Balıkesir Oto Ekspertiz

2. El araç piyasası gün geçtikçe hareketlenmektedir ve buna bağlı olarak dolandırıcılık artmaya başlamıştır. 2. El araç almak isteyen bir kişi aracın hakkında bilgiye satıcının anlattığı kadar ulaşabilir. Eğer satıcıya güvenip aracı direkt olarak alırsa ileride sıkıntılar ile karşılaşabilir. Araç geçmişte değer kaybı yaşamış olabilir, araçta değişen parçalar olmuş olabilir, araç arızalı olabilir ve tüm bunları aracı satan kişi sizden saklamış olabilir. Balıkesir oto ekspertiz firmasına gelerek alacak olduğunuz aracı ekspertiz yaptırmalısınız. Aracın geçmişi hakkında bilgiye sahip olduktan sonra aracı almalısınız.

 

Balıkesir oto ekspertiz firması aracı profesyonel bir şekilde inceler. Alanında uzmanlaşmış ustalar ile çalışan ve tarafsız raporlama yapan bu firma sıklıkla tercih edilmektedir. Oto ekspertiz yaptıracağınız firmanın güvenilir bir firma olması oldukça önemlidir. Eğer güven duyulmayacak taraflı bir firma olursa yanlış raporlama yaparak alıcıyı ya da satıcıyı kandırabilir. Oto ekspertiz firmanın güvenilir bir firma olması hem alıcının hem de satıcının hakkının korunması anlamına gelir. Genel olarak kurumsal oto ekspertiz firmaları tercih edilmektedir.

 

2. El araç alacak kişiler için oto ekspertiz yaptırmak oldukça önemlidir. Balıkesir oto ekspertiz firması bu konuda titizlikle çalışarak en gerçekçi verilerle bir rapor hazırlarlar. Oto ekspertiz işlemlerinde en önemli konu raporlamadır. İşlemlerin sonucunda tutulmuş ve oto ekspertiz yaptırmış olan kişiye verilen bu rapor ile kişiler aracı alıp almama konusunda karar verirler.

 

BALIKESİR OTO EKSPERTİZ FİYATLARI

Balıkesir oto ekspertiz firması oto ekspertiz fiyatlarını sağlayacağı hizmete, kullanacağı cihazlara, çalışacak ustasına göre belirlemektedir. Ekspertiz işlemlerinin belirlenmiş bir fiyatı yoktur. Piyasada birden fazla oto ekspertiz firması bulunmaktadır ve bu firmalarda oto ekspertiz fiyatları birbirinden farklıdır. Ortalama olarak birbirlerine yakındırlar fakat ortak bir fiyat belirlemesi yoktur.

 

Balıkesir oto ekspertiz firması müşterilerine paketler halinde de fiyatlar sunabilir. Paketler her bütçeye uygun olsun diye kademe kademe oluşturulmuştur. En alt kademeden en üst kademeye kadar oto ekspertiz fiyatları değişiklik göstermektedir. Oto ekspertiz yaptırmak isteyen kişiler bu paketlerden satın alabilirler. Paketler tamamen müşterilerin taleplerine göre oluşturulmaktadır. Kaliteli bir hizmet alarak uygun fiyat ödeyeceksiniz.

 

Balıkesir oto ekspertiz müşterilerine hizmetleri tek tek alma imkanı da sunarlar. Burada tüm karar müşteri tarafından verilmektedir. Paketlerin içinde almak istemediği hizmetler olursa bu hizmetleri ayrı ayrı alabilirler. Bütçenize uygun kendi paketinizi kendinizde oluşturabilirsiniz. Oto ekspertiz işlemlerinin genel fiyatı her bütçeye uygun bir şekildedir. 2. El araç almayı düşünen herkes oto ekspertiz işlemlerini kesinlikle yaptırması tavsiye edilir. Aracın geçmişini ve şu anki durumunu bilerek aracı satın almanız sizi rahatlatacaktır.

