Bağcılar Oto Ekspertiz

Bağcılar Oto Ekspertiz, bilgisayarlı cihazlar ve ekipmanları, alanında uzman oto ekspertizleri ile 2. el ve sıfır araçlarınızı profesyonel olarak muayene eden, kaza ve arıza durumlarını test eden, güvenilir ve tarafsız ekspertiz raporları düzenleyen tam donanımlı bir oto ekspertiz firmasıdır. Tüm Türkiye’de gelişmiş oto ekspertiz ağıyla her ilçe ve şehirde bayisi olan Bağcılar merkezde bulunan oto ekspertiz firmamız, TSE belgeli ve Bakanlık onaylı kamusal bir oto ekspertiz kuruluşudur. Bireysel ve kurumsal tüm oto ekspertiz işlemleriniz için firmamız Bağcılar oto ekspertiz kurumumuza güvenle başvurabilirsiniz.

 • Türkiye’nin Her Noktasında Kurumsal Hizmet
 • Teknik Verilere Dayalı Güvenilir Analiz ve Sonuçlar
 • Tecrübeli ve Uzman Oto Ekspertiz Kadrosu
 • Yaygın Şube Ağı

Bağcılar Oto Ekspertiz olarak tüm Bağcılar semtine deneyimli ve uzman kadromuzla ve uygun fiyat anlayışımızla oto ekspertiz hizmeti veriyoruz. TSE belgeli Bağcılar Oto Ekspertiz firmamız, tüm araçlarınıza bilgisayarlı oto ekspertiz testlerimizi uyguluyor, oto ekspertiz belgenizi anında teslim ediyoruz.

Bağcılar Oto Ekspertiz Nedir?

Bağcılar oto ekspertiz, sıfır ve 2. el araçların detaylı muayene işlemlerini yapan ve oto ekspertiz raporu veren resmi kuruluştur. Oto ekspertiz ülkemizde yasalara göre ancak bakanlık onayı almış, TSE belgeli uzman ekspertiz firmaları tarafından yapılır. Oto ekspertiz, bir aracın ayrıntılı bir biçimde muayene edilmesi ve elde edilen sonuçların resmi bir belge ile sunulmasına verilen isimdir. Genellikle 2. el araç satışlarında kullanılan oto ekspertiz işlemleri, bir aracın kaza, hasar durumu, motoru, fren sistemleri, boya ve kaportası, aracın performansı hakkında detaylı bilgiler verir.

TSE belgeli Bağcılar Oto Ekspertiz firmamızda hem 2. el hem de sıfır araçların oto ekspertiz işlemleri yapılmaktadır. Firmamızda son teknoloji ürünü ekipmanlarımız ve bilgisayar sistemli cihazlarımızla araçlarınız detaylı olarak incelenmektedir. Firmamızda uygulanan tüm oto ekspertiz işlemleri, aracınızla ilgili en güvenilir bilgiler vermek için sertifikalı uzman oto ekspertizlerimiz tarafından yapılır. Sıfır veya 2. el oto ekspertiz raporunuz firmamızda tarafsız bir şekilde ve titizlikle hazırlanır. Oto ekspertiz işlemleriniz ve oto ekspertiz raporu almak için Bağcılar merkezde bulunan oto ekspertiz firmamızı hemen arayabilirsiniz.

Bağcılar Oto Ekspertiz Raporu Nedir?

Bağcılar oto ekspertiz raporu, firmamıza başvuru yaptığınızda aracınızın incelenerek düzenlenen resmi bir rapordur. Oto ekspertiz raporu, Türkiye’de 2019 yılından itibaren 2. el araç satışlarında zorunlu hale getirilmiştir. Çıkarılan yasaya göre 8 yaşından küçük her aracın TSE belgeli bir oto ekspertiz firmasından oto ekspertiz raporu alması şarttır. Oto ekspertiz raporu olmadan yapılan 2. el araç satışları geçersiz hale gelmektedir. 2. el araçlarınız için Bağcılar Oto Ekspertiz firmamızda araçlarınız bilgisayarlı cihazlarımızla test edilir ve bu testlerin sonucu olarak oto ekspertiz raporu düzenlenir. Bağcılar oto ekspertiz firmamızın düzenlediği raporlar resmi belge niteliği taşımaktadır.

Oto ekspertiz raporu, 2. el ve sıfır araçların detaylı incelenmesini kapsayan testlerin sonucunu gösteren yazılı bir belgedir. Oto ekspertiz raporu,  bir aracın değerini, durumunu, performansını, herhangi bir arızası olup olmadığını açıkça gösteren bir belgedir. Bu yüzden bir araç satın alırken sadece 2. el araçlar için değil sıfır araçlar için de ekspertiz raporu almak son derece önemlidir. Genellikle 2. el araçlarda aracın motor ve motor parçaları aracın en kritik parçalarıdır. Motor ve motor parçalarında mevcut hasarlar, alıcılara gelecekte yüksek maliyetli tamir masraflarına yol açar. Böyle bir durumu yaşamamak için oto ekspertiz raporu alarak aracın motoru ve motor parçaları hakkında güvenilir bilgi sahibi olmanız çok önemlidir. oto ekspertiz raporu, bir aracın sadece motoru hakkında değil, aracın boyası, kaportası, fren sistemi, tekerlekleri, elektronik sistemleri ve bilgisayar donanımı hakkında da detaylı ve güvenilir bilgi verir.

