Kırklareli Oto Ekspertiz

2. El araç alım işlemlerinde, satın alınacak olan araçların performansının iyi olması alıcılar için çok önemlidir. Ancak zaman zaman bu kontroller alıcılar tarafından yapılamamaktadır. Satıcılar, satışa sunmuş oldukları araçların ayıplarını gizleyerek herhangi bir hasarın olmadığı alacaklı taraflara söylenir. Bu gibi durumlarda da araçların asıl olması gereken piyasa değerinin çok üstünde satılmaktadır. Alınacak olan araçların hasarsız olduğundan emin olunması için güven ortamının oluşturulması ve de elde resmi kanıtların olması gerekmektedir. Bunun için de Kırklareli Oto Ekspertiz işlemlerinin yaptırılması gerekmektedir. Her iki tarafında birbirlerine olan güvenin oluşturulması için araçların asıl değerinin tespitinin yapılması gerekmektedir.

Kırklareli Oto Ekspertiz

2. el araç almayı planlayan kişilerin, almayı planladıkları araçları işinin ehli insanlara göstermek sureti ile herhangi bir hasarın ya da ayıbın olup olmadığı öğrenilmelidir. Araçların hasar kaydının olup olmadığı, değişen parçasının bulunup bulunmadığı ya da herhangi bir yerinde arızanın olup olmadığının kontrolleri de bu uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Bu açıdan yapılan işlemlere Oto Ekspertiz işlemleri denilir. Bu konuda alanında tanınmış Kırklareli Oto Ekspertiz firmalarından gerekli destekleri alabilirsiniz.

Kırklareli Oto Ekspertiz İşlemleri Sadece 2. El araçlar İçin mi Yapılır?

Kırklareli Oto Ekspertiz denildiğinde, araçların detaylı olarak testlerinin yapıldığını defalarca dile getirmiştik. Oto ekspertiz testleri her araç için uygulanamaz. Satıcı taraflar araçlarının alacak olan taraflara, araçların bilgisi konusunda kasıtlı veya kasıtlı olmadan eksik ya da yanlış bilgi vermiş ise bu durum Kırklareli Oto Ekspertiz İşlemleri sırasında ortaya çıkacaktır. Bu açıdan araçların hasarsız olduğundan emin olmak için mutlaka Kırklareli Oto ekspertiz uzmanlarına başvurulması gerekmektedir. Böylelikle araçların iç ve dış aksamlarının kontrolleri sağlanarak istenilen tüm detaylara doğru bir şekilde ulaşım sağlanır.

Kırklareli Oto Ekspertiz İşlemleri genel açıdan noter onayı öncesinde yapılması gereken bu işlem sayesinde tarafların herhangi bir mağduriyet yaşamlarının önüne geçilmektedir. Ayrıca Kırklareli Oto Ekspertiz İşlemleri yapılan araçların haklarının korunması da sağlanmaktadır. Kırklareli Oto Ekspertiz İşlemleri, uygun teknolojik cihazlar eşliğinde dijital ortamda güvenle yapılmaktadır. Kırklareli Oto Ekspertiz işlemlerinin yapılmadan evvel satın alımı gerçekleşen araçların satıcıları sorumluluk dışında kalma haklarını da istemekle yükümlüdür.

Kırklareli Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

Oto Ekspertiz işlemlerinin açıklaması yapıldığında genel hatları ile sizlere aktarmaya çalıştık. Fakat Kırklareli Ekspertiz için bu işlemler nasıl yapılır? Sorusuna yanıt vermek gerekir. Kırklareli Oto Ekspertiz İşlemleri, her iki tarafında önem verdiği bir resmi olaydır. Yani bireysel olarak yapılan kontroller herhangi bir sonuç vermeyecek ve de Oto Ekspertiz işlemlerinin yapılması gerekecektir.

Kırklareli Ekspertiz Servislerine Gelen Araçlar İçin Yapılan İşlemler İse Şu Şekildedir :

Kırklareli Oto Ekspertiz İşlemleri için getirilen araçların kontrollerinin yapılması için, ilk aşamada süspansiyon testine tabi tutulacaktır. Yani araç burada bilgisayarlı makine ile kontrolü sağlanacaktır. Kontrollerin yapılması esnasında direnç kaybının olup olmadığına bakılacaktır.

Süspansiyon testinin tamamlanması sonrasın da araçlar fren testine alınacak ve de araçların fren aksamlarının tek tek kontrolleri sağlanacaktır. Burada fren testinde sıkma değerinin ölçümleri yapılır.

