Mardin Oto Ekspertiz

Mardin Oto ekspertiz ve Fiyatları ve firmaları , ikinci el taşıtların  incelenmesi, geçmiş hasar kayıtlarına bakılması, kaza ve gelecekteki durumunun belirlenmesi için bazı işlemlerin yapıldığı servislerdir. Bu servislere taşıt alım satım prosedürleri esnasında başvuruda bulunulmaktadır. Taşıt satmayı veya satın almayı düşünen kişiler  satışa işlemleri öncesinde Mardin Oto Ekspertiz servislerine, taşıtları götürerek ;taşıtın durumunu ortaya koymak amacı ile  birtakım testler uygulamaktadır . Bu kontrollerin sonucunda da düzenlenen oto ekspertiz raporunda taşıtın ne durumda olduğu ortaya çıkartılmaktadır. Dolayısı ile de taşıtların kusurlu , aşınma durumu, motoru, elektronik sistemleri gibi çok önemli kısımları hakkında tüm ayrıntılar ortaya konur. Satın alınacak  olan Mardin Oto Ekspertiz raporu öncesinde; kişiler  isterse kusurların giderilmesi hususunda talepte bulunabilir ve de bu durum  Mardin Oto ekspertiz raporunun puanının artmasında katkı sağlayabilir.

Bunun yanında ayrıca  taşıt alacak olan kişiler  de aynı işlemleri alacağı taşıtlar için uygulanma sağlanabilir . Yapılmakta olan bu kontrollerin  sonucunda da  taşıtların ne durumda olduğunu ortaya çıkaran bu rapor ile  alıcı, alıp almama konusunda da kararını veya taşıta ne kadar fiyat ödemesi konusu da açıklığa kavuşmuş olacaktır. Mardin Oto Ekspertiz servisleri hem alıcılara hem de satıcılara eşit olarak tarafsız olmak zorundadır. Böylelikle de hiçbir tarafta kötü bir mağduriyet yaşamayacaktır. 

Mardin Oto Ekspertiz hizmetin Mardin ilimizin  her yerinde verilebilir olması da bir ekspertiz servisi hizmetinin alınması için oldukça önemli bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır . Bu açıdan  ülkemizin Mardin’de bulunan taşıtlar için de ekspertiz hizmeti vermekte olan  Oto Ekspertiz hizmetlerinde , istenilen taşıtın incelenmesi konusunda sizlere  yardımcı olacaktır. Beğenilen  taşıtlarla  ilgili olarak bilgilerin verilmesi ve de  randevu alınması  halinde Mardin Oto Ekspertiz ekipleri Mardin’de yer alan araçların her türlü kontrolünü gerçekleştirerek sizlere oto ekspertiz raporu hazırlayacaktır.

Mardin Oto Ekspertiz firma hizmetleri için bu ilde  hizmet vermekte olan yetkililer ile iletişim geçilmelidir .Mardin oto ekspertiz firma hizmetlerinde, Oto Ekspertiz olarak verilen  hizmetler ile profesyonelce hizmet verilmeye çalışılmaktadır. 

Böylelikle tarafların hakkı korunarak ve de sürekli olarak, ekiplere tarafsız hizmet anlayışı verilmektedir. Böylelikle de , Mardin oto ekspertiz firmaların da yenilikler takip edilerek ve son teknolojik aletler ile hizmet sağlayan bir çok firma bulunmaktadır. Bu durumda da her geçen gün daha da uzman teknolojik adımlarla sağlamaları yapılmaktadır. 

2. El araç alım satım işlemleri sektörlerinde  büyük bir alan olan Mardin  oto ekspertiz işlemleri devam ettiği müddetçe Mardin oto ekspertiz hizmetleri için duyulan ihtiyaç da gün geçtikçe artış göstermektedir. Satın alınan araçların, hangi hususta hizmet alınmak istenilen paketlere göre değişen paketler ile  farklı fiyat aralıklarında hizmet sunulmaktadır. 

Satın alınmakta olunan  ikinci el taşıtlarda çıkabilecek herhangi bir kusur; taşıtların satın alımı öncesinde meydana gelen;  hasarlar, kusurlar , mekanik ve elektronik sorunlar, satın alan kişiler  için zorlu bu yasal dönem yaşatacaktır. Bu gibi kötü olayların önüne geçmek  için tarafsız Mardin oto ekspertiz hizmeti verebilmek için uzun yıllar boyunca, birçok ekspertiz firması uzman ekibi ile  hizmet vermektedir .

Mardin Oto Ekspertiz İşlemleri Nelerdir? 