Aracın boya ve kaportasında sonradan boyanan hasarlı bir bölge olup olmadığı, aracın daha önce kaza yapıp yapmadığı, araçta parça değişimi olup olmadığı kontrol edilir. Oto ekspertiz raporunda hem aracın resmi kayıt belgelerine hem de gizlenen tüm ayrıntılı bilgiler açığa çıkarılır. Böylece bir aracın gerçek değeri de belirlenir. Bağcılar merkezde bulunan firmamızdan oto ekspertiz raporu aldığınızda aracınızla ilgili tüm endişeleriniz sona erer.

Oto Ekspertiz Raporu Zorunlu mu?

Ülkemizde 2019 yılında düzenlenmiş olan 2. el araç satışları ile ilgili yönetmeliğe göre, 8 yaşının ve 160 bin km’nin altındaki tüm 2. el araçlar için satış yapılmadan 3 gün önce oto ekspertiz raporu alınması zorunludur. Oto ekspertiz raporu bu yönetmeliğe göre, yalnızca TSE hizmet yeterlilik belgesi olan oto ekspertiz firmaları tarafından verilebilir.

Bu yönetmelikle birlikte 2. el aracını satmak isteyen bireyler ile 2. el araç ticari yapan işletmelerin araçları için oto ekspertiz raporu almaları zorunlu hale gelmiştir. Bir aracın daha önce kaza geçirip geçirmediği, sel altında kalıp kalmadığı, motorunun ne durumda olduğu tespit edilerek 2. el araç satın almak isteyen vatandaşların mağdur olması önlenmektedir. Bağcılar Oto Ekspertiz firmamızda verilen oto ekspertiz raporu, yönetmeliğe uygun koşullarda verilmektedir ve noter onaylıdır.

İkinci El Araçlarda Ekspertiz Raporu Neden Önemlidir?

Bazı satıcılar 2. el araçların fiyatını yükseltmek için satışa sundukları aracın km’siyle oynamakta, araca kozmetik bakım uygulayarak aracı boyamakta ve araçta bulunan arıza ve hasarları gizlemektedir.  Bu satıcılar yüzünden birçok alıcı mağdur olmakta, aracı satın aldıktan sonra araçla ilgili pek çok sorun yaşamaktadır. Günümüzde üretilen tüm araçlar bilgisayar sistemli araçlar olduğu için, bu araçları dışarıdan bir gözle incelemek zordur. Eğer 2. el bir araca ekspertiz incelemesi yapılmazsa araçla ilgili doğru bilgilere ulaşmak ise neredeyse imkansızdır. Bu yüzden 2. el araçlarda oto ekspertiz raporu almak, alacağınız aracı yıllarca güvenle kullanmanız veya sonraki yıllarda da güvenle satabilmeniz için çok önemlidir. Bir aracın en önemli kısmı aracın motoru ile bilgisayar sistemidir.

Dışarıdan bakılarak veya bir tamirciye başvurularak bir aracın motoru ve bilgisayar donanımı hakkında bilgi edinmek imkânsızdır. Aracın motoru, bilgisayarı ve diğer konularda tarafsız ve gerçek bilgiye ulaşmak için araç, bilgisayarlı cihazlarla test edilmeli ve uzman oto ekspertizler tarafından incelenmelidir. Oto ekspertiz işlemleri, çeşitli cihaz ve ekipmanlarla araca uygulanan testlerden oluşmaktadır. Oto ekspertiz testleri ile bir aracın geçmişte hasar alıp almadığı, herhangi bir arızası olup olmadığı, elektronik ve mekanik parçalarında bir arıza olup olmadığı bilgisine ulaşılmaktadır. Oto ekspertiz testleri sonucunda, test sonuçları kişiye rapor halinde sunulur. Bir ekspertiz raporu, size araç hakkında tüm bilgileri verir. 

Bağcılar Oto ekspertiz firmamızdan alacağınız oto ekspertiz raporuyla aracın motorunun ne durumda olduğunu, aracın sonradan boyanıp boyanmadığını, aracın km’siyle oynanıp oynanmadığını, aracın elektronik ve bilgisayar sisteminde bir arıza olup olmadığını öğrenebilir, aracın iç ve dış aksamlarıyla ilgili net bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu yüzden 2. el araçlar için oto ekspertiz raporu almak çok önemli bir işlemdir.

Bagcilar Oto Ekspertiz

Bağcılar Oto Ekspertiz

Bağcılar Oto Ekspertiz Raporu için Hangi Testler Yapılır?

Bağcılar oto ekspertiz raporu için bilgisayarlı cihazlarımızla aracınız test edilir ve detaylı olarak incelenir. Bağcılar Oto Ekspertiz firmamızda 2. el araçlar için farklı aşamalardan oluşan birçok test uygulanır. Bu testlerin sonucunda aracınız hakkında en doğru ve gerçek bilgilere ulaşılır. Testlerimizin sonuçları, ekspertiz uzmanlarımız tarafından oto ekspertiz raporu haline getirilir. Firmamızdan alacağınız ekspertiz raporları noter onaylı olduğu için resmi bir belge niteliği taşımaktadır.

