Gaziantep Oto Ekspertiz İşlemleri 

Araçların daha önceleri yaşadıkları kazalar esnasında değişen parçalarının, mekanik sorunlarının, yakın zaman içerisinde masraf çıkarabilecek tüm kısımlarının, otomobilin incelenmesi expertiz raporunun ana başlıklarıdır. Gaziantep Oto Expertiz işlemleri sona erdiğinde ise  bu işlemlerin  yapılmasını talep  eden  kişilere rapor verilir. İkinci el otomobil satın alımları  işlemlerinde  öncelikli olarak expertiz işlemlerinin yapılmaması gibi durumlarda çok daha farklı büyük  sorunlar ile  karşıya kalınabilmektedir. Gaziantep Oto Expertiz İşlemleri daha da büyük önem kazanmaktadır. Bu açıdan expertiz ücretlerinden kaçmak yerine, gelecekte ortaya çıkabilecek olan masrafların önüne geçmek için, expertiz hizmeti almak daha mantıklı olacaktır. 

Gaziantep Oto Ekspertiz Raporu Olmadan 2. El Araç Alımı

2. el araç ilanlarında satışa yönelik başlıkların birçoğunda  söz konusu olan satışa sunulan araçladın iyi kullanıldığı ve de asla masraf çıkarmayacağı belirtilmek istenmektedir. Fakat bir çoğu meselede  böyle olmadığına dair  bir tecrübe ile karşılaşan birçok  insan vardır. Bunu tür olumsuz durumları önlemenin tek yolu ise Gaziantep Oto ekspertiz raporudur.

 

İkinci el araç pazarında birçok  hile ve dolandırıcılık yapılarak  kazalı-hasarlı araçların, kilometreleri ile oynanacak  satmaya çalışan insanla karşılaşılması muhtemeldir. Bu açıdan da oto expertiz  uzmanları, özellikle de 2. El araç alımları yapılırken dikkatli olunması gerektiğini ayrıca, mutlaka oto expertiz raporunun istenmesini yahut birlikte oto expertiz hizmeti vermekte olan  bir kuruluş ile  aracın  komple kontrolden geçirilmesinin talep edilmesini tavsiye etmektedir. Bu tavsiyelerin göz önünde bulundurulması önemlidir. 

 

Gaziantep Oto Expertiz Raporunun İçeriği

İlk aşamada oto expertiz raporu nedir? Sorusuna cevap vermek gerekiyor. Oto expertiz raporları  yalnızca otomobillerde değilde  hemen hemen tüm sektörlerde kullanılmakta olan bir rapordur. Gaziantep Oto expertiz raporunda, otomobillerin üzerinde başta gözle görünmesi mümkün olmayan ya da görünmeyen tüm hasarların, değişen araç parçalarının  içeriklerini hatta kazalarının görülmesi  mümkündür.

Bu rapor ile  alınacak olan araçların  kaza geçirip geçirmedikleri hususunda boyalarının dahi orijinal olup olmadığı, değişen veya arızalı parçalarının olup olmadığı da rahatlıkla anlaşılabilir. Gaziantep oto expertiz  raporu sayesindede araçların güvenli bir şekilde alımı yapılabilir. Çünkü bu rapora bakılarak uzun yıllar kullanılma imkanı bulunan arabayı alabilirsiniz.

Oto Expertiz Hakkında Yapılan Düzenlemeler

13/2/2018 Tarihli Resmi Gazete’de yayınlanmış olan  2. El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkındaki  yönetmelikte değişiklik yapılmasına yönelik  yönetmelik’te yer alan maddelere göre; Expertiz raporlarında asgari olarak TSE tarafından belirlenmiş olan tüm hususlara yer verilmesi zorunluluğu bulunmaktadır. 

2. el araçlarda en çok karşılaşılmaya olan sorunlar;  mekanik parçaların zaman içerisinde  aşınmasıdır. Araçların satın  alımından  önce bu sorunlar  fark edilmezse masraflar çıkarak kişilere maddi açıdan büyük  zararlar verebilmektedir. Araçların  alımından sonra ki  süreçte de çeşitli süprizlerle karşılaşmamak amacıyla mutlaka araç kontrollerinin yapılması gerekmektedir.  

Gaziantep Oto Ekspertiz

Gaziantep Oto Ekspertiz

Gaziantep Oto Expertizlerde Nelere Bakılır?

Gaziantep Oto Expertiz  aşamalarından ilk işlemlerden biri boya kontrolleridir. Micron ölçüm cihazlarıyla yapılan boya kontrolleri  ile alınan tüm detaylar fabrika verileriyle kıyaslanmaya çalışarak kontroller sağlanır. Araçların kaportasında yahut başka bir kısmında boya  bulunuyor ise  hepsi analiz edilir.

