Küçükçekmece oto ekspertiz

Küçükçekmece oto ekspertiz firmamız garantili ve noter onaylı oto ekspertiz işlemleri ile sizlere güvenilir bir oto ekspertiz hizmeti sunmaktadır. Küçükçekmece oto ekspertiz, İstanbul’un Küçükçekmece semtinde hizmet veren kurumsal bir oto ekspertiz firmasıdır. Kurumsal bir marka olan Küçükçekmece Experix, Küçükçekmece’de ve Türkiye’nin her noktasında oto ekspertiz raporu alabileceğiniz güvenilir ve kurumsal bir firmadır. Küçükçekmece Experix, TSE hizmet belgeli bir firmadır ve uyguladığı her işlemler için tüm araçlarınızı garanti altına almakta, araçlarınıza sigorta yaptırmaktadır. Garantili ve müşteri odaklı çalışan firmamız, Türkiye’nin her noktasında tüm oto ekspertiz işlemleriniz için hizmetinizdedir.

Oto Ekspertiz Nedir?

Oto ekspertiz, araçlar hakkında eğitim görmüş uzman kişilerin, çeşitli ekipmanlar ve makinalar kullanarak araçları incelemesi ve araç hakkında detaylı bilgiler vermesidir. Bu bilgiler oto ekspertiz raporu adıyla müşteriye sunulmaktadır. Sıfır veya ikinci el araç alım ve satım işlemlerinde araç hakkında en doğru ve tarafsız bilgileri öğrenmek için bir oto ekspertiz firmasına başvurulmalı ve araca oto ekspertiz yapılmalıdır. 2. el araç satışlarında kusurları veya geçmişteki hasarları söylenmeyen araçları satın alan kişiler mağdur olmakta, bir araca gerçek değerinden çok daha yüksek ücretler ödemekte ve gelecekte araçla ilgili birçok sorunla karşılaşılmaktadır. Bu tür mağduriyetler yaşamamak için 2. el araçlara mutlaka oto ekspertiz uygulanmalıdır. Oto ekspertiz işlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için Küçükçekmece oto ekspertiz firmamızı arayabilirsiniz.

Oto Ekspertiz Zorunlu mu?

Ülkemizde oto ekspertiz işlemleri, 2. el araç satışlarında mağduriyet yaşanmaması için zorunlu hale getirilmiştir. 2019 yılında düzenlenen yönetmeliğe göre, 8 yaşından küçük veya 160 bin km’nin altındaki tüm 2. el araçların satışını yapabilmek için, araç satıcıları satıştan en az 3 gün önce yönetmelikte belirtilen şartları yerine getiren bir oto ekspertiz firmasına başvuru yaparak oto ekspertiz raporu almalıdır. Oto ekspertiz raporu, TSE hizmet belgesi olan, çeşitli cihaz ve makinalara sahip olan, bakanlıkça onaylı oto ekspertiz firmalarından alınmalıdır. 2. el araç satışları için zorunlu hale getirilen oto ekspertiz raporları, noter onaylı olmalı ve yönetmelikte belirtilen oto ekspertiz testleri uygulanmış olmalıdır. Oto ekspertiz raporu Küçükçekmece oto ekspertiz firmamızda noter onaylı ve garantili olarak düzenlenmektedir. Küçükçekmece oto ekspertiz firmamızda oto ekspertiz raporu için bakanlıkça belirlenmiş tüm testler uygulanmakta ve test sonuçları ile oto ekspertiz raporu hazırlanmaktadır. Oto ekspertiz raporu için daha detaylı bilgi almak için hemen Küçükçekmece Experix bayimizi arayabilirsiniz.

