Muğla Oto Ekspertiz

Muğla Oto Ekspertiz işlemleri sonucunda tüm veriler ile birlikte araçların durumları hakkında tüm bilgiler toplanır. Bu bilgiler sayesinde de profesyonel olarak uzman ekipler tarafından, tarafsız bir şekilde sağlanırken rapor haline getirilir. Ekspertiz raporları ile  araçların anlık durumları hakkında detaylıca belgelendirmeler yapılır.  Taşıtlar detaylı olarak kontrol edilir ve de fikir sahibi olunur. Böylelikle de yapılması gerekli olan önemli işlemler konusunda fikir sahibi olunur. 

Neden Muğla Oto Ekspertiz Yaptırmalıyız?

Araç alım – satım prosedürlerinde sıklıkla tercih edilen Muğla Oto Ekspertiz kontrollerini yaptırmak oldukça önemlidir. İkinci el taşıt  alım işlemleri esnasında çok daha farklı teknik hileler yapıldığı için çok dikkatli olunmalıdır. Dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise ; Muğla Oto Ekspertiz hizmetlerinin  öneminin farkına varılması  ve de satış işlemlerini garantiye alınarak taraflara TSE-HYB  İmzalı resmi bir ekspertiz raporu sunulmaktadır. 

Bir taşıtın satın alınmasına karar verildikten sonra yapılacak olan ilk işlem detaylı olarak Muğla oto ekspertiz hizmeti almak olmalıdır. En uygun paketli Muğla  oto ekspertiz işlemleri  için ekspertiz firmalarına gidebilirsiniz. Muğla Oto Ekspertiz paketleri içerisinde; taşıtların detaylı oto ekspertizlerinin yapılması, tüm kusurlar en ince ayrıntısına kadar kontrol edilmek suretiyle rapor ile bildirilmesi sağlanır.

Muğla Oto Ekpertiz işlemlerinde taşıtlar öncelikli olarak ;  fren, el freni, süspansiyon, yanal kayma testleri yapılır. Bu testlerin ardından da diğer tüm  mekanik kontroller sırasıyla gerçekleştirilecektir. Tüm kontroller tamamlandıktan sonra  taşıtlar lift yardımı ile  kaldırılmaktadır. Daha sonra ise; diğer kontrolleri sağlanır.

Kontroller  sonucunda da  ortaya çıkan bilgiler ile  taşıtlar Dyno testine alınarak; motor gücü, beygir gücü vb. tüm aksamların değerleri burada kontrol edilir. Taşıtların genel durumu hakkında bilgileri ve diğer tüm verilere ulaşarak bu işlem esnasında tespiti yapılır.

Muğla Oto Ekspertiz Neden Bu Kadar Önemli? 

Muğla Oto Ekspertiz;  oto sanayi konusunda uzman görüşünün alınması anlamına gelmektedir. Muğla oto ekspertiz, teknik ve performans açısından  taşıtların değerlendirilmesi için kullanılmaktadır . Hatta  ikinci el taşıt  alımlarında  hayati önem taşıyan Muğla oto ekspertiz işlemlerinde  taşıt  içerisinde bulunan teknik aksam ve ekipmanlar profesyonel ekipler  tarafından detaylıca incelenerek raporlanacaktır.

Muğla Oto Ekspertiz Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? 

Taşıtlarda duman varlığı ve duman renginden teşhis edebilme , soğutma sisteminde meydana gelen kaçaklar, yağ kaçakları gibi arızaların yorumlanması büyük önem arzeder. 

Muğla Oto Ekspertiz Avantajları Nelerdir?

Muğla Oto Ekspertiz işlemleri esnasında uzmanlar sıradan insanların farkedemeyecekleri ya da durumun önemini  ayırt edemeyecekleri bir çok problemi tespit edebiliyor. Taşıtların hasar kayıtlarını , kaza sonrasında gerçekleştirilen değişen parçaların , orijinal olup  veya olmayan parçaları  alıcılara bildirirken  oto  ekspertiz raporu, yazılı ya da  bilgi sunumu şeklinde taraflara ulaştırılmaktadır.

