HATAY OTO EKSPERTİZ

Kurumsal oto ekspertiz markası olan Experix güvencesi ile 2. el araç alım satımlarını güvenle gerçekleştirin. TSE 13805 HYB belgeli merkezlerimizde Garantili ve tam kapsamlı ekspertiz paketleri ile Hatay oto ekspertiz hizmetlerimizi deneyimleyebilirsiniz.

Antakya, İskenderun, Kırıkhan, Dörtyol, Hassa, Erzin, Defne, Belen, Arsuz, Altınözü, Kumlu, Payas, Reyhanlı, Samandağ, Yayladağı ve diğer Hatay ilçelerinde bayilerimizle iletişime geçerek randevu alabilir ya da oto ekspertiz paketleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Hatay Oto Ekspertiz Merkezi
Hatay Oto Ekspertiz Merkezi

Hatay Ekspertiz Hizmetlerimiz

Türkiye’nin her noktasında hizmet verme amacıyla kurulmuş olan Experix Kurumsal Oto Ekspertiz firması olarak sizlere Garantili ve Yol Yardım Paketi hediyeli ekspertiz hizmeti vermekteyiz. Seçeceğiniz oto ekspertiz paketi kapsamında motor performansı, OBD beyin testi, kaporta kontrolü, fren testi ve 300 farklı noktaya ait araç ekspertiz kontrolü yaptırabilirsiniz. Hatay’da bulunduğunuz ilçede ya da size yakın Experix Oto Ekspertiz bayilileri üzerinden ekspertiz paketlerimizle ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Motor Performans Testi

Motor Performans Testi

Motor elektroniği, sızdırmaları, üfleme, turbo, debriyaj, ısı, ses  ve 30+ farklı nokta incelenir.

OBD Beyin Kontrol

OBD Beyin Kontrol

Araç arıza tespiti, devre hataları, km geçmişi, airbag sensörleri, devre dirençleri ve 40+ farklı inceleme gerçekleştirilir.

Araç İç Dış Kontrol

İç Dış Kontrol

Direksiyon, ayna motorları, kapı kilitleri, tavan döşemesi, iç-dış aydınlatma, cam düğmeleri ve 65+ farklı nokta incelenir.

Boya Kaporta Kontrol

Boya Kaporta Kontrol

Kapı sacı, ön-arka tampon, boya hatası, ön kaput, tavan, boya mikron ölçümü ve tüm bağlantı noktaları incelenir.

Fren Testi

Fren Testi

Kampana durumu, bağlantı noktaları, disk, balata, fren tutuş mesafesi, ABS ve 25+ farklı bağlantı noktası incelenir.

Araç Alt Takım Kontrol

Alt Takım Kontrol

Direksiyon kutusu, aks boşlukları, radyatör, fan, egzoz, rot başı, şanzıman ve 50+ farklı nokta incelenir.

Yanal Kayma Testi

Yanal Kayma Testi

Ön takım kontrolleri, şase ölçümü, ön tertibat, yol tutuş ölçümü, rot ayarları ve dingil fark mesafesi test edilir.

Süspansiyon Kontrol

Süspansiyon Kontrol

Silindir muhafazası, amortisör güç ölçümü, denge çubukları, amortisör yağ kaçağı, mil, sabit aksı ve 20+ farklı ekspertiz noktası incelenir.

Hatay Oto Ekspertiz Fiyatları

Hatay’da Oto ekspertiz hizmeti almak için 4 farklı ekspertiz paketinden birini seçmeniz gerekmektedir. Ekonomik paket, standart paket, profesyonel paket ve elite paket bayiliklerimiz tarafından sunulan seçenekler arasındadır. Hatay oto ekspertiz fiyatlarının paketler bakımında birbirinden farklı olmasının nedeni sunulan hizmetin detaylarından kaynaklanmaktadır. Ekonomik pakette temel test ve kontroller yapılırken, Elite paket kapsamında aracınız A’dan Z’ye detaylı bir şekilde incelenmektedir.

