Karda giden en ideal araçlar hangisidir diye sorarsanız, Gerçek cevap kış lastiği olandır deriz, Oldukça basit, dünyanın en iyi, en gelişmiş dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olabilirsiniz, ancak dört mevsim lastik kullanıyorsanız, iyi bir kış lastiklerinde herhangi bir eski ürünün olması çok iyi bir şanstır. geçmeye çalıştığınız her türlü kaygan, sulu ve/veya karlı karışıklığın üstesinden eski dahi olsa daha emin bir şekilde gelecektir. (İşte kış lastiklerinin neden buna değdiğinin daha kapsamlı bir açıklaması ).diyebiliriz. 

Karda giden en ideal araçlar hangisi

Başka bir deyişle, bu listedeki arabaların hiçbirine gerçekten ihtiyacınız yok. Kötü bile olsa kış lastiğinizin olması sizi hangi araç alırsanız alın kurtaracaktır.

Bu konus şimdi bu açıklığa kavuştuğuna göre, hangi araba daha uygun dünya genelindeki bu modellere bakalım. İlk olarak, çeşitli alıcılar ve fiyat noktaları için seçenekleri vurguluyoruz. İkincisi, sadece karı düşünmüyoruz; İnsanların işe veya okula arabayla giderken karşılaşacakları genel kış koşullarını düşünüyoruz. Erzurumun 9 metrelik kar sürüklenmelerinin üstesinden gelmek için kaliteli bir araca ihtiyacınız olursa, şüphesiz başka bir liste var. Bu nedenle, bunların tümü, genellikle gücü yalnızca otomatik olarak öne ve arkaya değil, aynı zamanda arka akslar arasında yan yana aktaran “tork yönlendirmeli” sistemlere sahip gelişmiş dört tekerlekten çekiş sistemleriyle ilgili seçeneklerdir. Çoğu, derin kardan geçmek için ekstra yerden yüksekliğe sahiptir ve kaygan koşullarda daha fazla araç kontrolü hissi sağlayan daha duyarlı direksiyon, gaz kelebeği ve şanzımana sahip araçları tercih ediyoruz.

Karda giden en ideal araçlar

Karda giden en ideal araçlar

Acura RDX

Acura’nın Süper Yol tutuşlu Dört Tekerlekten Çekiş sistemi, tork vektörü sunan ilk sistemlerden biriydi ve genellikle kuru yol tutuşunu büyük ölçüde geliştirme yeteneğiyle lanse edilmesinin yanı sıra, kaygan malzemelerdeki faydaları çok büyük olabilir. Acura’nın araçlarının daha sağlam versiyonlarını sunarak bu yeteneğe daha fazla eğilmemiş olması gerçekten şaşırtıcı. Yine de RDX, yerden yüksekliği ve en popüler lüks SUV segmentindeki konumu nedeniyle burada tercih ettiğimiz bir marka Acura’dır.

Karda giden en ideal araçlar

Karda giden en ideal araçlar

Audi A4 Allroad

Audi’nin Quattro dört tekerlekten çekiş sistemleri uzun zamandır sektördeki en iyilerden biri olmuştur, bu nedenle şirketin herhangi bir modeli size çoğundan daha iyi hizmet edecektir. Ancak burada Allroad’ı seçtik, çünkü çoğu küçük SUV’ye göre daha düşük ağırlık merkezi, daha küçük boyutları ve daha fazla çevikliği kaygan koşullarda muazzam miktarda güven sağlıyor. Ayrıca, özellikle bu yazar, bir Allroad’un ne kadar iyi ve kendinden emin olabileceğini birden fazla kar fırtınasında kişisel deneyimlerinden biliyor. 

4x4 Full Size

4×4 Full Size

GMC F-150

GMC elbette büyük, eski bir 4×4 GMC, derin karda pençe atacak. Ancak, bu liste aşırı senaryolardan çok günlük sürüş hakkındadır ve ayrıca en iyilerinden bahsediyoruz. sadece yetenekli olmaktan ziyade. Bu ruhla, karda günlük sürüş için mümkün olan en iyi kamyonlardan bahsedelim. Bunun için Otomatik veya 4A modu olarak bilinen otomatik dört tekerlekten çekiş sistemine sahip bir kamyon aramalısınız. Bu, kamyonun dört tekerlekten çekişli bir araç gibi çalışmasına ve gerektiğinde gücü ön aksa göndermesine olanak tanır. Bu, kısaca pahalı araç bileşenlerinin aşırı aşınmasına yol açabilecek kaygan koşullarla karşılaşmanız durumunda “her ihtimale karşı” 4Hi’de dolaşmanın aksine. Peki hangi kamyonları aramalı? Her 4×4 Chevrolet Silverado ve GMC Sierra’nın bir Otomatik modu vardır, bu nedenle hangi donanım seviyesi sizin için uygunsa. Tüm Ram 1500 donanım seviyeleri, ancak Tradesman ve Rebel 4A moduna sahipken, Lariat’tan itibaren tüm F-150’ler 4A’ya sahip, yani yalnızca en pahalı versiyonlar bunu alıyor.

