Canlı Konuş
Yol Tarifi

Sakarya Oto Ekspertiz

Sakarya oto ekspertiz, teknik ekipmanları ve son teknoloji ürünü bilgisayar sistemli cihazlarıyla sıfır ve ikinci el araçlarınızı inceleyerek test eden deneyimli oto ekspertiz firmasıdır. Sakarya oto ekspertiz firmamızda araçlarınız uzman ekspertizlerimiz tarafından detaylı olarak incelenerek çeşitli testlerden geçirilir. Tarafsız ve ayrıntılı test sonuçlarımız titizlikle rapor haline getirilerek oto ekspertiz raporu oluşturulur. Sakarya oto ekspertiz firması olarak garantili ve noter onaylı oto ekspertiz raporlarımızla tüm Türkiye’de hizmetinizdeyiz.

Sakarya oto ekspertiz firmamızda oto ekspertiz işlemlerimiz gelişmiş makinalar ve bilgisayar sistemli cihazlar kullanılarak yapılır. Oto ekspertiz raporlarımız ise titizlikle %100 garantili olarak hazırlanmaktadır. Sakarya merkezde hizmet veren Sakarya Oto Ekspertiz firmamızda en yeni teknolojiler kullanılarak hizmet verilmektedir. Firmamızda kullanılan tüm cihazlar TSE sertifikalıdır. Sakarya oto ekspertiz ailesi olarak tarafsız ve doğru oto ekspertiz raporlarınız için Türkiye’nin her noktasında hizmetinizdeyiz.

Oto Ekspertiz Ne Demek?

Ekspertiz kelimesinin kökeni Latince expertus kelimesine dayanmaktadır. Bu eklime dilimize Fransızca exper kelimesinden geçmiştir. Oto ekspertiz, sıfır veya 2. el araçların incelenmesi ve araçlar hakkında tarafsız bir şekilde detaylı bilgi edinilmesi için yapılan teknik işlemler bütünüdür. Oto ekspertiz en basit tanımıyla, bir aracın ayrıntılı olarak muayene edilmesidir. Oto ekspertiz, aracın motorunun, mekanik aksamının, fren sisteminin ve tekerleklerin, aracın alt kontrollerinin incelenmesini de kapsayan detaylı bir işlemdir. Oto ekspertiz işlemleriyle ayrıca aracın boya ve kaportası da mikron ölçümlerle test edilerek aracın daha önce aldığı hasarlar tespit edilmektedir. Oto ekspertizde yapılan testlerin en önemlilerinden biri de aracın beyin testidir. Geçmişte sadece aracın kaputu açılarak yapılan kontrollerle araçla ilgili temel bilgileri öğrenmek mümkündü. Ancak günümüzde üretilen tüm araçlar, ayrıntılı ve karmaşık bilgisayarlı sistemlerle üretilmektedir. Bu sistemler ise dışarıdan bakılarak kontrol edilememektedir. Bu yüzden günümüzde oto ekspertiz yaptırmadan 2. el araç satın almak, gelecekte yaşanacak arızalara ve tamircilere ödenecek yüksek faturalara bile bile lades demektir. Çünkü günümüzde üretilen bilgisayar sistemli dijital araçlar, sel altında kalsalar bile yenilenebilmekte, yeniden boyanarak ve kozmetik hileleri kullanılarak yeni bir hale getirilmektedir. Gelecekte yüksek faturalar ödememek için oto ekspertiz yaptırmak ve hem araç satarken hem de araç satın alırken mutlaka oto ekspertiz raporu almak gerekmektedir. Sakarya oto ekspertiz, tüm oto ekspertiz ihtiyaçlarınızda hizmetinizdedir.

Oto Ekspertiz Nasıl Yapılır?

