Değerlendirme Notu

Denizli Oto Ekspertiz

Niçin Denizli  Oto Ekspertizi Yaptırılmalı?

Denizli Oto Ekspertiz ile Alınacak olan aracı Denizli ilinde buldunuz  ve de satın almaya karar verildi. Fakat akıllara takılan bazı  soru işaretleri olabilir. Şüpheli durumlarının düşünüldüğü hallerde araç hakkında söylenenlere güvenilmesi aracın satın alınacak olan kişinin öncesinde aracı nasıl kullandığı veya  önceki sahiplerinin araca hangi işlemleri yaptırmış oldukları  gibi birçok nokta  akıllarda soru işareti oluşmasına neden olabilir Denizli oto ekspertiz firmaları bu konuda detaylı araştırmalar yapılmaktadır. İkinci el araç satış işlemlerinde araçların geçmiş durumu hakkında  daha sonra problem meydana getirebilecek olan  arızalara karşın bilgi sahibi olunarak bilgi alınmasını  sağlamaktadır.

Denizli oto ekspertiz firmalarda yapılan kontroller ise  aşağıda ki şekilde yer almaktadır. Bu kontroller sırasında akıllarda yer alan bazı sorulara cevap alınmış  olunur .

•  Kaporta kontrolü

•  Beyin testi

•  Motor  kontrolü

•  Araç İç ve dış kontrolü 

•  Ön ve arka tampon kontrol

•  Elektronik aletlerin kontrolü 

Araçların kaporta kısımlarında   ölçüm cihazları ile her alanda ölçüm yapılarak değerlendirilir. Araçların kaporta kısımlarında  daha önce yapılan  müdahaleler  ve de  yapılması gereken diğer işlemlerin tespiti yapılarak Denizli Oto Ekspertiz raporuna kaydı gerçekleştirilir. 2. El araçların satılması istenildiğinde  zaman Deniz Oto Ekspertizi yaptırılarak çok daha uygun bir şekilde hakkettiği değer de  satılabilir ya da satın alınabilir. 

Denizli Oto Ekspertiz için getirilen araçlarda, öncelikli olarak  obd protokolü kapsamında  diyagnostik test elektronik aletlerine bağlanarak bu test sayesinde mevcut aracın motor kontrolleri ile  tüm elektronik sistem aksamları test edilerek kontrol sağlanmaktadır. 

Denizli Oto Ekspertiz Raporu

İkinci el araç alım satım işlemlerinde araçların geçmişleri hakkında , genel durumu konusunda bilgi sahibi olunması için  büyük  önem taşımaktadır. Bu açıdan  Denizli Oto Ekspertiz firmaların da yapılmakta olan  oto  ekspertiz hizmetleri  sonucunda da  oto ekspertiz raporları alınabilir . Böylelikle de satın alınmak  istenilen  araçların işlemleri sonrasında alıcılara çıkarabileceği sorunları öncesinden öğrenilmesi sağlanmaktadır . Denizli oto ekspertiz raporu ihtiyaç duyulan hizmetler  Denizli oto ekspertiz firmaları ile irtibat kurabilirsiniz.

Denizli Oto Ekspertiz 1

Denizli Oto Ekspertiz

Denizli Oto Ekspertiz Paketleri

Denizli ilimizde yer alan birçok oto ekspertiz firması bulunmaktadır. Bu firmalara ait birçok paketler bulunmaktadır.  Bu durumun en büyük sebebi ise ekspertiz başvurusunda bulunan kişilerin detaylı eksiksiz bir şekilde oto ekspertiz hizmeti verilmeye çalışılmaktadır. Denizli oto ekspertiz paketleri ile  bir çok servis merkezinde uygun fiyatla hizmet verilmektedir. 

Denizli oto ekspertiz servislerinde oto ekspertiz paketleri yalnızca kendi içerisinde kategorilere ayrılmaktadır. Kaporta ekspertizi yaptırmak isteyen araç sahipleri ya da araç alıcıları, araçlarının kaporta parçaları detaylı olarak incelemeye alınır. Bunun yanında da mekanik kontrol talebinde bulunan kişiler  için de  mekanik parçalar detaylı olarak kontrol edilir. 

İkinci el  araç satın almak isteyenler , için   önerilecek noktalardan  biri oto  ekspertiz işlemleridir. Ekspertiz kelimesinin ifadesi bakıldığında ; expert kelimesinden ortaya çıkarılmış bir ifadedir. Eksper; ise alanı olan o konu hakkında  teknik bilgisi bulunan  kişilere verilen  anlamına gelen bir ifadedir. 

