BMW iX M60 Super Bowl sadece iyi görünmekle kalmaz, aynı zamanda Tesla’ya rakip olacak performans istatistiklerine sahiptir ve bir çevre hayranıdır. BMW iX M60 Super Bowl‘ın en son Super Bowl reklamını görücüye çıkardığı düşünüldüğünde kesinlikle büyük planları var ve biraz yardım için Arnold Schwarzenegger, Salma Hayek ve Ralf Moeller’den yardım istedi.

BMW iX elektrikli crossover için Super Bowl reklamı, Arnold Schwarzenegger’i Yunan tanrısı Zeus ve Salma Hayek’i tanrıça Hera olarak canlandırıyor. Esprili reklam, emekli olan ve Olympus Dağı’ndan Palm Springs, California’ya taşınan tanrıları tasvir ediyor. Ne yazık ki modern dünya Zeus için pek uygun değil. Yunan tanrısı havuz başında tembellik etmekten hoşlanırken, elektriği kontrol eden bir diyet için tuhaf olan mikrodalga ve ışık düğmelerini kullanmakta zorlanır.

Ve sadece bu değil, BMW Electric de Yunan mitolojisinden ödünç aldı; Schwarzenegger ve Hayek mitolojik çift Zeus ve Hera’yı oynarken Moeller Poseidon’u oynuyor. Hayranların bu Super Bowl’un şimdiye kadarki en iyi reklamı olarak adlandırmalarının nedeni burada.

Reklam, Schwarzenegger ve Hayek’in Olympus Dağı’nda emekli olduklarını duyurmasıyla başlıyor. Poseidon onlara nereye gideceklerini sorar ve Zeus yıldırımını California, Palm Springs’e doğrultur. Atış, bir havuz şamandırasında ona doğru hareket eder ve çit düzeltici çalışmayı bıraktığında komşusu ondan “bedava şarj” istediğinde rahatsız olur.

Reklamda insanlar Zeus’tan bitmiş pilleri için bir miktar ücret istemeye devam ediyor ve Zeus tüm kesintilerden bıkmış durumda. Artı, mikrodalgayı veya elektrik prizlerini anlayamıyor.

Ancak Hera yeni bir BMW iX ile ortaya çıkınca işler daha iyiye gider. Zeus aracı sever ve çift araba kullanırken klasik Eddy Grant şarkısı  Electric Avenue’nun keyfini çıkarır . Ayrıca, ekranın alt kısmındaki akıllı uyarıya da dikkat edin: “Kapalı parkurda ölümsüz profesyonel sürücü.” Reklam, çiftin şarkıya eşlik etmesiyle sona erer. Zeus, tüm trafik ışıklarını yeşile çevirmek için elektrik çekme yeteneğini kullanır. Hera kameraya bilmiş bir şekilde sırıtıyor. Bu 60 saniyelik reklam, Super Bowl’un ilk çeyreğinde üçüncü reklam arasında oynayacak.

Stresli olduğu için Hera ona bir ziyafet verir. Bir BWM All-Electric iX, Zeus’un “tamamen elektrikli” parçadan memnun olduğunu görüyor. Çift, Zeus’un eğlence için elektrik hatlarını zapladığı bir gezintiye çıkar. Hera sonunda bilmiş bir gülümseme veriyor ve Instagram bunun “şimdiye kadarki en iyi reklam” olduğunu düşünüyor.

BMW iX M60

BMW iX M60

BMW iX M60 Super Bowl

Hayek ve Schwarzenegger zorlayıcı bir dava açarken, özelliklerden bahsedelim. BMW iX’in 111,5 kWh pili o kadar büyük değil ve yine de 516 beygir gücü ve 564 lb-ft tork üretecek. BMW iX M60 Super Bowl ‘un ayrıca 300 millik bir menzile ve 0’dan 60 mil / saate 4,6 saniyelik bir sürat koşusuna sahip olması muhtemeldir.

Daha fazlasını istiyorsanız, BMW iX M60 , Sport Modunda 610 beygir ve 811 lb-ft tork ve dört tekerlekten çekiş performansında 532 beygir gücü ve 749 lb-ft tork ile performans versiyonu olacak. iX M60, 0’dan 60 mil/sa hıza sadece 3,6 saniyede koşacak ve 280 mil menzile sahip olacak.

Bu, onu Tesla modelleriyle sıkı bir şekilde karşı karşıya getiriyor, ancak BMW iX’in kolunda bazı gizli güzellikler var. Elektrik motoru hiç ender toprak metalleri kullanmıyor, bu yüzden çevreyi sevenler ve onu kurtarmak için bir Tesla satın almaktan fazlasını yapmak isteyenler için bir nimet.

Ve biraz hızı sevenler için, otomatik seviye kontrollü M-ayarlı çift dingilli havalı süspansiyon, BMW iX M60 Super Bowl M60’ı dağ yollarında keyifle sürerken bile sabit tutacaktır. Schwarzenegger ve Hayek’in bu kadar memnun görünmesine şaşmamalı.

