Değerlendirme Notu

Osmangazi oto ekspertiz

Osmangazi oto ekspertiz firmamız Eskişehir’in Osmangazi ilçesinde oto ekspertiz hizmeti sunan ve 2. el araç satışlarında oto ekspertiz raporu veren kurumsal bir firmadır. Osmangazi’de oto ekspertiz işlemleriniz için başvurabileceğiniz güvenilir, tarafsız ve garantili hizmet veren firmamız, TSE belgelidir. Tüm araç alım ve satım işlemlerinizde, sıfır veya 2. el araç oto ekspertiz işlemlerinizde Osmangazi oto ekspertiz firmamıza başvuru yapabilirsiniz.

Osmangazi’de kurumsal bir firma olan bayimizde aracınızın boya ve kaporta, fren, motor, yanal kayma, dyno testlerini hemen yaptırabilir, oto ekspertiz raporunuzu anında alabilirsiniz. Oto ekspertiz raporumuz garantili ve noter onaylıdır ve resmi belge niteliği taşımaktadır. 2. el bir araç satın almak istediğinizde aracı satan kişi veya firmalar, araçla ilgili kritik bilgileri gizleyebilmektedir. Böylece aracı size değerinden daha yüksek fiyata satmaktadır. Bu durumu yaşayan birçok 2. el araç alıcısı mağdur olmakta, satın aldığı araçla ilgili birçok problem yaşamaktadır. 2. el araç alırken mağdur duruma düşmemek için araca mutlaka oto ekspertiz yaptırılmalıdır. Osmangazi Experix bayimizde 2. el araçlarınız için tüm oto ekspertiz işlemlerini yaptırabilir,  almak istediğiniz aracın gerçek değerini de bu şekilde öğrenebilirsiniz. Alacağınız aracın motoru, iç ve dış aksamları, mekaniği, motor performansı, kilometre bilgisi, geçmişte kaza yapıp yapmadığı ile ilgili güvenilir bilgilere ulaşmak için bizi hemen arayabilirsiniz.

Oto Ekspertiz Nedir?

Oto ekspertiz, 2. el veya sıfır araçların detaylı olarak incelenmesidir. Genellikle 2. el araçlarda aracın kaza yaptığı, araçta mevcut hasarlar ve arızalar gizlenmektedir. Birçok arızalı ve hasarlı araç; ‘bayandan temiz’, ‘memurdan az kullanılmış’ ifadeleri kullanılarak satışa sunulmakta, ancak bu araçların birçoğunda ciddi arızalar bulunmaktadır. Dışarıdan bakılarak anlaşılamayan bu arızalar, ancak oto ekspertiz uzmanları tarafından çeşitli cihazlar ve ekipmanlar kullanılarak tespit edilebilmektedir. Bu araçları satın alan alıcılar mağdur olmakta, araçla ilgili birçok problem yaşamakta ve aldıkları araca ek masraf yapmak zorunda kalmaktadır. 2. el araç alan kişilerin mağdur olmaması için satıcılar 2. el araçların satışından önce oto ekspertiz yaptırmalı ve oto ekspertiz raporu almalıdır. Araç alacak olan kişiler ise 2. el araç alırken mağdur olmamak için aracı satan kişiden mutlaka oto ekspertiz raporu istenmelidir.

Oto ekspertiz işlemleri aracın iç ve dış parçalarını, aracın boya ve kaportasını, fren sistemini, tekerlekleri, aküyü, aracın elektronik sistemlerini ve aracın motor performansını en ince ayrıntılarına kadar inceleyen testlerden oluşur. Bu testler bilgisayar sistemli cihazlar uygulanan güvenilir ve garantili testlerdir. Osmangazi Oto Ekspertiz firmamızda uygulanan testler, son teknoloji bilgisayarlı makinelerimizle uygulanmaktadır. Osmangazi Experix bayimizde oto ekspertiz işlemlerinizi hemen başlatabilir, oto ekspertiz raporunuzun sonucuna göre satın almak istediğiniz aracı alıp almamaya karar verebilirsiniz. Uzman oto ekspertizlerimiz ve ustalarımız ile işlemlerimizin her aşaması titizlikle gerçekleştirilmektedir. Oto ekspertiz işlemlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Osmangazi Oto Ekspertiz firmamızı hemen arayabilirsiniz.

