000 kilometre ile sınırlı olabilmektedir. Elbette bu süre ve alınan yol firmadan firmaya göre şekillenebilir. Sizlere daha uzun veya daha kısa ya da daha uzun limitli yol sınırı koyabilir. Bu sınırları koyarken herhangi bir yere bağlı olmadan fiyatları kendisi belirler, standart bir fiyat yoktur. En temel paketlerin içerisinde sigorta paketi bulunma olasılığı düşük olduğundan eğer ki bu paketleri tercih edersiniz ek olarak sizin almanızı tavsiye ederiz. Çünkü yapacağınız bu küçük ödeme izin İlerleyen dönemlerde daha rahat bir şekilde hizmet almanızı sağlar.

Kepez oto ekspertiz firması arayan kişilerin bu paketleri kıyaslarken kurumsal oto ekspertiz firmalarından faydalanması tavsiyemizdir. Sizlere daha kaliteli hizmetler sunan kurumsal Oto ekspertiz firmaları ile daha güvenilir ekspertiz hizmetinden faydalanabilirsiniz. Genel olarak ve net bir şey söyleyemesek de kurumsal Oto ekspertiz firmalarının müşterilere sunduğu paketlerin içeriğini ortalama olarak sizlere söyleyebiliriz. Bu sadece kafanızda bir şeylerin canlanması içindir. Yoksa her firmada bu içeriklerin olduğunu iddia etmemiz doğru olmayacaktır.

En temel paket içerisinde aşağıdakiler bulunabilir.

 • Araç iç ve dış kontroller
 • Boya ve kaporta kontrolleri
 • Araç altı kontrolleri (şanzıman, süspansiyon vb.)
 • Motor ve mekanik kontrolleri
 • Dyno motor kontrolü
 • El freni kontrolleri

Bu testler ortalama olarak her firmanın en temel paketleri içerisinde yer alabilir. Ayrıca üst paketlere doğru çıktıkça bu testlerde olacaktır. Tekrar söyleyelim. Bu paketin içeriğinde sigorta paketi olmadığından dolayı eğer ki sigorta almak isterseniz sizin bunu ek olarak temin etmeniz gerekir. Üst paketlere doğru içeriğinde sigorta olma olasılığı artar. Ayrıca test sayısı da artacaktır. Sizlerde daha fazla hizmet almak istiyorsanız üst paketleri tercih edebilirsiniz. Ortalama olarak bir firmanın en üst paketini bulunabilecek testleri gelirsek eğer aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

 • Araç iç ve dış kontroller
 • Boya ve kaporta kontrolleri
 • Araç altı kontrolleri (şanzıman, süspansiyon vb.)
 • Motor ve mekanik kontrolleri
 • Dyno motor kontrolü
 • El freni kontrolleri
 • 5664 Tramer sorgulama
 • Garanti ya da sigorta hizmeti
 • Yolda kalırsan diye Yol Yardım hizmeti
 • Araç airbag testleri
 • OBD arıza testleri
 • Yanal kayma testleri
 • Süspansiyon kontrolleri
 • Fren kontrolleri

Bu hizmetler tüm oto ekspertiz firmalarının en üst paketlerinde olacak diye bir şey yok. Sadece ortalama bir ekspertiz firmasının en yüksek fiyatlı paketin içeriğinde olabilecek şeyler. Bu nedenle eğer ki oto ekspertiz hizmetinden yararlanırsınız bu testlerden eksik görürseniz endişelenmenize gerek yok. Tek yapmanız gereken aldığınız paketin içeriğini kontrol etmektir. Ayrıca daha fazla da test olabilir ya da sizin memnuniyetiniz adına daha fazla hizmet verilebilir. Bu hizmetler sadece araç ile ilgili değildir gelip sizi araba satıcısına götürme oradan da notere götürme gibi hizmetler verilebilir. Bunları seçmek sizin kararınız dahilindedir. Kepez oto ekspertiz firması arayan kişiler doğal olarak bu paketlerin ortalama fiyatlarını soracaktır. Bu fiyatlar hakkında net bir bilgi veremezsek de sizleri biraz aydınlatmak isteriz.