Muğla Oto Ekspertiz raporu , satıcılar tarafından verilen bilgilerin teyidi amacı ile çok   önemlidir. Satıcılar aktarılan  bilgilerin güvenliği kapsamında olan ve özellikle de yapılan işlemlerden sonra meydana gelebilecek olan sorunlar karşısında satıcıları da  koruyacak olan bu rapor, alıcıların  ise araca yapabilecekleri masrafların taşıt değerlerini karşılayıp karşılamadığının tahmini yapılmaktadır. 

Muğla Oto Ekspertiz Hizmeti  Değerleri ? 

Muğla Oto Ekspertiz hizmetleri ; kilometre ve hasar kayıtlarının tespitini yapıyor . Hasar kaydı bulunmamasına rağmen ağır hasarı ya da  değişen  parçaları bulunan  taşıtlar bu testlerle belirlenmektedir. Temiz görünen fakat oldukça yıpranmış olan daha sonralardan kusurları kamufle edilmiş olan taşıtın her türlü kusuru uzman görüşü ile ortaya çıkmaktadır . 

Muğla Oto Ekspertiz Nasıl Yapılıyor? Ekspertiz Aşamaları

Muğla Oto Ekspertiz işleminde birçok teknik cihaz kullanılıyor. İlk aşamada taşıt;  motor testine  alınarak durum belirlenmektedir . Bilgisayar  yardımı ile uzman görüşü ile boya, kaporta, aksamlar ve hasar kayıt durumları  konusunda rapor hazırlanmaktadır . Taşıtların mekanik kontrolleri ile  kaporta ve boya durumları gibi konular da görüş bildiren  uzmanların farklı olması önerilmektedir . Sektöründe  uzman olan kişilerin  görüşlerinin alınmasının ardından; DYNO kontrolü, motor gücü,  tork, şanzıman aralık ve tekerlek güçlerinin  ölçümleri incelenmektedir. El freni kontrolü sayesinde  araçların güvenlik problemlerinin olup olmadığının  tespiti yapılmaktadır. 

Muğla Oto Ekspertiz Nasıl Ücretlendirilir? 

Muğla Oto Ekpertiz ücretleri, raporu verilecek firmalara , ekspertiz içeriğine , taşıt özelliklerine ve de  kişilerin  taleplerine göre değişiklik göstermektedir . Detaylı olarak Muğla Oto Ekspertiz raporlama sayesinde 2.el alım ve satım işlemlerinde önerilmeleri yapılırken talep edilen diğer  ihtiyaçlar doğrultusunda gerçekleştirilecek olan  işlem paketleri de genişletilmektedir. Muğla Oto Ekspertiz ücretlerinin belirlenmesi ile kişilerin  tüm işlem bedelleri öğrenilmektedir . 

Muğla Oto Ekspertiz İşlemleri Nasıl Yaptırılır?

İkinci el araç satın alırken, taşıtların değerlerini belirleyen bir çok faktör bulunmaktadır . Taşıtların modelleri, donanımları, kilometresi durumu, şanzıman ve yakıt  gibi tüm detaylar satış fiyatlarını etkiler. Bu gibi durumlarda ; taşıtların satış fiyatlarının değişmesine sebep olabilecek olan taşıtların kaza yapma durumu, hasarlı veya  değişen parçaları gibi önemli kriterler bulunmaktadır. Araç tipi , vites özelliği  ve yakıt tipi gibi bilgiler herkes tarafından görülmektedir. Burada ana konu ;  kaza ve değişen parça ya da boyalı parça durumları için belirli noktalar da konuya hakim olmak gerekliliğidir. Hatta birtakım  durumlarda tüm noktaları anlayabilmek amacı ile  işin ustalarına danışmak en doğru yöntemdir. 

Muğla Oto Ekspertizin Önemi Nedir? 

İkinci el taşıt  piyasasında alım-satımların  öncesinde taşıt  incelemeleri yapılırken sıklıkla başvurulan yöntem oto sanayilere gidilmesidir.