Oto ekspertiz, TSE belgeli uzman ekspertiz firmaları tarafından yapılan işlemlerdir. Oto ekspertiz işlemleri, firmaya başvuru yapan aracın çeşitli yöntemler ve bilgisayarlı cihazlar kullanılarak incelenmesiyle yapılmaktadır. Araçlar oto ekspertizde çeşitli testlerden geçirilir ve araçlar hakkında detaylı bilgiler toplanıp bu bilgiler rapor haline getirilir. Oto ekspertiz sadece 2. el araçlara değil sıfır araçlara da uygulanmaktadır. Oto ekspertizle sıfır araçlar ayrıntılı olarak incelenmekte, araçta fabrikasyon hatası olup olmadığı ve aracın gerçek piyasa değeri belirlenmektedir. Oto ekspertiz son teknolojik bilgisayar sistemli makine ve cihazlarla yapılmaktadır. Çünkü günümüzde üretilen araçların hepsi, bilgisayar sistemli araçlardır. Bu yüzden araçlar hakkında gerçek bilgiler elde etmek için araçlar, son yıllarda geliştirilen bilgisayar sistemli ölçüm cihazlarına bağlanır ve detaylı olarak incelenirler. İnceleme sonucunda elde edilen bilgiler ise oto ekspertiz raporunda düzenlenir. Oto ekspertiz raporu, noter onaylı bir belgedir ve araçla ilgili tüm bilgileri içeren yasal bir belge niteliği taşımaktadır. Sakarya oto ekspertiz firmamız tüm ekspertiz ihtiyaçlarınızda Türkiye’nin her noktasında hizmetinizdedir.

Oto Ekspertiz Raporu Nedir?

Oto ekspertiz raporu, bir araçta gözle görünen ve görünmeyen tüm ayrıntıları açığa çıkaran, araçta hasar veya arıza varsa tespit eden bir rapordur. Bir oto ekspertiz raporu ile satın alacağınız aracın daha önce kaza geçirip geçirmediğini, hasarlı olup olmadığını, kilometresiyle oynanıp oynanmadığını, aracın değişen bir parçası olup olmadığını, araçta fabrika çıkışından itibaren yapılmış tüm değişiklikleri öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda oto ekspertiz raporu, aracın mevcut durumu hakkında da size bilgi veren resmi bir rapordur. Aracın mekanik ve elektronik aksamları hakkında tarafsız ve doğru bilgi sunan oto ekspertiz raporu, yalnızca TSE belgeli oto ekspertiz firmaları tarafından verilmektedir. Sakarya oto ekspertiz firmamızın verdiği tüm oto ekspertiz raporları noter onaylıdır ve bu rapor ile 2. el araç satışlarınızı yasal olarak gerçekleştirebilirsiniz. Sakarya oto ekspertiz firmamız ikinci el araç raporlarında sizlere güvenli bir ortam sağlayan deneyimli oto ekspertiz firmasıdır.

Oto Ekspertiz Raporu Zorunlu mu?

Oto ekspertiz raporu, 8 yaşından küçük veya 160 bin km’nin altındaki araçların satışında alınması gereken zorunlu bir rapordur. Oto ekspertiz raporu, ikinci el araç sahiplerinin araç satışını gerçekleştirmeden en az 3 gün önce almaları gereken resmi bir rapordur. Oto ekspertiz raporunun ücretini aracın satıcısı ödemektedir. Ancak raporu alma sürecinde aracın alıcısı yüzünden rapor alınamamışsa, oto ekspertiz raporunun ücretini aracı alan kişi ödemektedir. Oto ekspertiz raporunun geçerlilik süresi 5 yıldır. Bu yüzden oto ekspertiz raporu veren firmalar, oto ekspertiz yaptıkları araçların bilgilerini 5 yıl boyunca saklamakla yükümlüdür. Oto ekspertiz raporu, 8 yaşından büyük veya 160 bin km’nin üzerindeki araçlar için zorunlu değildir. Oto ekspertiz raporu sadece Sakarya oto ekspertiz firması gibi TSE belgeli oto ekspertiz firmaları tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde alınan oto ekspertiz raporu geçersiz sayılmaktadır. Bu yüzden oto ekspertiz yaptıracağınız firmalara işlem yaptırmadan önce mutlaka TSE belgelerini sorunuz.

Oto Ekspertiz Raporu Ne Kadar Sürer?