 

BALIKESİR OTO EKSPERTİZ PAKETLERİ

Balıkesir oto ekspertiz firması müşterilerinin memnuniyetine dayalı olarak çalışmaktadır. Tamamen tarafsızlık ilkesini benimseyen bir kurumdur. Hem alıcının hem de satıcının haklarını sonuna kadar korur. İki tarafında dolandırılmasına izin vermez ve en gerçekçi bir veriler için uğraşır. Burada amaç aracın şu anki durumu ve geçmişi hakkında doğru bir bilgilendirme yapmaktır. Bu sayede aracı almak isteyen kişi aracı alıp almayacağını bu verilere dayanarak karar verir.

 

Balıkesir oto ekspertiz kurumu alanında en fazla tercih edilen bir oto ekspertiz kurumudur. En iyi ustalarla çalışması ve son teknolojik aletler kullanması bu kurumu bir adım öne çıkarmaktadır. Bu oto ekspertiz firması tüm bu detayları düşünerek paketler oluşturmaktadırlar. Burada kullanılan usta sayısı ve kullanılan aletlerde paketlerin içinde bulunmaktadır. Paket tanıtımlarında tüm bu bilgiler ayrıntılı olarak söylenmektedir.

 

Balıkesir oto ekspertiz firmasından hizmet alacak olan kişiler bu paketleri değerlendirmektedir. Almak istediği hizmeti belirterek aracı oto ekspertiz işlemlerine bırakır fakat bu paketler içinde almak istemediği bir hizmet olursa ya da bu paketlerdeki hizmetler fazla gelirse kendine pakette oluşturabilirler. Paket alınması için zorlanılmaz tamamen müşterinin kararına bırakılmıştır.

 

BALIKESİR OTO EKSPERTİZ CİHAZLARI

Oto ekspertiz hizmeti sağlayan firmalar bu hizmeti sağlarken birden fazla cihaz kullanmaktadırlar. Bu cihazlar yapılan test işlemlerine göre değişiklik göstermektedir. Oto ekspertiz hizmeti sağlayan bir firma aracın durumunu anlamak için o araca en uygun olan ekspertiz cihazlarını kullanmak zorundadır. Aksi takdirde çıkan sonuçların doğru olma olasılığı düşecektir. Balıkesir oto ekspertiz ustaları iyi bir sonuç için programlanmış cihazlar kullanarak oto ekspertiz işlemleri yaparlar.

 

Oto ekspertiz testlerinde sıklıkla kullanılan cihazlar; dinamometre, fren test cihazı, amortisör test cihazı, yana kayma test cihazı, boya kaporta ölçüm cihazı, elektronik arıza tespit cihazı, rot balans ayar cihazıdır. Bu cihazları her oto ekspertiz firması kullanmak zorundadır. Balıkesir oto ekspertiz firmasını diğer firmalardan ayıran en büyük özellik bu firmanın son teknolojik ürünler kullanmasıdır.

 

Bir otomobilin performansını ölçmek için oluşturulmuş olan bu cihazlarla beraber araç yol tutuşundan frenlemesine kadar birden fazla önemli özelliği test edilmektedir. Araçların uzun yol kurallarında ve şehir içinde sürüş ortamında karşılaması gereken tüm faktörler bu cihazlar sayesinde test edilmektedir. Tüm cihazlar en iyi performansı vererek test eder ve en gerçekçi verileri yansıtırlar.

 

BALIKESİR OTO EKSPERTİZ BOYA KAPORTA KONTROLÜ

Balıkesir oto ekspertiz firması boya kaporta kontrolünü titizlikle ve ayrıntılı bir şekilde yapmaktadır. Kaporta araçlarda ilk göze çarpan yerdir ve en fazla darbe alan yerdir. Bunun için kaportanın detaylı bir şekilde incelenmesi oldukça önemlidir. Kaporta motoru ve mekanik parçaları koruyucu bir göreve sahiptir. Kaporta sayesinde araç yüksek hızla bir darbe aldığında motor ve mekanik parçalar korunur. Kaporta kontrolü uzman alanında tecrübe leşmiş ustalar tarafından yapılır. Kaportanın en fazla darbe aldığı yerlere daha detaylı bakılarak en ufak bir yer atlanılmaz.

