Seyhan Oto Ekspertiz

Seyhan’da ikinci el araç alım ve satım işlemlerinizde Seyhan oto ekspertiz ailesi olarak oto ekspertiz işlemlerinizi kısa sürede tamamlıyor, oto ekspertiz raporunuzu hemen teslim ediyoruz. Seyhan’da tüm oto ekspertiz işlemleriniz için başvurabileceğiniz Seyhan Oto Ekspertiz, araç incelemelerinde kurumsal ve güvenilir bir markadır. Tüm oto ekspertiz işlemlerimiz uzmanlarımızın ve ustalarımızın gözetimi altında uygulanmaktadır. Uyguladığımız tüm oto ekspertiz işlemleri, garantili ve noter onaylıdır. Sıfır veya 2. el araçlarınızın oto ekspertiz işlemleri için oto ekspertiz paketlerimizden size en uygun olanını seçerek oto ekspertiz işlemlerinizi hemen başlatabilir, oto ekspertiz raporunuzu anında teslim alabilirsiniz. Oto ekspertiz işlemlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için bizi hemen arayabilirsiniz.

•             Türkiye’nin Her Noktasında Kurumsal Hizmet

•             Teknik Verilere Dayalı Güvenilir Analiz ve Sonuçlar

•             Tecrübeli ve Uzman Oto Ekspertiz Kadrosu

•             Türkiye’nin Her Noktasında Yaygın Şube Ağı

Oto Ekspertiz Nedir? Oto Ekspertiz Raporu Nedir?

Oto ekspertiz, 2. el veya sıfır araçların detaylı olarak incelenmesini kapsayan işlemlere verilen isimdir. Oto ekspertiz işlemleri, sıfır veya 2. el araçlara uygulanan ve çeşitli aşamalardan oluşan testlerden meydana gelir. Bu testler, aracın durumu, kilometresi, daha önce kaza yapıp yapmadığı, hasarlı olup olmadığı, aracın fren sistemi, motoru, süspansiyon sistemi, elektronik sistemi gibi araçla ilgili tüm konularda detaylı bilgi edinmemizi sağlamaktadır. İkinci el araç alırken hata yapmamak için oto ekspertiz raporu almanız ve araç ile ilgili hassas bilgileri öğrenmeniz çok önemlidir. Oto ekspertiz raporu, bir aracın tüm parçaları hakkında size en doğru bilgileri veren yasal bir belgedir. Bu belgede aracınızın durumu, parçalarının durumu, aracın daha önce kaza yapıp yapmadığı, araçta mevcut bir arıza olup olmadığı, aracın km’siyle oynanıp oynanmadığı, aracın motor gücü ve performansı hakkında detaylı bilgiler de yer almaktadır.

Aynı zamanda oto ekspertiz raporunda aracın boya ve kaportası, donanımı, elektronik sistemleri ve bilgisayar yazılımı ile ilgili tüm kritik bilgilere de erişilmekte, araçta parça değişimi yapılıp yapılmadığı da belirlenmektedir. Bir aracın muayene belgesi olan oto ekspertiz raporu, bir aracın gerçek değerini de belirleyen bir belgedir. Sadece 2. el araçlarınız için değil sıfır araçlarınız için de oto ekspertiz raporu alarak, bir aracı satın almadan önce araçla ilgili tüm gerçek bilgileri öğrenebilir, böylece aracı satın alıp almamaya karar verebilirsiniz.  Oto ekspertiz işlemleri hakkında daha detaylı bilgi almak için Seyhan oto ekspertiz firmamızı arayınız.

Seyhan Ekspertiz Fiyatları Nedir?