Fren testinin sonucunun Kırklareli Ekspertiz raporuna eklenmesinin ardından da araçlar, DYNO testi için Lift üzerine kaldırılır. Lifte kaldırılmasının ardından da ilk önce şanzıman kontrollerine bakılır ve de motor bölgesinde yer alan herhangi bir darbenin ya da kırıklığın olup olmadığının kontrolleri sağlanır. Bu esnada ayrıca bir yağ kaçağı sorunu var mı onlara da bakılır ve de rapora eklenir. Daha sonra da DYNO testine yani motor Kondisyon testine geçilir. Yani araç motorunun üretebilecek olduğu beygir gücünün kontrolleri yapılır. Burada, meydana gelen bu zorlamanın aracı bir tehlikeye karşı karşıya kalıp kalmayacağını kontrolleri sağlanır.

DYNO denilen kontrollerin yapılmasının ardından da araçlar tekrar lifte alınarak Diagnostik testi denilen kontrollerin yapılması için bağlanmaya alınır. Bu kontroller esnasında araçların beyni incelenecektir. Şayet araç beyninde bir arıza kaydı var ise mutlaka arıza kodları bilgisayar ekranına yansıyacaktır. Bu kodlar sayesinde, araçların hangi bölgelerinde arıza olduğunun tespiti yapılır ve de  sürecin nasıl ilerleyeceğine karar verilir.

Tüm bu test aşamalarından sonra da mutlaka el freni kontrollerinin de yapılmasına özen gösterilir. Yani bilindiği üzere maksimum sol ve sağ tekerlek farklarının hesaplanmasıdır. Bu işlemin ardından da aracın güvenliliği konusunda bir ön fikir oluşacaktır.

Kırklareli Oto Ekspertiz İşlemleri oldukça dikkat edilmesi gereken işlemlerdir. Yani detaylara doğru olarak ulaşılması gerekir. Hem Kırklareli Oto Ekspertiz İşlemleri esnasında hem de alıcıların gözden kaçırdıkları bir yer ilerde sıkıntıya davetiye çıkartabilir. Bu açıdan da büyük tehlikeler de meydana gelebilir. Bunun içinde tüm Kırklareli Oto Ekspertiz Testleri ayrı ayrı alanında uzman olan kişiler tarafından yapılmaktadır.

Kırklareli Oto Ekspertiz Makinaları Nelerdir?

Kırklareli Oto Ekspertiz İşlemleri esnasında birçok makine ve cihaz kullanılmaktadır. Ayrıca Kırklareli Ekspertiz Makinaları, kontrollere uygun olarak kontrollerden de geçirilmektedir. Kontrollerin yapılması esnasında kullanılan cihazlara değinecek olursak şu şekildedir:

• Süspansiyon Kontrol Cihazı 

• Lift

• Arıza Kontrol Cihazı 

• Yönetim Paneli 

• Yanal Kayma 

• Kaporta ve Boya Ölçüm Cihazı 

• Akü Kontrol Cihazı 

• Fren Hidrolik Kontrol Cihazı 

• Boya Kalınlığı Ölçüm Cihazı 

• Dinamometre 

• Lastik Hava Basıncı Saati Ölçümü

• Lastiklerin Diş Derinlik Ölçeri gibi. 

Yukarıda sırlamış olduğumuz tüm cihazlar Kırklareli Oto Ekspertiz İşlemleri esnasında bulundurulması gereken Makinaları olarak karşımıza çıkmaktadır. Birtakım Oto Ekspertiz firmaları bu kontroller esnasında farklı cihazlar da kullanmaktadır. Bu da oto ekspertiz paketlerine göre değişkenlik göstermektedir.

Kırklareli Oto Ekspertiz

Kırklareli Oto Ekspertiz

Kırklareli Oto Ekspertiz Raporu

Kırklareli Oto Ekspertiz, araçları en ince ayrı kadar incelemektedir. Bu açıdan da işinin ehli olan bir oto ekspertiz ilk aşama da aracın dış kısmına göz atacaktır. Daha sonra da gerekli kontrollerinin ardından da raporu oluşturacaktır. Araçların iç kısım kontrolleri esnasında da tüm elektronik iç aksesuar çlar tek  tek dikkatli bir şekilde kontrol edilmektedir. 

Kırklareli Oto Ekspertiz İşlemlerinin herhangi bir geçerlilik süresi bulunmamaktadır. 2. El araçların satılmayan veya satın alımının gerçekleşmesinden evvel bu raporun elde edilmesi gerekmektedir. Böylelikle satış süreci hızlı olarak ilerleyecektir. Bunun yanında Kırklareli Ekspertiz raporu güven ortamını da oluşturarak gerekli tüm işlemlerin güvenli olarak yapılmasını sağlayacaktır. 

İkinci el araçların, hasarsız ve değişensiz olarak kontrollerinin yapılması gerekli güven ortamını sağlayacaktır. Çünkü bir aracın ne kadar süre kullanılabileceği bu raporlar sayesinde ortaya çıkmaktadır. Kırklareli Oto Ekspertiz raporu esnasında yapılan Tramer sorgulamaları da, aracın sigorta bilgilerine de ulaşılmasını sağlamaktadır. Rapor detaylarına ulaşılmasının ardından da taraflara iletilen bu rapor sayesinde taraflar fikir sahibi olur. 

