2022’de çıkacak arabalar özellikle araba meraklılarını şimdiden heyecanlandırmaya başladı. Otomobil firmalarının benzin ile çalışan arabalar yerine elektirikli arabaları yönelmeye başladıklarını biliyoruz. Bu kapsamda yeni çıkacak arabaların neredeyse pek çoğu da elektrikli araçlar olacak. Bunun yanında gerek tasarım gerek teknik özellikleri ile göz kamaştıran otomobillerin lansman tanıtımları geniş kitleler üzerinde çok büyük bir etki yaratıyor. Gelin bu arabaları birlikte bakalım.

2022’de Çıkacak Arabalar

 • BMW M4 Competition Convertible M xDrive: Bu model ile BMW yüksek performanslı spor otomobil serisinin en göz kamaştıranlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte üstün performans ve eşsiz görünümü ile de oldukça dikkat çekiyor. Açılabilir kabin özelliği ile de otomobil meraklılarına son derece özel bir tasarım sunuyor.
 • Makyajlı Volswagen Polo GTI: Polo modelini yenileyen Volswagen, ufak ama benzersiz değişimler ile göz kamaştırıcı bir yenilik sunuyor. Donanımsal bakımdan da birtakım değişimler yaşayan modelin motorun da ise herhangi bir değişim yaşanmamış.
 • Seat Ibıza: Gerek iç ve gerekse dış görünüm açısından yenilenmiş model 2022’de otomobil meraklılarının karşısına çıkacağı günü beklemekte. Aynı zamanda gelişmiş sürücü asistanı sistemine de sahip olan otomobil, oldukça yüksek bir konfora da sahip.
 • Skoda Fabia MK4: Skoda’nın B segmentinden olan Fabia, yeni modeliyle beraber dördüncü nesline kavuşmuş oldu. Bunun yanında beş farklı motor seçeneğiyle tanıtılan model özellikle dış görünümündeki hatlarla ön plana çıkıyor.
 • Citroen C5 X: Oldukça cesur ve özgün tasarımıyla ön plana çıkan model, görenleri kendisine hayran bırakıyor. Hibrit ve benzinli seçeneğiyle ön plana çıkan otomobilin özellikle iç tasarımı oldukça görkemli ve titiz detaylandırılmış.
 • Mercedes Benz CLS: Model önceki nesle göre çok daha sportif bir görünüme sahip. Farklı bir radyatör ızgarasına ve tamponuna sahip olan model özellikle teknik özellikleri ile Mercedes meraklılarını oldukça heyecanlandırıyor.
 • Opel Astra MK6: Uzun bir süredir otomobil meraklıları tarafından beklenen model sonunda gün yüzüne çıktı. Böylelikle model segmentinin altıncı nesli oldu. Diğer bir yandan hibrit seçeneği de mevcut olan modelin, Opel kullanıcıları tarafından büyük bir ilgiyle karşılanması bekleniliyor.
2022’de Çıkacak Arabalar

2022’de Çıkacak Arabalar

 

2022 Yeni Model Otomobiller Ne Zaman Gelecek?

2022 model arabalar ne zaman gelecek? Sorusu pek çok otomobil tutkununun merak ettiği konuların başında geliyor. Londra’da yapılan otomobil tanıtımıyla beraber arabaların 2022 yılında yollarda olacağı söyleniliyor. Arabalar artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Dilediğiniz zaman dilediğiniz yere çok rahatlıkla gitmenize olanak sağlayan otomobiller özellikle son yıllarda geçirdikleri değişimle beraber çok daha kullanışlı bir hale büründü. Bu da insanların seyahat etme özgürlükleri açısından oldukça önemli bir gelişmedir. Diğer bir yandan otomobil meraklılarının dört gözle beklediği 2022 model arabalar ise çok yakında yollardaki yerini almaya başlayacak. Böylelikle arabalarını değiştirmek ya da bir üst modelleri satın almak isteyen kullanıcılar kısa bir süre sonra bu hayallerine kavuşmuş olacak. Gerek dış görünümleriyle gerekse iç tasarımlarıyla göz dolduran 2022 model arabalar şimdiden merak uyandırmaya başladı bile.