Mardin oto ekspertiz işlemleri başta olmak üzere, hizmet  çeşitliği ile verilen geniş kapsamlı  hizmetler; aksamların kontrolünden, süspansiyon kontrolüne kadar sürdürülmektedir . Böylelikle , bir taşıtın ihtiyacı olarak her türlü testler , yetkinlik belgesine sahip olan alanında uzmanlaşmış olan  yetkililer tarafından etraflıca   gerçekleştirilmiştir. Bunun yanında da , ayrıca firmalar tarafından oto ekspertiz hizmetlerinin alınması talebinde bulunan müşterilerin  sağlamış  olduğu randevulu hizmetler sayesinde her zaman  kolay bir hizmet sağlanmaktadır.  Veya geniş hizmet paket ağı ile direkt bir açıdan  tarafsız ekspertiz hizmetlerinden yararlanılabilir. 

Mardin Oto Ekspertiz İle Sağlanan Hizmetler 

• Noter tasdiki

• Muayene randevusu

• HGS borç kaydı sorgulama

• Araç Km sorgulama

• Hasar kaydı sorgulaması

Hizmetlerini veren Mardin Oto Ekspertiz firmaları, müşterilerinin tüm taleplerini karşılamaktadır. Bunun yanında , diğer tüm alanlarda da hizmet verildiği gibi  diğer tüm  alanlarda da  çalışmalara, göre teknolojik aletler  ile desteklenmeleri sağlanmaktadır . Böylelikle de , Mardin oto ekspertiz hizmetlerin de üstün kaliteli sağlanmaya çalışılarak müşterilerin ihtiyaçlarına yanıt verilmektedir. 

Mardin Oto Ekspertiz

Mardin Oto Ekspertiz

Mardin Oto Ekspertiz Firmalarının Hizmet Anlayışları Nedir? 

Birçok sektörde olduğu gibi, Mardin Oto Ekspertiz firmalarında  da hizmet anlayışı olarak müşterilerin isteklerine göre  hedefler bulunmaktadır. Mardin Oto ekspertiz çalışmaların genel açıdan tarafsız olunmasının öneminin farkında olunması gerekmektedir. Bu gibi durumlarda da; tarafsızlık ilkelerine göre ,söz konusu olan firmaların ana şartı olarak çalışmalar yürütülmektedir. Bunun yanında ayrıca , Oto Ekspertiz firmalarından destek almak isteyen müşteriler, herhangi bir taşıt için sunulmakta olan  hizmet anlayışı sonucunda da hazırlanmakta olan tarafsız Mardin oto ekspertiz raporu, TSE onaylı okunmasına da dikkat edilmelidir. Böylelikle de , firmaların  sağlamış olduğu güven de tastiklenmiş olur. 

Mardin Oto Ekspertiz hizmetlerinde tercih edilen  son teknoloji ekipmanlar ile  taşıtların çevre dostu olarak yapılmasına dikkat edilmesi de önemlidir . Mardin Oto Ekspertiz firmaları olarak bir diğer konuda paket hizmetlerdir. Bu paketler içerisinde yer alan hizmetler; firmadan firmaya değişiklik göstermekle birlikte fiyatlandırmalarda da farklılıklar söz konusudur. 

Mardin oto ekspertiz hizmetleri ile yetkinlik sayesinde sağlanmış olan  başarılı hizmet anlayışı profesyonel çalışanlar ve üst düzey elektronik ekipmanları sayesinde gerçekleşmektedir. Bunun yanında ayrıca ,  Oto Ekspertiz Firmaları olarak, TSE belgeli işlemlerin yapılması da oldukça önemlidir. 

Farklı model taşıtlarda , farklı özelliklere sahip olan  pek çok taşıt için bulundurulan  teknik altyapı  ile tüm müşterilere aynı mesafede profesyonel Mardin Oto Ekspertiz hizmetleri sağlanmaktadır . Genelde  ikinci el araçlar  için sağlanmakta olan Mardin oto ekspertiz hizmetleri, computest işlemlerinden de geçirilerek , bütün  aşamalar sırayla yapılmaktadır. Böylelikle de  oto ekspertiz hizmeti alan kişi veya kişilerin akıllarında kalan tüm  soru işaretleri ile  ileride ortaya çıkabilecek olan  durumlara karşın, detaylıca Mardin Oto Ekspertiz raporu sunulmaktadır . Verilmekte olunan Mardin oto ekspertiz hizmetleri, yalnızca verilmekte  kalınmıyor ve de  müşteri memnuniyeti sağlanması için çaba harcanmaktadır. 

