En Ucuz Araba Modelleri 2022. En ucuz araba satın alma seçenekleri söz konusu olduğunda 2021 ve 2022 yılı sıfır modeller için zorlayıcı oldu. Bu durumda tabii ki, ikinci el araç fiyatlarının ciddi anlamda yükselmesi ile sonuçlandı. Fiyatlardaki dengesizlik alım – satım işlemleri, sıfır araç eksikliği ve araçların geç teslim edilmesi gibi durumlar bir araya gelince ikinci el düşük kilometreli araçlar sıfırlarından daha yüksek fiyatlara satılmaya başlandı. Bu durumun farkında olarak sizin için en uygun araç fiyatlarını araştırdık.

Listemizde sedan, hatchback, mini hatchback, crossover, suv ve ticari araç modelleri yer almaktadır.

Burada sizin için detaylı bir araştırma yaptık. Burada yer alan fiyatlar tamamen bilgilendirme amaçlı olup, değişkenlik gösterebilir. Lütfen ilgilendiğiniz araçların fiyatları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için kendi internet sitesinden bilgi alın.

En Ucuz Araba Modelleri

En Uygun Sedan Model Araç 2022

Bu başlık altında iki farklı araç modeli ön plana çıkıyor. Ortalama fiyat aralığınının 290.000 – 350.000 TL arasında yer aldığını belirtmek isteriz. 2022 model en ucuz araba modelleri baz alınırken, 2019 yılı fiyatlarına dikkat edildiğini belirtmek isteriz. Biz her ne kadar iki araç fiyatının altını çizmiş olsak da siz Hyundai, Kia, Citroen ve Peugeot modellerine de göz atabilirsiniz.

Neden Bu Markalar?

Çünkü 2021 yılından itibaren araç fiyatlarında çok ciddi bir yükselme oldu. Hyundai, Renault, Kia, Citroen, Peugeot, Dacia ve Fiat marka araçlar, şu an için alınabilecek en uygun fiyatlı araç seçenekleri ile dikkatleri üzerinde topluyor. Biz kafa karışıklığına neden olmamak amacıyla bu araç modellerinin hepsini incelemedik. Siz daha detaylı bilgi almak için ayrı ayrı marka ve modellere göz atarak inceleyebilirsiniz.

Fiat Egea 2022 Fiyatları

En Ucuz Araba Modelleri 2022

En Ucuz Araba Modelleri 2022

Egea, şüphesiz sedan araç seçeneği söz konusu olduğunda piyasada çok ciddi anlamda etki etmiştir. Türkiye’de üretiliyor olması ve multijet 2 motoru sayesinde, konfor ve ekonomiyi bir arada sunmaktadır. Bu sebeple Fiat Egea değerlendirilebilir. Yalnız multijet motorun dizel modellerde olduğunu ve fiyat aralığının daha yüksek olduğunu belirtmek isteriz. Egea Fire motoru da son derece başarılı ve olumlu yorum alan bir motordu.

Fiat Egea Sedan 2022  Easy 1.4 Fire 95 HP: 365.900 TL Başlayan Fiyatlarla 01/07/2022

Renault Taliant Fiyatları

En Ucuz Araba Modelleri 2022

En Ucuz Araba Modelleri 2022

Bir diğer başarılı sedan modeli de Renault Taliant olarak ön plana çıkıyor. Renault Taliant ayrıntılarda boğulmak istemeyen, sadeliği sevenler için oldukça başarılı bir model olmuş. 2022 yılının en dikkat çeken sedanlarından bir tanesi olarak dikkat çekiyor. Apple Car Play desteği, Park destek sistemi ve yenilenmiş ön yapısı ile son derece başarılı bir araçtır.

Renault Taliant 2022 Joy: 393.600 TL Başlayan Fiyatlarla

En Ucuz Araba Modelleri 2022:  En Uygun Hatchback Araç

Hatchback modelleri söz konusu olduğunda, pek çok farklı marka ve model dikkat çeker. Şu an hali hazırda araba markalarının ürettiği modellere göz atacak olursak en fazla hatchback araçların üretildiğini görürüz. Bu sebeple hatchback araç almak isterseniz yukarıda altını çizdiğimiz tüm markalara göz atabilirsiniz. Bizim listemizde toplam 5 hatchback araç bulunuyordu. Biz bu listeye 2 ye kadar düşürmeyi başardık.

Renault Clio 2022 Fiyatları

clio

Hiç şüphesiz şu an üretimi yapılan ve yollarda karşılaşma olasılığınızın en yüksek olduğu hatchback araçlar arasında ilk sırada Renault Clio yer alır. Her sene yenilikler yaparak ve tasarımına küçük dokunuşlar yaparak yollardaki üstünlüğünü korumaya devam etmiştir. 65 beygirlik olan modeli, hem ekonomik hem de başarılı bir şehir içi aracıdır.

