Oto ekspertiz, 2. el veya sıfır araçları incelemek ve araçlar hakkında ayrıntılı olarak bilgi edinmek için yapılan çeşitli işlemlerden oluşur. Midyat oto ekspertiz firmamızda hem 2. el hem de sıfır araçların oto ekspertiz işlemleri yapılmaktadır. Bir aracın muayenesi için yapılan bu işlemler, uzman oto ekspertizler tarafından gerçekleştirilir. Oto ekspertiz işlemleri, oto ekspertiz testlerini de içerir. Oto ekspertiz testlerini uygulamak için bilgisayarlı makinalar ve çeşitli cihazlar kullanılır. Bu testlerde aracın motoru, kaportası, fren sistemi, süspansiyon sistemi ve diğer aksamları detaylı olarak incelenir.

Midyat Oto Ekspertiz

Oto ekspertiz, araçların uzman oto ekspertizler tarafından incelenmesidir. Oto ekspertiz, aynı zamanda otomobil alış satış işlemlerinin güvenli biçimde yapılmasını sağlayan muayenedir. Bu muayene sonucunda bir aracın gerçek değeri belirlenir. Araçta herhangi bir sorun olup olmadığı da bu işlemler sayesinde tespit edilir. Böylece bir araca değerinden fazla bir bedel ödeme ihtimali ortadan kalkmış olur. Oto ekspertiz işlemleri hem satıcının hem de alıcının mağdur olmasını önleyen bir süreçtir. Bu süreç bir aracın tüm ayrıntıları ile kapsamlı bir biçimde incelenmesini içerir. İncelemenin sonunda ise araçla ilgili detaylı bir rapor hazırlanır. Bu raporda araçla ilgili tüm bilgiler detaylı bir şekilde yer alır. Oto ekspertiz raporu bir araçla ilgili tüm mekanik ve elektronik parçaların inceleme raporudur. Bu raporda bir araçta hangi sorunların olduğu, aracın daha önce kaza yapıp yapmadığı ve araçla ilgili tüm önemli bilgiler yer almaktadır. Midyat oto ekspertiz firmamızda araçlarınız deneyimli ve sertifikalı uzmanlarımız tarafından incelenip muayene edilmektedir. Oto ekspertiz raporunuzda aracınızla ilgili tüm bilgilere ayrıntılı olarak yer verilmektedir.

Oto Ekspertiz Ne İşe Yarar?

Oto ekspertiz işlemleri ile 2. el veya sıfır araçlarla ilgili tüm bilgiler öğrenilmektedir. Böylece hem alıcıların hem de satıcıların satış sonrası araçla ilgili bir mağduriyet yaşamalarının önüne geçilmektedir.  Ekspertiz işlemleriyle bir araçla ilgili bütün bilgiler açığa çıkarılır. Aracın motoru, bilgisayar sistemi, fren ve süspansiyon aksamları ve diğer parçaların ne durumda olduğu öğrenilir. Tarafsız ve deneyimli Midyat oto ekspertiz uzmanlarımız tarafından bir rapor hazırlanarak bu raporda tüm bu bilgiler detaylı olarak yer alır. Oto ekspertiz işlemleri sayesinde araçla ilgili bir sorun varsa öğrenir, bu sorunun nasıl çözülmesi gerektiği konusunda da bilgilendirilirsiniz. Aracın satıcısı iseniz bu işlemler sayesinde araçla ilgili tüm problemleri önceden öğrenerek tedbir almış olursunuz. Aracınızdaki sorunları tamir ettirerek aracınızın değerini yükseltirsiniz. Aracı satın almak isteyen kişi iseniz bu işlemlerin sonucuna göre aracı satın alıp almamakla ilgili en doğru kararı verirsiniz.

Oto Ekspertiz Raporu Nedir?

Oto ekspertiz raporu, bir araçla ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı rapordur. Bu rapor yalnızca TSE belgesine sahip olan uzman oto ekspertiz firmaları tarafından verilmektedir. Oto ekspertiz raporunda, aracın daha önce kaza yapıp yapmadığı, hasarlı olup olmadığı gibi önemli bilgiler yer alır. Günümüzde 8 yaşından küçük veya 160 bin km’nin altında olan bir araç satılmadan önce oto ekspertiz raporu almak kanunen zorunludur. Oto ekspertiz raporu araç satış işlemlerinin güvenli bir biçimde gerçekleşmesi için önemli bir belgedir. Midyat oto ekspertiz firmamızdan alacağınız oto ekspertiz raporunda oto ekspertiz kontrol ve testlerinin sonuçları detaylı olarak gösterilir. Oto ekspertiz kontrol ve testleri ise şunlardır:

  • Motor – Mekanik Kontroller
  • Boya – Kaporta Kontrol
  • Dyno Motor Performans Testi
  • Fren – Süspansiyon – Yanal Kayma Testleri
  • Araç Altı Kontroller
  • İç – Dış Kontroller
  • OBD Arıza Tespit
  • Airbag Kontrol
  • Conta Testi
Midyat Oto Ekspertiz

Midyat Oto Ekspertiz

Midyat’ta Oto Ekspertiz Raporu Zorunlu mu?