Küçükçekmece oto ekspertiz

Küçükçekmece oto ekspertiz

Küçükçekmece Oto Ekspertiz Fiyatları

Küçükçekmece Oto Ekspertiz fiyatlarımız, uyguladığımız oto ekspertiz işlemlerimize ve testlerimizin içeriğine göre değişmektedir. Aynı zamanda test fiyatlarımızın, aracın niteliklerine, araca hangi testlerin uygulanacağına, araçta bir hasar olup olmadığının belirlenmesine göre de farklılık göstermektedir. Küçükçekmece Oto Ekspertiz firmamızda bütün oto ekspertiz işlemlerimiz ve testlerimiz en uygun fiyat anlayışıyla hizmetinize sunulmaktadır. Firmamızda ihtiyaçlarınıza yönelik oto ekspertiz paketlerimiz de yer almaktadır. En güncel fiyat bilgimize ulaşmak için Küçükçekmece Oto Ekspertiz firmamızı hemen arayabilirsiniz.

Küçükçekmece Oto Ekspertiz Paketleri

Küçükçekmece Oto Ekspertiz firmamızda ihtiyaçlarınıza göre hazırladığımız oto ekspertiz paketlerimiz hizmetinize sunulmaktadır. Oto ekspertiz paketlerimizin fiyatları ise paketlerimizde yer alam işlem ve testlerimize göre çeşitlilik göstermektedir.

 • Motor – Mekanik Kontroller
 • Boya – Kaporta Kontrol
 • Araç altı Kontroller
 • İç –Dış Kontroller
 • Dyno Motor Performans Testi
 • Fren – Süspansiyon – Yanal Kayma
 • OBD Arıza Tespit
 • Airbag Kontrol
 • Conta Test (Gerekli görülürse)
 • 1 ay 1000 km garanti sigortası
 • Yol Yardım
 • 5664 Tüm Sorgulamalar

Ekonomik oto ekspertiz paketimizde; motor ve mekanik kontrolleri, boya ve kaporta kontrolleri, araç altı kontroller, iç ve dış kontroller ve dyno motor performans testi yer almaktadır. Standart oto ekspertiz paketimizde ise bu testlere ek olarak, fren, süspansiyon, yanal kayma testleri ile OBD arıza tespit testi de bulunmaktadır. Profesyonel oto ekspertiz paketimizde bu testlere ek olarak airbag kontrolleri ve conta testleri yapılmaktadır. En kapsamlı paketimiz olan elit paketimizde ise 1 ay 1000 km garanti sigortası, yol yardımı, 5664 hasar sorgulama hizmetleri yer almaktadır. Oto ekspertiz paketlerimiz ve fiyatlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için Küçükçekmece Oto Ekspertiz firmamızı hemen arayabilirsiniz.

Küçükçekmece Oto Ekspertiz İşlemleri Nelerdir?

Küçükçekmece Oto Ekspertiz firmamızda sıfır ve 2. el araçlarınızı detaylı olarak incelemek için çeşitli testler ve kontroller uygulanır. Bu test ve kontrollerde aracınızın hem iç hem de dış parçaları, elektronik sistemleri, fren, akü, süspansiyon gibi hassas parçaları, motoru ve mekanik parçaları incelenmektedir. Ayrıca aracınızın bilgisayar kayıtları da kontrol edilmekte, elde ettiğimiz tüm bilgiler oto ekspertiz raporumuza işlenmektedir. Bu kontrollerde aracınızın geçmiş arıza kayıtları, HGS geçiş sorgulamaları, aracın bir arızası olup olmadığı da öğrenilmektedir. Dışarıdan inceleyerek öğrenilemeyen bu bilgiler, ancak hassas ölçüm cihazları ve bilgisayarlı makineler ile elde edilmektedir. Bu yüzden sıfır ya da 2. el bir araç satın almadan önce mutlaka oto ekspertiz yaptırmanız ve alacağınız araç hakkında tüm kritik bilgileri önceden öğrenmeniz çok faydalı olacaktır. Aksi takdirde satın aldığınız aracın motorunda veya kritik parçalarında bir sorun varsa gelecekte yüksek maliyetler içeren masraflara neden olabilir. Bir araç satın almadan önce oto ekspertiz yaptırmak bu yüzden çok önemlidir. Dışarıdan bakarak anlayamayacağınız bir parça değişimi veya hasar, hassas cihazlarla hemen tespit edilmektedir. Küçükçekmece Oto Ekspertiz firmamızda uyguladığımız tüm oto ekspertiz testlerimiz, son teknoloji ürünü cihazlarımız ve bilgisayar sistemli makinalarımız ile uygulanmaktadır. Sıfır veya 2. el bir araç satın almadan önce, ihtiyacınıza göre hazırladığımız oto ekspertiz paketlerimizden birini seçerek oto ekspertiz işlemlerinizi hemen başlatabilir, oto ekspertiz testlerimiz ile aracınız hakkında tüm bilgileri hemen öğrenebilirsiniz.