 

Her insanın neredeyse en büyük hayallerinden birisi de istediği otomobile kavuşmaktır. Özellikle ülkemizi ele alacak olursak bu durumun çok daha yaygın olduğunu görürüz. Her ne kadar otomobil alması durumunda bakımları, vergileri, benzinleri gibi pek çok sıkıntı yaşanacağı düşünülse de faydaları hiç şüphesiz çok daha fazladır. Oldukça uzun bir mesafeyi kısa sürede gitmek açısından otomobiller pek çok avantajı beraberinde getirir. Böylelikle hem yürüme sorunun da hem de vasıtaya bağlı ulaşım sorunlarından kurtulmuş olunur. Özellikle de yürüyerek ya da vasıta ile gitmek için harcanan enerjinin çok daha düşük bir düzeyi harcanmış olur. Bu bakımdan bir yere otomobil ile gitmek hem harcanan enerjinin hem de zamandan tasarruf sağlanması açısından oldukça avantajlıdır. Diğer bir önemi ise hayati durumlarda ya da sağlık sorunlarından çok hızlı bir şekilde hastaneye veya sağlık kuruluşuna gidebilmektir. Böylelikle sağlık sorunlarının önünde ulaşım ve buna bağlı olarak harcanan zamanın önüne geçilmiş olunur. Bir başka açıdan bakılacak olursa da yük taşımak için de pek çok kolaylığı mevcuttur otomobillerin.

 

2022 model arabaların çok yakın bir zamanda mağazalarda ve yollarda yerinin alacağı duyurulmaktadır.

 

2022 Model Arabalar Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

2022 model arabalar Türkiye’ye ne zaman gelecek? Sorusu özellikle Türkiye’deki otomobil meraklılarının sabırsızlıkla beklediği bir sorudur. 2021’de yapılan araba satışlarının pandemi nedeniyle düşük olmasına bağlı olarak 2022’de markaların yeni modelleri peş peşe çıkarması bekleniliyor. 2022 yılındaki araç satışlarını etkileyecek en önemli unsurların başında kur artışları, faiz oranları ve ÖTV’dir. Bunun yanında otomobil markaları ÖTV konusunda bir düzenleme öngörmezken satışların artmasındaki en büyük kozlardan birisi ise satışa sunulacak yeni modellerdir. Yılın ilk çeyreğinden itibaren 2022 yılının sonuna kadar pek çok yeni model Türkiye’deki showrromlarda yerini alacaktır. Bu da otomobil tutkunları için önemli bir gelişmedir.

 

Otomobil sahibi olmanın özellikle de gündelik hayatta pek çok sorunu ortadan kaldırdığı bilinmektedir. Diğer bir yandan trafik stresi, park yeri, dikkatsiz sürücüler, kaza yapma ihtimali gibi sorunlar da mevcuttur. Fakat tüm bu sorunları avantaja çevirmek ise oldukça kolaydır. Bunun en temel yapı taşı ise direksiyon başında soğukkanlı bir şekilde kalmaktır. Bu sayede güvenli ve keyifli bir sürüş yapmak mümkün hale gelir. Bu bakımdan tanıtılacak yeni modeller ile sürüş yapmak çok daha güvenli ve keyifli hale gelecek. 2022’nin ilk çeyreğinden itibaren tanıtılan yeni modellerin Türkiye’de görücüye çıkması öngörülüyor. Yeni modellerin gelmesini dört gözle bekleyen kullanıcılar için 2022’nin ilk çeyreğine pek de bir şey kalmadı.

 

2022 Model Arabalar Ne Zaman Satışa Çıkacak?

2022 model arabalar ne zaman satışa çıkacak? Sorusu özellikle de yeni model otomobil almak isteyenlerin cevabını aradıkları bir soru. Yeni model arabaların 2022 yılının ilk çeyreğinden itibaren satışı sunulması bekleniliyor. Sabırsızlıkla beklenilen yeni model otomobiller hem estetik hem de performans açısından pek çok avantajı da beraberinde getiriyor. Özellikle şehirlerde yaşayan insanlar için yolda harcanılacak vaktin önemi hiç küçümsenmeyecek kadar yüksektir. Dilediğiniz zaman dilediğiniz yere çok rahatlıkla gitmenize olanak sağlayan otomobiller özellikle son yıllarda geçirdikleri değişimle beraber çok daha kullanışlı bir hale büründü. Bu da insanların seyahat etme özgürlükleri açısından oldukça önemli bir gelişmedir. Diğer bir yandan otomobil meraklılarının dört gözle beklediği 2022 model arabalar ise çok yakında yollardaki yerini almaya başlayacak. Böylelikle arabalarını değiştirmek ya da bir üst modelleri satın almak isteyen kullanıcılar kısa bir süre sonra bu hayallerine kavuşmuş olacak. Gerek dış görünümleriyle gerekse iç tasarımlarıyla göz dolduran 2022 model arabalar şimdiden merak uyandırmaya başladı bile.