Dinamometre kontrolleri de  bir diğer kontroldür.Aynı zamanda da mevcut aracın akü, motoru ile  radyatör kısmında yer alan yağ oranlarının da testi yapılır. Hasarlı bölgelerin tespit çalışmaları da yapılarak  rapor haline getirilmektedir. 

2. El  motor performans testleri Dinamometre cihazı ile yapılır. Bu testler sayesinde motorların gücü ve torku ölçümleri de yapılmaktadır. Otomobillerin bilgisayarlı kontrol cihazlarına  bağlanması ile test edilen bu işlemler sırası ile; araçların abs, gösterge panelleri, enjektör gibi ana hatlara  girişleri yapılır. Bu esna da  araçların motorlarında herhangi bir problem olup olmadığı tespit edilmeye çalışılır. 

 

Özetle tüm bu işlemler ikinci el araçları alınırken daha uzun süreli kullanımlar da otomobillerin kullanımını sağlayacaktır. Kısa bir test sürüşü aşamasında ve de  bazı görüşmeler esnasında araç hakkında hatalı bilgiler alınabilir. Fakat 2. el kullanılmış araçların satışı yapan işletmelerin veya  kişiler resmi kağıtları imzalamadan öncesinde  mekanik bir inceleme düşünülmelidir. 

Gaziantep Oto Expertiz Raporlarının Alınmasının Ana Sebebi 

  • Gizli Problemler

Basit bir araç test sürüşü ile  araç için fikir edinmenin en güzel  yolu olmasına karşın sertifikalı bir ustanın ve de ekibinin gerçek bir denetimi yerine geçemez. Binlerce problem,  bir test sürüşü esnasında gizlenebilmektedir. Ayrıca bu problemler daha sonraları da  keşfedilmeyebilir. Bu sebeple de , kullanılmış olan bir aracın  üzerinde oto expertiz raporlarının yaptırılması önerilmektedir.  Garantili   sertifikaların sahip olduğu araçlarda istisna oluşturmaya razı olunabilmektedir. Aksi durumlarda expertiz süreçleri büyük bir önem taşımaktadır.

Araç alım-satımı yapan firma  ya da kişi, maliyet açısından güçlük sebebiyle bunu engellemektedir. Fakat, Gaziantep Oto Expertiz İşlemleri tahmin edildiği gibi pahalı ya da  zor işlemler değildir. 

Gaziantep Oto Expertiz sizlere bir telefon kadar uzaktadır. Sadece firmaların web sitelerine girerek iletişim bilgilerine ulaşmanız yeterli olacaktır. Gün içerisinde  expertiz yaptırılması üzere, firmalardan hemen randevu alarak arayabilir veya iletişim sayfalarından hemen iletişim kurulması için talep oluşrurabilirsiniz. 

  • Araçların Değeri Belirlenir

Satın alınmak istenilen araçların maliyetleri  alım-satım işlemleri sırasında oto expertiz hizmetlerini  almayı planlayanlar için önemli bir sebeptir. 

Fakat ortaya çıkan potansiyel dezavantajlar çok daha kötü sonuçlara sebep olabilmektedir. 

Muayene Süreçleri

Çoğu araç alım-satımlarını yapan kişilerin araçlarını oto expertiz işlemlerini yaptırmalarının bir başka sebebi bu işlemleri yaptırmadıklarında ortaya çıkacak sıkıntılardan endişe etmeleridir. Alınacak olan oto expertiz hizmetlerini zaman kaybı olarak görmemelisiniz. Satın alım işlemleri sonrasında araçların hiç beklenmeyen  bir problemle karşı karşıya kalması durumunda ; sizlerin daha fazla zaman kaybınıza sebep olacaktır. 

 Bura da en iyisi, potansiyel araç alıcılarının  satıcılar ile denetim yapılabilmesi için koordine edebiliyorsa, alıcıların oto expertiz için hazır bulunması gerekmemektedir. Mobil olarak faaliyet gösteren oto expertizler , geleneksel bir açıdan  biraz daha pahalılığa  mal olsa da araç alım-satım süreçlerinde önemli bir zaman kazandırarak kişilere  güçlük yaratmazlar. 

Eğer  benzersiz bir lüks araç ya da spor otomobiller gibi özel bir araç almak istiyorsanız uzman mekanik çimlerin ona bakması için taleplerde bulunabilirsiniz.Bu mekanikler için  arabayı experlere getirmeniz gerektiği anlamına gelmektedir. 

