İkinci el araç alım satımında karşılıklı güven sağlamak adına ekspertiz yaptırılması gerekmektedir. Bursa’da yaşıyorsanız ya da aracınızı Bursa’dan aldıysanız, bu noktada ekspertiz seçimi oldukça önemli. Bursa oto ekspertiz seçenekleri açısından oldukça zengin bir il. Nilüfer, Gemlik, Osmangazi ya da Küçük Sanayide oto ekspertiz firmaları ile karşılaşabilirsiniz. Ancak karşılaşmış olduğunuz firmaların kurumsal olması, garantili oto ekspertiz hizmeti vermesi ve tecrübeli ustalara sahip olması en önemli unsurlar arasında yer almaktadır.

Bursa Oto Ekspertiz

Bursa Oto Ekspertiz

Oto ekspertiz firmalarında yapılan hatalar sonucu 400-500 Bin TL’lik zarar eden araç sahipleri mevcut. Hatta bu konuda TV’lerde çıkan haberlere rastlayabilirsiniz. Hem kurumsal oto ekspertiz firmalarında hem de kurumsal olmayan oto ekspertiz firmalarında bu tarz hataları görmek mümkün. Peki bu konuda risk almadan en doğru oto ekspertiz raporu nasıl alabilirsiniz?

Experix Kurumsal Oto Ekspertiz firması sadece Bursa’da değil, Türkiye’nin 81’ilinde ve bir çok ilçesinde hizmet vermek için yola çıkmış olan bir girişimdir. Yenilikçi ve güçlü firma olması, en yeni teknoloji cihazları bünyesinde barındırmasını sağlamıştır. Son derece teknolojik alt yapıya sahip olan ekspertiz merkezlerinde araçlar A’dan Z’ye tüm parçalarına kadar incelenmektedir. Düzenli aralıklarla bayilere verilen eğitim ve teknoloji desteği ile sıfır hata payı ile hizmet verilmektedir.

Bursa Oto Ekspertiz Hizmeti

Türkiye’nin 81 ilinde hizmet verme amacıyla yola çıkmış olan Experix markası, Bursa oto ekspertiz sektöründe bir numara olmayı hedeflemektedir. Teknolojik ekspertiz merkezlerinde yeni üretim makineler ile satın aldığınız araçlara ilişkin ekspertiz raporu oluşturulur. Bursa’nın hangi ilçesinde olduğunuz fark etmiyor. Nilüfer, Orhangazi, Gemlik, Yıldırım ve Sanayilerde en oto ekspertiz firmaları arasında yer almak için çalışıyoruz. Tarafsız, güvenilir ve garantili oto ekspertiz hizmeti vererek, gönül rahatlığı ile hizmet almanızı sağlıyoruz.

Peki Bursa oto ekspertiz merkezlerinde verilen hizmetlerin detayı nedir? Ekspertiz raporunda ne tür testler gerçekleştirilecektir? Tüm bu sorularınızın cevabını alt başlıklar halinde sıralayacağız. Vermiş olduğumuz hizmet kalitesi ve seçeneklerin fazla olması, tercih edilmemizin en büyük nedenleri arasındır.