 

2022 model arabaların satışa çıkmasıyla beraber ciddi oranlarda satış rakamları yakalanacağı tahmin ediliyor. Bunun yanında kullanıcıların özellikle de dizel ve elektrikli arabaları tercih edileceği konuşuluyor. Özellikle yeni model otomobil almak ücretlerin pahalı olmasından dolayı insanları ikinci el araba almaya yönlendiren bir durum. Bunun olmaması için ise marka temsilcilerinin yeni modelleri uygun fiyatlara görücüye çıkaracağı konuşuluyor. Yeni model arabaların özellikle de son teknoloji ile geliştirilmesi ve yenilikleri kullanmaktan çekinmemeleri ise satışlara etki edeceği yönünde bir değerlendirme sunuyor. Yeni modellerin gerek tasarımları gerekse performansları oldukça yüksek yeniliklere sahip. Özellikle araba tutkunları için yeni model araçların benzersiz ve alternatifi olmayacak bir deneyim yaşatması açısından heyecan uyandırdığı söylenebilir. Yeni model arabanıza bindiğiniz zaman tüm detaylarını ve inceliklerini ilk önce sizin kullanacak olmanız ve uzun bir süre çeşitli kontrollerinin yapılmayacak olması zevkini ancak deneyenler bilir. Bu bakımdan 2022 model arabaların satışa çıkması merakla bekleniliyor. 2022 yılının ilk çeyreğinden itibaren yeni model arabaların satışa sunulacağını görebiliriz.

 

2022 Model Yeni Çıkacak Dizel ve Benzinli Araç Listesi

2020 model yeni çıkacak dizel ve benzinli araç listesi hemen hemen her otomobil tutkunu tarafından merakla bekleniliyor. Yeni çıkacak modellerin hem performans hem de bütçe açısından uygun modellerinin olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla otomobil tutkunları bütçelerine uygun olan arabalarını rahatlıkla seçebilecektir. Her insanın neredeyse en büyük hayallerinden birisi de istediği otomobile kavuşmaktır. Özellikle ülkemizi ele alacak olursak bu durumun çok daha yaygın olduğunu görürüz. Her ne kadar otomobil alması durumunda bakımları, vergileri, benzinleri gibi pek çok sıkıntı yaşanacağı düşünülse de faydaları hiç şüphesiz çok daha fazladır. Oldukça uzun bir mesafeyi kısa sürede gitmek açısından otomobiller pek çok avantajı beraberinde getirir. Böylelikle hem yürüme sorunun da hem de vasıtaya bağlı ulaşım sorunlarından kurtulmuş olunur. Bir arabaya sahip olmanın sayılamayacak kadar çok fazla avantajı bulunur. Özellikle gelişen teknoloji ile birlikte arabaların daha akıllı ve güvenli sistemlerle donatılması buna bir işarettir. Tek bir komutla çalışan otomobillerden yüz ve ses tanıma özelliğine kadar pek çok yenilik bulunuyor. Özellikle de teknolojiye bağlı olarak insansız arabaların oldukça popüler olması da bundan dolayıdır.  Pek çok markanın farklı modellerde piyasaya çıkaracağı otomobillerin listesini paylaşıyoruz:

