cerceve
gimat
randevual
konum tarifi
whatsapp 1
hemen ara

Samsun
Bafra Bayi

Yetkili : Hüseyin Usta
Adres: Alparslan, Samsun 1. Sk. No:4a, 55400 Bafra/Samsun
Tel: 0542 384 97 03
Çağrı Merkezi: 444 02 26

BAFRA OTO EKSPERTİZ

Bafra Oto Ekspertiz, aracınızın sağlıklı bir şekilde tüm kontrollerini gerçekleştirir. Tecrübeli ekibimizle, aracınızın detaylı kontrolünü yaparak, güvenli ve bilinçli bir ikinci el araç alım-satım süreci yaşamanızı sağlarız. Bafra Oto Ekspertiz ile aracınız emin ellerde!

Günümüzde ikinci el araba alım satımı ve araba ticareti ilerlemeye devam ediyor. Bu durumun temel sebebi ilerleyen teknolojiyle birlikte “oto ekspertiz” kavramının sektörlere ulaşmasıdır. Makalemizin içerisinde oto ekspertizin nasıl yapıldığından, ne olduğundan, fiyatlarından, işlemlerinden ve oto ekspertiz raporuyla alakalı bilgiler vereceğiz. bafra oto ekspertiz ile alakalı bulunan birçok araştırmanın sonucunda sizlerin merak ettiği soruları cevaplıyoruz; bafra oto ekspertiz fiyatları nelerdir? Oto ekspertiz ile ilgili bilinen ve bilinmeyen durumlar nelerdir? Oto ekspertiz işlemleri nasıl yapılır? Ekspertiz işlemleri nasıl uygulanıyor?

Oto ekspertizin kısa bir şekilde tanımını yapacak olursak arabanın geçmişteki değişen parçalarını, boyasını, motor durumunu, aracın tüm halini testler eşliğinde uygulanan işleme denilmektedir. Arabanın geçmişinin ve şimdiki durumunun raporlanmasını sağlayan bu test, araba sektörünün ilacı olmuş ve alıcı-satıcı işlerinde güvence olmuştur. Bu güvencenin sebebi aracın tüm durumunu oto ekspertiz raporu ile bildirilebilmesidir; bu durum ise sadece ikinci el araçlarda geçerlidir.

Alıcı aracın bilinmeyen ve satıcı tarafından söylenmeyen kusurlarını da öğrenir; bu işlem sayesinde bir nevi araç sağlaması da kişiler tarafından yapılmış olur. Ayrıca bu işlemin sonunda da işin uzmanları tarafından oto ekspertiz raporu hazırlanır ve çıkartılır; peki gelelim oto ekspertizin nasıl yapıldığına ve bu işlemlerin sırasıyla oluşumuna. Bu durum oldukça önemli ve kişiler tarafından merak edilen bir durumdur.

Bafra Oto Ekspertiz İşlemleri Nelerdir?

Oto ekspertizin sizlere nasıl yapıldığından ve bu işlemlerin ne tür aletlerle hangi şekilde uygulandığından bahsedeceğiz; tabi ki her mesleğin olduğu gibi bu mesleğin de uzmanları bulunmaktadır. Ayrıca gelişen teknolojide ve sistemlerden sonra da bu sektörde profesyonelleşen firmaların sayısı gittikçe çoğalmaktadır; bu firmaları iyi bir şekilde araştırmanızı ondan sonra aracınızı servislerine teslim etmenizi de şimdiden öneriyoruz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise bu raporun gerçekliği ve iş yeri belgelerinin doğruluğudur; uzmanlar tarafından verilen raporun doğru olup olmadığına da baktırmanızı tavsiye ediyoruz.

Bafra Oto Ekspertiz

Bafra Oto Ekspertiz

İlk olarak oto ekspertiz servisine adım atmadan önce yapmanız gereken işlemlerden sizlere bahsedeceğim; bu işlemlerin birincisi aracınızın temiz olma durumudur. Aracınızın ne kadar temiz olduğu oldukça önemlidir; araç temizliği yapılan testlerde boyayı ve kalınlığı yanlış çıkartabiliyor; ilk kez servis yaptıracaklar için bu durum önemlidir. Bilmeniz gereken diğer konu ise araç bölmelerine, şanzımana, motora ve yağ kaçağı olup olmadığına iyi bakmanızı öneriyoruz; çünkü bu sebepten dolayı raporda aracın eksi yönü çıkabiliyor. Bunları hallettikten sonra aracınızı servise bırakabilirsiniz; servise verilen araç bakıma alınır ve test edilmeye başlanır; işte bafra oto ekspertiz işlemleri aşağıda görmüş olduğunuz şekilde uygulanmaktadır.