Kepez Oto Ekspertiz Arac Alti Kontrol

Kepez Oto Ekspertiz Araç Altı Kontrol

Oto Ekspertiz Paket Fiyatları

Kepez oto ekspertiz firması arayan kişiler araçlarına ekspertiz işlemi yaptırırken belli bir çerçevede paketler arasında seçim yapması gerekir. Bu seçim esnasında en önemli etkenlerden bir tanesi ise oto ekspertiz paket fiyatlarıdır. Bu paket fiyatları her ne kadar belli bir aralıkta olsa da yine de değişkenlik gösterebilir. En az test içeren paketler en uygun olmaktadır. En ekonomik paket Ortalama olarak 350-450 TL arasındadır. Tabii ki daha uyguna da bulabilirsiniz ancak bu alacağınız hizmetin kalitesini değiştirecektir. Paket ücreti arttıkça aldığınız ekspertiz hizmetinin kalitesi artacak almak istediğin ikinci el araç daha fazla teste tabi tutulacaktır. En lüks paket ile en temel paket arasındaki paketler değişken fiyatlara sahiptir.

En yüksek fiyatı oto ekspertiz paketi 1000 TL 1.500 TL arasında değişebilir. Bu paketlerden daha ucuz bulunabildiği gibi daha yüksek fiyatlı olanlara da denk gelebiliriz. Yüksek fiyat paketin içeriğinde sigorta hizmeti olabildiği için bunlara her ne kadar sigorta paketi gerekmese de daha düşük fiyatlı paketler için ek olarak sigorta paketi almamız gerekebilir. Çok uygun fiyatlara sigorta paketi alabiliriz ancak tabii ki kısa süreli olacaktır. 1 aylık bir sigorta paketinin ortalama fiyatı 70 TL ile 100 TL arasında değişkenlik gösterebilir. 1 senelik paketler ise 1000 TL civarında olacaktır.

Sizlere Kepez oto ekspertiz firmaları için net bir bilgi veremesek de sizler orada bulunan Kepez oto ekspertiz kurumsal firmalarının internet Web siteleri üzerinden fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Bu sayede hem fiyat bilgisi edinebilir hem de farklı firmaların fiyatları arasında kıyaslama yapabilirsiniz. Tabii ki bu kıyaslama yaparken paket içeriğini de önemsemelisiniz.

Konu hazır fiyatlara gelmişken oto ekspertiz ödemesini kim yapacağını söylemeliyiz. Oto ekspertiz ücretini genel olarak arabayı satan değil alan taraf öder. Her ne kadar ek olarak alıcılara masraf çıksa da bu masrafın araba sağlığı için gerektiğini söylememiz lazım. Satıcı bizler her ne kadar araba hakkında bilgi verse de bizim bunları teyit etmemiz gerekir. Ancak karşı taraf ile anlaşırsınız arabayı satan tarafta ödemesini yapabilir.

Bu sizin pazarlık gücünüze kalmıştır. Ayrıca oto ekspertiz paketini siz seçtiğinizden dolayı kendi bütçenize uygun olarak seçmeniz sizin açınızdan daha doğru olacaktır. Her ne kadar daha yüksek paket veren daha detaylı araştırmalar yaptığını söylesek de arabayı alırken zaten ekonomik olarak zor duruma düşürebileceği için ek olarak bu masrafın çıkması da sizi zorlayabilir.

Bu nedenle bütçenizi kontrol ederek ekspertiz paketini seçmelisiniz. Ya da oto ekspertiz firmasının gitmeden önce internet üzerinden fiyatlarını öğrenip öyle gitmelisiniz. Kepez oto ekspertiz firmaları ile internet üzerinden iletişim bilgilerini edinip aklınızdaki soruları sorabilirsiniz. Bu sayede oto ekspertiz fiyatları hakkında bilgi sahibi olmuş olur ve oto ekspertiz hizmeti alabilirsiniz.