Taşıtı satın  almak isteyen alıcılar, temiz ve güvenilir bir taşıt almak için taşıtı haklı olarak kontrol ettirmek isteyebilir . Kilometresi durumu nedir? Değişen veya boyanmış parçaları var mı?  Daha  önceleri kaza yapmış mı? gibi sorulara yanıt  aranır. Bu yanıtların bulunması  için de güvenilir bir ustaya danışılmaktadır. Danışılan ustalar, alıcı olan kişilere  araçlarla  ilgili bilgiler vererek  görüşlerini bildirirler. Bazı  zaman yapılan kontroller sonrasında çok temiz bir taşıt için alıcıya kaçırmaması söylenirken , bazen de kötü satıcılara denk gelinebilir. Ayrıca taşıt  hakkında bazı detaylarda  saklanmış olabilmektedir . Bu gibi durumlarda  taşıtların incelemesi yapan ustalar olumsuz görüşlerini bildireceklerdir. 2. El  araç satın  almak isteyen alıcıların güvendiği bir usta bulunmuyor ise  ya da daha profesyonel ve güvenilir bir hizmet almak istiyorsa nereye gidecekler ? otomobil almak isteyenler nereye gidecekler Muğla Oto Ekspertiz firmalarına. 

2. el taşıt  almak için ihtiyaçları ve bütçeleri belirlendikten sonra, ardından beklentiye uygun olan bir taşıt bulundu ve de  satıcılarla  iletişime geçildi. İletişim esnasında ön bilgi aldıktan sonrasında  şayet taşıtı almaya kararlı iseniz satıcılar ile bir görüşme  ayarlanarak bir de taşıtı detaylı görmek istediyseniz, gördükten sonra taşıtı kendi şartlarınıza göre incelemesini yaptınız.  Söz konusu olan taşıtın mekanik kısımlarında veya kaporta kısımlarında herhangi bir işlemin  olup olmadığından emin olmak istiyorsunuz. Ancak bunu nasıl öğrenebileceğinizi bilmiyorsunuz. Bu hususta  bir ekspertiz firmasına gidilmesi sizler için en güvenli yol olarak karşımıza çıkacaktır . Özellikle günümüzde ülkemizde özellikle Muğla İl  ve ilçelerde tarafsız Muğla Oto Ekspertiz firmaları hızla yayılmaya başlamış durumda.  Muğla Oto Ekspertiz nasıl yaptırılır? sorusu sıkça sorulmaya başlandı. Bu konuda Muğla Oto Ekspertiz firmalarına gidilerek  öncesinde  randevu alınarak ya da doğrudan gidilerek araçların detaylı analizi yaptırılabilir . Randevu alınarak  gidilir ise kesinlikle sıra beklenilmez. Fakat randevusuz gidilmesi halinde Muğla Oto  Ekspertiz firmalarının o anki yoğunluklarına  göre bekleme süresi de  farklılık göstermektedir . Ortalama olarak oto ekspertiz kontrolü 40-45 dakika sürmektedir. . Fiyatlarda yaşanan farklılıklarının  olmasını nedeni  değişik oto ekspertiz paketlerinin  bulunmasından kaynaklanmaktadır . Taşıtların, oto ekspertiz firmalarına götürülmesi standart bir işlemden geçmemesi ve sizlerin  öğrenmek istediğiniz detaylara göre  paketlerin kapsamının genişlemesidir . En uygun Muğla Oto ekspertiz paketlerinde motor, mekanik, boya, süspansiyon ve kaporta gibi genel testler yapılırken, daha detaylı  paketlerde çok daha ince ayrıntısına bakılarak satın alınmak  istenilen araç hakkında bir çok detaya ulaşılmaktadır .

Geçtiğimiz yıllar içerisinde  2. El araç  piyasasını ilgilendirmektedir olan  kararlardan biri de  ikinci el taşıt alım-satım işleriyle  ilgilenen firmaların, taşıt satarken ekspertiz raporlu şekilde satma zorunluluğunun getirilmesidir. Böylelikle oto galerilerden taşıt satın almak isteyen kişilerin , almak istenilen taşıtın oto ekspertiz raporunu önceden almış olmaları gerekmektedir . Satıcılar tarafından saklanan tüm arızalar, satan firmayı ilgilendirerek oto ekspertizi yapan firma sorumlu olmayacaktır .Muğla Oto Ekspertiz hizmetlerini veren  firma taşıtların o anki durumlarını değerlendirerek, raporu hazırlar. 