Denizli Oto Ekspertiz olayları ise, teknik aletler kurularak  araç uzmanlarının araçları  detaylı bir şekilde incelenmesi ve de uzman  görüşü olan ekiplerin rapor olarak ifade edilmesi anlamına gelmektedir. Birçok site de yer alan birçok ikinci el taşıt , boyasız olarak ifade edilmektedir . Kara taşıtları her ne kadar dışarıdan sorunsuz gibi algılansa da ; kara taşıtların gözüktüğü gibi çıkmaması sık karşılaşılan kötü bir olaydır. Araçların herhangi bir kısmında , kaza veya hasarlarından  dolayı değişen parçaları olabilir, bu durumda da ileri ki zamanlarda  araç sahiplerine  masraf çıkması söz konusu olabilir .

Denizli Oto Ekspertiz İçerisinde Neler Yer Alır? 

Mevcut aracı bir ekspertiz firmasına götürmeniz  halinde , taşırta  herhangi bir kaza kaydının bulunup bulunmadığı hakkında kontroller yapılır . Kayıt bulunmasa  dahi, taşıtın hasar alıp almadığı, konusunda , değişen aksam olup olmadığı dahil kontrol edilmektedir. 

Denizli Oto Ekspertiz Hizmetleri Neleri Kapsar?

Araç Hasar Kaydının Sorgulanması 

Alınacak olan aracın ya da satılacak olan  aracın geçmiş kayıtlarını sorgulamak amacı ile yapılmaktadır. Yani söz konusu olan taşıtın daha önceleri  bir kazaya karışmış olması durumu sorgulanacaktır. 

Araç Muayenesi

İlk aşamada yapılmakta olan ön muayene sayesinde; TÜVTÜRK tarafından gerçekleştirilmiş olan periyodik muayene öncesinde ,  yapılacak olan  işlemler yapılarak tüm ön kusurlar belirlenir. Bu şekilde de tespit edilebilecek olan tüm eksikler en başta belirtilir.

Kaporta Boya Kontrolü 

Kaporta boya kontrolünde  kara taşıtının şasi kontrolü gerçekleştirilmektedir. Taşıt  parçalarında tüm ayrıntılar incelenerek rapora eklenir 

Alt Ön Mekanik Kontrolleri 

Alt ön mekanik kontrollerin de taşıtın  motor kayışları, akslar, rot kolu, fan ve radyatör kontrolleri gibi bu çok mekanik parçanın kontrolleri sağlanır.

Motor Kontrolü 

Taşıtların motor kontrollerinde ; motor yağı başta olmak üzere motora entegre olmuş tüm parçaların kontrolü sağlanır. 

İç Kondisyon Kontrolleri

İç kondisyon kontrollerin de ; İç konsol, el  torpido, korna, teyp tuşları, silecekler, far kolu, emniyet kemeri, klima, ızgaralar, camlar, ayna motorları, döşeme ve aksesuarlar kontrol edilir. Mevcut deformeler gibi birçok nokta da  var ise bir problem  rapora eklenir .

Yanal Kayma Kontrolleri

Taşıtların denge mekanizması yani, ön ve arka dingillerin rot ayarları kontrolü gerçekleştirilir. Düzgün bir  yolda yolculuk yapılır iken direksiyon bırakıldığı esnada araçların sağa-sola yalpalaması kontrol edilir . Aks boşluklarının bu aşamada doğru bir şekilde ilerleyip ilerlemediği durumu ve de  taşıtın yol da sağlamlık açısından kontrolünün sağlandığı oldukça önemli bir testtir.

Fren Testleri

Taşıtlar için oldukça  önemli olan ve de sorunsuz bir şekilde çalışması gereken en önemli kısım frenlerdir. Fren  balataları, fren kaliperi, fren diski,  fren kontrolü hakkında tüm kontroller sağlanır. 

DYNO Test (Kuvvet Ölçer Testi) 

Taşıtların beygir gücü ve de tork kontrolleri yapılır. DYNO kontrollerinde araç  performansı detaylıca incelenerek rapor edilerek geçmiş fabrikasyon  verileri ile  karşılaştırılır. Ayrıca bu aşamada, araç motorlarının yorgunluğu hakkında da detaylara değinilir . Dinamometre testi ile  yapılan kontroller taşıtların ; şanzıman kontrollerini de  sağlanmış olur. 

Elektronik Testler 

Tüm aşamalar gibi, elektriksel kontrollerin sağlanması araç güvenliği için oldukça önemlidir. Taşıtların  kilometresi, hava yastığı performansı gibi birçok noktanın detaylıca incelenmesidir. 

