Antalya da Oto Ekspertiz için 2. el araba alım satımlarında akla gelen oto ekspertizlerden Antalya şehrinde olanları Antalya oto ekspertiz olarak araştırırız. Bu araştırma sebebi araçlarımızın en iyi şekilde ve en uygun fiyata olacak şekilde ekspertiz hizmetinden faydalanmasıdır. Birçok firma ekspertiz hizmeti vermektedir. Ancak bu firmalar farklı fiyatlara farklı hizmetler sunmaktadır. Araç alım satımlarında oto ekspertiz işlemi yaptırmak isteyen kişiler İnternet üzerinden birçok ekspertiz firmasını karşılaştırmalı fiyatları hakkında detaylı bilgi edinmelidir. 

Antalya Oto Ekspertiz

Antalya oto ekspertiz arayan kişiler yüksek fiyatlı ve düşük fiyatlı paketler arasında seçim yapması gerekir. Çünkü bir pakette bulunan içerik farklı firmada bir pakette olmayabilir. Bu paketlerde ödeme arttırıldıkça hizmetin kalitesi artmaktadır ve sizin aracınız için yapılan test sayısı artmaktadır. Bu test sayısının artması ne anlama gelir diye sorabilirsiniz. 2.el araç alım satımlarında arabanızın daha önceden hasarlı ya da değişeni olup olmadığını tespit edebilirsiniz. Bu sizin aracınızın kalitesini belirler. Ayrıca karşı taraftan alacağınız bilgilerin doğruluğunu teyit etmenizi sağlar.

Sizlere sadece araçta hasar olup olmadığını söylemekle kalmaz birçok bilgiyi de verir. Aracın vergi borcu olup olmadığını veya aracın HGS geçişleri gibi birçok bilgiyi sizlerle paylaşılması sağlanır. Bu bilgiler doğrultusunda aracınızı güvenle alabilir, farklı problem çıktığı takdirde aracı almaktan vazgeçebilirsiniz. Antalya oto ekspertiz arayanlar bu gibi durumları göz önünde bulundurarak firma seçimi yapmasını tavsiye ederiz.

Oto Ekspertiz Nedir?

Antalya oto ekspertiz hizmeti arayan kişilerin sorduğu bir soru “Oto ekspertiz nedir?” sorusudur.  Oto ekspertiz işlemine giren araç oto ekspertiz işlemleriyle tüm geçmişine ulaşılır. Geçmiş derken aracın daha önce aldığı hasarlar, araca yapılan tamir işlemleri, aracın cezaları ya da vergi borçları gibi çeşitli bilgilere ulaşılmasını sağlar.  Bu bilgiler doğrultusunda araç sahibi aracının fiyatında değişikliğe gidebilir.

Aracı almak isteyen kişi oto ekspertiz bilgileri ile araç sahibinin verdiği bilgilerin doğruluğunu teyit ederek araçta beklenen dışında bir problem olup olmadığını anlar. Bu sayede yanlış yani alınmaması gereken aracı almamanızı veya değerinden fazla ödeme yapmamanızı sağlar. Bu sayede 2. el araç alım satımlarında oto ekspertiz işlemi büyük önem arz eder. Ayrıca sadece 2. el araç alım satımlarında değil trafik kazaları sonrası araçtaki hasarı tespit etmede de kullanılabilir. Bu sayede aracımızın sonradan ortaya çıkacak olan hasarını erkenden tespit ederek kullanım esnasında oluşabilecek olan problemleri önlemiş oluruz.

Antalya Oto Eskpertiz Fiyatlari

Antalya Oto Ekspertiz Fiyatları

Oto Ekspertiz Fiyatları

Antalya Oto Ekspertiz hizmeti arayan kişilerin sorduğu bir diğer soru ise “Oto ekspertiz fiyatları nedir?” sorusudur. Ancak bunu net olarak söylemek mümkün olmasa da sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Net olmama sebebi oto ekspertiz firmalarının farklı paketleri farklı fiyatlara hizmete sunmasından kaynaklanır. Aracınızı oto ekspertiz işlemine sokmak isteyen kişiler bu belirsizlikten dolayı farklı firmalar ile fiyat karşılaştırması yapması beklenir.

