Mardin Midyat Oto Ekspertiz

Şehrin en güzide oto ekspertiz firması haline gelmiş olan Mardin Midyat Oto Ekspertiz; sınırsız ve kaliteli hizmetleriyle hızla büyümeye devam ediyor. Firmada bulunan kaliteli ve uzman ekipten oluşan personel kadrosu ile müşterileri büyüleyen ekspertiz firması; aynı zamanda oto ekspertiz işlemlerinde kullanılan cihazların yeni teknolojiye ayak uydurması ile cazibe toplamakta zorluk çekmiyor. Firma yalnızca şehirde bulunan müşterilerine değil çevre illerden gelecek olan müşterilerine de randevu sistemi ile bir davet kapısı oluşturuyor.

İkinci el araç alım satım işlemlerinde bir güven aralığı oluşturan Mardin Midyat Oto Ekspertiz, detaylı ve dikkatli incelemeler sonucunda sunmuş olduğu ekspertiz raporları ile oluşturulan güven aralığına adeta ışık tutmaktadır. Firmada yalnızca araç için ekspertiz hizmeti bulunmuyor. Bunun yanı sıra araç sigorta ekspertiz hizmeti de veren firma, müşteriler adına resmen portföy haline geliyor.

Oto ekspertiz işlemlerinde kullanılan teknoloji harikası cihazları sıralamak gerekirse;

  • Sıcaklığı kontrol altına alan Dyno Fanı,
  • Dyno Fren Test Cihazları
  • Rot Balans Ayar Makinaları (%0.03 gibi çok düşük bir hata payına sahiptir.)
  • xTool OBD Cihazları (Araç ile ilgili beyin işlemlerinde adeta fark yaratıyor.)
  • Akü Test Cihazları

Sıralamış olduğumuz yeni teknoloji ve kaliteli cihazlar ile yapılan ekspertiz işlemlerinde hata payı neredeyse sıfıra indiriliyor.

EKSPERTİZ RAPORU OLMADAN ARAÇ SATIŞI GERÇEKLEŞİR Mİ?

Sorumuzu cevaplamadan önce ikinci el araç alım satım işlemleri hususunda Ticaret Bakanlığı’nın 2019 yılında resmî gazetede yayımlanmış olan yönetmeliğinden bahsetmek istiyoruz. Yayımlanan yönetmelikte; 8 yaşını geçmiş ve 160 bin kilometrenin üzerinde bulunan araçlar muaf tutulmak üzere ikinci el araç satım işlemlerinde ekspertiz raporu zorunlu hale gelmiştir. Zorunlu hale gelmiş olan bu husus araç alım satım işlemlerinden 3 gün önce gerçekleştirilmek zorundadır. Bu durumda araç alım satım işlemlerinde yönetmelikte belirtilen muaf hususlar çerçevesinde araç alım satım işlemleri pekâlâ gerçekleştirilebilir. Ancak biz ekspertiz raporu olmadan araç alım satım yapılmasını tavsiye etmiyoruz. Mardin Midyat Oto Ekspertiz olarak sıfır araçlarda bile kusur bulduğumuz şu dönemde hiçbir kimsenin zaman ve maddiyat tasarrufunda kayba uğramasını istemeyiz.

Midyat Oto Ekspertiz

EKSPERTİZ FİRMALARI HATA YAPAR MI?

Ekspertiz firmalarının hazırlayıp müşterilere sunmuş oldukları raporlarda kimi zaman hata yapmış olduklarını hepimiz duyuyoruz. Buna müteakip kimi hatalar ciddi maddi zararlara yol açtığından ötürü adli vakalara da sebebiyet verebilmektedir. Ancak burada bizim için mütevazi olsa da bir iddia da bulunmak istiyoruz. Firmada kullanılan cihazlar ve gerek tecrübeli ekibimiz ile bu hataları sıfıra indirmiş bulunmaktayız. Hiçbir zaman hata yapmayacağız iddiasında bulunmuyoruz çünkü; makinaların dahi üretilen firma tarafından yapılan açıklamalarında çok az da olsa bir hata payının bulunduğunu bilmekteyiz. Fakat Mardin Midyat Oto Ekspertiz olarak şimdiye dek hiçbir müşterimizi ciddi bir maddi ve zaman tasarrufunda zarara uğratmadık ve ortaya çıkan en ufacık bir pürüzü bile çözmek için var gücümüzle çalıştık.

KESİN EKSPERTİZ RAPORU NEDİR?

Az önce bahsetmiş olduğumuz ekspertiz raporlarında oluşan hatalar sonucu açılmış olan davalarda mahkeme heyeti tarafından hazırlanması istenen bir rapordur. Mahkeme isterse adli yargı bünyesinde bulunan bilirkişi eksperler tarafından hazırlanmasını talep eder isterse TSE belgeli ve işinde kaliteli bir ekspertiz firmasından isteyebilir. Mardin Midyat Oto Ekspertiz firması olarak bu tarz durumlarla bazen karşılaşmaktayız. Kesin ekspertiz raporlarının faaliyet alanı yalnızca adli vakalar ile sınırlı değildir. Herhangi bir kaza menfi tespit durumunda da oluşacak olan zarar kesin ekspertiz raporu ile ortaya çıkmaktadır.

HASAR EKSPERTİZ RAPORU NASIL ALINIR?

Firmamızın önde gelen hizmetlerinden biri olan hasar ekspertiz raporunu almak için bizlere uğramanız aksi halde randevu ile ulaşmanız yeterli olacaktır. Gerisini Mardin Midyat Oto Ekspertiz olarak tüm sorumluluk bilincimiz ile halledeceğiz. Ancak yine de nasıl alındığı ile ilgili birkaç bilgi vermek gerekirse;

  • Öncelikle rapor araçtaki değer kaybı ve hasar tespiti için hazırlanır.
  • Hazırlanacak olan bu rapor tecrübeli ekibimizde bulunan bilirkişi eksperler tarafından ele alınır.
  • Bilirkişi eksperler tarafından kaza fotoğrafları, tutanakları ve kusur durumları gibi hususları incelenerek bir hasar ekspertiz raporu hazırlanır.
  • Son aşamada sunuma hazır olan ve büyük titizlikle hazırlanan rapor müşteriye sunulur. Ayrıca rapordaki hususlardan birebir sorumlu olduğumuzun bilincini taşıdığımızdan raporun her alanda kesin geçerliliğinin olduğunu da söylemekten çekinmiyoruz.
Değerlendirme Notu