Osmangazi Oto Ekspertiz

Osmangazi Oto Ekspertiz

Osmangazi Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

Osmangazi Oto Ekspertiz firmamızda uyguladığımız oto ekspertiz işlemleri hassas ölçüm cihazlarımız ve bilgisayar sistemli makinalarımız ile uygulanmaktadır. Firmamızda uyguladığımız oto ekspertiz işlemlerimiz, çeşitli testlerden ve kontrollerden oluşmaktadır. Firmamızda her aracın ihtiyacına göre oto ekspertiz paketleri bulunmaktadır. Oto ekspertiz paketlerimiz arasından ihtiyacınıza en uygun paketi seçtikten sonra oto ekspertiz işlemleriniz hemen başlatılarak aracınız incelemeye alınır. 

Osmangazi Oto Ekspertiz firmamızdan oto ekspertiz raporu almak için aracınıza belirli testler uygulanmaktadır. Bu testler boya ve kaporta testi, süspansiyon testi, fren testi, akü testi, motor ve mekanik testi, diagnostik test ve dyno testidir. Bu testlere ek olarak firmamızda çeşitli kontroller de uygulanmakta, aracınızın ayrıntılı olarak incelenmekte ve tarafsız ve detaylı oto ekspertiz raporunuz hazırlanmaktadır. Oto ekspertiz testlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Osmangazi Experix bayimizi hemen arayabilirsiniz.

  • Boya ve Kaporta Testi
  • Süspansiyon Testi
  • Fren Testi
  • Yanal Kayma Testi
  • Akü Testi
  • Motor ve Mekanik Testi
  • Diagnostik Test (OBD)
  • Dyno Testi

 

 

Boya ve Kaporta Testi

Osmangazi oto ekspertiz firmamızda uyguladığımız boya ve kaporta testinde aracınızda boyama işlemi yapılıp yapılmadığı ve aracınızda hasar olup olmadığı incelenmektedir. Bu inceleme, firmamızda mikron ölçüm cihazımızla uygulanmakta, aracın boya ve kaportası detaylı olarak kontrol edilmektedir. Mikron ölçüm cihazı, aracın boya ve kaportasında uygulanmış tüm değişimleri tespit etmekte, bu değişimlerin neden yapıldığı hakkında da bilgi edinilmektedir. Boya ve kaporta testi aracın geçmişte hasar alıp almadığı konusunda bilgi almamızı sağlayan en önemli testlerden biridir. Bu test uzman oto ekspertizlerimiz tarafından titizlikle uygulanmakta, elde ettiğimiz tüm bilgiler oto ekspertiz raporunuza kaydedilmektedir.

Süspansiyon Testi (Amortisör Testi)

Osmangazi oto ekspertiz firmamızda uyguladığımız süspansiyon testinde aracınızın yol tutuş gücü ve performansı incelenmektedir. Bu testte aracınızın amortisörleri incelenerek elde ettiğimiz tüm bilgiler oto ekspertiz raporunuza işlenir. Osmangazi oto ekspertiz firmamızda uygulanan süspansiyon testi aşağıdaki 4 aşamadan oluşmaktadır:

Tekerleklerin tutunma gücünün ölçülmesi

Tekerleklerin tutunma frekanslarının ölçülmesi

Her bir tekerleğin ağırlığının ve her bir tekerleğin performansının ölçülmesi

Aracın ağırlığının ölçülmesi ve dört tekerleğin yol tutuş performansının değerlendirilmesi

Fren Testi

Osmangazi Oto Ekspertiz firmamızda fren testi birçok aşamadan oluşan hassas bir testtir. Fren testi firmamızda birçok cihaz kullanılarak uygulanmaktadır. Fren testinde fren diski, fren kaliperi, balatalar, fren hortumları detaylı olarak incelenir. Osmangazi Oto Ekspertiz firmamızda uygulanan fren testimizin aşamaları şunlardır:

Fren çekiş gücünün ölçülmesi

Tekerleklerin çekiş gücünün ölçülmesi

Tekerleklerin frene verdiği tepkinin ölçülmesi

Ön ve arka tekerleklerin performanslarının ölçülmesi

ABS sisteminin incelenmesi

Genel fren sisteminin değerlendirilmesi

Yanal Kayma Testi

Osmangazi Oto Ekspertiz firmamızda uyguladığımız yanal kayma testinde aracınızın 1 km’lik yol sürüşü boyunca aracınızın kayma potansiyeli ölçülür. Lift üzerine alınan aracınıza çeşitli ölçümler uygulanarak aracınızın sağa ya da sola kayma potansiyelleri değerlendirilir. Aynı zamanda bu test ile aracınızın rot balans dengesi de ölçülmektedir. Yanal kayma testinde elde ettiğimiz tüm sonuçlar, oto ekspertiz raporunuza kaydedilir.

Akü Testi

Osmangazi Oto Ekspertiz firmamızda uyguladığımız akü testinde akünüz ve akünüzün tüm parçaları ölçülerek detaylı olarak incelenir. Akü testinde akünüzün voltajı, şarj performansı, akü hortumları ve akünüzün genel performansı da incelenip değerlendirilir.

Motor ve Mekanik Testi

Osmangazi Oto Ekspertiz firmamızda uyguladığımız motor ve mekanik testinde aracınız lifte alınarak yukarıya kaldırılır ve aracınızın tüm alt kısımları detaylı olarak incelenir. Osmangazi Oto Ekspertiz firmamızda uyguladığımız motor ve mekanik testimiz aşağıdaki aşamalardan oluşmaktadır:

Motorun kontrol edilmesi

Ön takımların kontrol edilmesi

Motor kayışlarının kontrol edilmesi

Yağ sızdırmazlık özelliğinin kontrol edilmesi

Direksiyon kutusunun kontrol edilmesi

Filtrelerin kontrol edilmesi

Egzozun kontrol edilmesi

Diferansiyelin kontrol edilmesi

Şanzıman kontrolünün yapılması

Klima ve akünün kontrol edilmesi

Yakıt deposunun kontrol edilmesi

Bagajın, radyatörlerin ve fanların kontrol edilmesi

Diagnostik (OBD) Test

Osmangazi Oto Ekspertiz firmamızda diagnostik testimiz, diagnoz cihazımızla uygulanır. Bu test ile geçmişte aracınızın arıza ve hasar kayıtları incelenir. Aynı zamanda bu test ile aracınızın bilgisayar ve elektronik sistemleri kontrol edilir. Diagnostik testimizde elde ettiğimiz tüm bilgiler, oto ekspertiz raporunuzda ayrıntılı olarak belirtilir.

Dinamometre (DYNO) Testi

Osmangazi Oto Ekspertiz firmamızda uyguladığımız dyno testinde aracınızın motor gücü, tork gücü ve motor performansı değerlendirilir.

Osmangazi Oto Ekspertiz Fiyatları

Osmangazi oto ekspertiz fiyatlarımız aracınıza uygulanan işlemlere ve testlere göre değişmektedir. Bu fiyatlar firmamızdan seçeceğiniz paketlere göre de değişmektedir. Osmangazi Oto Ekspertiz firmamızda hizmetinize sunduğumuz uygulamalar farklı olduğundan fiyatlarda çeşitli değişiklikler görülebilmektedir. Ekonomik paketlerimizin ücretleri 300 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulmakta olup en kapsamlı üst paketlerimizin fiyatları 2000 TL’ye kadar yükselebilmektedir. Ekonomik ve standart paketlerimize oto ekspertiz raporu ve temel test ve uygulamalar dahildir. Kalite olarak paketlerimizin arasında hiçbir fark yoktur. Üst paketlerimizde ek olarak opsiyonel test ve uygularımızın yanı sıra sigorta, yol yardımı, sorgulama hizmeti gibi çeşitli ek hizmetlerimiz yer almaktadır. Osmangazi Oto Ekspertiz fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak için firmamızı hemen arayabilirsiniz.