Ekonomik Paket

Kontrol Listesi
 • Motor – Mekanik Kontroller

 • Boya – Kaporta Kontrol

 • Araç Altı Kontroller

 • İç – Dış Kontroller

 • Dyno Motor Performans Testi

HEMEN % 10 İNDİRİMLİ RANDEVU AL

Standart Paket

Kontrol Listesi
 • Motor – Mekanik Kontroller

 • Boya – Kaporta Kontrol

 • Araç Altı Kontroller

 • İç – Dış Kontroller

 • Dyno Motor Performans Testi

 • Fren-Süspansiyon-Yanal Kayma

 • OBD Arıza Tespit

HEMEN % 10 İNDİRİMLİ RANDEVU AL

Profesyonel Paket

Kontrol Listesi
 • Motor – Mekanik Kontroller

 • Boya – Kaporta Kontrol

 • Araç Altı Kontroller

 • İç – Dış Kontroller

 • İç Konfor Kontroller

 • Dyno Motor Performans Testi

 • Fren-Süspansiyon-Yanal Kayma

 • OBD Arıza Tespit

 • Conta Test (Gerekli Görülürse)

HEMEN % 10 İNDİRİMLİ RANDEVU AL

Elite Paket

Kontrol Listesi
 • Motor – Mekanik Kontroller

 • Boya – Kaporta Kontrol

 • Araç Altı Kontroller

 • İç – Dış Kontroller

 • Dyno Motor Performans Testi

 • Fren-Süspansiyon-Yanal Kayma

 • OBD Arıza Tespit

 • Airbag Kontrol

 • Conta Test (Gerekli Görülürse)

 • 1 Ay 1000 Km Garanti

 • Yol Yardım Hediye

HEMEN % 10 İNDİRİMLİ RANDEVU AL

Oto Ekspertiz Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oto Ekspertiz Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 12

Hatay’da Oto ekspertiz hizmeti almak için farklı bir çok ekspertiz firması ile karşılaşabilirsiniz.. Bu firmalar arasında köklü bir geçmişe sahip olan Experix ailesi olarak sizlere oto ekspertiz yaptırırken dikkat edilmesi gerekenlerden bahsedelim. TV’de 2. el araçlarda yapılan hilelerle ilgili haberler gerçeği yansıtmakla birlikte, sektörü anlatmakta yetersiz kaldığı dahi söylenebilir. Ağır kusurlu araçların, birleştirmiş araçların ve motor şasi numarası farklı araçların satışının yapılmasını merkezlerimize gelen araçlar vasıtasıyla karşılaşmaktayız. Şimdi risk almamak için oto ekspertiz yaptırırken aşağıdaki prosedürleri uygulamalısınız.

 • Oto ekspertiz yaptırırken, mutlaka kurumsal bir firmadan hizmet aldığınıza emin olmasınız. Zira kurumsal firmalar genellikle yapılabilecek büyük hatalarda müşterilerinin yanında yer almaktadır.
 • Ekspertiz yaptırmış olduğunuz işletmenin TSE 13805 No’lu Hizmet Yeterlilik Belgesine sahip olup olmadığını sorgulamalısınız. Bu belgeye sahip olan tüm firmaların sahip oldukları makinelerin kalibrasyonu TSE personeli güvencesi ile gerçekleştirilmektedir. Ayrıca verilen hizmet kalitesi azami standartlara sahiptir. Hem Hatay’da hem de tüm araç ekspertiz merkezlerimizde hizmet yeterlilik belgesini sahibiz.
 • Oto ekspertiz raporu ile birlikte sizlere garantili hizmet verilmesine dikkat etmelisiniz. Kurumsal oto ekspertiz firmaları tarafından bu garanti sigorta firmaları aracılığı ile verilmektedir. Experix markası olarak Yol Yardımı ve ekspertiz paketlerine göre 15.000 KM’ye kadar Garanti sertifikası sunmaktayız.
 • Mevcut tercihte bulunmuş olduğunuz firmanın ya da bayinin eski olması bu noktada tecrübeli ve iyi olduğu anlamına gelmez. Zira kullanılan ekspertiz cihazlarının en yeni teknoloji sahip olması gerekir. Bu noktada en yeni teknolojiye ve yazılıma sahip olan Experix sektörde öncü konumda yer almaktadır.
 • Günümüzde satın alınmış olan araç modeline göre ekspertiz ücretleri bazı müşterilerimize yüksek gelebilmektedir. Bu noktada ekspertiz fiyatlarını düşürmek amaçlı, hizmet tarafında yapılan eksiklikler meydana gelmektedir. Tercih etmiş olduğunu oto ekspertiz firmalarının motor-mekanik, fren testi, kaporta kontrol, araç altı ve boya kontrol gibi temel testleri yapıp yapmadığını dikkat ediniz.
 • Ekspertiz merkezine gelmeden önce mutlaka araç tramer sorgulamasını SMS ile yapmalısınız. Satıcıya güvenip, tramer kaydı sorgulamadan merkezimize gelip, mağdur olan alıcılarla karşılaşmaktayız.
 • İnternette yer alan şikayet sitelerini ya da yapılan Google yorumlarını incelemeniz, ekspertiz merkezi hakkında ön bilgiye sahip olmanızı sağlayacaktır.
 • Hatay’da araç ekspertizi yaptıracaksanız, bu noktada en yakın firmaya gitmek isteyebilirsiniz. Ancak firma yakınlığından ziyade, Kurumsallık ve marka gücünü ön planda tutarak tercihlerinizi yapmanız, sizlere avantaj sağlayacaktır.