  • İşlemlerin ilk başında temiz olan aracı uzmanlar süspansiyon testine başlatırlar. Süspansiyon testinde ilk olarak görülen dört tekerinde sağlığı, direnç kaybının bulunup bulunmadığı, patlak var mı yok mu, sağlamlık derecesi, görevini tam tamına sağlayıp sağlamadığı ileri teknoloji aletlerle ölçülür ve test edilir. Dört tekerinde ayrı bir şekilde süspansiyonları ölçülür ve sağlıkları kontrol edilir; bu durumda uzmanlar tarafından detaylı bir şekilde oto ekspertiz raporuna geçilir.
  • Süspansiyon testini başarıyla tamamlayan araç lift üzerine alınır ve fren testi başlatılır. Fren test cihazıyla birlikte yapılan bu testin başlangıcında “fren sıkma değeri” olarak adlandırılan değer ile ileri teknoloji makineler tarafından değerler ölçülmeye başlanır. Uzmanlar bu durumu hızla yol kat eden bir aracın aniden yapacağı frende savrulmaması, dengesiz bir şekilde sallanmaması gerektiğiyle açıklıyor. Yani aracın frenlerinin aynı anda tutması lazım; bu durumu fren sağlığıyla birlikte lift üzerinde bulunan araçta test ediyorlar; test edilen fren sağlığı durumu da oto ekspertiz raporuna ayrıntılı bir şekilde geçmektedir.
  • Süspansiyon ve fren testinin ardından araç ekspertiz işlemlerinde motor testi uygulanmaktadır. Bu motor testi “motor kondisyon testi” olarak da bilinmektedir; motor kondisyon testinden önce uzmanlar şanzıman kısmına, aktarma organlarına ve aracın diğer kısımları önemle kontrol edilir, herhangi bir darbe veya sorun bulunuyor mu bakılır. Bu durumun ardından motorun gerçek anlamda sınırları zorlanmaya başlanır; dynometre olarak adlandırılan bu test oldukça önemlidir. Bu alanda uzmanların rapora geçebilecekleri “yağ kaçağı” durumları da fazlasıyla önem görmektedir. Motor kondisyon testinde motorun zorlanmasının sebebi de motorda herhangi bir deformasyon durumunun olup olmadığı konusudur. Bu durumlar ele alınarak yapılan testini ardından uzmanlar diğer işlemlerde olduğu gibi ekspertiz raporuna bu işlemlerin sonucunu detaylarıyla birlikte geçerler.
  • Bu işlemlerin ardından araç diagnostic teste tabi tutulur. Bu testin açıklamasına “araç beyni testi” denilmektedir. Bu testte herhangi bir arıza olması halinde kodlar tarafından belirlenmektedir; ileri teknoloji makinelerle test edilen araç beynine kodlar tarafından rapora geçilir. Arıza kodları da ayrı bir şekilde araç kullanıcılarına verilir.
  • Testlerin sonunda ek olarak kullanılan el freni testi de en az diğer testler kadar önemlidir. Bu testin önemli olmasındaki sebep raporda güvenilir seçeneğini doldurmasından kaynaklanmaktadır; işlemin güvenilir bir şekilde ilerlediğini gösteren bu aşamada sağ ve sol frenler oldukça önemli görülerek ölçülmeye başlanır; bu frenlerin hesaplanarak ölçülmesi pek kolay değildir. Bunların yanı sıra sağ ve sol tekerleklerinde frenleri ayrı bir şekilde hesaplanır; yüzde hesaplama, araç ağırlığına göre fren hesaplama ve kol kuvveti ölçümleriyle bu işlem gerçekleştirilmektedir. Bu işlemlerin tümünü ayrı ayrı makineler eşliğinde gerçekleştirilen oto ekspertiz servisleri bu ekspertizin raporuna da oldukça önem verirler. bafra oto ekspertiz raporuna verilen önemin nedeni bu işlemlerin en ince detayına kadar raporlanmaması halinde aracın en ufak sıkıntısı sorun olarak meydana gelecektir. Rapor tutulan işlemler bilgisayara geçtikten sonra kullanıcıya raporu verilir.

