Pendik Oto Ekspertiz

Oto ekspertiz araçların detaylı olarak incelenmesinden oluşan işlemler bütünüdür. Bu işlemler bir araç hakkında bizlere en doğru bilgileri veren testlerden oluşur. Bir araç hakkında tüm kritik bilgileri ve bir aracın gerçek değerini öğrenmek için uygulanan bu testler, bazı 2. el araçlar için yasal olarak da yapılması zorunlu olan testlerdir. Oto ekspertiz testlerinin amacı bir aracı yakından tanımak, söz konusu araç hakkında en net ve gerçek bilgileri elde etmektir.

Özellikle 2. el araç satın alırken bir mağduriyet yaşamamak için oto ekspertiz işlemleri oldukça önem taşımaktadır. 2. el araç satın alan kişiler oto ekspertiz testleri ile bir araçla ilgili tüm bilgileri öğrenmekte ve aracı alıp almamaya bu testler sonucunda karar verebilmektedir. Oto ekspertiz işlemlerinde uygulanan testler, garantili testlerdir. Bu testler Pendik oto ekspertiz firmamızda uzman oto ekspertizlerimizin gözetiminde uygulanmaktadır. Firmamızda testlerin öncesinde araçlarınıza bizim tarafımızdan sigorta yapılmakta ve aracınızın durumu güvence altına alınmaktadır. Pendik oto ekspertiz firmamızda uyguladığımız tüm testlerimiz garantili ve noter onaylıdır. Oto ekspertiz işlemlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için Pendik Experix bayimizi hemen arayabilirsiniz.

Oto Ekspertiz nedir? Oto Ekspertiz Nasıl Uygulanır?

Oto ekspertiz, sıfır veya 2. el araçların çeşitli makinalar ve ekipmanlar kullanılarak incelenmesidir. Yeni bir araç almak istediğinizde aracın tüm özelliklerini öğrenmek için Pendik Oto Ekspertiz gibi uzman bir oto ekspertiz firmasına başvurarak oto ekspertiz yaptırmanız gerekir. Çünkü günümüzde üretilen tüm araçlar, bilgisayarlı araçlardır ve bu araçların özelliklerini veya bir arızaları olup olmadığını dışarıdan bakarak anlamak mümkün değildir.

Bu yüzden 2. el araç satan kişi ve firmalar, hasar görmüş, sel altında kalmış, arızası olan araçlara kozmetik uygulayarak, boyayarak ve araçta çeşitli değişimler yaparak aracı satışa sunmaktadır. Aracın fiyatı düşmesin diye yapılan bu değişimler 2. el araç satın alan kişilerin mağdur olmalarına neden olmaktadır. Nitekim böyle araçlarda birkaç yıl sonra aracın arızalanması, motorunun çalışmaması vb. sorunlar ile karşılaşılmaktadır. Bu sorunlar ise alıcıların yüksek fiyatlı tamir masrafları ödemesine neden olmaktadır. Geçmişte sadece bazı kişilerin başvurduğu bir hizmet olan oto ekspertiz hizmetleri, bu yüzden günümüzde zorunlu hale gelmiştir. İkinci el araçları satın alan kişilerin mağdur olmaması için oto ekspertiz raporu almak da günümüzde yasal olarak zorunlu hale getirilmiştir.

Oto Ekspertiz Raporu Nedir?

Oto ekspertiz raporu, sıfır veya 2. el araçların incelenmesi ve bu inceleme sonuçlarının yazılı belge haline getirilmesidir. Oto ekspertiz raporu yalnızca TSE belgeli oto ekspertiz firmaları tarafından verilebilir. Oto ekspertiz raporunun hazırlanmasında bazı makine ve cihazlar kullanılmalıdır. Bu cihaz ve makinaları kullanarak araçlar çeşitli testlerden geçirilmelidir. Testlerden önce araç mutlaka sigortalanmalıdır.