Ekspertiz Hizmet Detayları

Araç Ekspertiz Hizmet Detayları

Araç Ekspertiz Hizmet Detayları

 • Motor performans testi : Motor elektroniği, sızdırmaları, üfleme, turbo, debriyaj testi.
 • Airbag Testi : Airbag Sensörleri, Beyin airbag kontrolü, Mikro görüntüleyici testi, Airbag soket incelemesi, Emniyet kemeri bağlantıları, Airbag Trim kontrolü.
 • KM Orijinallik Testi : Hem beyin testi hem de manuel kontroller yapılır.
 • Boya – Kaporta Testi : Değişen parça incelemesi, Kapı sac kontrolü, Ön ve arka tampon kontrol, Boya mikron kalınlık ölçümü, Boya hata kontrolü, Araç tavan sacı inceleme, Ön kaput kontrolü.
 • Akü Kontrolü :  Akü ölçümü ve gerekli testler yapılır.
 • OBD Beyin Kontrolü : Araç arıza tespiti, ABS, ESP, ASR incelemesi, Devre hataları kontrolü, Devre dirençleri, Valf sargıları, Ateşleme sistemi, Bağlantı soketi arızaları, Elektronik aksam arızaları.
 • Araç Elektronik Aksamı : Tüm elektronik aksamlar manuel ve devre ölçer yardımıyla incelenir.
 • Süspansiyon Kontrol Testi: Amortisör Mili, Serbest ve Sabit Askı, Şasi bağlantı noktaları, Silindir muhafazası, Amortisör güç ölçümü, Rotillerin incelenmesi, Denge çubukları kontrolü, Amortisör yağ kaçağı.
 • Alt Takım Kontrolü : Şaft kontrolü, Tekerlek iç kontrol, Şanzıman kontrolü, Direksiyon kutusu kontrolü, Radyatör kontrolü, Fan kontrolü, El freni bağlantı, kontrolü, Egzoz kontrolü, Rot başı kontrolü.
 • Yanal Kayma Testi : Rot ayarları, Ön takım kontrolleri, Şase ölçümü, Aks boşluk ölçümü, Ön tertibat testleri, Yol tutuş ölçümü, Dingil fark mesafesi, Ön ve Arka Dingil.
 • Fren Kontrol Testi : ABS kontrol testi, Fren kaliper kontrolü, Bağlantı noktaları, Kampana durum kontrolü, Disk balata kontrolü, Fren tutuş mesafesi, Fren performans ölçümü, Fren genel durumu.
 • Araç İç Dış Kontrolü : Ayna motorları, Direksiyon boşluk kontrolü, Direksiyon elektroniği, Kapı kilitleri, Tavan döşemesi, Torpido Airbag döşemesi, Klima kontrolleri, İç aydınlatma, Cam düğmeleri
 • Detaylı Manuel İncelemeler ustalarımız tarafından yapılır.

Türkiye’nin en iyi oto ekspertiz firması olma mottosu ile yola çıkan Experix, hizmet kalitesi ve seçenekleri ile rakiplerinin bir adım önünde yer almaktadır. Araç alımı ya da satımı yapıyorsanız, Bursa’da yer alan oto ekspertiz merkezlerimizi ziyaret edebilir, kahvenizi yudumlarken ekspertiz hizmetinin keyfini çıkarabilirsiniz. Bursa’nın en iyi ekspertiz firması olarak sizlerin memnuniyetini, kendi başarımız olarak görmekteyiz.

Bursa Araç Ekspertiz Fiyatları

Bursa Ekspertiz Fiyatları

Bursa Ekspertiz Fiyatları

Oto ekspertiz hizmeti almak için 4 ekspertiz paketinden birini seçmeniz gerekmektedir. Ekonomik paket, standart paket, profesyonel paket ve elite paket bayiliklerimiz tarafından sunulan seçenekler arasındadır. Ekspertiz paketlerinin birbirinden farklı olmasının nedeni sunulan hizmetin detaylarından kaynaklanmaktadır. Ekonomik pakette temel test ve kontroller yapılırken, Elite paket kapsamında aracınız A’dan Z’ye detaylı bir şekilde incelenmektedir. Bursa oto ekspertiz merkezlerinde sunmuş olduğumuz fiyatlar:

 • Ekonomik Paket: 475 TL
 • Standart Paket: 650 TL
 • Profesyonel Paket: 950 TL
 • Elit Paket: 1350 TL

Satın almış olacağınız tüm ekspertiz paketlerinde 1 Yıllık 3000 TL’lik yol yardım paketi hediyesi verilmektedir. Ayrıca TUR ASIST güvencesi ile profesyonel paketlerde 1 Ay 1000 km, elite paketlerde, 3 Ay 5000 km garanti sertifikası ücretsiz olarak verilmektedir. TSE 13805 HYB belgeli işletmelerimizde uzman personellerimiz aracılığı ile ekspertiz işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kaporta testleri kapsamında 30+, OBD Beyin testi ile 40+, İç ve dış kontrol testleri ile 65+ farklı nokta incelenmektedir. Satın almış olduğunuz ekspertiz paketleri ile minimum 300 farklı ekspertiz noktası incelenerek garantili ve tarafız ekspertiz raporu sunulur.

Bursa oto ekspertiz” merkezlerimizde muayene öncesi ya da satış öncesi 2. el araç ekspertizi yaptırabilir, detaylı rapor alabilirsiniz. Türkiye’nin 81 elinde oto ekspertiz hizmeti vermeyi amaçlayan Experix oto ekspertiz markamız ile garantili ve tarafız ekspertiz hizmeti alın. Yol tarifi ya da randevu almak için 444 02 26  ya da 0224 Alan kodlu numaralarımız üzerinden bizleri arayabilirsiniz.

Değerlendirme Notu