Geniş bakım-onarım hizmetleri sayesinde, Mardin oto ekspertiz firmaları ile birçok müşteriye kaliteli bir oto ekspertiz hizmetlerini, uygun fiyatlı oto ekspertiz hizmetleri garantisi ile verilmeye çalışılmaktadır . Hizmet verilen taşıtların, Oto ekspertiz işlemlerinin, her zaman bir garantiye ihtiyaç duyulduğunun da bilincinde  olunması ve de Mardin Oto Ekspertiz firmaların  yapmış olduğu tüm hizmetlerin doğrultusunda yetkili hizmet şartlarının da sağlanması gerekmektedir .

Mersin Oto Ekspertiz  hizmetleri olarak,  Oto Eksper konusunda  bilmeniz gereken tüm bilgileri sizlere aktarmaya çalışılmaktadır. Bu içerikte Mardin oto ekspertiz hizmetleri yapılırken ; dikkat edilmesi gereken tüm noktaları yazının devamında anlatmaya çalışacağız. 

Burada ilk önce , neden oto ekspertiz yaptırılması  gerekiyor, bunun üstünde durulması lazım. Şayet İkinci el bir taşıt alınıyor ise özellikle de taşıtları satan kişi veya kişiler ya D kurum veya kuruluşlar  öncelikli olarak dikkat ettikleri ilk şey ; taşıtların  en hızlı şekilde satılmasıdır. Söz konusu olan taşıtların eksiklikleri veya geçmişe dayalı sorunları satıcıları pek ilgilendirmez. Bu gibi durumlarda da öncelikli olarak taşıtların satışlarına odaklanılmalıdır. Taşıtlar hakkında detaylı olarak verileri paylaşan kişi, kurum ya da  kuruluşlar varlığı garantili işlem yürütmeye katkı sağlamayacaktır. Ama bu kadar  işine saygılı ve güvenirli araç satıcılarına denk gelinme ihtimali oldukça düşük bir durumdur . Şayet gelecekte kötü durumlar ile karşılaşmak istenilmiyorsa mutlaka  güvenilir ve alanında profesyonel bir Mardin oto ekspertiz firması ile iletişime geçilmesi gerekiyor.

Mardin oto ekspertiz firması seçerken nelere dikkat edilmeli?

Birçok oto ekspertiz firması seçimi yapılırken, nelere dikkat edilmesi konusunda bir çok görüş bulunuyor. Bu açıdan  öncelik de , kurumsal kimliklerin korunması ve de alanında uzmanlaşmış profesyonel bir Mardin oto ekspertiz firmasının seçiminin yapılmasıdır. Yapılmakta olunan bu Mardin oto ekspertiz test sonuçlarının yorumlanabilmesi bir raporla sizlere sunulmaktadır. Bu nedenle de ivedilikle dikkat edilmelidir . Taraflara bir araç konusunda genel açıdan bir fikir verebilecek olan testlerin taraflara sunuluyor olması gerekiyor.

Hangi oto ekspertiz testleri/paketleri seçilmeli?

Bir kara taşıtı hakkında genel bir bilgi  sahibi  olunması için hangi testlerin yapılması gerekiyor? Hangi Mardin oto ekspertiz paketlerinin seçilmesi gerekiyor? Süspansiyon ve el freni testleri, amortisör ve motor testleri, akü performansı ve şanzıman performans testleri, dış boya ve ön arka aksamların kontrollerini içeren paketlerin tercih edilmesi; kişilere  satın alımı planlanan araç hakkında daha fazla bilgi verecektir . Taşıtların ön ve arka aksamları lifte kaldırılmak sureti ile kontrolünün yapılıyor olması müşterilere daha fazla bilgi verilmesini sağlamaktadır . Bu nedenle de paket seçimleri yapılır iken, bu seçenekleri de es geçilmemesi gerekmektedir . Yapılmakta olunan bu testlerle ilgili daha detaylı testler yapılmasını talep ediyorsanız, bunun için testlere  başlamadan evvel Mardin oto ekspertiz firması yetkililerinden ya da  çalışanlarından talep edebilirsininiz.

Mardin Oto Ekspertiz Kaç Dakika Sürmektedir? 

Mardin Oto ekspertiz işlemleri kaç dakika sürer? Garantili oto ekspertiz kontrolleri  minimum 30 dakikada bitmektedir. Ancak  detaylı Mardin oto ekspertiz kontrolleri daha uzun sürecektir. Şayet bu işlemler için zamanınız yoksa , bu kısıtlı zaman dilimlerinde oto ekspertiz işlemlerini kesinlikle yaptırmayın. Eğer illa yaptırılması gerekiyor ise de Mardin oto ekspertiz firmalarında zaman konusunda baskı uygulanmamasına da dikkat edilmemelidir. 