 • Boya ve Kaporta Testi
 • Süspansiyon Testi
 • Fren Testi
 • Yanal Kayma Testi
 • Akü Testi
 • Motor ve Mekanik Testi
 • Diagnostik Test
 • Dinamometre Testi

Boya ve Kaporta Testi

Bağcılar oto ekspertiz firmamızda aracınıza ilk uygulanan test, boya ve kaporta testidir. Boya ve kaporta testi ile aracınızın fabrika boyası ile mevcut boyası mikron ölçüm cihazı ile ölçülür. Bu yöntem sayesinde aracınızda sonradan boyanmış herhangi bir yer olup olmadığı tespit edilir. Aracınızın üst yüzeyi milimetrik ölçümlerle incelenir. Aracınızın kaportasında hasar olup olmadığına bakılır. Elde ettiğimiz tüm bilgiler oto ekspertiz raporunuza aktarılır.

Süspansiyon Testi

Bağcılar oto ekspertiz firmamızda süspansiyon testi ile aracın yol tutuşu incelenir. Bu test ile aracın süspansiyon performansı firmamızdaki test cihazı ile yapılır. Tekerleklerin her biri ayrı ayrı ölçülerek yol tutuş mukavemetleri test edilir. Uygulanan diğer test aşamalarıyla her bir tekerleğin tutunma gücüne ek olarak, tekerleklerin tutunma frekansları, her bir tekerleğin ağırlığı ile aracın ağırlığı ölçülerek elde edilen sonuçlar raporunuza işlenir.

Fren Testi

Bağcılar oto ekspertiz firmamızda fren testi, en önemli testlerden biridir. Aracınızda can güvenliğiniz için son derece önemli olan bu test, uzman oto ekspertizlerimiz tarafından titizlikle yapılmaktadır. Fren testinde firmamızda bulunan çeşitli cihaz ve ekipmanlarımız yardımıyla fren ve frenle ilgili tüm parçalar detaylı olarak incelenir ve elde ettiğimiz bilgiler raporunuza kaydedilir.

Yanal Kayma Testi

Bağcılar oto ekspertiz firmamızda uyguladığımız yanal kayma testinde, aracınız lift üzerine alınarak 1 km’lik bir yol boyunca sağa ve sola kayma potansiyeli detaylı olarak ölçülür.

Akü Testi

Akü testimiz, Bağcılar oto ekspertiz firmamızda akünüzün ayrıntılı olarak incelenmesiyle yapılır. Bu test ile akünüzün durumu, voltajı, şarj özellikleri ve şarj değerleri incelenir. Elde ettiğimiz bilgiler oto ekspertiz raporunuzda detaylı olarak gösterilir.

Motor ve Mekanik Testi

Bağcılar oto ekspertiz firmamızda uyguladığımız motor ve mekanik testinde aracınızın motoru ve mekanik parçaları incelenir. Aracın abs sistemi, enjektör sistemi, motor hortumları ve motor parçaları kontrol edilir. Bilgisayar sistemli cihazlarımızla motorunuzda bir arıza olup olmadığı tespit edilir. Aynı zamanda bu test ile motorunuzun durumu ve performansı hakkında bilgi elde edilir.

Diagnostik Test

Bağcılar oto ekspertiz firmamızda diagnoz cihazımız ile uygulanan diagnostik test, aracınızın bilgisayar yazılımı ile elektronik sisteminin incelendiği testtir. Bu test ile aracın daha önceki hasar ve onarım kayıtlarına ulaşılır. Aynı zamanda aracın bilgisayar veya elektronik sisteminde bir arıza olup olmadığı tespit edilir.

Dinamometre (DYNO) Testi

Dinamometre testi, aracınızın motorunun performansını, motor ve tork gücünü ölçer. Bağcılar oto ekspertiz firmamızda uyguladığımız dyno testinde motorun ne kadar güç ürettiği ve ürettiği gücü hangi oranlarda tekerleklere iletebildiği ölçülür. Aynı zamanda bu test ile motorun performansını etkileyen tüm aksamlar gözden geçirilir.

Bağcılar Oto Ekspertiz Fiyatları Ne Kadar?

Bağcılar Oto Ekspertiz fiyatları 2. el veya sıfır araçlara uygulanan testlerin çeşitlerine ve kapsamına göre değişmektedir. Bağcılar oto ekspertiz fiyatlarımız oto ekspertiz raporu almak için uyguladığımız testlerin ücretleri belirlemektedir. Bu ücretlere noter onayı ücreti dâhil değildir. Bağcılar oto ekspertiz firmamızda tüm oto ekspertiz işlemleri en uygun fiyatlarla hizmetinize sunulmaktadır. En güncel fiyat bilgimize ulaşmak için Bağcılar oto ekspertiz firmamızı hemen arayabilirsiniz.

Değerlendirme Notu