En Yakın Oto Ekspertiz Hatay

Experix Oto Ekspertiz Test Alanı Hatay

Hatay’da 2. El araç alım satımında en yakın oto ekspertiz merkezini aramanız size zaman kazandırabilir. Ancak tüm müşterilerimize yakınlıktan ziyade, kurumsallığı ön planda tutmaları gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Ekspertiz merkezleri tarafından mağdur edilen araç alıcılarını ve satıcılarını yapılan haberlerde görebilirsiniz. Kurumsallık tecrübesi olmayan ve garanti şartlarını kapsamayan firmalar ileride yaşanacak olan aksaklıklarda herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Türkiye’nin 81 iline hizmet verme vizyonuyla yola çıkmış olan Experix, Yol yardımı ve KM garantili ekspertiz hizmeti sunmaktadır. Hatay’ın herhangi bir ilçesinden mevcut ekspertiz merkezlerimizi ziyaret ederek, kurumsal ekspertiz hizmeti satın alabilirsiniz. Antakya, İskenderun, Kırıkhan, Dörtyol, Hassa, Erzin, Defne, Belen, Arsuz, Altınözü, Kumlu, Payas, Reyhanlı, Samandağ, Yayladağı ve diğer Hatay ilçelerinde hizmet vermek için 7/24 çalışmaktayız. Bulunduğunuz bölgede size en yakın oto ekspertiz bayimizi öğrenmek için 444 02 26 NO’lu iletişim hattımızda irtibata geçebilirsiniz.

Bulunduğunuz ilçede yada bölgede ekspertiz hizmeti verilmiyor olması sizi endişelendirmesin. Size en yakın farklı bir ilçede randevu alarak Hatay oto ekspertiz hizmetimizi deneyimleyebilirsiniz. Türkiye’nin 81 ilinde ve tüm ilçelerde hizmet verme mottosu ile çıktığımız bu yolda, sizlere konforlu ve kusursuz oto ekspertiz hizmeti vermek için çalışmaktayız.

Hatay’ın En İyi Oto Ekspertiz Firmaları

Hatay Oto Ekspertiz

Yeni bir otomobil satın almak istiyorsanız, satıcıyı bulduktan sonra tarafsız ve bağımsız oto ekspertiz firması seçmelisiniz. Firmanın TSE 13805 HYB belgesine sahip olması ile birlikte, ek olarak kusursuz ve detaylı hizmet sunması gerekmektedir. Örneğin; TSE 13805 yeterlilik belgesinde airbag testinin yapılması zorunlu tutulmamıştır. Bu doğrultuda airbag incelemesi yapan ekspertiz merkezlerinin sayısı yok denilecek kadar azdır (Elite paketimizde airbag testimiz mevcuttur).

Hatay’ın en iyi oto ekspertiz firmaları noktasında takdir her zaman müşterilerimizin yaşadığı deneyime aittir. Lüks, konfor ve kusursuz hizmetin ön planda tutulduğu Experix bölge bayilerimiz, en iyi oto ekspertiz firması olamaya adaydır. 4 x 4, 4 x2, motosiklet, karavan vb. araçların alım satımında verilen ekspertiz hizmetlerinde, en yeni makineler ve güncel yazılım hizmetimiz ile sıfır hata payında ekspertiz raporu oluşturmaktayız.