Tüm Türkiye genelinde 8 yaşından küçük veya 160 bin km’nin altındaki tüm araçlar satılmadan en az 3 gün önce oto ekspertiz raporu alınmalıdır. Dolayısıyla Midyat’ta da bir araç satan tüm galeriler satıştan 3 gün önce sattıkları araç için oto ekspertiz raporu almalıdır. Resmi bir rapor olan oto ekspertiz raporunun geçerlilik süresi 5 yıldır. Oto ekspertiz raporu veren her firma, düzenlidiği raporları kanunen 5 yıl saklama yükümlülüğüne sahiptir. Bir aracın oto ekspertiz raporu 5 yıldan eski ise araç satılırken ekspertiz raporu yeniden alınmalıdır. Oto ekspertiz raporu 8 yaşından büyük eski araçlar için zorunlu değildir. Ancak çoğu satıcı aracı 8 yaşından büyük olsa bile oto ekspertiz raporu almayı tercih etmektedir. Çoğu 2. el araç satın almak isteyen alıcılar da araç 8 yaşından büyük olsa bile oto ekspertiz raporu olan araçları satın almayı tercih etmektedir. Bu yüzden Midyat’ta satmak veya almak istediğiniz araç kaç yaşında olursa olsun Midyat Oto Ekspertiz firmamızda oto ekspertiz yaptırabilirsiniz. Oto ekspertiz raporu sadece TSE belgeli oto ekspertiz firmaları tarafından verilen bir rapordur. Bu yüzden oto ekspertiz raporu almadan önce firmanın TSE belgeli olup olmadığını kontrol ediniz. Firmanın TSE belgesi yoksa alacağınız oto ekspertiz raporunun resmi bir geçerliliği olmayacaktır.

Midyat Oto Ekspertiz İşlemleri

Aracınızı Midyat oto ekspertiz firmamıza getirdiğinizde aracınızda gerekli tüm kontrol ve testler uygulanmaktadır. Bu test ve kontroller aracınızın özelliklerine göre belirlenmektedir. Ancak aracınıza rapor almak için bazı test ve kontrolleri yaptırmanız zorunludur. Rapor almak için araçlara uygulanan testlere computest adı verilmektedir. Computest işlemleri teknik cihazlar ve bilgisayarlı makineler yardımıyla uygulanmaktadır. Computest işlemleri boya ve kaporta testi, fren testi, süspansiyon testi, yanal kayma testi, dinamometre testi, diagnostik testlerden oluşmaktadır. Boya ve kaporta testinde aracınızın boyası ve kaportası detaylı olarak incelenmektedir. Aracınızda sonradan boyanmış bir yer varsa bu test ile tespit edilir. Boya ve kaporta testimiz milimetrik ölçüm cihazımızla uygulanan hassas bir testtir. Bu testte aracın daha önce hasar görüp görmediği ortaya çıkmaktadır. Fren testinde ise fren aksamlarınız ayrıntılı biçimde incelenir, fren diskleri kontrol edilir. Süspansiyon tetsinde aracınızın amortisörleri ve süspansiyon bağlantıları bilgisayarlı cihazımızla test edilir. Yanal kayma testinde ise aracınız lifte alınarak aracınızın 1 km’lik sürüş esnası boyunca denge değerleri test edilir. Oto ekspertiz işlemleriniz hakkında daha detaylı bilgi almak için Midyat oto ekspertiz firmamızı hemen arayabilirsiniz.

Midyat Oto Ekspertiz Fiyatları

İkinci el araçların alış ve satış işlemlerinde ticaretin güvenli bir şekilde gerçekleşmesi için Midyat Oto Ekspertiz firması olarak oto ekspertiz işlemlerini en uygun fiyatlarla hizmetinize sunuyoruz. Oto Ekspertiz firmamızda her ihtiyaca uygun oto ekspertiz paketleri bulunmaktadır. İhtiyacınıza ve aracınızın özelliklerine en uygun paketi seçerek işlemlerinizi hemen yaptırabilirsiniz. Oto ekspertiz paketlerimiz ekonomik paket, standart paket, profesyonel paket ve elite paket olmak üzere dört farklı türde hazırlanmış paketlerdir. Ekonomik paket, temel muayene paketidir ve en uygun fiyatlarla hizmetinize sunulmaktadır. Ekonomik paketin içinde motor – mekanik kontroller, boya ve kaporta kontrol, Dyno Motor performans testi yer almaktadır. Standart paket, oto ekspertiz raporu alabilmeniz için satın almanız gereken temel pakettir. Standart paketin içinde motor ve mekanik kontroller, boya ve kaporta kontrol, araç altı kontroller, iç ve dış kontroller, dyno motor performans testi, fren – süspansiyon – yanal kayma testi ve OBD arıza tespit kontrolü yer almaktadır. Profesyonel ve elite paketlerimizde aracınızın çok daha detaylı incelenmesini sağlayan ek test ve kontroller yer almaktadır. Midyat oto ekspertiz fiyatları ve detayları hakkında bilgi alabilmek için firmamızı arayabilirsiniz.

Midyat Oto Ekspertiz

Midyat Oto Ekspertiz Fiyatları 250 lira ile 1350 lira arasında değişmektedir.

Midyat Oto Ekspertiz Paketleri arasında Conta Testinden, Kaporta, Motor ve Airbag Kontrollerine kadar tüm paketler mevcuttur.

Midyat Oto Ekspertiz Experix Kurumsal Oto Ekspertiz Bayisi ve Kurumsal bir Markadır.

Midyat oto ekspertiz Garantili olarak oto ekspertiz hizmeti sunmaktadır?