2. el araç piyasasında alım-satım adımlarını değiştiren Muğla Oto Ekspertiz ile araç satın almak ya da  satmak istenirse  hemen öncesinde ekspertiz randevusu alınmalıdır. Tarafsız ekspertiz firmaları araçların ekspertizini yapacaktır. 

Muğla Oto Ekspertiz Hizmetleri Nelerdir? 

 • Motor Mekanik Testi

Bu test kapsamında motor koruyucu  kontrolü, motorun  tesisatı kontrolü,  sızdırmazlık kontrolü, motor yağı kontrolü, ses ve izolasyon kontrolü, radyatör kontrolü, kontrolü, akü kontrolü, fren  kontrolü,  şanzıman vites geçişleri kontrolü, enjektörlerin  durumu, motor şanzıman ve diferansiyel kontrolü, yağı kaçakları kontrolleri gerçekleştirilir.

 • Fren Süspansiyon Testi

Bu test, taşıt farklı hızlarda ve her türlü yol durumlarında güvenli bir şekilde frenleme yapmalarını gerçekleştirip gerçekleşmediğinin kontrolü için yapılan ölçümdür. Frenleme durumunu değerlendirmek amacı ile  yapılan testler; farklı yük,  farklı pedal kuvveti ya da  basıncı uygulanmak suretiyle  dinamometre üzerinde gerçekleştirilmektedir. 

Taşıtların güvenli sürüş standartlarında olduğunun  kontrol edilmesidir . Süspansiyon kontrolü ile taşıtın  sağlamlık kontrolü, süspansiyon kontrolü, gürültü kontrolü ve maksimum yer değiştirme kontrolleri yapılmaktadır . Bu kontroller sayesinde; taşıtların sağlam bir yol tutuşuna sahip olup olmadıklarının kontrolü sağlanır. 

 • Mekanik Alt Kontrol

Muğla Oto Ekspertiz içeriğinde  motor kayışlarının kontrolü, direksiyon  kontrolü, el freni  kontrolü,  kaçak kontrolü, difrenasiyel kontrolleri , şanzıman kontrolleri , aracın yağ sızdırmazlık kontrolü, diferansiyel ve  mili kontrolleri, dört çeker kontrolü, ön takım kontrolleri, akslar, rot kolu , radyatör ve fan kontrolleri ile son olarak da egzoz kontrolleri yapılır.

 • Dyno – Motor Performans Kontrolü 

Taşıtın motor gücünün aktarma aksamlarına ve tekerleklerine ve de  aktarım yapılan  beygir ve tork değerlerinin kontrol edilmesi  için yapılmakta olunan teste dyno testi denilmektedir. Motorların hangi devirde güç üretme miktarını ölçerek bu gücün şanzıman ile  diferansiyel ve aks aktarma aksamlarına iletilmesi sureti ile  ne kadar güç kaybı meydana getirdiğinin grafik halinde sunulmasını sağlar . Bu şekilde de  hız oranlarında var olan  hataların belirlenmesi konusunda büyük katkı sağlanır. Motor  gücü ile o anki  performans oranlarının ortaya çıkarılması  sağlanır.

 • Kaporta Boya 

Taşıtların boya  kalınlıklarının ölçülmesi yapılırken  orijinal boya durumunun ve de kaporta durumunun önceden meydana gelen darbelere karşın fabrika değerleri karşılaştırıldıktan sonra oluşan farklılıkların ortaya çıkarılması  için yapılan kontrollerdir. Taşıtların fabrikasyon olmayan ve değişim yapılmış olan  parçalarının tespitinin yapılması için ve iç aksamları yani fabrikasyon olmayan sonradan işlem görmüş olan  tüm alanlarının tespiti yapılır.

 •  Elektrik KontrolTaşıtların iç kontrolleri titizlikle  yapılmaktadır.  Bu kontrollerin yapılması esnasında iç kısımda yer alan tüm noktalar detaylı bir şekilde kontrol edilip incelenmektedir. 
   
 • Dış Kısım KontrolleriTaşıtın dış aksamında yer alan ; farları, sinyalleri, camları, aynaları, stoplar, reflektörleri, anten, silecekleri, plastik ve tampon aksamlarının detaylı bir şekilde kontrolleri yapılmaktadır. 
   