 1. BMW M4 GT3: 590 beygir gücüne sahip bu model turbo beslemeli benzinli motora sahiptir.
 2. Aston Martin Valkyrie AMR Pro: 1000 beygir gücündeki modelimiz ise gerek tasarımıyla gerekse performansıyla Aston Martin’in klasik araçlarının çok çok ötesinde bulunuyor. İlk kez 2018 yılında Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan model, benzinli motoruyla 24 saat yarışları için tasarlandı.
 3. Audi RS3: Audi’nin en popüler serilerinden birisi olan RS3’ün baştan sona muhteşem bir tasarımla sunduğu yeni model, 0-100 kilometreyi 3.8 saniyede ulaşarak benzinli bir motora sahiptir.
 4. Peugeot 308 MK3: Peugeot’un 308 serisinin üçüncü modeli olan otomobil, Fransa’nın Mulhouse kentinde üretilmiştir. İki benzinli, bir dizel ve bir de hibrit olmak üzere toplamda 4 motor seçeneğine sahiptir. Özellikle tasarımıyla alıcılarının gözlerini kamaştırmaktadır.
 5. Lexus ES: Yeni modelde özellikle de multimedya, stil, güvenlik ve renk güncellemesi sunuluyor. Yüksek güvenlik sistemi özelliği ile olası kazaların önüne geçiyor. Benzinli motoruyla hayranlarını bekliyor.
 6. Honda Civic Sedan: Markanın uzun yıllara dayanan tecrübesi ve deneyimiyle hazırladığı yeni modeli özellikle Civic Sedan serisine eşsiz bir görünüm kazandırmış. Yüksek teknolojik tasarımı ve performansıyla ön plana çıkan model, serisinin on birinci nesli olarak karşımıza çıkıyor ve benzinli olarak görüyoruz.
 7. Bentley Continental GT Speed Convertible: Belki de üstü açık arabaların en gösterişli olanlarından birisi olan model, benzersiz tasarım ve ayrıntılarıyla göz kamaştırıyor. Performans konusunda iddialı olan model aynı zamanda hız konusunda da kendinden taviz vermeyerek benzinli motoruyla karşımıza çıkıyor.

 

Türkiye’nin araç piyasasına 2022 yılında SUV’lar ve crossover’lar hâkim olacak gibi görünüyor. Elektrikli araçların önümüzdeki yıl ülkemizde büyük bir çıkış yapacağını düşünen otomobil uzmanları, 2022 model otomobiller olarak az sayıda üretilen araçlar için erken rezervasyon yapmanız konusunda uyarıda bulundular. Önümüzdeki yıl, Türkiye bayilerine düzinelerce tamamen yeni üretilen veya yeniden tasarlanmış araçlar gelmesi bekleniyor. Peki, siz yeni bir araba mı almak istiyorsunuz, yoksa yeni modelin çıkmasını mı bekliyorsunuz? 2022’de Türkiye’de olacak otomobil modellerini incelediğimiz yazımızda bir seçim yapabilmenize yardımcı olmaya çalışacağız. Ancak bazı araçlar Covid-19 pandemisi nedeniyle ülkemize beklenenden daha geç gelebilir.

2022’de Çıkacak Arabalar

2022’de Çıkacak Arabalar

2022 Audi e-tron GT

2022 model otomobiller arasında ilk sırada yer alan, ilk kez 2018 Los Angeles Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Audi e-tron GT’nin uzun zamandır gelmesini bekliyorduk. Şimdi ise bu model 2 farklı versiyonla karşımıza çıkıyor. 2022 Audi e-tron GT, ön ve arka tarafları elektrik motorlarla donatılmış. Normal sürüşte 469 beygir gücüne sahip olan araç, hızlandığında ise 522 beygir gücüne ulaşıyor. 2022 model Audi e-Tron GT, 3,9 saniyede 60 mil hıza çıkabilme gücüne sahip. Elektrikli araçların çoğu tek vitesli şanzıman kullansa da yeni Audi modellerinde iki vitesli şanzıman kullanılıyor. Uzmanlar, 2022 Audi e-tron GT modelinin tek bir şarjla yaklaşık 400 kilometre yol gidebileceğini düşünüyor. Araçların her ikisi de düşük hızlarda yüksek manevra kabiliyetine sahip. 2022 Audi e-tron GT’nin iç kısmı geri dönüştürülmüş suni deri döşemelerle kaplı. Üreticiler, 2022 Audi e-tron GT’nin 139 bin dolardan satışa sunacaklarını duyurdu.

images 4 24

2022 BMW i4

2022 Model BMW i4

2022 model otomobiller listesinde yer alan BMW i4, 530 beygir gücünde, elektrikli bir sedan. BMW i4’ün motoru, turbo şarjlı altı silindirli motordan çok daha güçlü. Söylentiler arasında, 2022 BMW i4’ün, tek bir şarjla neredeyse 600 kilometre yol gidebileceği yer alıyor. Alçak bir dört kapılı olan BMW i4, oldukça güvenli bir aile arabası olarak tasarlandı. Bu yüzden elektrikli 2022 model otomobiller arasında en çok tercih edilecek araç olabilir.