 

Boya kontrolüne geldiğinde sıra Balıkesir oto ekspertiz ustaları ilk önce aracın temiz olup olmadığına bakarlar. Çünkü temiz olmayan bir araç boya kontrolünde doğru sonucu vermez. Aracın temiz olduğundan emin olunduktan sonra araç çıplak göz ile teste tabi tutulur. Bu aşamadan sonra boya kontrol için oluşturulmuş olan özel ışıklı odaya alınır araç ve uzman ustalar tarafından kontrol edilir. En son aşama boya kontrol cihazı bağlanılarak aracın her yeri ayrıntılı olarak incelenir.

 

Balıkesir oto ekspertiz kaporta ve boya ustaları kontrollerini sağladıktan hemen sonra yapılan işlemlerle ilgili rapor tutarlar. Bu raporda en gerçekçi veriler yer almaktadır. Uzman ustalar araçta karşılaşmış oldukları en ufak ayrıntılara kadar raporda bilgi vermektedir. Oto ekspertiz yaptıran kişi bu rapora dayalı olarak karar verebilir.

BALIKESİR OTO EKSPERTİZ MOTOR MEKANİK KONTROLÜ

Balıkesir oto ekspertiz firması oto ekspertiz konusunda oldukça uzmanlaşmış ve markalaşmış bir firmadır. Oto ekspertiz işlemlerinde son teknolojik cihazlar kullanarak en iyi hizmeti sağlamaktadırlar. Motor ve mekanik aksamlar aracın en önemli kısımlarından biridir. Araç ustalar tarafından lifte alınır ve ilk işlem olarak araç çalıştırılır. Burada amaç araç çalışırken farklı sesler çıkartıyor mu ya da araçta herhangi bir titreme problemi var mı ona bakılır.

 

Balıkesir oto ekspertiz ustaları daha sonra aracı lifte  kaldırarak motor iç kısmına bakarlar. Motor aracın en önemli parçalarından biridir. Aracın çalışmasını sağlayan bu parçada herhangi bir problem varsa ilerleyen zamanda bu problem büyüyerek aracın çalışmamasına neden olur. Arıza tespit cihazı ile motorun her bölümüne ayrıntılı bir şekilde bakılır.  

 

Balıkesir oto ekspertiz firması motor ve mekanik işlemleri en ince ayrıntısına kadar inceleyerek detaylı bir rapor hazırlarlar. Bu sayede motorun ne durumda olduğunu ve geçmişte herhangi bir arıza yaşayıp yaşamadığını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Her usta yaptığı işlemle ilgili ayrıntılı bir rapor hazırlamaktadır.

BALIKESİR OTO EKSPERTİZ AİRBAG KONTROLÜ

Balıkesir oto ekspertiz uzmanları hava yastığı kontrollerini daha dikkatli ve titizlikle incelerler. Çünkü hava yastığı olası bir kaza anında araçta bulunan kişilerin daha az darbe alması için ya da hayati bir tehlikeyi önlemek için vardır. Oto ekspertiz yaptırmayı planlayan bir kişi airbag kontrollerini atlamaması gerekir. Detaylı olarak incelenmesi gereken hava yastıklarının uzmanlar tarafından kontrol edilmesi lazımdır.

 

Balıkesir oto ekspertiz uzmanları airbag kontrolü için öncelikle airbagleri yerinden sökerler ve içine detaylı olarak bakarlar. Airbag kontrollerinde bir diğer önemli konu ise airbagin beynidir. Beyinin orijinal beyin olması gereklidir. Tüm mekanizma bu beyine göre hareket etmektedir ve bundan kaynaklı olarak orijinal beyin olması önemlidir. Airbaglerin zamanında açılması hayati önem taşır.