Aracınıza uygun ekspertiz işlemi için İnternet üzerinde yapacağınız araştırmalar sizi doğru yola ulaştıracaktır. Sadece fiyat olarak bakmakta doğru değildir. Çünkü aracın alacağı ekspertiz hizmeti paketten pakete farklılık gösterebilir. Sizlerde aracınıza uygun paketi seçerken dikkatli olmanız gerekir. Çünkü yapacağınız ek ödemeler sizlerin aracınızın daha fazla teste tabi tutulması ile kalmayıp sizlere de farklı hizmetler sunacaktır.

Aracınızın alacağı en temel ekspertiz işlemi de aracınız sağlamlığı hakkında yeterli bilgiyi vereceğinden şüpheniz olmasın. Yine de sizlere ortalama bir fiyat vermemiz gerekirse bu işlemlerin 300 TL’den başlayıp 2000 TL’ye kadar ulaştığı söylenebilir. Ancak yapacağınız ödemenin hakkını alacağınızdan emin olabilirsiniz. Antalya oto ekspertiz hizmeti arayan kişiler bu bilgiler doğrultusunda hareket etmesi en doğrusu olur.

Oto Ekspertiz Paketleri

Her ne kadar oto ekspertiz fiyatlarını söyleyemediğimiz gibi paketleri söylemekte de net olamayacağımızı bilmeniz gerekir. Çünkü her firma içerik olarak farklı paketler sunmaktadır ve bunların fiyatları bir diğerine göre değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle sizlerle oto ekspertiz hizmetlerinde bu gibi paketler var demek yanlış olacaktır. Ancak en temel paket ile en lüks paket arasında birçok ara paket bulunur.

Bu paketler sizlerin ihtiyacınıza göre seçmeniz gereken paketlerdir. Bu paketleri Antalya oto ekspertiz araştırması yaparken aklınıza yatan firmaların web sitelerinden öğrenebilirsiniz. Bu bilgiler doğrultusunda paketleri fiyatlarına göre kıyaslayarak Antalya oto ekspertiz firması seçimi yapmak en doğrusu olacaktır. Bu paketler her ne kadar değişkenlik gösterse de ortalama olarak 300-2000 TL gibi bir fiyat skalası içerisinde yer alırlar. Vereceğiniz ödeme almak istediğiniz hizmete oranla şekillenebilir.

Ayrıca alacağınız hizmet içerisinde sigorta ve garanti gibi hizmetler de ek ödeme çıkartabilir. Ancak sigorta veya garanti içeriğine sahip paketleri seçmeniz sizin için en doğru adım olacaktır. Çünkü araç satın alım işlemi sonrasında bir problem yaşamanız sonucu bu sigorta-garanti hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu sayede daha güvenilir araç satın alımı yapabilirsiniz. En lüks paketlerde daha fazla hizmet olsa da içeriğinde bulunan hizmetleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

 • Amortisör Testi
 • Dış Kondisyon Ekspertiz Kontrolü
 • İç Kondisyon Ekspertiz Kontrolü
 • Motor-Mekanik Sigortası
 • Airbag Kontrolü
 • TPC ceza sorgulama
 • Vergi Borcu sorgulama
 • Test Hattı
 • Fren Testi
 • Süspansiyon Testi
 • Yanal Test
 • OBD Testi
 • Dinamometre Testi
 • PTT Muayene kilometre sorgulama
 • HGS Geçiş sorgulama
 • Motor Ekspertizi
 • Kaporta Ekspertizi
 • Boya Ekspertizi
 • 5664 Tramer sorgulama

Bu hizmetleri her pakette göremeyebileceğiniz gibi birçok paket içerisinde de bu sıraladıklarımızdan farklı hizmetlerle karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlar alacağınız paketin içeriğine ve fiyatına göre değişir. Bu paketleri alırken içeriğinde sigorta veya garanti olmasına dikkat etmeniz sizin açınızdan faydalıdır. Ancak bunun da sizlere ek maliyet çıkaracağını söylemek gerekir. Ancak şunu bilin ilerleyen dönemlerde daha az sorun yaşamak için alacağınız bu hizmet masraf olarak gözükmemesi gerekir.