Seyhan Oto Ekspertiz fiyatlarımız testlerimize ve test aşamalarımıza göre değişmektedir. Seyhan ekspertiz firmamızda oto ekspertiz işlemleriniz için hazırladığımız birçok ekonomik fiyatlı oto ekspertiz paketlerimiz bulunmaktadır. Tüm oto ekspertiz paketlerimizde noter onaylı ve garantili oto ekspertiz raporumuz mevcuttur. Bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun oto ekspertiz paketlerimizden birini seçerek işlemlerinizi hemen başlatabilir, oto ekspertiz raporunuzu en kısa sürede teslim alabilirsiniz. Oto ekspertiz paketlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için firmamızı hemen arayabilirsiniz.

Seyhan Oto Ekspertiz Paketleri Nedir?

Seyhan Oto Ekspertiz firmamızda oto ekspertiz işlemlerimiz size en uygun paketlerle hizmete sunulmaktadır. Paketlerimizin tümüne oto ekspertiz raporu dahildir. Firmamızda oto ekspertiz işlemlerimiz, ekonomik paket, standart paket, profesyonel paket ve elit paket olarak 4 farklı oto ekspertiz paketi ile hizmetinize sunulmaktadır. Ekonomik paketimizde motor – mekanik kontroller, boya – kaporta kontrol, araç altı kontroller, iç – dış kontroller ve dyno motor performans testi yer almaktadır. Standart paketimizde motor – mekanik kontroller, boya – kaporta kontrol, araç altı kontroller, iç – dış kontroller, dyno motor performans testi, fren – süspansiyon – yanal kayma ve OBD arıza tespit kontrolleri bulunmaktadır.

Profesyonel oto ekspertiz paketimizde, motor – mekanik kontroller, boya – kaporta kontrol, araç altı kontroller, iç – dış kontroller, dyno motor performans testi, fren – süspansiyon – yanal kayma testleri, OBD arıza tespit kontrolü, airbag kontrolü bulunmakta ve gerekli görülürse aracınıza conta testleri de uygulanmaktadır. Elit paketimizde ise bu test ve kontrollere ek olarak 1 aylık 1000 km garanti sigortası, yol yardımı ve 5664 sorgulama hizmeti yer almaktadır. Seyhan Ekspertiz paketlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için firmamızı hemen arayabilir, size en uygun oto ekspertiz paketini seçerek oto ekspertiz işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz. Seyhan Oto Ekspertiz firmamızda tüm test ve kontrollerimiz garantili ve sigortalıdır.

Motor – Mekanik Kontrolleri

Boya – Kaporta Kontrolleri

Araç Altı Kontroller

İç – Dış Kontroller

Dyno Motor Performans Testi

OBD Arıza Tespit

Airbag Kontrol

Conta Test (Gerekli görülürse)

1 Ay 1000 Km Garanti Sigortası

Yol Yardım

5664 Tüm Sorgulamalar

PTT Muayene kilometre sorgulama

HGS Geçiş sorgulama

TPC ceza sorgulama

Vergi Borcu sorgulama

Seyhan Oto Ekspertiz

Seyhan Oto Ekspertiz

Oto Ekspertizde Neye Bakılır?

Seyhan Oto Ekspertiz firmamıza başvurduğunuzda aracınıza yeni bir kayıt dosyası açılır ve aracınızın bilgileri alınarak bu kayıt dosyasına kaydedilir. Daha sonra uzman oto ekspertizlerimiz tarafından aracınız bilgisayarlı makine ve ekipmanlarımızla test edilerek incelenir. Seyhan Oto Ekspertiz firmamızda uyguladığımız tüm test, kontrol ve incelemelerin sonuçları ile oto ekspertiz raporunuz oluşturulur. Noter onaylı olan oto ekspertiz raporunuz garantilidir ve resmi belge niteliği taşımaktadır. Seyhan Oto Ekspertiz firmamızda sıfır ve 2. el araçlarınıza oto ekspertiz için aracınıza çeşitli testler uygulanır. Bu testler; motor – mekanik kontrolleri, boya – kaporta kontrolü, araç altı kontroller, iç – dış kontroller, fren, süspansiyon, yanal kayma testleri, OBD arıza tespit kontrolü ile