 

Balıkesir oto ekspertiz uzmanları tüm bu kontrolleri sağlayarak airbag testi için detaylı bir rapor hazırlarlar. Bu rapor airbaglerin durumu, beyinin orijinal olup olmadığı gibi önemli ayrıntılar içermektedir.

 

BALIKESİR OTO EKSPERTİZ CONTA TESTİ

Balıkesir oto ekspertiz conta ustaları testi dikkatli ve titizlikle yaparlar. Conta motorda önemli olan bir araçtır. Motor bloğu ve motor üst kapağı arasında bulunan silindir kapaktır. Buradaki işlevi motor yağı ve motor suyunun birbirine karışmasını engellemektir. Bunun için contanın üzerinde herhangi bir çatlama, kırılma ya da bir delinme olmamalıdır.

 

Balıkesir oto ekspertiz ustaları conta testini ayrıntılı bir şekilde yapar. Çünkü contada bir çatlama varsa ve bu fark edilmemişse eğer çatlak giderek büyür bunun sonucunda silindir üst kapağı yanar. Silindir üst kapağı yandıktan sonra motor yağı ve motor suyu birbirine karışır. Araçta bulunan soğutma suyunun azalması sebebi ile motor ciddi şekilde zarar görerek çalışmaz hale gelir. İşte bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamanız için titizlikle bir test gerçekleştirilir.

 

Balıkesir oto ekspertiz ustaları tarafından bu konuda bilgilendirilerek raporunuzu teslim alırsınız. Raporda ayrıntılı bir bilgi yer alırken aynı zamanda da conta ustası tarafından aracın conta durumu hakkında detaylı olarak bilgi verilir.

 

BALIKESİR OTO EKSPERTİZ ARIZA TESPİTİ

Balıkesir oto ekspertiz firmasına güvenerek arıza tespit işlemi yaptırabilirsiniz. Tarafsızlık ilkesini benimseyen oto ekspertiz firması satıcının ve alıcının haklarını korumaktadır. Arıza tespit işlemi ile bütün mekanik parçaları kontrol eden ustalar araçta herhangi bir arıza var mı, geçmişte büyük arıza olmuş mu ya da oluşabilir bir arıza durumu var mı diye detaylı olarak bir inceleme yaparlar.

Balıkesir oto ekspertiz ustaları son teknolojik cihazlar kullanarak aracın en ufak yerinde de bir arıza olsa hemen tespit edebilirler. Bunun için arıza tespit ustalarının hazırlamış oldukları raporda ayrıntılı olarak bilgilendirme yaparlar. Arıza aracın hangi bölgesinde olursa olsun ya da ne kadar bir ölçüde olursa olsun kesin bilgilendirme yapılır.

 

Balıkesir oto ekspertiz arıza tespit konusunda diğer firmalardan daha ön plandadır. Çünkü son teknoloji cihazlar kullanılarak alanında en iyi ustalarla çalışılır. Bu sayede hazırlanan rapor %100 güvenilir bir rapor niteliğinde olur.

 

BALIKESİR OTO EKSPERTİZ RAPORU

Balıkesir oto ekspertiz firması rapor konusunda oldukça önem verir. Çünkü rapor oto ekspertiz testinin bilgilendirmesidir. Tarafsızlık ilkesi benimsenerek hazırlanan bu raporlar tamamen gerçek verilere dayanır. Alanında uzman olan ustalarla çalışılarak, son teknolojik cihazlar kullanılır. Raporlamada test aşamasının her anı detaylı olarak yazılır ve hiçbir husus atlanılmaz.

 

Balıkesir oto ekspertiz firması bu raporu oto ekspertiz yaptıran kişiye sunar ve eğer talep olursa ya da raporda yazılan bir konu hakkında testi yapan kişiden bilgi almak istenilirse bu konuda da oldukça yardımcı olurlar. Tamamen kurumsal bir firma olarak çalışan Balıkesir oto ekspertiz firması alıcı ve satıcıya aynı uzaklıkta yaklaşır. Testin sonucunu tüm gerçekliği ile aktarmaktadır.