Küçükçekmece Oto Ekspertiz paketlerimizde yer alan başlıca test ve kontrollerimiz şunlardır:

Motor – Mekanik Kontroller

Boya – Kaporta Kontrol

Araç Altı Kontroller

İç – Dış Kontroller

Dyno Motor Performans Testi

Fren-Süspansiyon-Yanal Kayma

OBD Arıza Tespit

Motor – Mekanik Kontroller

Motor – mekanik kontrolleri, oto ekspertiz işlemlerimiz arasında en önemli kontrollerden biridir. Küçükçekmece oto ekspertiz firmamızda uyguladığımız motor ve mekanik kontrollerimiz, aracınızın lifte alınarak yukarı kaldırılması ve aracınızın alt kısmındaki motor ve mekanik aksamlarının detaylı bir şekilde incelenmesiyle uygulanmaktadır. Bu kontrollerde aracınızın motoru ile ilgili tüm parçaların incelenmesi yapılarak parçalarda bir sorun olup olmadığı tespit edilir. Motor – mekanik kontrollerimiz sırasında edindiğimiz tüm bilgiler, oto ekspertiz raporunuza kaydedilir.

Boya – Kaporta Kontrol

Küçükçekmece oto ekspertiz firmamızda uyguladığımız boya – kaporta kontrol işlemlerimiz hassas mikron ölçüm cihazımızla uygulanmaktadır. Bu cihazımızla aracınızın kaporta ve boyasında boyama yapılıp yapılmadığı ve eski bir hasar olup olmadığı tespit edilmektedir. Boya ve kaporta kontrolleri, oto ekspertiz raporu için uyguladığımız en önemli kontrollerin başında gelmektedir. Bu kontrol ile aracın daha önce hasar alıp almadığı, eğer hasar aldıysa bu hasarın nasıl giderildiği tespit edilmektedir. Boya – kaporta kontrolleri sonucunda elde ettiğimiz bilgiler oto ekspertiz raporuna kaydedilmektedir.

Araç Altı Kontroller

Küçükçekmece Oto Ekspertiz firmamızda uyguladığımız araç altı kontrolleri aracınızın lifte alınarak kaldırılması ile uygulanır. Araç altı kontroller ile aracınızın alt kısmı detaylı olarak incelenir. Aracın alt kısmında bir hasar olup olmadığı ve aracın alt aksamlarında bir problem olup olmadığı detaylı olarak incelenerek kontrol edilir. Aynı zamanda aracın ön takımlarında hasar olup olmadığı, araçta egzoz kaçağı veya yağ kaçağı olup olmadığı da tespit edilir. Küçükçekmece Oto Ekspertiz firmamızda araç altı kontroller ile tespit ettiğimiz tüm ayrıntılar oto ekspertiz raporuna kaydedilmektedir.

İç – Dış Kontroller

Küçükçekmece Oto Ekspertiz firmamızda uyguladığımız iç ve dış kontroller, aracın içinde ve dışında herhangi bir sorun olmadığını tespit etmemizi sağlayan işlemlerdir. İç ve dış kontroller ile aracın dışında ve içinde herhangi bir çizik, darbe, leke, çatlak, kırık vb. hasarlar olup olmadığı tespit edilmektedir. Aynı zamanda aracın torpidosunda, panelinde ve tüm iç ve dış aksesuarlarında herhangi bir sorun olup olmadığı incelenmektedir.

Dyno Motor Performans Testi

Küçükçekmece Oto Ekspertiz firmamızda uyguladığımız dyno motor performans testinde aracınız şasi üzerine alınarak test edilir. Bu test ile aracın motorunun performansı değerlendirilir.