Denizli Oto ekspertiz işlemleri; anlaşma sağlanmış olunan ; tarafsız  ekspertiz firmaları ile  gerçekleştirilir. Tüm test aşamaları yapıldıktan sonra, incelenmiş olan  araçların oto  ekspertiz verilerine göre, herhangi bir arıza halim durumlarında, alanında uzman  tarafından takipleri yapılarak tüm tamir işleri için adım atılır. Denizli Oto Ekspertiz firmaları ile araçların ; oto ekspertiz garantisi ile hizmeti verilmektedir. Satış aşamasında  tarafların ikisine de  eksiksiz bilgi aktarımı yapılmaktadır .

DENİZLİ COMPUTEST KONTROLÜ NEDİR? 

 Computest, genel açıdan ikinci el  araçların alım ve satım işlemlerinde araçların tüm mekanik kısımlarının kontrolünün yapılması  işlemidir. Kara taşıtlarının ; eksiksiz ve de gerçek anlamda kontrollerinin yapılarak işlemin sağlanması Computest işleminin tamamlanmasına bağlıdır. Bu saye de  “Denizli bilgisayarlı oto ekspertiz” ya da  “Denizli bilgisayarlı oto test” olarak da yapılan bir işlemdir . Computest kontrollü bilgisayar sistemleri, elektronik cihazlar ile dikkatli bir şekilde yapılır. TSE standartlarına göre  bir Denizli Oto  Ekspertiz  hizmetlerinin yapılmasını sağlar. Yapılmış olan  testler sonucunda da güvenilir ve tarafsız olarak bir oto ekspertiz raporu hazırlanır.

Computest Kontrollerinde  Hangi Testler Yapılır?

Computest elektronik cihazları  ile güvenilir bir Denizli oto ekspertiz işlemi yaptırmak için tasarlanmışlardır. Bu elektronik aletlerin yapmış olduğu testler şu şekilde sıralanmaktadır:

Oto kaporta testi; sıklıkla tercih edilen testlerden biridir.Boya yapılma tekrarı ve yapılan boya kalınlığının mikron değerleri ölçülmektedir. Kaporta kısmının boyanma durumu taşıtların değerini büyük oranlarda etkilemektedir.

Süspansiyon testi;  Amörtisörlerin son durumunu , patlak olup olmaması kontrol edilmektedir . Daha sonrası herhangi bir problem çıkma  ihtimali söz konusu ise  önceden farkedilmesi sağlanabilir.

Fren testi; Bu aşamada da  taşıtların tekerlek durumlarının frenleme esnasında ki sıkma gücü  kontrol edilir.

Yanal kayma testi; Bu test ile  tekerleklerin yere basım oranlarına bakılması  için yapılır. Şayet taşıtların ön takımlarında herhangi bir sorun var ise  arka tekerlekleri arasında da  ciddi sapmalar meydana gelecektir. Bu sapmalar da ne yazık ki ileride büyük masrafların çıkması  demektir.

Dynometre test; Dyno olarak adlandırılır olan  bu test taşıtların motor ve kaç beygir güç üretmiş olduğunun kontrol edilmesi için kullanılır. Araçların emniyet kemerleri  üzerinde bulunmakta olan silindirlerin  bir makinenin bağlanması sureti ile  gerçekte yolda gidiyormuş gibi tam gaz yapılarak kontrolü sağlanır. 

Diagnostic testi; Diagnostic elektronik sayesinde OBD soket girişleri ile  mevcut kara taşıtının beyni ile bağlantı sağlanmaktadır.  Araç beyninde  kaydedilmiş olan bütün  hatalar  ve de arızalara böylelikle detaylıca ulaşılır.Denizli Oto ekspertiz işlemleri esnasında taşıtlar  birçok cihaza bağlanır. Denizli  ekspertiz raporu bu aşamalar da işlemeye başlar. 

Taşıtlar  ilk olarak Denizli oto ekspertiz makinaları arasında en çok kullanılan dyno (dinamometre) testine tabii tutulur. Bu testteki amaç araçların motor durumunun kontrol edilmesidir . Motor performansında herhangi bir aksaklık ya da güç aktarımında  bir sorun veya motor aşınması söz konusu olduğunun tespiti yapılır ise, Denizli oto ekspertiz raporu ile bu durum kolaylıkla öğrenilebilir.Dyno testinden çıkarılan taşıt daha sonra ki aşama da süspansiyon testine girmektedir . 

Süspansiyon testinden onay alan  araçlar  hemen ardından da  fren testine tabii tutulmaktadır . Denizli Oto ekspertiz cihazları göz önüne alındığında fren testleri aşaması da  en kısa sürede yapılır.  Fren testlerinde  araçların  tekerlekleri cihaza bağlandığını zaten biliyoruz ve de  pedal-fren ilişkisinin uyumuna göre fren kalitesinin kontrol edilmesi sağlanır. 