Ford Bronco Sport

Ford Bronco Sport

Ford Bronco Sport

En üst seviye Bronco Sport Badlands, diğer donanım seviyelerinde olmasını istediğimiz daha gelişmiş, tork yönlendirmeli dört tekerlekten çekiş sistemine sahiptir. Yine de, diğer tüm kaplamalar standart olarak dört tekerlekten çekiş, çoğu yerden daha fazla yerden yükseklik ve buzda ve karda daha iyi tepki için çeşitli araç kontrollerini ve sistemlerini kalibre eden Kaygan sürüş modu ile birlikte gelir. Küçük bir SUV arıyorsanız, Bronco Sport kış aylarında çoğundan daha iyi olacaktır. 

Karda giden en ideal araçlar

Karda giden en ideal araçlar

Honda

Yine, her şey dört tekerlekten çekiş sistemi ile ilgili. Pilot, Passport ve Ridgeline kardeşleriyle birlikte, Acura’nın tork yönlendirmeli dört tekerlekten çekiş sisteminin önceki nesil versiyonunu etkin bir şekilde sunar (yukarıdaki Acura RDX’e bakın). Bu, ona üç sıralı crossover SUV rakiplerinin çoğunda bir avantaj sağlıyor. Ayrıca, özel bir Kar modu içermesini ve girdilere biraz daha duyarlı olmasını seviyoruz (özellikle Subaru Ascent’e kıyasla). Honda Pilot yıllardır başarılı olmasına ve kendi segmentindeki genel tercihimiz olmaktan uzak olmasına rağmen, buzda ve karda performans söz konusu olduğunda, büyük puanlar alıyor. 

Jeep Grand Cherokee

Jeep Grand Cherokee

Jeep Grand Cherokee

Grand Cherokee ve yedi kişilik Jeep Grand Cherokee kardeş, rakiplerinin çoğundan çok daha zorlu koşullarla mücadele etmeye hazır. Üç dört tekerlekten çekiş sistemi arasında, Trailhawk ve Summit’te standart, Overland’de isteğe bağlı olan, sınıfının en iyisi Quadra-Drive II, arka aks için çekişi artıran elektronik sınırlı kaymalı bir diferansiyel içerir. iki Quadra-Trac dört tekerlekten çekiş sisteminin ötesinde. (Tüm ve dört tekerlekten çekiş arasındaki teknik farklılıklar hakkında çok fazla endişelenmeyin. Otomatik olarak çalıştıklarında, bunlar gibi, gerçekten önemli değil). En iyi JGC donanım seviyeleri, adından da anlaşılacağı gibi, Overland, Summit ve Trailhawk 4xe’de 8,4’ten 10.9 inç’e ve yalnızca gazlı Trailhawks’ta 11.3’e kadar sürüş yüksekliğini artıran Quadra-Lift havalı süspansiyonu da içeriyor. Herhangi bir crossover’ın 8 inçlik işareti kırması nadirdir.

Land Rover

Land Rover Defender

Defender, özellikle benzer fiyatlı lüks SUV’larla karşılaştırıldığında, üzerine atılan hemen hemen her şeyle mücadele edebilen bir canavar. Daha da önemlisi, buzlu koşullarda bir avantaj olan diğer özel arazi araçlarına (Jeep Wrangler, Ford Bronco) göre daha fazla güven verici kontrol girdilerine sahiptir. Özellikle kar konusunda, standart havalı süspansiyonu, Defender’ı 8,6 inçten (çoğu SUV’den daha yüksek) yüksek bir 11,5 inç’e yükseltmenizi sağlar. Off-road amaçlı kamera sistemleri, karla kaplı talihsiz bir olayla karşılaşmamanızı sağlarken kullanışlı olmalıdır. 

2022 Range Rover close

Land Rover Range Rover

Range Rover, Defender kadar yetenekli olmayabilir, ancak aynı özelliklerin çoğu mevcut: yüksekliği ayarlanabilir süspansiyon, kara özel sürüş modu, arazi kamera sistemleri ve diğer arazi araçlarına göre daha iyi yol tutuşu. Kışı en yüksek konforla yenmenizi sağlayacak kusursuz bir şekilde hazırlanmış süper lüks bir araç olması, buzlu kekin üzerine krema serpiştiriyor. Bizi rutin olarak yerel kayak merkezine götürmek için bir araca ihtiyacımız olsaydı, daha uygun bir araç düşünmek zor.