Oto ekspertiz raporu alabilmek için Sakarya oto ekspertiz gibi TSE belgeli uzman ve deneyimli bir oto ekspertiz firmasına başvurmalısınız. Başvurduğunuz oto ekspertiz firmasında aracınıza çeşitli testler uygulanmalı ve bu testlerin sonucu, oto ekspertiz raporu olarak düzenlenmelidir. Oto ekspertiz raporu süresi, aracınızda uygulanacak testlere göre değişiklik göstermektedir. Bu süre ise minimum 30 dakika, maksimum 2 saattir. Ancak alacağınız oto ekspertiz raporunun yasal olarak geçerli olabilmesi için, noter onaylı olması gerekmektedir. Noter onayı almak için belirtilen bu süreler uzayabilmektedir. Firmamızın yoğunluğuna bağlı olarak oto ekspertiz raporu almanız yaklaşık olarak birkaç günde tamamlanabilmektedir.

Araç Ekspertiz Raporu Nasıl Sorgulanır?

Sakarya oto ekspertiz firmamızdan aldığınız oto ekspertiz raporunuzu e-devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. E-devlet uygulaması üzerinden araç ekspertiz raporu sorgulama bölümüne giriş yaparak raporunuzu ücretsiz olarak görüntüleyebilir, aynı zamanda yazıcıdan raporunuzun çıktısını alabilirsiniz. Aracınızın oto ekspertiz raporunu sorgulamak için öncelikle e-devlet uygulamasına şifreniz ve kimlik numaranızla birlikte giriş yapmanız gerekmektedir. E-devlet uygulamasına giriş yaptıktan sonra, ‘Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’ sayfasından trafik, poliçe ve hasar bilgileri sorgulama sayfasına giriş yapmalısınız. Bu sayfada plaka numaranızı girip aracınızın ekspertiz raporunu görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca hasar bilgileri bölümünden aracınızın hasar bilgilerini de öğrenebilirsiniz. Oto ekspertiz raporunuzu mobil cep telefonunuzun servis numaralarını kullanarak sorgulamak için servis numaranıza ‘araç ekspertiz raporu’ yazarak oto ekspertiz raporunuzu kısa mesajla mobil telefonunuza iletilmesini sağlayabilirsiniz. Servis numaranızı hattınızın resmi web sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.

Oto Ekspertiz Raporu için Hangi Testler Yapılmalı?

Sakarya oto ekspertiz firmamıza oto ekspertiz raporu almak için başvuru yaptığınızda, aracınız çeşitli testlerden geçirilmektedir. Bu testler, Sakarya oto ekspertiz firmamızda son teknoloji ürünü cihazlarımız ve bilgisayar sistemli makinalarımızla yapılmaktadır.

  • Boya ve Kaporta Testi
  • Yanal Kayma Testi
  • Araç Altı Kontrol Testi
  • Fren Testi
  • Diagnostik Test
  • Süspansiyon Testi
  • Motor performans testi
  • OBD Beyin Testi
  • Dyno Testi
  • Lastik Derinlik Testi

Boya ve Kaporta Testi

Sakarya oto ekspertiz firmamızda uyguladığımız boya ve kaporta testi, ikinci el aracınızda boya ve kaportada yapılmış tüm değişikleri tespit etmek için uyguladığımız testtir. Bu test mikron öçlüm cihazıyla aracın üzerindeki boya yapısını ölçerek araçta yapılmış yeniliklerin tespit edilmesini sağlamaktadır.

Yanal Kayma Testi

Sakarya oto ekspertiz firmamızda yanal kayma testi, aracınızın 1 km’lik yol sürüşünde kaç derece sağa veya sola kayma yaptığını tespit etmektedir. Ayrıca bu test ile aracınızın rot ayarları, aksı ve alt tablaları da detaylı bir şekilde incelenmektedir. Yanal kayma testi ile aracınızın rot balans ayarı da kontrol edilmektedir.

Araç Altı Kontrol Testi

Araç altı kontrol testinde aracınızın alt kısmı incelenmektedir. Bu test ile aracın kaputunun içindeki tüm aksamlar kontrol edilmekte ve ölçülmektedir. Sakarya oto ekspertiz firmamızda araç altı kontrol testi için aracınız lift üzerine alınır ve yukarı kaldırılır. Uzman oto ekspertizlerimiz tarafından aracınızın alt kısmı detaylı olarak incelenir.