2022’de Çıkacak Arabalar

Electra Meccanica Solo – 2022’de Çıkacak Arabalar

Electra Meccanica Solo

Tek koltuklu Electra Meccanica Solo, 2022 model otomobiller arasında belki de en sportif araç. Başlangıçta Çin’de üretilecek olan Electra Meccanica Solo’nun tek bir şarjla sadece 160 kilometre gidebileceği bildirildi. Bu yüzden aracın Amerika’da birçok eyalette motosiklet sınıfı altında satışa çıkacağı duyuruldu. Geniş farlara sahip olan Electra Meccanica Solo, önden bakıldığında eski antik arabaları andırıyor. Ancak araca yandan baktığınızda tıpkı dev gibi kocaman bir palyaço ayakkabısına benziyor. Electra Meccanica Solo’da hidrolik direksiyon, klima, elektrikli camlar, ısıtmalı koltuk gibi özellikler mevcut. İç mekânı tamamen vegan olarak düzenlenmiş olan araçta LED gösterge paneli ve bluetooth bağlantılı ses sistemi de var. Electra Meccanica Solo 18,500 dolardan satışa sunuluyor. Aracı satın almak istiyorsanız 250 dolar depozito ödeyerek rezerve edebilirsiniz.

images 4 26

2021 Lucid Air

2021 Lucid Air

Lucid air, elektrikle çalışan dört kapılı bir Sedan. Üreticilere göre araç 1.080 beygir gücünde. Araç 2,5 saniyede 100 km hıza çıkabiliyor. Aracın üreticileri, 2022 model otomobiller arasında öne çıkan Lucid Air’ın tek bir şarjla yaklaşık 850 km yol gidebildiğini iddia ediyor. 2021 Lucid Air modelinin aerodinamik bir kabini, uzun ve geniş bir tavanı var. Uçakların kokpitine benzeyen ön kısmı ve geniş arka koltuklarıyla sürücüye ve yolculara konforlu bir sürüş keyfi vadeden 2021 Lucid Air, jet uçaklardan ilham alınarak tasarlanmış. Tüm elektrikle çalışan araçlar gibi Lucid Air’da da LCD gösterge ve elektronik paneller mevcut. Aracın fiyatı 77.400 dolardan başlıyor.

images 4 27

2022 Tesla Roadster

2022 Tesla Roadster

2022 model otomobiller arasında Elon Musk’ın aracı da yer alıyor. Elon Musk’ın yakın tarihli bir tweet’ine göre, ikinci nesil Tesla Roadster’ın üretimi 2022’de başlayacak. Yeni üç motorlu Tesla Roadster, 1,9 saniyede 100 km hıza ulaşabiliyor. Araç tek bir şarjla 900 km’den fazla yol kat edebiliyor. Tesla Roadster 200.000 $’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. 2022 model Tesla Roadster’ı rezerve etmek isterseniz 50.000 $ depozito vermeniz gerekiyor.

images 4 28

2022 Kia Carnaval

2022 Kia Carnaval

2022 Kia Carnaval, 2022 model otomobiller arasında bir minivan olarak öne çıkıyor. Sürgülü arka kapılarıyla göz dolduran Kia Carnaval, gelişmiş bir güvenlik teknolojisine sahip. Aile dostu bir araç olan Kia Carnaval’da lüks araçlarda olan birçok özellik mevcut. 2022 Kia Carnaval’da ısıtmalı ve soğutmalı ayarlanabilir koltuklar ve koltuk başları ile konfor ve rahatlık, ön planda tutulmuş. Sekiz vitesli otomatik şanzımanlı Kia Carnaval’ın V6 motoru, 290 beygir gücünde. 2022 Kia Carnaval, 32.100 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

images 4 29

2022 Genesis G70

2022 Genesis G70

2022 Genesis G70, 2022 model otomobiller arasında en fazla beklenen araçlardan biri.  Tamamen güncellenmiş iç tasarımıyla G70, dört huzmeli farlara ve markanın kendine özgü çift çizgili sürüş farlarına sahip. 252 beygir gücünde olan dört silindirli motoru ile 365 beygir gücünde olan çift turbo V6 motoru, 2022 Genesis G70’i rakiplerinden ayırıyor.