Dyno motor performans testidir. Aracınızın motor- mekanik kontrollerinde motorunuzun mekanik parçaları ve aksamları kontrol edilerek incelenir. Boya ve kaporta kontrolünde aracınızda fabrikadan çıktıktan sonra boyanmış olan her alan tespit edilir. Bu alanlarda bir hasar olup olmadığına bakılır. Araç altı kontrollerde aracınız lifte alınarak yukarıya kaldırılır ve aracınızın alt kısımları incelenir. İç ve dış kontrollerde, aracınızın tüm iç ve dış aksesuarlarının kontrolleri yapılır. Fren testinde, fren sistemi detaylı olarak incelenir. Ayrıca fren diski, fren kaloperi, fren balataları gibi tüm aksamlar ayrıntılı olarak test edilir ve kontrolleri yapılır. Süspansiyon testinde amortisörlerin kontrolleri ve testleri yapılır, aracınızın yol tutuş gücü değerlendirilir.

Yanal kayma testinde aracınızın sağa ve sola kayma potansiyeli test edilir, rot balans ayarı değerlendirilir. OBD arıza tespit kontrolünde aracınızın geçmiş hasar ve arıza kayıtları incelenir. Dyno motor performans testinde ise motor ve tork gücü ölçülerek motorun performansı değerlendirilir. Oto ekspertiz testlerimiz ve kontrollerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ve oto ekspertiz paketlerimizden satın almak için bizi hemen arayabilirsiniz.

Seyhan Kurumsal Oto Ekspertiz Nedir?

Kurumsal oto ekspertiz, oto ekspertiz işlemlerinin tarafsız olarak ve son teknoloji ürünü makinalar kullanılarak sertifikalı uzman oto ekspertizler tarafından gerçekleştirildiği oto ekspertizdir. Kurumsal bir oto ekspertiz firmasından hizmet almanın birçok avantajı bulunmaktadır. Öncelikle kurumsal bir oto ekspertiz firmasından hizmet aldığınızda, tüm oto ekspertiz işlemleriniz tarafsız bir gözle gerçekleştirilmektedir. Ayrıca aracınıza herhangi bir işlem uygulanmadan önce sigortalanmaktadır. Bu yüzden uygulanan her test ve işlem garantili ve sigortalıdır. Kurumsal bir oto ekspertiz demek, aynı zamanda güven ve garanti demektir.

Aracınızı kurumsal bir oto ekspertiz firmasında incelettiğinizde aracınıza her işlem bir uzman tarafından titizlikle uygulanır ve bu işlemlerin her aşaması raporlanır. Kurumsal ekspertizde aracınızla ilgili en doğru ve güvenilir bilgileri öğrenmek için yaptırmanız gereken işlemler ve bu işlemlerin fiyatları bellidir. Kurumsal bir firmada bu bilgiler size önceden bildirilir, böyle oto ekspertiz işlemleri sona erdiğinde ek bir ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Seyhan Oto Ekspertiz firmamız TSE belgeli ve kurumsal bir firmadır. Kurumsal bir oto ekspertiz firması olan Seyhan Oto Ekspertiz firmamızda tüm kontrollerimiz, testlerimiz ve işlemlerimiz sigortalı, garantili ve noter onaylıdır. Kurumsal bir firma olarak Türkiye’nin her noktasında oto ekspertiz hizmeti veren Seyhan Oto Ekspertiz firmamızı hemen arayabilirsiniz.

Garantili ve Sigortalı Oto Ekspertiz Nedir?