Kırklareli Oto Ekspertiz Firmaları 

Kırklareli Ekspertiz firmaları arasından birçok firma ile görüşme sağlanabilir. Bu sayede de işinin ehli olan kişiler tercih edilerek güvenli bir çalışma yürütülebilir. Bu sebeple de mutlaka Kırklareli ve çevresinde yer alan oto ekspertiz firmalarının çok iyi bir şekilde araştırılması gerekmektedir. Araştırma kapsamınıza aldığınız yerlerin web sitesinde yer alan iletişim bilgileri üzerinden mutlaka bir ön görüşme yapmanızı tavsiye ederiz. 

Kırklareli Oto Ekspertiz Yaptırmanın Avantajları Nelerdir? 

Kırklareli Ekspertiz işlemlerinin yapılıp daha sonrasında da raporlanması sayesinde tüm detaylar ortaya çıkmaktadır. Yani tarafların fark edemedikleri  detaylar ortaya çıkacaktır. Ayrıca bu detaylar rapora ekleneceği içinde elde resmi kayıtlar da oluşacaktır. Bu sebepten ötürü de mutlaka Kırklareli Oto Ekspertiz raporunun alınması gerekmektedir. 

Kırklareli Oto Ekspertiz Ücretleri 2021 Ne Kadar? 

Oto Ekspertiz yapılması planlanan 2. El araçların, oto ekspertiz ücretlerinde genel bir ücret standartı bulunamamaktadır. Bu sebepten ötürü de araçların özellikleri, tarafların talep ettiklerine göre de Kırklareli Oto Ekspertiz Ücretlerinde değişkenlikler meydana gelmektedir. Genel açıdan ücretlendirmeye bakıldığında ise Kırklareli Ekspertiz firmalarının çeşitli  paketler hazırladıkları görülmektedir. Kırklareli Oto Ekspertiz Ücretleri için net bir fiyat bilgisinin verilmesi elbette mümkün değildir. Bunun için tek tek firmalardan fiyatları hakkında bilgi alınması en doğrusu olacaktır. Yapılan ekspertiz işlemleri esnasında, taraflara kalem kalem fiyatlandırmalar aktarılırken tüm işlem bedelleri de öğrenilebilmektedir. Bu açıdan da araçlar için talep edilen ücretler önceden bildirilecektir. Kırklareli Oto Ekspertiz ücretlendirmeleri esnasında, talep edilen tüm detaylar taraflara sunulacaktır. Ama genel açıdan fiyatlandırma vermek gerekirse, 150 TL ile 800 TL arasında değişmekte olup talep edilen tüm kontrollerin içeriklerine göre değişkenlik göstermektedir. Bu açıdan da ön görüşmelerin yapılması ve de firmalar hakkında tüm fiyat çizelgeleri hakkında bilgi alınmalıdır. 

Kırklareli Oto Ekspertiz Raporunda Ayıp Tespiti Yapılırsa Ne Olur? 

Bu başlığın açıklanması için ilk evvel “Ayıp” kavramının ne olduğuna bakılmalıdır. Bunun kaba tabiri ile açıklamamız gerekirse; araç kusurunun yani hasarlı veya değişen parçasının bulunmasının kasıtlı olarak ya da kasıtlı olmayarak Oto Ekspertiz raporunda belirtilmemesi bize o raporun hatalı ya da ayıplı olduğunu gösterir. Satış işlemleri öncesinde Oto Ekspertiz raporunun alınması hem satıcıyı hemde ekspertizi muhatap almaya yaramaktadır. Bu açıdan ekspertiz raporunun alınması sıklıkla uyarılmaktadır.  Şayet böyle bir durum ile karşılaşılmış ise mutlaka en erkenden hem satıcı ile hem de ekspertiz ile irtibata geçilmeli gerek duyulması halinde hukuki süreç başlatılmalıdır. Bunu için hukuki danışman vasıtası ile sürecin yönetilmesi daha mantıklı olacaktır. Hukuki sorumluluk burada 2 yıl olup süreç konuya göre uzayabilmektedir. Bu açıdan alanında tarafsız olarak hizmet verme bir firma ile çalışması çok önemlidir. Kırklareli Oto Ekspertiz firmaları ile bir ön araştırma yapılması sizler için daha mantıklı bir adım atılmasını sağlayacaktır. Bu açıdan müşteri yorumlarına dikkat edilmeli ve de daha evvel oto ekspertiz hizmeti almış biri ile durum değerlendirmesi ve tavsiye alınması en doğrusu olacaktır. Sizlere Oto Ekspertiz işlemlerinizi yaptırmak için mutlaka kurumsal bir firma ile iletişime geçmeye özen gösteriniz. TSE yetki belgesine sahip olan firmaları tercih ediniz. 

Değerlendirme Notu