Araç altı testleri aşağıdaki kontrolleri kapsamaktadır:

• Diferansiyel Kontrolü

• Ses ve Yağ Kaçağı Kontrolü

• Şanzıman Kontrolü

• Şanzıman Vites Geçişlerinin Kontrolleri ve Ses Kontrolleri

• Fren Sistemi ile Hidrolik Kaçak Kontrolü

• Direksiyon Kontrolü

• Süspansiyon Sistemi Kontrolü

• Egzoz Sistemi Kontrolü

• Motor Koruması Kontrolü ve Bakalitlerin Kontrolü

• Şaft ve Takoz Kontrolü

• Aks Kontrolü

Fren Testi

Sakarya oto ekspertiz firmamızda uyguladığımız fren testi, çeşitli aşamalardan oluşan detaylı bir testtir. Fren testinde fren diski, kaloper ve fren balataları detaylı olarak incelenir. Fren testi ile fren sistemiyle bağlantılı aksamlar da değerlendirilir ve frenlerde bir sorun varsa tespit edilir. Fren testlerinde elde edilen tüm bilgiler raporunuza kaydedilir.

Süspansiyon Testi (Amortisör Testi)

Sakarya oto ekspertiz firmamızda yaptığımız süspansiyon testinde, aracınızın yol tutuş performansı ölçülmektedir. Süspansiyon testinde aynı zamanda amortisörler ve mekanik aksamların kontrolleri yapılır. Süspansiyon testi ile elde ettiğimiz amortisörlerinizle ilgili tüm bilgiler değerlendirilip raporunuza işlenmektedir.

Araç İç Kontrol Testleri

Sakarya oto ekspertiz firmamızda uyguladığımız araç iç kontrol testleri, aracınızın iç aksesuarlarının ve iç aksamlarının kontrol edilmesini kapsayan testlerdir. Araç içi kontrol testlerimizde klima sisteminiz, gösterge panelimiz, iç aydınlatma sisteminiz, koltuk, taban ve tavan döşemeleriniz, aynalarınız, camlar ve silecek sisteminiz detaylı olarak incelenmektedir.

Aydınlatma Kontrol Testleri

Sakarya oto ekspertiz firmamızda uyguladığımız aydınlatma kontrol testleri, aracınızın farlarının ve iç lambalarınızın kontrolünü kapsamaktadır. Aydınlatma kontrol testlerimizde aydınlatma sisteminiz değerlendirilmekte, herhangi bir arıza veya problem olup olmadığı tespit edilmektedir.

Tekerlek ve Jant Testleri

Sakarya oto ekspertiz firmamızda tekerlek ve jant testlerimiz lastiklerinizin ve jantlarınızın incelenip detaylı olarak kontrolüyle gerçekleştirilmektedir. Tekerlek ve jant testlerimizde lastiklerinizin dişleri, desenleri, yol tutuş performansları, lastiklerinizin derinliği değerlendirilmekte ve sonuçlar raporunuza işlenmektedir.

Motor Mekanik Testleri

Sakarya oto ekspertiz firmamızda motor mekanik testlerimiz, motorunuzun mekanik aksamlarının ayrıntılı olarak incelendiği testlerdir. Motor mekanik testleri, çeşitli aşamalardan oluşmaktadır. Sakarya oto ekspertiz firmamızda uyguladığımız motor mekanik testlerimiz aşağıdaki aşamalardan oluşmaktadır:

• Motor Yağı Kontrolleri

• Motor Soğutma Suyu Kontrolleri

• Debriyaj Balata Kontrolleri

• Marş ve Volan Kontrolleri

• Motor Üfleme Kontrolleri

• Motor Kayışların Kontrolleri

• Enjektörlerin Kontrolü

• Motor supaplarının ve İticilerin Kontrolü

• Egzoz Kontrolleri

• Lastik ve Jantların Kontrolleri

• Motorun Mekanik Kontrolleri

Diagnostik (OBD) Testi

Sakarya oto ekspertiz firmamızda uyguladığımız diagnostik testimiz, oto ekspertiz raporu için uyguladığımız en kritik ve hassas testlerden biridir. Diagnostik test, beyin testi olarak da bilinmektedir. Diagnostik test, 2. el aracın bilgisayar sistemli diagnostik cihazına bağlanmasıyla uygulanmaktadır. Diagnostik test ile aracın daha önce kaza geçirip geçirmediği, aracın önceki hasar kayıtları ve aracın bilgisayar ve elektronik sisteminde mevcut bir problem olup olmadığı tespit edilmektedir. Oto ekspertiz uzmanlarımız diagnostik test ile elde ettiği bilgileri oto ekspertiz raporunuza kaydetmektedir. Sakarya oto ekspertiz firmamızda uygulanan diagnostik testimiz aşağıdaki aşamalardan oluşmaktadır.