 

BALIKESİR OTO EKSPERTİZ KURUMSAL MARKA

Balıkesir oto ekspertiz kurumsal bir firma olarak hizmet sağlamaktadır. Oto ekspertiz yaptıracağınız firmanın kurumsal olması oldukça önem içermektedir. Çünkü kurumsal olmayan bir oto ekspertiz firması taraf tutabilir ve yanlış bir raporlama yapabilir. 2 el araç satışlarında artışlar yaşandığı için dolandırıcılık konusunda da bir artış gündeme gelmiştir. Dolandırıcılık gibi bir konu ile karşı karşıya kalmamak için acınıza kurumsal bir markada oto ekspertiz yaptırmanız gereklidir.

 

Balıkesir oto ekspertiz firması kurumsal bir firma olarak hizmet sağlamaktadır. Tamamen tarafsızlık ilkesini benimseyen bu firma sayesinde gerçek verilere dayanan bir rapor elde edebilirsiniz. Hem alıcının hem de satıcının hakkını koruyan bu firma en doğru bilgileri yansıtmaktadır. Son teknolojik cihazlar kullanan Balıkesir oto ekspertiz firması kurumsallığı ile ön plana çıkmaktadır. Kurumsal olmayan bir oto ekspertiz firması ile çalışırsanız elde etmiş olduğunuz veriler tam olarak gerçeği yansıtmayabilir.

 

BALIKESİR OTO EKSPERTİZ; EXPERİX KURUMSAL OTO EKSPERTİZ

Balıkesir oto ekspertiz kurumsal markası ile çalışarak oto ekspertiz işlemleri yaptırabilirsiniz. Oto ekspertiz aracın profesyonel bir şekilde incelenmesi anlamına gelir. Alanında uzmanlaşmış ustalarla birlikte son teknolojik cihazlar kullanılarak yapılan bir işlemdir. Bu işlemin her aşaması farklıdır ve her aşamanın ustası birbirinden farklı olmak zorundadır. Motor alanında uzmanlaşmış bir usta boya kontrolü yapamaz.

 

Balıkesir oto ekspertiz firması araç alacak herkese kesinlikle oto ekspertiz yaptırmalarını söyler. Bunun nedeni ise alacak olduğunuz aracın geçmişi hakkında ve şu anki durumu hakkında detaylı bir şekilde bilgi edinmenizdir. Eğer araç hakkında herhangi bir bilgiye sahip değilseniz ve sadece satıcının dediklerine güvenerek araç satın alırsanız kandırılma ihtimaliniz oldukça yüksektir.

 

Aracı aldıktan sonra araç conta yakarsa ya da araçta değer düşüklüğü kaybı varsa büyük bir zarara uğramış olursunuz. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmak istemiyorsanız eğer Balıkesir oto ekspertiz kurumsal firmasında bulunan uzman ustalara aracınızı test ettirebilirsiniz. Oto ekspertiz firmalarının arasında en popüler olan oto ekspertiz firması sayesinde en doğru bilgiler içeren bir rapora sahip olacaksınız.

Oto ekspertiz işlemi yapılırken aracınızın her bölümü ekstra olarak önemsenir ve incelenir. Aynı zamanda oto ekspertiz firmaları size işlemler hakkında paket imkanları da sunarak daha az fiyata daha fazla hizmet almanızı sağlar. Oto ekspertiz işlemleri sayesinde satın almayı düşündüğünüz aracın gerçekte eder değeri ne aracın geçmişini ve şu anki durumu hakkında detaylı bir bilgi edinirsiniz.

 

2. el araç satın almayı düşünen kişinin kesinlikle aracına oto ekspertiz işlemi yaptırmadan satın almasını tavsiye etmeyiz. Aynı zamanda diğer önemli olan nokta oto ekspertiz firmasının tamamen tarafsız ve kurumsal bir firma olmasıdır.

Değerlendirme Notu