Değerlendirme Notu

Sivas Oto Ekspertiz

Sivas Oto Ekspertiz bağımsız raporları ve işinde usta ekibi ile senelerdir sektör lideri olarak hizmet vermektedir. Otomobillerin gerçek değerini belirlemek ve o değerde satılmasını sağlamak için oto ekspertiz hizmetimize arayarak ya da online olarak başvuru sağlayabilirsiniz. Son teknolojiye sahip test cihazları ile güvenilir rapor ve doğru sonuçlar sizi bekliyor.

Oto Ekspertiz Nedir?

Oto ekspertiz uzmanları sıfır ve ikinci el araçlara farklı teknik, makine ve cihazlar kullanarak araçta sorun var mı ve çalışabilirliğinde sıkıntı mevcut mu ayrıntılı olarak inceler ve tüm bilgileri çıkarır. Araç konusunda uzman kişilerle devam eden bu süreç sonucunda kaza, hata ve değişeni olup olmadığı konusunda tüm bilgilere ulaşılarak aracın geçmişi çıkartılır. Sivas Oto Ekspertiz tüm bu bilgileri çıkardıktan sonra oto ekspertiz raporunu hazırlar ve talep eden kişiye sunar. Sertifikalı uzman ekip tarafından otomobiller özenle kontrol edilir. Fren aksamları durumu, hasar bilgisi, boya ve kaporta, motor performansı üzerine birçok yönden test uygulanır. Aracın trafiğe çıkışında ve çalışabilirliğinde sorun varsa rapora geçirilmektedir. Aracın tüm geçmişi ayrıntıları ile ortaya çıkarılır ve araç sahibinin bilgisi olmayan sıkıntılar varsa bunlar da oto ekspertiz raporunda görünür.

Oto ekspertiz hizmetleri ile aracın kilometresi ile oynanıp oynanmadığı, değişenlerinin neler olduğu ve karıştığı kazalar ile bunların büyüklüğü kesin olarak çözümlenmektedir. Elektronik ve mekanik aksamlarında arızalar var ise bulunur. İç ve dış kondisyon kontrolleri gerçekleştirilir.

Oto Ekspertiz Raporu Zorunlu Mudur?

Çıkan yönetmelik sonucunda oto ekspertiz raporları alım ve satım işlemlerinde zorunlu hale getirilmiştir. Bu sayede alıcı ve satıcı güven içinde alışverişlerini tamamlayabilmektedir. Ancak oto ekspertiz raporu her araç için zorunlu değildir. Eğer araç 8 yaşından küçükse ve 160.000 km’yi doldurmamışsa yapılması zorunludur ve oto ekspertiz raporu olmadan işlem tamamlanamaz. Sivas Oto Ekspertiz senelerin verdiği tecrübe ve tarafsızlığı ile güvenirliğini kanıtlar. Profesyonel ekip ile bağımsız oto ekspertiz raporlarını sunmaktadır. Bu sayede alıcı, aracı değerinde ve tüm geçmişini bilerek satın alabilir.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte araç testlerinde eski usul elle muayene devri de bitti. Tüm modellere uygun özel test cihazları ile işlemler yapılmakta ve hata payına yer verilmemektedir. Aracın gerçek değerinin net ve doğru bir şekilde belirlenebilmesi için oto ekspertiz uzman ekibi tarafından cihazlar kullanılarak test işlemi tamamlanır.

Oto Ekspertiz Ne İşe Yarar?

Araç için check-up işlemi diyeceğimiz oto ekspertiz hizmeti sayesinde ileride oluşacak sorunlar belirlenir. Yapılan testler sonucunda araçta yüksek maliyetli hasarlar oluşmadan gerekli önlemler alınabilir. Profesyonel ekip tarafından göz, el muayenesi yapılır, özel test cihazları kullanılır, yorumlanır ve rapor haline getirilir. Aracın gerçek değerinin belirlenilmesi sağlandığı için alıcı değerinden yüksek ücret ödemek zorunda kalmadan ikinci el araç sahibi olur. Sivas Oto Ekspertiz hizmetlerini sadece ikinci el araç satış işlemlerinde vermez.

– Sıfır araçlarlarda fabrika çıkışında sıkıntılar olabilir, bunlar tespit edilir

– Boşanma ve iflas meydana geldiğinde yasal olarak araç değeri belirlenir

– Otomobilin gerçek satış değeri belirlenir

– Kaza sonrasında hasar net olarak belirlenir

– Araçta bir sıkıntı var ve tespit edilemiyorsa ayrıntılı olarak incelenir

Oto ekspertiz raporları noter onaylı olur ve yasal olarak da geçerliliğe sahiptir. Yukarıda yer alan sıkıntılar dahilinde net sonuca ulaşılarak direkt çözüm odaklı hareket edilir.

Oto Ekspertiz Neden Önemlidir?