• ABS, ESP, ASR Güvenlik Sistemlerinin Kontrolü

• Airbag (Hava Yastığı) Arıza Kontrolü

• Basınç Düğmesi Devre Hatası Kontrolü

• Bağlantı Soketi Kontrolü

• Elektronik Aksamların Kontrolleri

• ABS Fren Sistemi Arıza Kontrolleri

• ABS Hidrolik Pompa Kontrolü

• ABS Giriş Valf Sargısı Kontrolü

• ABS Çıkış Valf Sargısı Kontrolü

• Silecek Hatası Kontrolleri

• Klima Kontrolü

• Şanzıman Kontrolü

• Merkezi Elektronik Sistemi Kontrolü

• Direksiyon Elektroniği Kontrolü

• Hata Kodları Okuma ve Silme

Dinamometre (Dyno) Testi

Dinamometre testi, Sakarya oto ekspertiz firmamızda oto ekspertiz uzmanlarımız tarafından motor gücünü ve performansını ölçmek amacıyla uygulanmaktadır. Dinamometre testinde aracınızın şanzımanı, diferansiyeli, aksı ve diğer mekanik aksamları detaylı olarak incelenir. Elde ettiğimiz tüm bilgiler, tarafsız bir şekilde oto ekspertiz raporunuza aktarılmaktadır.

Oto Ekspertiz Fiyatları Nedir?

Sakarya oto ekspertiz firmamızda oto ekspertiz işlemleri için uyguladığımız testler ve yaklaşık fiyatlarımız aşağıda listelenmiştir. Sakarya oto ekspertiz firmamızdan oto ekspertiz raporu almak için uygun fiyatlı ekspertiz paketlerimiz için bizimle iletişime geçiniz.

Fren testleri, fren kontrolleri testi 200 TL

Süspansiyon testi, amortisör testi 200 TL

Genel mekanik aksamlar testi 300 TL

Aydınlatma (farların) testi 100 TL

Kilit, cam, ayna ve ayna motorlarının testi 100 TL

Emniyet kemerlerinin test edilmesi 40 TL

Kaporta kontrolü ve hasar testleri 600 TL

Lastiklerin test edilmesi 40 TL

Otomobil lift üzerinde alt kontrol ve ön takım boşluk testleri 200 TL

Otomobil lift üzerinde yürüyen aksam testleri 200 TL

İç Kontrol Testleri 200 TL

Elektronik Testler ( diagnostik makinası ve bilgisayarlı makinelerle) 200 TL

Dinomometre (Dyno) Motor Performans Testleri 300 TL

Kapsamlı Full Ekspertiz Fiyatları 1000 TL

Uzaktan Ekspertiz Yaptırabilir miyim?

Yaşadığınız şehirden farklı bir şehirden 2. el araç satın almak istiyorsanız, Sakarya oto ekspertiz firmamızı arayarak uzaktan ekspertiz raporu alabilirsiniz. Bunun için satın almak istediğiniz 2. el aracın satıcısının iletişim bilgilerini bizimle paylaşmanız yeterli olmaktadır. Uzman ekspertizlerimiz satın almak istediğiniz 2. el araç sahibi ile iletişime geçerek almak istediğiniz aracın testlerini yaptıktan sonra oto ekspertiz raporunuzu çıkaracaklardır. Satın almak istediğiniz araca uygulanan test aşamaları ve sonuçları whatsapp üzerinden sizinle paylaşılmaktadır. Tarafsız ve güvenilir oto ekspertiz raporu almak için Sakarya oto ekspertiz firmamızla iletişime geçiniz. Sakarya Oto Ekspertiz firmamızı hemen arayarak Türkiye’nin her yerinden en avantajlı fiyatlardan oto ekspertiz raporunuzu uzaktan alabilirsiniz.