Oto ekspertiz raporu, 8 yaşından küçük ve 160 bin km’den az araçlar için noter onaylı olmalı ve satıştan en az 3 gün önce düzenlenmiş olmalıdır. Bu araçların satışlarında oto ekspertiz raporu düzenlenmezse satış geçersiz sayılmaktadır. Pendik Oto Ekspertiz firmamızda düzenlediğimiz oto ekspertiz raporları, garantili, sigortalı ve noter onaylıdır. TSE hizmet belgeli Pendik Oto Ekspertiz firmamızda oto ekspertiz raporu için uyguladığımız tüm işlemler oto ekspertiz uzmanlarımız tarafından hassas ölçüm cihazları ve bilgisayarlı makineler ile uygulanmaktadır. Oto ekspertiz raporu hakkında daha detaylı bilgi almak için Pendik Oto Ekspertiz firmamızı hemen arayabilirsiniz.

Pendik Oto Ekspertiz Raporu Nasıl Sorgulanır?

Pendik Oto Ekspertiz raporu için firmamıza başvuru yaptığınızda ve sorgulama hizmetini içeren oto ekspertiz paketini satın aldığınızda tüm operatörler üzerinden 5664 numarasına mesaj atarak, oto ekspertiz raporunuzu sorgulayabilirsiniz. Operatörünüz ne olursa olsun, telefonunuzun mesaj bölümünden ‘PARCA’, ‘PLAKA’, ‘HASAR TARİHİ’ kelimelerini yazarak 5664 numarasına mesaj gönderdiğinizde, aracınızla ilgili tüm önemli bilgileri öğrenebilirsiniz.

Plakanızı boşluk bırakmadan yazıp 5664’e mesaj attığınızda, aracınızın tüm hasar geçmişi cep telefonunuza kısa mesaj olarak iletilir. PARCA yazıp 5664’e mesaj gönderdiğinizde, aracınızda yapılan parça değişimleri, aracınızda hangi parçaların değişmiş olduğunu öğrenebilirsiniz. DETAY yazıp 5664’e mesaj gönderdiğinizde, aracınızla ilgili aracınızın markası, modeli, plaka değişimi, sahibi, kaskolu olup olmadığı, trafiğe çıkış tarihi gibi tüm detaylar kısa mesaj ile tarafınıza gönderilmektedir. Pendik Oto Ekspertiz raporunuzu e-devlet üzerinden de sorgulayabilirsiniz. Bunun için kimlik numaranız ve şifrenizle e-devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra, trafik poliçe ve hasar bilgileri sorgula bölümünden, hasar bilgileri sayfasını açarak aracınızın durumunu ve ayrıntılarını öğrenebilirsiniz. E-devlet üzerinden yapacağınız oto ekspertiz raporu sorgulama işlemleri tamamen ücretsizdir.

Pendik Oto Ekspertiz Firmamızda Hangi Cihazlar Var?

Boya kalınlık ölçme (mikron) cihazı

Süspansiyon test cihazı

Fren test cihazı (merdaneli tip)

Yanal kayma test cihazı

Dinamometre

Yönetim Paneli

Boşluk test cihazı

Arıza tespit cihazı

Fren hidrolik test cihazı

Akü test cihazı

Far ayarı cihazı

Lastik diş derinlikölçer

Lastik basınç hava saati

Kompresör ve şartlandırıcı

Takım arabası (Temel el alet seti ile)

Bilgisayar Yazılımları

Lift

Pendik oto ekspertiz

Pendik oto ekspertiz

Pendik Oto Ekspertiz Fiyatları Nedir?

Pendik Oto Ekspertiz fiyatlarımız, firmamızda uyguladığımız oto ekspertiz işlemlerine göre değişmektedir. Pendik Oto Ekspertiz firmamızda test ve kontrollerimiz, aracınızın ihtiyacına uygun olarak, en uygun fiyat anlayışıyla hazırladığımız paketlerle hizmetinize sunulmaktadır. İhtiyacınıza en uygun paketlerimizden birini seçerek oto ekspertiz işlemlerinizi hemen başlatabilir veya test ve işlemlerimizi ayrı olarak da aracınız için satın alabilirsiniz. Fiyatlarımız ve oto ekspertiz paketlerimiz ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizi hemen arayabilirsiniz.