Antalya Oto Ekspertiz

Antalya Oto Ekspertiz

Kurumsal Oto Ekspertiz

Antalya oto ekspertiz hizmeti arayan kişilerin tercih etmesi gereken bir diğer şey ise kurumsal oto ekspertiz firmalarıdır. Seçtiğiniz Antalya oto ekspertiz firması kurumsal ise daha güvende hissedebilirsiniz. Çünkü yapılan işte sorunsuz makineler, güvenilir meslek yüksek okulu mezunu eksperler bulunmaktadır. Sorunsuz makineler hatasız ölçüm yapmaktadır. Ayrıca kurumsal oto ekspertiz firmalarının bir diğer avantajı birçok şubesi bulunabilmektedir. İnternet üzerinde kendinize en yakın kurumsal oto ekspertiz firmasını bulabilirsiniz.

Ayrıca yüksek ihtimalle web siteleri bulunan kurumsal oto ekspertiz firmalarının paket-fiyat içeriğine ulaşabilirsiniz. Ayrıca web sitelerinde bulunan iletişim numaraları ile sizlerde en küçük problemde firmaya ulaşabilir, sorununuzun giderilmesi için çalışmaları başlatabilirsiniz. Ayrıca ilerleyen dönemlerde herhangi bir problemde karşınızda bir kimse bulmak kurumsal firmalarda daha kolaydır. Ayrıca kurumsal firmaların insanlar tarafından yapılmış yorumlarını görmek size güven sağlayabilir. Kötü yorumların olduğu firmayı tercih etmeyebilirsiniz bu sayede. Ayrıca kurumsal oto ekspertiz firmaları çoğu hizmetinde sizlere garantili veya sigortalı hizmetler tarafınıza sunmaktadır.

Garantili Oto Ekspertiz

Aracınızı oto ekspertize verdiğiniz zaman aracınıza alacağınız hizmetin garantili olması sizin için daha sağlıklı olacaktır. Çünkü garantili oto ekspertiz hizmeti sizlere sonradan olacak problemlerde gerekli hizmeti verip yaşayacağınız sıkıntıyı en aza indirgeyip yaşamanızı sağlayacaktır. Bu sayede ekspertiz sonrası alacağınız araba da oluşabilecek problemlerden dolayı içinizde kurt olmayacaktır.

Ancak garanti de belli koşullar çerçevesinde gerçekleşir. Aracınızın belli parçasına yapılmış olan garanti sadece o parçanın sıkıntısında sizlere yardımcı olur. Ayrıca bu garanti hizmeti veren firmalar belli süre içerisinde geçerli olan garanti hizmeti sunmaktadır. Genelde 1 ay sunulan bu süre içinde garanti daha erken sürede bitebilir. Bu da aracın 1000 km yapması koşulunda olur. Eğer aracınız 1000 km’yi 1 ay dolmadan yol alırsa aracınızın garantisi o 1000km sonundan biter.

Sigortalı Oto Ekspertiz

Garantili oto ekspertiz gibi olan sigortalı oto ekspertiz, ekspertiz işlemi sonrası oluşan problemlerde sizin maliyetinizi karşılamaya yarar. Olası problemler de sizi maddi dertten kurtararak bütçenizi güvenceye almanızı sağlar. Bu oto ekspertiz işlemlerinden sonra ciddi fayda sağlar. Çünkü dert etmeniz gereken 2. El bir araba yoktur artık. Olası problemlerden sorumlu değilsinizdir. Ancak sigorta belli başlı koşullar çerçevesinde geçerlilik gösterir. Bunun koşulları firmadan firmaya değişkenlik gösterir. Bu nedenle sigorta işlemi yaparken hangi durumlar içerisinde geçerli olduğuna dair araştırma yapmanız sizin açınızdan fayda sağlayacaktır. Çünkü sigorta dışı problemlerde sigorta şirketi sizlere yardımcı olamamaktadır.