Renault Clio Joy 2022 1.0 Sce 65 bg: 387.000 TL Başlayan Fiyatlarla

Hyundai i10 2022 Fiyatları

i10

Her ne kadar tam olarak hatchback araç sınıfında yer almıyor olsa da yine de oldukça beğenilen bir araçtır. Hyundai i10 spor iç tasarımı, 8 inç dokunmatik ekranı, sekiz farklı renk seçeneği ve uzmanlardan tam not almayı başarmış motoru ile sizi bekliyor.

Hyundai i10 2022 1.0 MPI 67 PS Jump Manuel: 354.700 TL Başlayan Fiyatlarla

Okuyunuz: En Az Yakan Arabalar 

2022 Model En Uygun Suv Araçlar

Ekonomik araç arayışında bizi en fazla zorlayan başlığın suv araçlar olduğunu söylemek isteriz. Seçeneklerimizi farklı markalarda önce 6 modele sonra 1 modele kadar düşürdük. Daha sonrasında ise Fiat Egea Crossover modelini de listemize dahil etmeye karar verdik. Bilindiği üzere Cuv ve Suv birleşimi olan Crossover araçlar, fiyat bakımından SUV modellerine göre biraz daha ekonomiktir.

Hyundai Bayon 2022 Fiyatları

En ucuz araba

En ucuz araba

Tartışmasız Suv sınıfının en uygun ve en yeni aracı olarak Hyundai Bayon’dan bahsedebiliriz. Bayon 4.2 metrelik uzunluğu ile şehir içinde de sizi zorlamayacaktır. Hyundai kalitesi ve ayrıcalıklı özellikleri bir arada değerlendirilecek olursa, satın alınabilecek önemli araç modelleri arasında yer alacaktır. Suv araç satın almak istiyorsanız Hyundai Bayon ile en yakın fiyata sahip araç modelleri arasında ciddi anlamda fark olduğunun da altını çizmek isteriz. Şehir içinde 8.2 litre yakıt tüketen araç ortalama yakıt oranı ile de oldukça başarılıdır.

Hyundai Bayon 2022 1.4 MPI 100 PS Jump Manuel: 554.750 TL Başlayan Fiyatlarla

Fiat Egea Cross Street 2022 Fiyatları

En ucuz araba

En ucuz araba

Fiat Egea, Hyundai Bayon ile aynı uzunluğa sahiptir. Alışık olduğumuz Egea stilinin dışına çıkan bu araçta hem iç tasarımda hem de dış tasarımda farklılıklar göze çarpar. Genel anlamda Egea’nın fiyat performans ayrıcalığını sabit tuttuğunu da belirtmekte fayda vardır. Özellikle 1.4 Fire modeli hem ekonomik hem de ayrıcalıklı bir ürün olarak dikkat çeker. Egea Cross beyaz ile birlikte 7 farklı renk seçeneğine sahiptir. Farklı bir araca sahip olmak isterseniz tercihinizi Fiat Egea Cross Street’ten yana kullanabilirsiniz. Şu an için piyasada Crossover fiyatları göz önüne alındığında en ekonomik aracın bu olduğunu belirtmiş olalım.

2022 Fiat Egea Cross Street 1.4 Fire 95 HP: 410.900 TL (Crossover) Başlayan Fiyatlarla

Araç Araştırırken Nelere Dikkat Etmeli

Araba satın almadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli konu ihtiyaçlardır. Toplam bagaj hacmi, yakıt tüketimi ve performans gibi isteklerinizi iyi incelemeniz tavsiye edilir. Genellikle motor hacmi söz konusu olduğunda, araçların çekmeyecek olması, güçsüz olması gibi durumlar akıllara gelir.

Şurası unutulmamalıdır ki, yeni nesil araçlarda performans sadece motor hacmine bağlı değildir. Başka bir deyişle yeni nesil 1.0 motora sahip bir araç eski 1.6 motor hacmine sahip bir araçtan çok daha başarılı olabilir.

Tüm bu seçenekler bir arada değerlendirilmelidir. Bir diğer önemli konu ise yakıt sarfiyatıdır. Araçlar genellikle ortalama yakıt tüketimi baz alınarak belirlenir. Burada şehir içi yakıt tüketimine dikkat edilmesi önemlidir.

Araç markalarının bu yakıt tüketimlerini, uzman pilotlar tarafından yaptırıldığı unutulmamalıdır. Bu sebeple fiyat aralığının göz önüne alınması son derece önemlidir.

Okuyunuz: Experix Oto Ekspertiz