Aracın gerçek değerini tarafsız bir şekilde öğrenmek için Sivas Oto Ekspertiz hizmetini gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Araç hakkında tüm ayrıntılı bilgileri alırsınız ve eğer sigorta yaptırırsanız araç kullanımınızda sıkıntı çıktığında sigorta şirketi ile anlaşma çerçevesinde ek masraf olmadan kısa sürede çözüme kavuşabilirsiniz. Sel altında kalmış, hasar kaydı mevcut olmayan ve tüm kaza kayıtlarına en küçük noktasında kadar oto ekspertiz raporu sayesinde sahip olabilirsiniz.

Oto Ekspertiz Raporu Nedir?

TSE belgesi olmayan oto ekspertiz firmalarının raporları noter huzurundan da geçemez. Sivas Oto Ekspertiz TSE belgesi ile her zaman her yerde kullanabileceğiniz yasal belge sunar. İkinci el araçlarda ihtiyacın sıklıkla duyulduğu oto ekspertiz raporlarında aracın yaşı, fren sistemi, motoru, kilometre bilgisi, elektronik aksamları en ince ayrıntısına kadar incelenir. Tam randıman sağlayacak konumda olup olmadığı test edilir. Böylece araç satışı da güven çerçevesi altında yapılır. Oto ekspertiz raporu sayesinde araç hakkında gizlenen şeyler var ise ortaya çıkar ve değerinde satış gerçekleşerek mağdur olunmaz. Zorunlu ekspertiz sayesinde alıcılara satıcılar tarafından aldatıcı hareketlerin yapılması da zorlanır.

Oto Ekspertizin Hukuki Niteliği Var Mıdır?

Sivas Oto Ekspertiz TSE belgeli bir firmadır. TSE belgeli olması aldığınız oto ekspertiz raporlarının yasal olmasını sağlar. Eğer TSE belgeli yerlerden oto ekspertiz raporu almazsanız yasal işlemlerde de bunu kullanamazsınız. Oto ekspertiz hizmetlerinde sorumluluk satıcıya ait olduğu için tanıdık bir yere götürüp bazı hasar ve sıkıntıların üstünü kapatmaya çalışıyor olabilir, aracın satış değerinin düşmemesi için. Bundan dolayı alıcı ve satıcı ortak bir karar ile kurumsal, TSE belgeli ve uzman ekip kadrosuna sahip firmaları tercih etmelidir. Böylece iki taraf da birbirine güvenebilir ve tarafsız bir rapora sahip olabilir.

Oto Ekspertiz Fiyatları Nelerdir?

Sivas Oto Ekspertiz 300TL ile 1000TL arasında değişen fiyatlar sunmaktadır. Hizmetleri paket halinde alabileceğiniz gibi tek tek de alabilirsiniz. Dilerseniz paket içerisinde olmayan bir hizmeti ek ücret ödeyerek talep edebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak paket seçimleri yapabilirsiniz. Dilerseniz cüzi bir fiyata garanti ve sigorta da yaptırarak aldığınız hizmetin kalıcığını sağlayabilirsiniz.

Oto Ekspertiz Hizmetleri Nelerdir?

Tercih edilen paket doğrultusunda Sivas Oto Ekspertiz muayeneleri başlar. Talep edilen hizmetlere ve araç modeline göre muayenede kullanılacak cihazlar da değişir. Hizmet talep ettiğiniz yerde araca uygun son teknoloji cihazların varlığından emin olmanız gerekmektedir. Aracın çalışabilirliği, güvenli olduğu ve trafiğe çıkışında sorun olup olmadığı ayrıntılı olarak incelenir. Tercih ettiğiniz paketler içerisindeki hizmetler farklılık gösterse de bazı testler tüm paketler içerisinde bulunur ve araç kontrolü için en temelleridir.

– Dyno testi

– Boya ve kaporta kontrol

– Motor performansı testi

– OBD Beyin testi

– Fren ve süspansiyon testi

– Yanal kayma testi

– Araç altı kontrolleri

– Lastik derinlik testi

– Diagnostik test

Araç Altı Kontrol Testi

Araç altı kontrol testlerinin gerçekleşmesi için otomobilin lift üzerine çıkarılması gerekmektedir. Sivas oto ekspertiz aracı lift üzerine çıkarır ve dört bir yandan bağlayarak tüm güvenliğini sağlar. Akü antifrizi, hava filtresi, radyatör suyu kapasitesi, fren ve direksiyon hidroliği, triger kayışı, motor yağı ve motor kabloları profesyonel ekip tarafından en ince ayrıntısına kadar kontrol edilir. Lifte kaldırılan araç cihazlarla kontrol edilmeden önce göz ve el muayenesinden geçer. Daha sonra sıkıntı görünen yerlere cihaz bağlanılarak ayrıntılı incelemeler başlatılır ve mevcut hasarın boyutu öğrenilir.