 • Diagnostik Beyin Tarama Kontrolleri
  Bu kontrollerin içeriğinde;  OBD / beyin, ABS / EBD / ESR / ASR / DSC / ABD, akü, gösterge panel elektronikleri, araç geçmiş kusur kayıtları, aktif / pasif arıza, anlık kilometre, merkezi kilit elektronik ünitesi, hava yastık ikazları, marş motoru, şarj, benzin ateşleme sistemi ve dizel ısıtma (kızdırma) kontrolleri gerçekleştirilmektedir. 
 • Taşıt Borç Kaydı Sorgulaması
  Taşıt borç dosya sorgulamasında;  taşıtların taşıt muayene, egzoz kontrolü, OGS, KGS, HGS, ağır darbe (hasar kaydı), sigorta kaydı, tramer kaza kaydı, trafik cezaları ve vergi borç kaydı  ile İSPARK borç sorgulamalarının yapılması gerçekleştirilmektedir. 
 • Yanal Kayma Konu
  Taşıt yolculuk halinde iken  bir seyir halinde  olması halinde  en önemli etkenlerden biri de  ön ve arka  açılarının TSE şartlarına uygun olmasıdır. Bu standartın ölçülmesi amacı ile yapılmakta olunan kontrollere yanal kayma testi denilmektedir . Bu kontrol  esnasında, taşıt tekerleklerinin yol üzerindeki tüm hareketlerinin dengede bulunup bulunulmadığının  tespitinin yapılmasıdır.
 • Taşıt Alt Kontrolleri
  Taşıt lifte alınmak suretiyle yapılan alt mekanik incelemeleri yapılmaktadır . Tüm noktalarda yapılan kaçakların, darbeleri  ve ön kısmında yer alan boşluk kontrolleri yapılmaktadır.
   
 • Lastik ve Jant İncelemeleri
  Araç  güvenliği için  sürüş anına kadar etkileyen ve de özellikle yola temas etmekte olan  tek parçanın bulunma özellikleri ile jantların ve lastiklerin genel durumlarının kontrolleri yapılmaktadır .
 • Taşıt Aydınlatma İncelemeleri
  Taşıtların güvenli bir sürüş sağlayabilmesi için dış kısımda ki aydınlatmaların ve de  iç aydınlatmalarının kontrollerinin yapılmasıdır.Bu testler ve kontrollerin sonrasında da Muğla Oto Ekspertiz Raporu düzenlenerek daha sonrasında il noter kaydı alınmaktadır. 

Muğla, Oto, Ekspertiz, Muğla Computest Oto Ekspertiz, Muğla Ekspertiz, Dyno Test, Muğla Oto Ekspertiz, Muğla Oto Ekspertiz, Muğla Oto Ekspertiz, Muğla Oto Ekspertiz Fiyatları, Muğla Oto Expertiz, Muğla Oto Check Up, Muğla Oto Test, Muğla Dinamometre 4 Çeker, Muğla Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Muğla Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Muğla , Muğla Mobil Oto Ekspertiz, Muğla Mobil Oto Ekspertiz, Muğla Oto Mobil Ekspertiz Fiyatları, Muğla Mobil Oto Expertiz, Muğla Mobil Oto Check Up, Muğla Oto Test, Muğla Mobil Dinamometre 4 Çeker, Muğla Mobil Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Muğla Mobil Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Mobil Muğla , Muğla Oto Ekspertiz,

Muğla Oto Ekspertiz, Muğla Oto Ekspertiz Fiyatları, Muğla Oto Expertiz, Muğla Oto Check Up, Muğla Oto Test, Muğla Dinamometre 4 Çeker, Muğla Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Muğla Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Muğla , Muğla Mobil Oto Ekspertiz, Muğla Mobil Oto Ekspertiz, Muğla Oto Mobil Ekspertiz Fiyatları, Muğla Mobil Oto Expertiz, Muğla Airbag Kontrol, Muğla Conta test, Muğla airbag bakan ekspertiz, Muğla oto ekspertiz Yorum, Muğla oto Ekspertiz Tavsiye, experix Muğla, kurumsal oto ekspertiz Muğla, garantili oto ekspertiz Muğla, sigortalı oto ekspertiz Muğla, tse belgeli oto ekspertiz Muğla