Oto Ekspertiz İşleminde Hangi Makineler Kullanılır?

Antalya oto ekspertiz arayan kişiler genelde oto ekspertiz işleminde hangi makineler kullanıldığına dair fikri sahibi olmak isterler. Her ekspertiz işlemlerinde aşağı da bulunan makinelerin kullanıldığı söylenmese de genel olarak kullanılan belli başlı makineler bunlardır.

 • Süspansiyon Test Cihazı
 • Kaporta ve Boya Test Cihazı
 • Lift
 • Yönetim Paneli
 • Yanal Kayma Testi Cihazı
 • Akü Testi Cihazı
 • Fren Testi Cihazı
 • Dinamometre
 • Bilgisayar bileşenleri ve yazılımlar
 • Arıza Tespit Cihazı
 • Lastik Basınç Hava Saati
 • Lastik Dış Derinlik Ölçeri
 • Fren Hidrolik Testi Cihazı
 • Boya Kalınlığı Ölçümü Yapan Cihaz

 

Bu cihazlar dediğimiz gibi her ekspertiz işleminde kullanılmamaktadır. Ancak hemen hemen hepsi kullanılmaktadır. Ayrıca kullanılacak olan aletler hatasız ölçüm yapmakta ve insan gücüne oranla daha kolay yapılmaktadır. Bu nedenle bu araçların kullanımı insan gücüne tercih edilmektedir.

Ayrıca bu aletler kullanılarak yapılan ölçümler 1-3 iş günü içinde çıkmayı sağlar insan gücü ile yapılacak testler daha uzun süreli çalışmalar isteyecekti. Ancak hızlı bir şekilde bu testlerin yapılmasını sağlayan aletler en kısa sürede aracınızın teslimini yapıp tarafınıza verecektir.

Oto Ekspertiz İşleminde Aracın Bakılan Kısımları

Oto ekspertiz işlemi için aracımızı eksperlere bıraktığımız zaman aracımızı birtakım testlere tabi tutacaktır. Antalya oto ekspertiz çalışanları aracınızın en ince detayına kadar inceleyecektir. Yeri geldiğinde kendileri yeri geldiğine en son nesil aletler ile inceleyecektir. Bu aletler sayesinde aracınızın testleri en doğru şekilde sonuçlanacaktır.

Aracın motor kısmından şanzımanına, şanzımanından boyasına kadar birçok alanda inceleme yapılır. Bu incelemeler sonucu ortaya çıkan sonuçlar araç sahibine bildirilir. Beklenen dışından bir sonuç alınırsa alınacak 2.el araç sahibi ile görüşülür. Bu bilgiler sayesinde dolandırılma riskiniz sıfıra iner. Ayrıca aracın sadece iç mekaniklerini değil yasal sistemde bulunan cezalar, vergi borçları, HGS geçişleri gibi çeşitli verilere de ulaşılmasını sağlar. Ayrıca alınacak aracın trafiğe çıkış yasağı var ise bu da bildirilir. Bu yasak araç alımına oluşabilecek en büyük engeldir. Bunun gizlenerek dolandırıcılık yapılması çalışılır.

Sizlerde Antalya oto ekspertiz firmalarını kıyaslayarak alacağınız araç için en uygun ve en iyi hizmeti elde edebilirsiniz. Bu sayede alacağınız araçta herhangi bir sorun oluşması durumunda almadan vazgeçebilirsiniz. Alacağınız aracın oto ekspertizi hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için firmanın web sitesindeki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.