Sakarya Oto Ekspertiz’de İşlemler Garantili mi?

Sakarya Oto Ekspertiz firmamızda yaptırdığınız tüm oto ekspertiz işlemleri hem TSE belgeli hem de garantili işlemlerdir. İkinci el araç satışlarınız için almak istediğiniz oto ekspertiz raporu da, noter onaylı ve garantilidir. Bu yüzden firmamızdan alacağınız oto ekspertiz raporu yasal belge niteliği taşımaktadır. Sakarya oto ekspertiz firmamızda 2. el araçlarınızın oto ekspertiz işlemleri sertifikalı ve diplomalı uzman ekspertizlerimiz tarafından uygulanmaktadır. Uzman ekspertizlerimizin elde ettiği tüm sonuçlar tarafsız bir şekilde ve titizlikle rapor haline getirilmektedir. Sakarya oto ekspertiz firması olarak oto ekspertiz ihtiyaçlarınızda tecrübeli uzman kadromuz ve bilgisayarlı ölçüm cihazlarımızla Türkiye’nin her yerinde hizmetinizdeyiz.

Sakarya, Oto, Ekspertiz, Sakarya Computest Oto Ekspertiz, Sakarya Ekspertiz, Dyno Test, Sakarya Oto Ekspertiz, Sakarya Oto Ekspertiz, Sakarya Oto Ekspertiz, Sakarya Oto Ekspertiz Fiyatları, Sakarya Oto Expertiz, Sakarya Oto Check Up, Sakarya Oto Test, Sakarya Dinamometre 4 Çeker, Sakarya Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Sakarya Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Sakarya , Sakarya Mobil Oto Ekspertiz, Sakarya Mobil Oto Ekspertiz, Sakarya Oto Mobil Ekspertiz Fiyatları, Sakarya Mobil Oto Expertiz, Sakarya Mobil Oto Check Up, Sakarya Oto Test, Sakarya Mobil Dinamometre 4 Çeker, Sakarya Mobil Oto Ekspertiz Yapan Yerler,

Sakarya Mobil Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Mobil Sakarya , Sakarya Oto Ekspertiz, Sakarya Oto Ekspertiz, Sakarya Oto Ekspertiz Fiyatları, Sakarya Oto Expertiz, Sakarya Oto Check Up, Sakarya Oto Test, Sakarya Dinamometre 4 Çeker, Sakarya Oto Ekspertiz Yapan Yerler, Sakarya Oto Ekspertiz Raporu Veren Yerler, Sakarya , Sakarya Mobil Oto Ekspertiz, Sakarya Mobil Oto Ekspertiz, Sakarya Oto Mobil Ekspertiz Fiyatları, Sakarya Mobil Oto Expertiz, Sakarya Airbag Kontrol, Sakarya Conta test, Sakarya airbag bakan ekspertiz, Sakarya oto ekspertiz Yorum, Sakarya oto Ekspertiz Tavsiye, experix Sakarya, kurumsal oto ekspertiz Sakarya, garantili oto ekspertiz Sakarya, sigortalı oto ekspertiz Sakarya, tse belgeli oto ekspertiz Sakarya

Sakarya Oto Ekspertiz

Sakarya Oto Ekspertiz Fiyatları 250 lira ile 1350 lira arasında değişmektedir.

Sakarya Oto Ekspertiz Paketleri arasında Conta Testinden, Kaporta, Motor ve Airbag Kontrollerine kadar tüm paketler mevcuttur.

Sakarya Oto Ekspertiz Experix Kurumsal Oto Ekspertiz Bayisi ve Kurumsal bir Markadır.

Sakarya oto ekspertiz Garantili olarak oto ekspertiz hizmeti sunmaktadır?

Sakarya Oto Ekspertiz Kurumsal Experix Bayisi Yeşiltepe Mah. Orhangazi Cd. No:187, 54200 Erenler/Sakarya Konum: https://g.page/r/CebMN_Z-ywK4EBA

Sakarya oto Ekspertiz Notere Sadece 500 Metre Yürüme Mesafesindedir.

5 / 5
Değerlendirme Notu