Araç ekspertizi konusunda Hatay’da yer alan bayilerimizden hizmet almadan önce hakkımızda yapılan yorumları incelemeniz, vermiş olduğumuz hizmetin memnuniyeti hakkında ön bilgi edinmenizi sağlayacaktır. Koşulsuz müşteri memnuniyeti ve garantili oto ekspertiz hizmetimiz ile sektörde öncü olmanın gurunu yaşıyoruz.

Hatay Oto Ekspertiz Hizmeti Verilen ilçeler

Hatay’da her ilçede oto ekspertiz hizmeti vermek öncelikli hedefimizdir. Tabi bunun yanında bölge bayilerimizi koruma amaçlı, 2. el araç alım satımının düşük olduğu noktalarda tek bayi ile iki ilçeye birden hizmet verebilmekteyiz. Nüfus yoğunluğu fazla olan Antakya, İskenderun, Kırıkhan, Dörtyol, Hassa, Erzin, Defne, Belen, Arsuz, Altınözü, Kumlu, Payas, Reyhanlı, Samandağ, Yayladağı ve diğer Hatay ilçelerinden gelen müşterilerimiz, iletişim numaralarımız üzerinden en yakın bayimiz ile irtibat sağlayabilirler. Yaşanan yoğunluk nedeni ile randevu almanız en hızlı şekilde ekspertiz hizmetinin tamamlanmasını sağlayacaktır. Aşağıda yer alan Hatay ilçeleri ve farklı ilçelerde gelecek olan müşterilerimiz için haftanın 7 günü hizmet vermekteyiz.

2. EL Araç Alımında Ekspertizin Önemi

Experix oto ekspertiz bir grup şirketi olarak müşterilerine koşulsuz memnuniyet sunmaktadır. 1996 yılından beri otomotiv sektöründe yer almış olmanın verdiği deneyim ile ekspertiz sektöründeki eksiklikleri gidermek en büyük amacımız.

Son 20 yıldır aktif bir şekilde ekspertiz yaptırmanın önemi artmıştır. Ancak alım satım sürecinde sadece boya ölçer ya da basit gaz, fren ölçümü ile bireysel olarak yapılan 2. el araç ticaretlerine şahit olmaktayız. Araç markasının BMW, Volswagen, Volvo, Opel, Renault, Nissan, Ford, Fiat, Mercedes ya da farklı bir marka olması güven duymanızı etkilememelidir. Sektörde uzun yıllardır yer almış olmanın verdiği deneyim ile;

 • Birleştirme yapılan araçlar,
 • Motor Şasi numarası farklı araçlar,
 • Airbag değişimi,
 • KM ile oynanmış olması,
 • Araç beynin değişimi,
 • Motorda yapılan oynamalar,

gibi, performansı etkileyecek ve araç değerinin düşmesine neden olacak kusurlarla karşılaşmış bulunmaktayız. Bu doğrultuda risk almamak ve araç değerinde büyük bir düşüş yaşamamak adına Kurumsal oto ekspertiz firmalarından hizmet almanızı önermekteyiz. Bu noktada vermiş olduğumuz hizmet detaylarını hem web sitemiz hem de iletişim numaralarımız üzerinden öğrenebilirsiniz. Experix olarak mağduriyet yaşanmaması adına tarafsızlık, kurumsallık ve profesyonellik ilkeleri ile hareket etmekteyiz.

Sık Sorulan Sorular

Hatay Oto Ekspertiz Fiyatları 250 lira ile 1350 lira arasında değişmektedir.

Hatay Oto Ekspertiz Paketleri arasında Conta Testinden, Kaporta, Motor ve Airbag Kontrollerine kadar tüm paketler mevcuttur.

Experix Kurumsal Oto Ekspertiz Bayisi ve Kurumsal bir Markadır. Hatay’da olduğu gibi Türkiye’nin her noktasında araç ekspertiz hizmeti vermektedir.

Seçeceğiniz ekspertiz paketlerine göre yol yardımı ve KM garantisi sigorta firması güvencesiyle verilmektedir.

Hatay’da oto ekspertiz hizmeti almak için en yakın bayilerimizi 444 02 26 No’lu telefon numaramız üzerinden öğrenebilirsiniz.