Gaziantep Oto Ekspertiz 2

Gaziantep Oto Ekspertiz

Hiç Bir Oto Expertiz Muayenesi Mükemmel Sonuç İçermez

Hiçbir oto expertiz hizmeti mükemmel olmayarak  kullanılmış olan bir araç satın aldıktan sonrasında ise hala bazı sorunların ortaya çıkabileceğinin unutulmaması da önemlidir. Ancak  görünüşe göre, eğitimli bir uzman tarafından alınacak olan  expertiz işlemleri ile bu problemlerin riskinin önemli ölçüde azaltılması sağlanabilir . Ayrıca bu incelemelerde kesinlikle epey masraf olacak ve  de hafif bir güçlük oluşturabilecektir. Ancak sizleri daha büyük bir güçlükten de kurtarabilmektedir. 

Gaziantep Oto Ekspertiz

Gaziantep’i dört bir köşesinde oto expertiz hizmeti veren firmalar  daha çok müşteriye en kaliteli hizmet anlayışını sürdürmeye  çalışmaktadır. Satın alımı  planlanan  araçların tüm oto expertiz hizmetleri için  randevu alınarak  aynı gün içersinde yaptırılması mümkündür. Eğitimli uzman ekibin Avrupa standartlarına uygun olan teknolojik aletleri ve de  cihazlarıyla beraber ihtiyaçlarını kusursuz hizmet anlayışıyla karşılamaya çalışmaktadır. 

Oto Expertiz Ücretlerinin İadesi 

Gaziantep Oto Expertiz İşlemleri, detaylı ve değerli bir hizmettir. Bu hizmetlerden  faydalanan kişilerin  test sonuçlarını aldıktan sonrasında ise oto expertiz ücretlerinde iadesi istenmesi, şayet ortada bir sebep yok ise  mümkün değildir. Bunun sebebi her ne olursa olsun sunulmuş olan hizmetlerden faydalanarak  ve de  bu hizmetlerin karşılığında da  sonuç alınmıştır. Fakat oto  expertiz raporlarında ki tüm sonuçların aynı gün farklı bir expertiz firması tarafından  testleri yapılarak çıkan sonuçlarla  uyuşmaması gibi durumlarda oto expertiz ücretlerinin iadesi yasal olarak mümkün olmaktadır. 

Gaziantep Oto Exertizde Ücretleri Nelerdir?

Gaziantep Oto Expertiz hizmetlerinden yararlanmak isteyen kişiler, seçmiş oldukları test paketlerinin ücretini ödemekle yükümlülerdir.Bu ücretler ise, verilen oto expertiz hizmetinin süresi ya da yapılan  işin detayına göre değişiklik göstermektedir. Araçlardaki boyalı ya da  değişen kısımlar, motor aktivite durumu, lastik kalite  durumu, araç içi donanımlarının  çalışma durumları gibi bir çok özellik bu kontroller  sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bu açıdan satın  alınan araçların oto expertiz ücretleri sonucunda da  araçlar  hakkında birçok detaya ulaşılmaktadır. 

 

Gaziantep Oto Ekspertiz Ücretleri Neye Göre Belirlenmektedir? 

Oto Expertiz Firmaları, expertiz fiyatlarını belirlerken sunmuş oldukları hizmetler karşılığı birçok faktörü göz önünde bulundurmaktadır.Bunlar şu şekildedir : hizmet sunulan alanın   kirası, çalışan personel sayısı, kullanılan cihazın çeşitliliği  gibi bir çok gider kaleminin eklenmesi ile birlikte Gaziantep oto ekspertiz işlemlerine fiyat verilmektedir. Bu firmalar, müşterilerin talep ettiği testleri kendi başına seçebildiği durumlarda her test için ayrı ücret alınmaktadır. 

Daha öncesinde hazırlanmış olan bu fiyat paketleri ile paketlere dahil olan testlerin hepsi uygulanarak, oto expertiz paket ücretleri haricinde ek bir ücret almadıkları teklifler de hazırlanmaktadır. Gaziantep Oto ekspertiz fiyatlarında bu paketlerin içerisinde yer alan hizmetler şu şekildedir : Kaporta Boya Analizi, Araç Altı Kontrol Araç Dinamik Testi, İç Ekspertiz, Dış Ekspertiz,  El Fren Testi ve Fren Testi olarak sıralanabilmektedir. 

 

Gaziantep Oto Ekspertiz Firma Seçimi

Yazımızın genelinde ele aldığımız gibi Gaziantep oto ekspertiz hizmetleri, oldukça kapsamlı olarak araç türünden araç türüne değişkenlik gösteren bir hizmet olarak karşımıza çıkmaktadır. Böylelikle de farklı araç sahiplerinin,  farklı beklentileri söz konusu olmaktadır. Bu beklentiler esnasında  verilmesi gereken Gaziantep oto ekspertiz hizmetleri belirli bir koşula sahip olmak durumundadır. Genel açıdan  oto  expertiz hizmetlerini  alırken, başvurulan  oto experlere rapor talebinin sunulması gerekir.