Bu işlemlerin nasıl yapıldığından bahsettik; bu durumla birlikte işlemlerin hangi makinalar eşliğinde yapıldığından da söz edeceğiz. Bu makinalar, süspansiyon test cihazı, yönetim paneli, yanal kayma test cihazı, kaporta ölçümü cihazı, boya test ölçümü cihazı, bilgisayar alt yapısı, temel yazılımlar, lift, arıza tespiti cihazı, akü testi cihazı, dinamometre, kompresör ve lastik basınç hava saati olarak adlandırılmaktadırlar. Oto ekspertiz makinalarından da bahsettiğimize göre bu işlemin fiyatlarına geçebiliriz.

Bafra Oto Ekspertiz Fiyatları

Bafra Oto Ekspertiz Fiyatları

Bafra Oto Ekspertiz Fiyatları

Bafra oto ekspertiz fiyatlarına henüz tam anlamıyla bir rakam vermek mümkün değildir; bu durumla birlikte oto ekspertiz fiyatları araçtan araca göre boydan boya değişkenlik gösterebiliyor. Bu durum istekten isteğe olarak da adlandırılabiliyor; bunun sebebi kişilerin istekleri doğrultusuna ilerlenen nokta, alınan paket halindeki ücretlendirmeler de açık ve net bir şekilde belli ediyor. Oto ekspertiz fiyatlarına tam bir rakam veremesek de ücret aralığı vereceğiz. Bu ücret aralığına 150TL ila 900TL diyebiliriz; bu durumla birlikte anlaşılacağı üzere oto ekspertizde her bütçeye uygun fiyatlar verilmektedir. Bu fiyatların yanı sıra oto ekspertizin ayrıca avantajları da bulunmaktadır; bu avantajlardan bir tanesi satıcıların ve araç sahiplerinin göremeyeceği detaylara sahip olmasıdır. Sizlere önerimiz kullandığınız aracın oto ekspertiz raporunu çıkartmanızdır. Bu raporu çıkartırken işin ehli yani bu alanda profesyonelleşmiş firmalarla çalışmanızı öneriyoruz; bununla birlikte çıkartacağınız rapor hakkında da bilgilenmenizi tavsiye ediyoruz. Araçların alım-satım konusunda önemli yere sahip olan bu raporun sizleri daha güvenilir kılacağını unutmayınız.

Bafra, Oto, Ekspertiz, Bafra Computest Oto Ekspertiz, Bafra Ekspertiz, Dyno Test, Bafra Oto Ekspertiz, Bafra Oto Ekspertiz, Bafra Oto Ekspertiz, Bafra Oto Ekspertiz Fiyatları, Bafra Oto Expertiz, Bafra Oto Check Up, Bafra Oto Test, Bafra Dinamometre 4 Çeker, Bafra Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Bafra Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Bafra , Bafra Mobil Oto Ekspertiz, Bafra Mobil Oto Ekspertiz, Bafra Oto Mobil Ekspertiz Fiyatları, Bafra Mobil Oto Expertiz, Bafra Mobil Oto Check Up, Bafra Oto Test, Bafra Mobil Dinamometre 4 Çeker, Bafra Mobil Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Bafra Mobil Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Mobil Bafra , Bafra Oto Ekspertiz, Bafra Oto Ekspertiz, Bafra Oto Ekspertiz Fiyatları, Bafra Oto Expertiz, Bafra Oto Check Up, Bafra Oto Test, Bafra Dinamometre 4 Çeker, Bafra Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Bafra Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Bafra , Bafra Mobil Oto Ekspertiz, Bafra Mobil Oto Ekspertiz, Bafra Oto Mobil Ekspertiz Fiyatları, Bafra Mobil Oto Expertiz, Bafra Airbag Kontrol, Bafra Conta test, Bafra airbag bakan ekspertiz, Bafra oto ekspertiz Yorum, Bafra oto Ekspertiz Tavsiye, experix Bafra, kurumsal oto ekspertiz Bafra, garantili oto ekspertiz Bafra, sigortalı oto ekspertiz Bafra, tse belgeli oto ekspertiz Bafra

Bafra Oto Ekspertiz

Bafra Oto Ekspertiz Fiyatları 250 lira ile 1350 lira arasında değişmektedir.

Bafra Oto Ekspertiz Paketleri arasında Conta Testinden, Kaporta, Motor ve Airbag Kontrollerine kadar tüm paketler mevcuttur.

Bafra Oto Ekspertiz Experix Kurumsal Oto Ekspertiz Bayisi ve Kurumsal bir Markadır.

Bafra Oto Ekspertiz Garantili olarak oto ekspertiz hizmeti sunmaktadır?

Bafra Oto Ekspertiz Kurumsal Experix Bayisi

Bafra Oto Ekspertiz Notere Yürüme Mesafesindedir.