images 4 30

2022 Mercedes-Benz S-Serisi

2022 Mercedes-Benz S-Serisi

Mercedes-Benz’in yeni S-Serisi otomobil pazarında büyük bir yankı yarattı. 2021 Mercedes-Benz S-Serisi, teknolojik devrim olarak karşımıza çıkmıştı. Yeni modelde, 3D gösterge paneli de dâhil olmak üzere beş LED’li ekran kullanılan araçta, ileri navigasyon sistemi ile artırılmış gerçeklik teknolojisi de kullanılıyor. Güvenlik açısından üstün özelliklere sahip olan 2022 Mercedes-Benz S, 2022 model otomobiller arasında en güvenli araçlardan biri olarak lanse ediliyor. Gösterişli boyutuna rağmen oldukça çevik olan araç, sanki kompakt bir araçmış gibi manevralar yapabiliyor. 2022 Mercedes-Benz S, 429 beygir gücünde olan altı silindirli motor (S 500) ile 496 beygir gücünde çift turbo V8 (S 580) seçeneği ile satışa sunuluyor. 2022 Mercedes-Benz S’nin fiyatı ise henüz açıklanmadı.

images 4 31

2022 Subaru BRZ

2022 Subaru BRZ

Subaru BRZ, yeni görünümü, çok daha güçlü motoru ve güncellenmiş teknolojisiyle 2022 model otomobiller arasında öne çıkıyor. Serinin tek arkadan çekişli aracı olan Subaru BRZ, 228 beygir gücündeki motoruyla dikkatleri üzerine çekiyor. 2022 Subaru BRZ’de spor modunda ileri otomatik şanzıman özelliği de mevcut. 2022 Subaru BRZ, eski şeklini neredeyse tamamen koruyor olsa da eski modelden yaklaşık 1 inç daha uzun ve yarım inç daha alçak. 2022 Subaru BRZ’in iç kısmında 7 inç dijital gösterge paneli ve 8 inç dokunmatik ekranlı eğlence sistemi de mevcut. Eğer modelin otomatik şanzımanını tercih ederseniz, Eye Sight paketine de sahip olacaksınız.

images 6 1

2022 Nissan Z Car

2022 Nissan Z Car

2022 model otomobiller arasında en gözde araçlardan biri olan 2022 Nissan Z Car, çift turbo V6 motorla çalışıyor. Nissan, yeni modelde manuel şanzıman olacağına dair söz vermişti. Bu yüzden manuel şanzımanın da araçta mevcut olacağını söyleyebiliriz. Sportif bir araç olarak tasarlanan Nissan Z Car, kabin konforu, güvenlik teknolojisi ve eğlence sistemleriyle öne çıkıyor.

images 6 2

2022 Volkswagen GTI

2022 Volkswagen GTI

2022 model otomobiller arasında öne çıkan modellerden biri olan GTI, 2 litrelik dört silindirli motora sahip. Aerodinamik gövdesi ile tasarımı yenilenen GTI, otomatik acil fren sistemi gibi ileri güvenlik teknolojilerine sahip. 2022 Volkswagen GTI’ın içinde LED’li gösterge paneli ve 10 inçlik bir eğlence sistemi de mevcut. 2022 Volkswagen GTI’ın 2021 yılının sonlarına doğru bayilerde olması bekleniyor.

images 6 3

2022 Volkswagen Golf R

2022 Volkswagen Golf R

2022 Volkswagen Golf R, 2022 model otomobiller arasında 315 beygir gücüyle en güçlü hatchback’lerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Dört silindirli bir turbo motora sahip 2022 Volkswagen Golf R, 4.7 saniyede 100 km hıza çıkabilecek kapasitede. Vites seçenekleri arasında ise altı ileri manuel veya hızlı değişen yedi ileri, çift kavramalı otomatik vites seçeneği bulunuyor.  10 inçlik dokunmatik eğlence sistemi ve dijital gösterge paneli ile gelen 2022 Volkswagen Golf R, sadece beyaz ve lapis mavisi renklerinde satışa sunuluyor.