Osmangazi Oto Ekspertiz Paketleri

Osmangazi Oto Ekspertiz firmamızda sıfır ve 2. el araçların oto ekspertiz işlemleri için çeşitli oto ekspertiz paketleri hizmetinize sunulmaktadır. Tüm paketlerimizin içerisinde oto ekspertiz raporu için gerekli olan tüm işlem ve testler yer almaktadır. Oto ekspertiz paketlerimizde bulunan başlıca test ve kontrollerimiz şunlardır:

Motor – Mekanik Kontroller

Boya – Kaporta Kontrol

Araç altı Kontroller

İç –Dış Kontroller

Dyno Motor Performans Testi

Fren – Süspansiyon – Yanal Kayma

OBD Arıza Tespit

Airbag Kontrol

Conta Test (Gerekli görülürse)

1 ay 1000 km garanti sigortası

Yol Yardım

5664 Tüm Sorgulamalar

Osmangazi Oto Ekspertiz firmamızda satışa sunulan ekonomik paketimizde, motor ve mekanik kontrolleri, boya ve kaporta kontrolleri, araç altı kontroller, iç ve dış kontroller ve dyno motor performans testi yer almaktadır. Ekonomik paket, firmamızda satışa sunduğumuz en temel oto ekspertiz paketidir. Standart oto ekspertiz paketimizde, tüm bu test ve kontrollerimize ilave olarak fren, süspansiyon, yanal kayma kontrolleri ve OBD arıza tespit kontrolü bulunmaktadır. Profesyonel oto ekspertiz paketimizde, bu testlerimize ilave olarak airbag kontrolleri ile gerekli görülürse conta kontrolleri de yapılmaktadır. Elit paketimizde ise tüm test ve kontrollere ek olarak 1 ay 1000 km garanti sigortası, yol yardımı ve 5664 hasar sorgulama hizmetlerimiz de bulunmaktadır. Oto ekspertiz paketlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Osmangazi Oto Ekspertiz firmamızı hemen arayabilirsiniz.

Kurumsal Oto Ekspertiz Nedir?

Kurumsal oto ekspertiz, oto ekspertiz işlemlerinin her aşamasında kurumsal hareket edilen, kişilere göre değil çeşitli ilkelere göre hareket edilen oto ekspertizdir. Oto ekspertiz işlemlerinin kurumsal bir oto ekspertiz firmasına yaptırmanın pek çok avantajları vardır. Bunlardan belki de en önemlisi işlemlerin profesyonel olarak uygulanması, oto ekspertiz test ve kontrollerinde tarafsızlık ve güvenilirlik ilkeleriyle hareket edilmesidir. Kurumsal bir firma olan Osmangazi Oto Ekspertiz firmamızda tüm oto ekspertiz işlemleriniz garantili, sigortalı ve kurumsal olarak gerçekleştirilmektedir. Tarafsız ve güvenilir oto ekspertiz işlemleriniz için Osmangazi Oto Ekspertiz firmamızı hemen arayabilirsiniz.

Ekspertiz Raporu Kaç Günde Çıkar?

Oto ekspertiz işlemlerinizin başlatılmasından itibaren en geç 3 gün içinde oto ekspertiz raporunuz hazırlanıp tarafınıza teslim edilmektedir. Bu işlem süresi aracınızda herhangi bir arızanın tespit edilip edilmemesine göre değişebilmektedir. Osmangazi Oto Ekspertiz firmamıza başvuru yaptığınızda aracınızın kaydı hemen yapılmakta, oto ekspertiz işlemleriniz hemen başlatılmaktadır. Genellikle oto ekspertiz test ve kontrollerimiz 1 gün içinde tamamlanmakta, oto ekspertiz raporunuz ise aynı gün veya ertesi gün noter onayı alındıktan sonra tarafınıza teslim edilmektedir. Oto ekspertiz raporu işlemleriniz için daha detaylı bilgi almak için lütfen firmamızı arayınız.