Pendik Oto Ekspertiz Paketleri Nelerdir?

Pendik Oto Ekspertiz firmamızda tüm araçların ihtiyaçlarına göre hazırladığımız oto ekspertiz paketlerimizin içerisinde oto ekspertiz raporu için gerekli tüm işlem ve kontroller yer almaktadır. Bazı paketlerimizde ise opsiyonel bazı test ve işlemler yer almaktadır. Oto ekspertiz paketlerimizin içerikleri ve fiyatları ise aracınızın ihtiyacına ve paketlerimizde yer alan testlerimizin özelliklerine göre değişmektedir. Oto ekspertiz paketlerimizde yer alan başlıca test ve kontrollerimiz şunlardır:

Motor – Mekanik Kontroller

Boya – Kaporta Kontrol

Araç altı Kontroller

İç –Dış Kontroller

Dyno Motor Performans Testi

Fren – Süspansiyon – Yanal Kayma

OBD Arıza Tespit

Airbag Kontrol

Conta Test (Gerekli görülürse)

1 ay 1000 km garanti sigortası

Yol Yardım

5664 Tüm Sorgulamalar

Pendik oto ekspertiz firmamızda hizmetinize sunduğumuz ekonomik paketimiz; motor ve mekanik kontrolleri, boya ve kaporta kontrolleri, araç altı kontroller, iç ve dış kontroller ve dyno motor performans testini kapsayan en temel paketimizdir. Standart oto ekspertiz paketimizde ise bu test ve kontrollere ek olarak fren, süspansiyon, yanal kayma testleri ile OBD arıza tespit kontrolü yer almaktadır. Profesyonel oto ekspertiz paketimiz, en kapsamlı paketlerimizden biridir. Bu paketimizde standart kontrol ve testlere ek olarak airbag kontrolleri ve conta testleri de yapılmaktadır. En kapsamlı paketimiz olan elit paketimizde ise tüm test ve kontrollere ek olarak 1 ay 1000 km garanti sigortası, yol yardımı ve 5664 hasar sorgulama hizmetleri yer almaktadır. Oto ekspertiz paketlerimiz ve fiyatlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için Pendik Oto Ekspertiz firmamızı hemen arayabilirsiniz.

Pendik Oto Ekspertizde Hangi Testler Uygulanır?

Pendik oto ekspertiz firmamızda oto ekspertiz raporu için uyguladığımız tüm test ve kontroller, bilgisayar sistemli cihazlarımız ile ustalarımız ve oto ekspertiz uzmanlarımız tarafından uygulanmaktadır. Firmamızda uyguladığımız başlıca kontroller; motor – mekanik kontroller, boya – kaporta kontrol, araç altı kontroller, iç – dış kontroller, dyno motor performans testi, fren – süspansiyon – yanal kayma testleri, OBD arıza tespit kontrolleridir. Bu test ve kontrollerin sonuçları ile oto ekspertiz raporunuz titizlikle, tarafsız ve güvenilir bir şekilde hazırlanmaktadır.

motor – mekanik kontroller

boya – kaporta kontrol

araç altı kontroller

iç – dış kontroller

dyno motor performans testi

fren – süspansiyon – yanal kayma testleri

OBD arıza tespit

Motor – Mekanik Kontroller

Mekanik ve motor kontrolleri Pendik Oto Ekspertiz firmamızda, aracınızın lift üzerine alınması ile uygulanmaktadır. Aracınızın lift üzerine alındıktan sonra yukarıya kaldırılır ve aracınızın alt kısmı detaylı bir şekilde incelenir. Bu incelemelerde aracınızda hasar olup olmadığı, aracınızda yağ kaçağı olup olmadığı, aracınızın geçmişte herhangi bir darbe alıp almadığı tespit edilir ve elde ettiğimiz bilgiler oto ekspertiz raporunuza titizlikle kaydedilir. Pendik Oto Ekspertiz firmamızda uyguladığımız mekanik ve motor kontrollerinin aşamaları şunlardır:

Motorun kontrol edilmesi

Ön takımların kontrol edilmesi

Motor kayışlarının kontrol edilmesi

Yağ sızdırmazlık özelliğinin kontrol edilmesi

Direksiyon kutusunun kontrol edilmesi

Filtrelerin kontrol edilmesi

Egzozun kontrol edilmesi

Diferansiyelin kontrol edilmesi

Şanzıman kontrolünün yapılması

Klima ve akünün kontrol edilmesi

Yakıt deposunun kontrol edilmesi

Bagajın, radyatörlerin ve fanların kontrol edilmesi

Boya – Kaporta Kontrol

Boya ve kaporta kontrolü, Pendik Oto Ekspertiz firmamızda hassas mikron öçüm cihazı ile uygulanan, aracınızın boya ve kaportasında sonradan boyanmış hasarlı bir yer olup olmadığını tespit etmek amacıyla yapılır. Boya ve kaporta testi ile aracınızda geçmişte hasar almış bölgeler ve bu hasarların nasıl onarıldığı tespit edilir.

Araç Altı Kontroller

Araç altı kontroller, Pendik Oto Ekspertiz firmamızda aracınızın alt kısımlarının detaylı olarak incelenmesi ile yapılan kontrollerdir. Bu kontrollerde aracınızda yağ kaçağı olup olmadığı, aracın altında darbe veya hasar olup olmadığı, aracın alt aksamlarında bir problem olup olmadığı tespit edilerek elde ettiğimiz sonuçlar oto ekspertiz raporunuza kaydedilir.

İç – Dış Kontroller

Pendik Oto Ekspertiz firmamızda uyguladığımız iç kontrollerde, aracınızın iç konsolu, torpidosu, korna sistemi, direksiyon sisteminin kontrolü, aksesuarların kontrolü, klima ve ızgaraların, koltukların, taban ve tavan döşemelerinin kontrolü, sileceklerin kontrolü, iç aydınlatma lambalarının kontrolü, vites ve el freninin kontrolü, cam ve aynaların kontrolü yapılır. Dış kontrollerde ise lastiklerin, farların, park lambası, sis lambası, stop lambalarının kontrolü ile aracın tüm dış kısımlarının kontrolü yapılmaktadır.

Dyno Motor Performans Testi

Dyno motor performans testi, Pendik Oto Ekspertiz firmamızda aracınızın şasi üzerine alınmasıyla uygulanır. Dyno testinde aracınızın motor gücü, tork gücü ve motorun performansı ölçülür.

Fren – Süspansiyon – Yanal Kayma Testleri

Pendik Oto Ekspertiz firmamızda uygulanan fren testinde fren ve frene bağlantılı olan tüm parçalar, fren diski, fren kaloperi, fren hortumları kontrol edilir. Süspansiyon testinde amortisörler ve aracınızın yol tutuş performansı ölçülür. Yanal kayma testinde ise aracınız şasi üzerine alınarak 1 km’lik yol sürüşü boyunca aracınızın sağa ya da sola kayma potansiyeli ölçülmektedir.

OBD Arıza Tespit

OBD arıza tespit, aracınızın beyni olan bilgisayar ve elektronik sistemlerinin kontrol edilmesidir. Pendik Oto Ekspertiz firmamızda OBD arıza tespit ile aracınızın geçmiş hasar ve arıza kayıtları kontrol edilmektedir.

Pendik Oto Ekspertiz

Pendik Oto Ekspertiz Fiyatları 250 lira ile 1350 lira arasında değişmektedir.

Pendik Oto Ekspertiz Paketleri arasında Conta Testinden, Kaporta, Motor ve Airbag Kontrollerine kadar tüm paketler mevcuttur.

Pendik Oto Ekspertiz Experix Kurumsal Oto Ekspertiz Bayisi ve Kurumsal bir Markadır.

Pendik oto ekspertiz Garantili olarak oto ekspertiz hizmeti sunmaktadır?

Değerlendirme Notu