Sizlere verebileceğimiz son tavsiye ise kendi şehrinizdeki kurumsal firmalar hakkında bilgi sahibi iseniz farklı şehirlerde de o kurumsal oto ekspertiz firmasına rastlayabilirsiniz. Bu sayede aynı kendi şehrinizdeki oto ekspertiz firmasına gitmiş gibi olacaksınız. Çünkü fiyat paket içerik olarak tanıdığınız oto ekspertiz şubesi ile aynı olacaktır. Tabii ki bu tavsiye farklı şehirlerde araç satın alırken geçerli olacaktır. Ayrıca internet üzerinde kurumsal oto ekspertiz firmalarının müşterilerinin yaptığı yorumları da görebilirsiniz. Böylece oto ekspertiz firmasına olan güveninizi artırabilirsiniz. Kurumsal oto ekspertiz firmalarının avantajları da bunlardır.

Kepez Oto Ekspertiz Obd Kontrol

Kepez Oto Ekspertiz Obd Kontrol

Kepez oto ekspertiz yazımızın sonuna geldik. Bu yazıda sizlere oto ekspertiz nedir, oto ekspertiz paketleri ve oto ekspertiz paketlerinin fiyatları hakkında bilgi verdik. Kendinize en uygun paketi yukarıda verilen bilgiler doğrultusunda seçerek oto ekspertiz işleminden yararlanabilirsiniz. Daha fazla blog yazısı için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Experix Kepez Oto Ekspertiz firmamızdan Online Randevu almak için Hemen Tıklayabilirsiniz. Online Rezervasyona Özel %10 İndirim ve Yol Yardım Paketleri sizlere en uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Experix Kurumsal Oto Ekspertiz; ”Deneyim Fark Yaratır”

Kepez Oto Ekspertiz

Kepez Oto Ekspertiz Fiyatları 250 lira ile 1350 lira arasında değişmektedir.

Kepez Oto Ekspertiz Paketleri arasında Conta Testinden, Kaporta, Motor ve Airbag Kontrollerine kadar tüm paketler mevcuttur.

Kepez Oto Ekspertiz Experix Kurumsal Oto Ekspertiz Bayisi ve Kurumsal bir Markadır.

Kepez Oto Ekspertiz Garantili olarak oto ekspertiz hizmeti sunmaktadır?

Kepez Oto Ekspertiz Notere Sadece Yürüme Mesafesindedir.

Kepez, Oto, Ekspertiz, Kepez Computest Oto Ekspertiz, Kepez Ekspertiz, Dyno Test, Kepez Oto Ekspertiz, Kepez Oto Ekspertiz, Kepez Oto Ekspertiz, Kepez Oto Ekspertiz Fiyatları, Kepez Oto Expertiz, Kepez Oto Check Up, Kepez Oto Test, Kepez Dinamometre 4 Çeker, Kepez Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Kepez Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Kepez , Kepez Mobil Oto Ekspertiz, Kepez Mobil Oto Ekspertiz, Kepez Oto Mobil Ekspertiz Fiyatları, Kepez Mobil Oto Expertiz, Kepez Mobil Oto Check Up, Kepez Oto Test, Kepez Mobil Dinamometre 4 Çeker, Kepez Mobil Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Kepez Mobil Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Mobil Kepez , Kepez Oto Ekspertiz, Kepez Oto Ekspertiz, Kepez Oto Ekspertiz Fiyatları, Kepez Oto Expertiz, Kepez Oto Check Up, Kepez Oto Test, Kepez Dinamometre 4 Çeker, Kepez Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Kepez Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Kepez , Kepez Mobil Oto Ekspertiz, Kepez Mobil Oto Ekspertiz, Kepez Oto Mobil Ekspertiz Fiyatları, Kepez Mobil Oto Expertiz, Kepez Airbag Kontrol, Kepez Conta test, Kepez airbag bakan ekspertiz, Kepez oto ekspertiz Yorum, Kepez oto Ekspertiz Tavsiye, experix Kepez, kurumsal oto ekspertiz Kepez, garantili oto ekspertiz Kepez, sigortalı oto ekspertiz Kepez, tse belgeli oto ekspertiz Kepez