Oto Expertiz Raporun da yer alacak olan tüm detaylar, araçlara uygulanacak olan tüm değerlendirmelerin  sizlerin  taleplerine uygun olacak şekilde oluşturulur. Gerek yasal süreçte  ve gerekse bireysel kullanımlar esnasında özel bir yere sahip olan oto expertiz raporu için ödenecek olan araç expertiz ücretleri ise verilen tüm  hizmetlerin arşılığında uygun bir düzeyde olmak zorundadır . Bu sebeple de oto expertiz seçimleri oldukça önemlidir.

 

2.el araç alım satımı işlemlerinde  oldukça önemli bir yere sahip olan, Gaziantep oto ekspertiz işlemlerini yaptırmak amacı ile  bir firma tercih edilirken  beklentilerinin uygun ve de kaliteli olarak karşılayan, hizmet veren bir firma olup olmadığına dikkat edilmesi gerekir . Eğer araç almak iya da  satmak üzere oto expertiz değerlendirmelerine ihtiyaç duyulması gibi durumlarda kapsamlı olarak bir ekip tarafından yapılacak olan  testlere ihtiyacınız vardır. Bu durumda da Gaziantep Oto Ekspertiz Firmaları olarak, sunulan  tüm hizmetlerde en kaliteli expertiz cihazlarını kullanacaktır.

Kaliteli hizmet anlayışına sahip olmanın ve de  müşterilere  sağlanan kaliteli hizmetlerin gururunu taşıyan firmalar ise halinden memnun. Kaporta değerlendirmelerine, dinamik testlerine, diğer tüm kontrollerinden fren testlerine kadar yapılan  tüm değerlendirmelerde en hassas ayrıntılara bakılmaktadır. Gözle görülemeyecek olan bu kontroller, arabalar hakkında bilgi sahibi olan vatandaşlar tarafından da yapılamamaktadır. Çünkü belli başlı kontrollerin yapılması için çeşitli alet ve cihazlara ihtiyaç duyulmaktadır. 

 

Sizlerde ihtiyaç duyduğunuz Gaziantep oto ekspertiz hizmetleri hakkında ki  araç expertiz ücretleri  nasıl belirlenir? Sorunu merak ediyor iseniz, burada bilinmesi gereken hususlarda  araçların marka, model türüne ve de  talep edilen değerlendirme şartlarının da ücretler üzerinde etkili olduğudur. Sizlerde karar verdiğiniz bir firma ile iletişime geçerek Gaziantep’e ihtiyacınız olan oto expertiz hizmetleri hakkında detaylı olarak bilgi alabilir, hatta en kısa zamanda randevu alarak oto expertiz talebinizi oluşturabilirsiniz

Gaziantep oto expertiz firmaları olarak verilen hizmet ve de   kurumsal/kurumsal olmayan firmalar sayesinde oto expertiz kontrolleri gerçekleştirilmektedir. Kaliteli malzemelerle imal edilmiş olan son model teknolojik cihazlar ile aynı zamanda son teknolojik donanımlara sahip aletler expertiz işlemlerinde kullanılmaktadır. Expertiz paket fiyatları aralığı olarak sunulan  uygun fiyatlar ile kişiler hizmet almaktadır. 

Gaziantep Oto Ekspertiz Firmaları  olarak il genelinde birçok noktaya  expertiz hizmeti verilmektedir. Özellikle kurumsal olarak çalışan araç Firmaları için yapılan özel aktiviteler ve de özel expertiz aletleri sayesinde müşteri portföyleri hızla bir artış göstermeye devam etmektedir. Özellikle  de güvenli expertiz raporları vurguladığı üzere  oto exprtiz sektörü için en temel durumdur.

Oto Expertiz İşlemleri sırasında yapılacak olan en ufak bir  hata veya aletlerde kaynaklanan problemli test işlemleri ne yazık ki müşterilerin mağdur olmasına neden verilebilir. Bu gibi problemlerde de  müşterilerin oto expertiz firmalarına karşı olan güveninin sona ermesi durumu, ne yazık ki firmalarında sonu anlamına gelmektedir. Bu açıdan kurumsal kimlikle oto expertiz faaliyeti gösteren Gaziantep Oto Ekspertiz Firmaları ile oto expertiz hizmetlerinin alımı önemlidir. 

Gaziantep Oto Ekspertiz İşlemleri, Gaziantep Oto Ekspertiz Firmaları, Gaziantep 2.el araç alımı, Gaziantep ve çevresi oto ekspertiz hizmeti, Gaziantep 2.El araç oto ekspertizi, Expertiz Firmaları, Expertiz İşlemleri

Değerlendirme Notu