DYNO Testi

Aracın motor performansını ölçmek için Dyno test uygulanmaktadır. Motor gücünün araca ne kadar aktarıldığı ve aktarılırken güç kaybının meydana gelip gelmediği bu sayede ölçülür. Oto ekspertiz raporları içerisinde de her zaman yer alan bu test sonuçları motor gücüne ilgilendirdiği için titizlikle çalışılması gerekirilen ve ayrıntılı inceleme isteyen önemli bir noktadır. Çünkü ivlenme gücü, motor beygir gücü ve tork kontrol edilerek tam anlamıyla doğru çalışıyor olması gerekmektedir. Vites geçişlerinin sürtme yapmadan temiz bir şekilde gerçekleşip gerçekleşmediğini bakılır. Sivas oto ekspertiz motordan çıkan gücün tekerleklere ne kadar gönderildiğini ölçerek eğer güç tamamen gönderilmiyorsa bunun nedenini arayarak raporu işler.

Fren Testi

Sivas oto ekspertiz fren testine başlamadan önce güvenli bir şekilde özel rampanın üzerine aracı yerleştirir. Rampaya otomobili yerleştirdikten sonra oto ekspertiz uzmanı biner ve motoru çalıştırarak test işleminin ilk adımını atmış olur. Fren testi sayesinde el freni ile tekerlekler arasında uyuşmazlık var mı kontrol edilir. Frenlerin tutuşu, disklerin güncel durumu, lastikler ve balatalar ayrıntılı olarak incelenir. Tüm tekerleklere aynı kuvvette fren gücü iletilir. En yüksek kuvvetin ölçümü yapıldıktan sonra tüm tekerleklere gücün eşit gönderilip gönderilemediği ayrıntılı olarak incelenir. Eğer tekerleklerden birine daha fazla güç iletiliyorsa direkt rapora işlenir. Tekerleklerden birinin daha fazla göç alması demek araç seyir halinde iken frene basıldığında savrulma ve ardından can güvenliğini tehlikeye atacak büyük kazaların meydana gelme olasılığını doğurur.

Diagnostik Test

Teknoloji geliştikçe araçlarda elektronik sisteme sahip olmuştur. Bu durumda beyin denen makinenin araçta yer almasını sağlar. Beyin sayesinde araç kullanıma başladığı günden bugüne kadar tüm veriler hafızasında kayıt altına alınır. Kayıt altına alınması ve araçtaki her hasarın ve sıkıntının beyine gönderilebilmesi için her noktasında sensörler yer alır. Bu sensörler sayesinde arıza anlarında beyine kayıtlar gönderilir. Sivas oto ekspertiz her marka ve araca uygun son teknoloji makineleri sayesinde diagnostik test cihazları ile beyine bağlantı sağlar. Sağlıklı bağlantı sonucunda kullanım aşamasında yer alan tüm hata ve arızalara ulaşılır. Ayrıca beyinde bir hasar varsa bu tespit edilir. Diagnostik test sayesinde motor elektroniği, akü ve dizel yakıt tüketimi kontrolü, araç bilgisayarı, dış aydınlatma, far ayarları ve alarm sisteminin düzgün çalışıp çalışmadığı anlaşılır.

Yanal Kayma Testi Nedir?

Yanal kayma testi sayesinde aracın yolda seyir halindeyken sapma yaşayıp yaşamadığı anlaşılır. Özel kurulu platform üzerinde gerekli test işlemlerini başlatır. Bilgisayarlı olan bu platformdan arka teker ve ön teker arasındaki açılar hesaplanır. Aracın lastik rot ve aksa ayarları jant konumu kontrol kontrol edilir. Bunlardan kaynaklı bir sorun olup olmadığı ayrıntılı olarak incelenir. Otomobilin fabrika çıkışında standart olarak sahip olması gereken yanal kayma değerlerine bakılır. Şu anki sahip olduğu yanal kayma açıları ile karşılaştırılır. Eğer farklılık varsa test sonucunda tüm kusur ve mevcut sapmalar rapora işlenir.

Süspansiyon Testi

Aracın yol tutuş performansını üst seviyeye çıkarmak ve konforlu bir yolculuk yapılmasını sağlamak için süspansiyon bulunmaktadır. Araç yola ne kadar iyi tutulursa yolculuğu minimum sarsıntı ile bitirmek o kadar kolaydı. Sivas oto ekspertiz süspansiyon testini sahip olduğu özel cihazlar ile tamamlanmaktadır. 4 farklı noktadan cihaz bağlanarak süspansiyon sistemine erişim sağlanır ve test başlar. Aynı anda titreşim gönderilir ve bu titreşimlere verilen cevap karşısında mevcut olan arızalar tespit edilir. Otomobilde denge problemi ve gürültü varsa nedeni ve hasarın büyüklüğü kolaylıkla anlaşılır.

Experix Kurumsal Ekspertiz

1996 yılından günümüze kadar otomobil sektöründe kendini kanıtlamış Experix, Türkiye’nin birçok noktasında hizmet vermeye devam etmektedir. Sivas oto ekspertiz bağımsız ve tarafsız raporlar sunarak tüm kullanıcıların güvenini sağlamıştır. Uzman kadrosu ve son teknoloji cihazları ile hata payını sıfıra düşürmektedir. Sizler de randevu almak için iletişim numaramızı arayabilir ya da formu doldurabilirsiniz.

Diğer Yazımız Olan Kayseri Oto Ekspertiz Okumak isterseniz Tıklayınız..