Bu konuda testler sağlıklı bir şekilde yürütülmelidir. 

Sonuç olarak, şayet Mardin oto ekspertiz işlemlerinin yaptırılmasına karar verilmiş ise , buna dair kısa bir zaman yeterli olmayacaktır. Bu durumda yeterli zaman olduğu vakitler bu işlemler yaptırılmalıdır. Mardin Oto Ekspertiz işlemlerinin  sisteme girilmesi ve kontrolü çok önemlidir . Elbette bu süre zarfında yapılacak olan  testlerin sayısı da arttıkça artacaktır. Şayet  daha detaylı Oto Ekspertiz testi yaptırmak isteniyor ise bunun için 35-40 dakikadan daha fazla vakit ayrılması gerekmektedir. 

Mardin Oto Ekspertiz Firmalarında Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Husular

Mardin Oto Ekspertiz işlemleri yapılırken, mümkün olduğunca kontrol alanından uzak durulmalıdır. Bunun sebebi ise test aşamasında ; taşıtın hareket halinde olma durumudur. Bu nedenle de o alanlardan uzak durulmalıdır . Kontrollerin gerçekleşme esnasında uzakta durulmalı, taşıtlara çok fazla yaklaşılmamalıdır. 

Bunun yanında da taşıt alım ve satım işlemlerinde karşılaşabilecek problemlere karşın, uzmanlar tarafından taşıt almadan önce mutlaka oto ekspertiz raporunun istenmesi gerektiği de unutulmamalıdır. 

Bu açıdan yetkililer bu yön de  alıcıları uyarmaktadır. Bu hususla ilgili olarak bir çok kişinin dikkatli olunması gerektiğinin de altı çiziliyor. 

İşte bu yazımızın devamında, Mardin Oto ekspertiz raporu oluşturulmasında hangi kontrollerin yapıldığı ve de hangi kısımlara  bakıldığına dair ayrıntılı bilgi vereceğiz.

•Yanal Kayma Kontrolü: Bir taşıtın 1 kilometre mesafe içerisinde sağ ya da  sol yöne doğru ne kadar kayabileceğini, söz konusu olan mesafede  ölçülmesidir.

•Süspansiyon Kontrolü : Elektronik vasıta ile ilgili olarak taşıtların tüm tekerleri yukarı aşağı yönde hareket ettirilmek sureti ile , taşıtları kasisten geçiş, çukura düşüş ve viraj etkisi verilmektedir . Bu simülasyon şeklinde de taşıtların süspansiyon verimlilikleri ölçülmektedir. Detaylı bir şekilde yapılan süspansiyon kontrollerinin ölçülmesinin ardından da ön ve arka tekerleğin değerleri arasındaki farklılıklar da ölçüm verilerini ortaya koyar .

•Fren Testi: Elektronik ruloların üzerinde bulunmakta olan kaplama sayesinde, tekerleklere asfalt hissi verilmek suretiyle ön frenler, arka frenler ve el freni de dahil olmak üzere ilgili tüm testler yapılır. Taşıtın toplam fren performansı belirlenir. Tek tek fren performanslarının verimine bakılarak ; ön ve arka frenler  arasındaki tüm arızalar tespit edilir. 

•Diagnostik Testi: Söz konusu olan aracın OBD soketi üzerinden diagnoz aletlerine bağlanmak sureti ile genel arıza taraması yapılmaktadır . Taşıtın kayıtlı bulanan tüm arıza kayıtları ekranda gösterilecektir. Söz konusu olan alet ile marka ve model seçimi yapılmasında taşıtların tüm elektronik sistemlerinin de  kontrol edilmesi sağlanır.

•Akü Testi: Bu test taşıt üzerine bağlı akünün voltaj durumunu , şarj durumunu, akü performansı ve de  marş akım değerlerinin tüm kontrolleri yapılmaktadır . Yani diğer bir açıyla , test sonucunda taşıt aküsünün mevcut durumu ile ilgili tüm bilgilere yer  verilmektedir .

Tüm bu kontroller yapılırken mutlaka Mardin Oto Ekspertiz Firmalarının, TSE belgeli ve de yetkinlik belgelerine sahip olan çalışanlara sahip olmalarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Şayet oto ekspertiz raporunda herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik söz konusu olduğu zaman bu da durumun yasal süreçleri doğurmasına neden olacaktır. Bu nedenle alanında uzman kişiler den yardım alınması en doğru adım olacaktır. Mardin ilinde yer alan oto ekspertiz firmaları ile iletişime geçilerek konuyla ilgili olarak bilgi alınabilir. 

Değerlendirme Notu