2022 rivian r1s

Rivian R1T ve R1S

Her tekerlekte ayrı motorlar bulunan Rivian R1T kamyon ve R1S SUV, tork yönlendirmeyi tamamen başka bir seviyeye taşıyor. Aynı zamanda arazi lastikleri (kışlarla aynı değil, ancak kesinlikle karda yetenekli), onu 14,9 inç’e çıkaran absürt bir 6,5 inç sürüş yüksekliği ayarı ve şaşırtıcı derecede düşük bir ağırlık merkezi ve olağanüstü yol tutuşu var. Diğer büyük kamyonlara ve SUV’lara göre sert havalarda sürmeyi daha güven verici hale getirir. İlginç bir şekilde, sekiz sürüş modu arasında özel bir kar modu yok. Elektrikli araçlar arasında, Rivian’ın 314 mil’lik uzun menzili, soğuk havaların neden olduğu kaçınılmaz düşüşten sonra hala çok şey bırakacağınız anlamına geliyor. 

2021 Subaru Crosstrek Sport with Yakima CBX Solar

Subaru Crosstrek

Standart dört tekerlekten çekişli mütevazı bir kompakt hatchback alın ve neredeyse komik miktarda yerden yükseklik ekleyin. Bu Subaru Crosstrek. Vermont’tan Colorado’ya ve Alaska’ya kadar, Subaru’nun karlı iklimlerde bu kadar popüler olmasının tek nedeni kurnaz pazarlama değil. Gerçekten kar için hazırdırlar (büyük ölçüde, gücü yalnızca kaymaya tepki vermek yerine sürekli olarak tüm tekerleklere yönlendiren Simetrik Dört Tekerlekten Çekiş sistemine) ve ayrıca aracınızı sürüyorsanız vites taşımak için çok uygundurlar .acı çekmek için elinden gelenin en iyisini yapmak yerine kar. BRZ adında olmayan herhangi bir Suburu bu konuda çoğu arabadan daha iyi olsa da, Crosstrek çok düşük bir fiyata (otomatik donanımlı bir temel araba için 24,920 $) mevcut olduğu ve bu listedeki diğer her şeyden önemli ölçüde daha iyi yakıt ekonomisi sağladığı için öne çıkıyor. . Standart AWD ve yüksek yerden yüksekliğinin (8,7 inç çoğu SUV’den daha uzun ve Forester, Outback ve Ascent ile aynı) yanı sıra, Crosstrek, Spor donanım seviyesinde Derin Kar/Çamur ayarıyla geliştirilebilir ve bu da çok fazla ek daha iyi 2,5 litrelik motor. 

Karda giden en ideal araçlar

Karda giden en ideal araçlar

Toyota RAV4 Adventure, Limited and TRD Off-Road

Forester’dan farklı olarak, burada RAV4’ü seçmek, donanım seviyesine bağlı olduğu uyarısıyla birlikte gelir. Hem Adventure hem de TRD Off-Road (yukarıda resmedilmiştir) ekstra yerden yükseklik ve daha yetenekli lastikler, ayrıca bir Kar sürüş modu ve en önemlisi, daha gelişmiş bir tork yönlendirmeli dört tekerlekten çekiş sistemi ile birlikte gelir. Bu son iki öğe de Sınırlı donanım seviyesine dahil edilmiştir. Dolayısıyla, RAV4 en iyi seçeneklerden biri olabilir veya tamamen kabul edilebilir bir seçim olabilir (dört tekerlekten çekişli RAV4 hibritleri dahil). 

Karda giden en ideal araçlar

Karda giden en ideal araçlar

Volvo V90 Cross

V90 Cross Country, V60 kardeşinden daha konforlu, ferah, zarif ve güçlü. Aynı zamanda, normal eski bir vagona göre neredeyse hiç pratik avantajı olmayan Audi A6 Allroad ve Mercedes-Benz E 450 All-Terrain rakiplerinden çok daha yetenekli bir vagon. Buna karşılık, V90 Cross Country çok daha yükseğe çıkıyor ve derin karı temizleme konusunda daha iyi bir iş çıkaracak. Yine de, bir vagon olarak, daha düşük ağırlık merkezi, kendinizi yola biraz daha bağlı hissetmenize neden olabilir… veya daha doğrusu, buza. Ayrıca, alt tavanı, sadece karda hayatta kalmak yerine bilerek kara giriyorsanız, kayakları bir rafa veya taşıyıcıya yüklemeyi çok daha kolay hale getirir. 

Okuyunuz: Volvo 2022 Fiyat Listesi