images 6 4

2022 Honda Civic

2022 Honda Civic

2022 model otomobiller listesinde en çok beklenen ürünlerden biri olan Honda Civic 2022’nin Kuzey Amerika’da üretileceği duyuruldu. Honda Civic 2022, yeniden tasarlanmış olan konseptiyle 2022’nin yeni araçları arasında öne çıkıyor. Daha uzun kaputu ve biraz arkaya çekilmiş olan sürücü kabiniyle markanın stilini koruyan 2022 Honda Civic, yeni motor seçenekleri ile satışa sunuluyor. 2022 Honda Civic’de 9 inçlik eğlence sistemi ile dijital LED paneli de mevcut.

images 6 5

2022 Chevrolet Bolt EV

2022 Chevrolet Bolt EV

Elektrikle çalışan Chevrolet Bolt EV, 10,2 inçlik dokunmatik ekranlı eğlence sistemiyle geliyor. Tek bir şarjla yaklaşık 400 kilometre yol gidebilen araç, ev tipi şarj cihazıyla satışa sunuluyor. 2022 model otomobiller arasında en teknolojik araçlardan biri olan Bolt EV, hareket halindeyken de şarj edilebiliyor. 2022 Chevrolet Bolt EV’ın satış fiyatı, 31.995 dolardan başlıyor.

images 6 6

2022 Lexus IS 500 F Sport

2022 Lexus IS 500 F Sport

2022 model otomobiller listesindeki en sportif araçlardan biri olan Lexus IS 500 F Sport, 472 beygir gücünde olan V8 motoru ile satışa sunuluyor. Araç 4,5 saniyede 100 kilometreye çıkabilme gücüyle 2022’nin en sportif araçlarından biri olarak kabul ediliyor. Fiyatı henüz açıklanmamış olan araç, sonbaharda bayilerde olacak.

Çıkacak arabalar

2022 Cadillac CT4 Blackwing

2022 Cadillac CT4 Blackwing

Uzun zamandır beklenen Cadillac CT4 Blackwing,2022 model otomobiller arasında güçlü motoru ile dikkat çekiyor. 472 beygir gücünde olan araç, çift turbo V6 motoru ile rakiplerini eliyor. Cadillac CT4 Blackwing, güçlü motoru ile şimdiye kadarki tüm Cadillac otomobillerin en hızlısı olacak. Araç 3,8 saniyede 100 km’ye çıkabiliyor. CT4 Blackwing 59.990 dolardan satışa sunuluyor.

images 6 8

2022 Cadillac CT5 Blackwing – 2022’de Çıkacak Arabalar

2022 Cadillac CT5 Blackwing

2022 Cadillac CT5 Blackwing, 2022 model otomobiller arasında en hızlı araçlardan biri.  Güçlü V8 motoru ile donatılan Cadillac CT5 Blackwing, 668 beygir gücünde oldukça güçlü bir araç. Cadillac üreticileri de CT5’in şimdiye kadar üretilmiş olan en hızlı Cadillac olduğunu dile getiriyorlar. Araç, 10 vitesli otomatik şanzımana sahip. CT5 Blackwing, 3,7 saniyede 100 km hıza çıkabiliyor. 2022 Cadillac CT5 Blackwing’in fiyatı 84.900 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

images 6 9

Porsche Taycan Cross Turismo – 2022’de Çıkacak Arabalar

Porsche Taycan Cross Turismo

2022’de çıkacak arabalar listesinde elektrikli çevre dostu yeni Porsche Taycan Cross Turismo, sürüş yüksekliği ayarlanabilen havalı süspansiyon kullanıyor. Aracın öne ve arkaya monte edilen elektrik motorları, 522 ile 670 beygir gücünde. Araçta seçebileceğiniz çeşitli sürüş programları da mevcut. Hidrolik direksiyona sahip olan araç, 4 pistonlu alüminyum sabit fren kaliperleri ile listenin en güvenilir araçlar arasında yerini alıyor. ABS ve genişletilmiş fren fonksiyonları ile araç stabilite sistemi, Porsche Taycan Cross Turismo’yu son yılların en güvenli araçları arasına dâhil ediyor.

2021 Yılındaki En Güvenli Otomobilleri Merak ediyorsanız Bu yazımız tam size göre Tıklayınız.

Türkiyede Satılan En Ucuz Araba ve Fiyatları Hakkındaki Yazımız Okumak İçin Tıklayınız.

arabamın değeri ne kadar

arabamın değeri ne kadar