Fren-Süspansiyon-Yanal Kayma

Küçükçekmece Oto Ekspertiz firmamızda fren testimiz birçok aşamadan oluşan kapsamlı bir testtir. Hassas ölçüm cihazlarımızla uyguladığımız fren testimizde fren diski, balatalar, fren kaliperi, fren hortumları gibi tüm fren aksamları incelenerek kontrol edilir. Küçükçekmece Oto Ekspertiz firmamızda uyguladığımız süspansiyon testinde ise aracınızın yol tutuş performansı test edilmektedir. Aracınızın amortisörlerinin incelendiği bu test ile tekerleklerinizin yol tutuş performansı da değerlendirilir. Küçükçekmece Oto Ekspertiz firmamızda uyguladığımız yanal kayma testinde aracınız lift üzerine alınır. Yanal kayma testinde aracınızın 1 km’lik yol boyunca sağa veya sola kayma potansiyeli ölçülür. Yanal kayma testi ile aynı zamanda aracınızın rot balans dengesi değerlendirilir. Fren, süspansiyon ve yanal kayma kontrollerinde elde ettiğimiz tüm bilgiler oto ekspertiz raporunuza kaydedilir.

OBD Arıza Tespit

OBD arıza tespit ile aracınızın bilgisayar ve elektronik sistemleri test edilir. OBD arıza tespit, aracın beyin kontrolü olarak da bilinir. Bu kontrol ile aracın daha önceki geçmiş arıza ve kaza kayıtlarına ulaşılmaktadır. Küçükçekmece Oto Ekspertiz firmamızda OBD arıza tespit kontrollerinde aracın elektronik sistemleri de kontrol edilerek aracın herhangi bir sorunu olup olmadığı kontrol edilir.

Küçükçekmece Oto Ekspertiz İşlemlerinde Hangi Makineler Kullanılır?

Küçükçekmece Oto Ekspertiz firmamızda oto ekspertiz işlemleri hassas ölçüm cihazlarımız ve bilgisayarlı makinelerimiz ile uygulanmaktadır. Bu makine ve cihazlar sayesinde araçlarınız test edilirken hatasız işlem yapılmaktadır. Bu cihaz ve makineler hem hatasız hem de güvenilir sonuç vermekte, araçlarınızın kontrolleri güvenilir bir şekilde yapılmaktadır. Aynı zamanda bu makine ve cihazlar, oto ekspertiz işlemlerinin çok daha hızlı ve rahat sonuçlanmasını sağlamaktadır. Oto ekspertiz işlemlerinde kullandığımız cihaz ve makineler, uyguladığımız testlere göre değişiklik göstermektedir. Oto ekspertiz işlemlerimizde kullandığımız başlıca cihazlar ise şunlardır:

Lift

Yönetim Paneli

Süspansiyon Test Cihazı

Kaporta ve Boya Test Cihazı

Yanal Kayma Testi Cihazı

Akü Testi Cihazı

Bilgisayar bileşenleri ve yazılımlar

Arıza Tespit Cihazı

Fren Testi Cihazı

Dinamometre

Fren Hidrolik Testi Cihazı

Boya Kalınlığı Ölçümü Yapan Cihaz

Lastik Basınç Hava Saati

Lastik Dış Derinlik Ölçeri

Küçükçekmece Ekspertiz Raporu Kaç Günde Çıkar?

Küçükçekmece Oto Ekspertiz firmamızdan alabileceğiniz oto ekspertiz raporunuz, aracınıza uygulanacak testlere ve aracınızın durumuna göre değişmektedir. Firmamızda uygulanan işlem ve testlerin sonucunda 1 ila 3 gün içinde oto ekspertiz raporunuz tarafınıza teslim edilmektedir. Ancak aracınızda bir hasar veya arıza tespit edilirse bu süre uzayabilmektedir. Oto ekspertiz raporu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Küçükçekmece Oto Ekspertiz firmamızı hemen arayabilirsiniz.