Şayet araçlar  fren sırasında denge kaybı ortaya çıkmıyor ise ve de belirlenmiş olan mesafeyi doğru zamanda frenleme durumu var ise bu testten olumlu sonuç alınarak diğer aşamalara geçilir. 

Denizli Oto Ekspertiz Ne Zaman Yaptırılmalıdır? 

Denizli Oto ekspertiz nasıl yapılır ? sorusundan önce  en çok sorulan diğer biri soru ise  Denizli oto ekspertizin ne zaman yaptırılması konusudur . Denizli Oto ekspertizin ana amacı araçların güncel durumunu görülerek , araç alım-satım işlemleri tamamlanmadan önce yapılması gereken önce en doğru verileri elde ederek araçların kontrol edilmesinin sağlanmasıdır. Bu  açıdan Denizli oto ekspertiz, araçların alınmadan hemen önce yaptırılması gerekmektedir . Alanında uzman olan  bir oto ekspertiz raporu, araç alıcı ve satıcılarını daha doğru yönlendirilmesini sağlayacaktır. . Geçmiş tarihe ait bir rapor elbette araç satıcısı ile satıcıların yanıltmasın sebep olabiliyor .

DENİZLİ OTO EKSPERTİZ FİYATLARI KAÇ LİRA? 

Denizli Oto ekspertiz işlemleri oto ekspertizin müsait olma durumlarına  göre 30 dakika ile 2 iş günü  arasında değişkenlik  göstermektedir. Denizli Oto ekspertiz cihazları sayesinde hızlanmakta olan bu süreç esnasında araç alım-satım işlemleri yapacak olan kişiler herhangi bir vakit kaybı yaşamadan işlemlerini gerçekleştirmektedir. Denizli Oto ekspertiz raporları diğer işlemlere göre  daha erken sonlanabilmektedir. Ancak yaşanan yoğunluklar sebebi işe zaman zaman aksaklıklar yaşanmaktadır. 

Taşıtların, test cihazlarında geçirmiş oldukları zaman süreci uzayabilmektedir. Denizli Oto ekspertiz firmalarının bazıları randevu sistemiyle de çalışmaktadır. Zamanını daha iyi değerlendirmek isteyen kişiler oto ekspertize gitmeden önce randevu alabilirler. 

Denizli Oto Ekspertiz Firmaları olarak verilen  hizmetler kapsamında gerek kurumsal gerekse bireysel  olan  firmalar özel oto ekspertiz paketleri ile hizmet vermektedir. Kaliteli ekipmanlar ile  imal edilen cihazları  aynı zamanda da  son teknolojik donanımlarla sahip özelliklerde olmasına dikkat edilmektedir. Fiyat aralıkları, genelde piyasaya sunulan paketler ile uygun fiyat politikası sayesinde kolaylıkla tercih edilen oto ekspertiz firmaları bulunmaktadır. Ayrıca bu paketler standart olma özelliğine sahip olup hemen hemen başa başa gitmektedir. 

Denizli Oto Ekspertiz Firmaları standart TSE hizmetler ile tarafsız bir şekilde hizmet vermeye çalışmaktadır. Fiyatlandırmalar, paket içeriklerine göre değişkenlik göstermekle birlikte firmaların Web siteleri takibi yapılarak detaylı bilgilere ulaşılabilir. 

Denizli Genelinde  Güvenilir Oto Ekspertizler 

Yazımızın en başında da belirttiğimiz gibi Denizli oto ekspertiz sektörlerinde  güven en temel ihtiyaçtır. Oto Ekspertiz işlemleri sırasında meydana gelebilecek olan  en ufak hata veya cihazlardan kaynaklanmış olan  hatalı test işlemleri  sonucunda müşterilerin mağdur olmasına neden olabilir. Bu gibi hatalı durumların ortaya çıkması halinde  alıcı veya satıcı konumunda olan kişilerin ekspertiz firmalarına karşı olan güveni  sona erdirebilir. Bu açıdan da güvenilir firmalar ile çalışmak ve maddi açıdan kaçınmamak en doğrusu olacaktır. Çünkü bugün ekspertiz paket fiyatlarından kaçınmak yarın yüksek meblağlarda ki masrafların çıkmasına neden olabilir. Bunun için alanın da uzman olan Denizli Oto Ekspertiz firmaları ile çalışmak en doğrusu olacaktır. Google müşteri yorumlarına dikkat edilerek de  yüksek puana sahip olunan firmaların tercih edilmesi daha garanti bir seçim olacaktır. Experix Kurumsal Oto Ekspertiz