İkinci el araç satışlarında 8 yaşından küçük veya kilometresi 160 bin km’den az olan araçlara oto ekspertiz raporu almak zorunludur. Oto ekspertiz raporunun geçerli olabilmesi için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Oto ekspertiz raporunun geçerli olabilmesi için, oto ekspertiz işlemlerinin yasalara göre garantili ve sigortalı olması mecburidir. Eğer bir oto ekspertiz firmasında garantisiz veya sigortasız işlem yapılırsa oto ekspertiz raporu da geçersiz hale gelmekte, 2. el araç satışı iptal edilmektedir.

Bu yüzden oto ekspertiz raporu almak isteyen kişilerin garantili ve sigortalı oto ekspertiz yaptırmaları oldukça önemli bir konudur. Garantili ve sigortalı oto ekspertiz için bir oto ekspertiz firmasında test aşamasından önce oto ekspertiz firması tarafından araca sigorta yapılması gerekmektedir. Böylece oto ekspertiz firmasında yapılacak olan her işlem garanti altına alınmalıdır. Seyhan Oto Ekspertiz firmamızda uyguladığımız oto ekspertiz işlemlerinden önce, aracınız sigortalanmakta ve aracınıza uygulanacak olan her işlem garanti altına alınmaktadır. Seyhan Oto Ekspertiz firmamızdan alacağınız noter onaylı oto ekspertiz raporu ile birlikte aracınız size garantili olarak teslim edilmektedir.

Seyhan Oto Ekspertizde Hangi Cihazlar Kullanılır?

İkinci el araçların satışı ile ilgili yönetmeliğe göre, oto ekspertiz raporu verebilen firmalarda bazı cihaz ve ekipmanlar bulunması zorunlu hale gelmiştir. Bu cihaz ve ekipmanlar olmadan uygulanan oto ekspertiz işlemleri, yasal olarak geçerli sayılmamaktadır. Bu yüzden oto ekspertiz raporu verecek olan firmalarda yönetmelikte belirtilen tüm cihazların bulunması gerekmektedir. Seyhan Oto Ekspertiz firmamızda oto ekspertiz raporu için bulunması gereken tüm cihazlar mevcuttur. Ayrıca firmamızda son teknoloji ürünü hassas cihazlar ve bilgisayarlı makinelerimizin hepsi bakanlık onaylı makinelerdir. Seyhan Oto Ekspertiz firmamızda bulunan başlıca oto ekspertiz cihazlarımız şunlardır:

Akü Test Cihazı

Arıza Tespit Cihazı

Fren Testi Cihazı

Yanal Kayma Testi Cihazı

Süspansiyon Test Cihazı

Kaporta ve Boya Test Cihazı

Fren Hidrolik Testi Cihazı

Boya Kalınlığı Ölçümü Yapan Cihaz

Lastik Dış Derinlik Ölçeri

Lastik Basınç Hava Saati

Lift

Yönetim Paneli

Bilgisayar bileşenleri ve yazılımlar

Dinamometre

Oto Ekspertiz Raporu Kaç Günde Çıkar?

Seyhan Oto Ekspertiz firmamızda oto ekspertiz raporunuzun verilme süresi, aracınıza uygulanan testlere ve iş yoğunluğumuza göre değişmektedir. İkinci el araç satış işlemleriniz için oto ekspertiz raporunuz noter onayı alındıktan sonra genellikle 1 ila 3 gün içerisinde hazırlanıp tarafınıza teslim edilmektedir. Seyhan Oto Ekspertiz firmamızdan alabileceğiniz oto ekspertiz raporunuzun tarafınıza teslim edilme süresi, bazı durumlarda uzayabilmektedir.

Örneğin aracınızda bir arıza veya sorun tespit edildiğinde sorunun niteliğine göre, uzmanlarımızın bu sorunu inceleme süresine göre de bu süre uzayabilmektedir. Oto ekspertiz raporunuz herhangi bir sorunun tespit edilmediği durumlarda 1 gün içinde de alınabilmektedir. Oto ekspertiz raporu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Seyhan Oto Ekspertiz firmamızı hemen arayabilirsiniz.

Değerlendirme Notu