BMW iX M60 Super Bowl

BMW iX M60 Super Bowl

BMW iX M60 Super Bowl  Bazı Özellikleri

Başlangıçtan itibaren tamamen elektrikli mobilite için tasarlanan ilk BMW M otomobili için yeşil ışık. BMW Group, yeni teknoloji amiral gemisinin üçüncü, daha da güçlü model çeşidini sunar: BMW iX M60 (kombine güç tüketimi: WLTP’ye göre 24,7 – 21,7 kWh/100 km*; kombine CO2 emisyonu: 0 g/km). 455 kW/619 hp** çıkış, Spor Modunda sırasıyla 1.015 Nm* maksimum tork ile etkinleştirilen Başlatma Kontrolü ile 1 100 Nm* ve M’ye özel süspansiyon kurulumuyla, dünya çapında olağanüstü bir performans deneyimi ekler. yerel emisyonsuz mobilite.

BMW iX M60, sürekli olarak sürdürülebilirliğe yönelik bir araç konseptini modern bir Spor Aktivite Aracının tasarımı ve heyecan verici dinamik sürüş özellikleriyle birleştirir. Bu şekilde BMW i, BMW X modelleri ve BMW M GmbH’nin üç dünyasının en iyilerini bünyesinde barındırır. Otomatik sürüş, çalıştırma ve bağlantı alanlarını da içeren teknolojik özellikleriyle yeni BMW iX M60, gelişmiş lüks, yüksek performans ve premium karaktere yönelik yeni bir anlayışı temsil ediyor.

BMW M marka stiline damgasını vuran elektrikli mobilite için başlangıç ​​sinyali.
BMW iX M60, durduğu yerden 100 km/s hıza yalnızca 3,8 saniyede* ulaşır. M’ye özgü elektrikli tahrikinin şiddetli güç sunumu, yüksek yük aralıklarında istikrarlı bir şekilde devam eder, böylece hızdaki artış da elektronik olarak sınırlandırılmış 250 km/s’lik maksimum hıza kadar neredeyse sabit kalır. WLTP test döngüsünde belirlenen BMW iX M60 Super Bowl ‘un menzili 566 kilometreye kadardır*.

BMW iX M60 Super Bowl ‘un piyasaya çıkışı, BMW M GmbH’nin 50 yıl önce başlayan tarihinde bir dönüm noktasıdır. BMW i4 M50 ile birlikte (kombine güç tüketimi: WLTP’ye göre 22,5 – 18,0 kWh/100 km; kombine CO2 emisyonu: 0 g/km), BMW M markasının elektrikli performans otomobilleri segmentine çıkışını somutlaştırıyor. Son derece duyarlı aktüatör tabanlı tekerlek kayma sınırlaması ve diğer şeylerin yanı sıra otomatik seviye kontrollü M özel olarak ayarlanmış çift dingilli havalı süspansiyonu içeren bir süspansiyon teknolojisi ile birlikte elektrikli dört tekerlekten çekişin aşırı gücü ve hassas kontrolü, damgasını vuran BMW M sürüş deneyimi, çeviklik ve hassasiyet sağlar.

BMW iX M60 Super Bowl, BMW Group Dingolfing Fabrikasında tamamen elektrikli Spor Aktivite Aracının (SAV) diğer model çeşitleriyle birlikte üretilir. Dünya prömiyeri Ocak 2022’de Las Vegas’ta (ABD) Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) olacak. Küresel pazar lansmanı Haziran 2022’de başlayacak.

* Aracın şu ana kadarki gelişim durumuna göre tahmin değeri.
** Geçici performans artışı <10 saniye sırasında 455 kW’a kadar 397 kW’a kadar elektrikli tahrik.

Dengeli Araç Konsepti: BMW iX M60 Super Bowl, Son Derece Sportif Yönelim

BMW iX M60 Super Bowl ‘un araç konsepti, yüksek performans özelliklerine sahip tamamen elektrikli bir SAV için ideal bir temel sağlar. Hem gövde yapısı hem de tasarım ilkesi ve süspansiyon düzeni, üstün sürüş konforunu sportif kullanım özellikleriyle birleştirmeye yöneliktir. Alüminyum uzay çerçevesi konsepti ve tavan, yan ve arka kısımlardaki karbon fiber takviyeli plastik (CFRP) içeren karbon kafes, artırılmış sağlamlığı optimize edilmiş ağırlıkla birleştiren akıllı bir malzeme karışımıdır. Ağırlığı azaltmak için CFRP kullanımı BMW M GmbH’de uzun bir geleneğe sahiptir. Özellikle hafif olan yüksek teknoloji ürünü malzeme, 2003 yılında tanıtılan BMW M3 CSL’de motor performansı ve ağırlığın birleştirilmesinde şimdiden harika sonuçlar elde etti. Böylece BMW M GmbH, büyük ölçekli otomotiv üretiminde CFRP kullanımına öncülük etti.

BMW iX M60 Super Bowl Tasarım Noktalarında Yenilikçi

Başlangıçtan itibaren tamamen elektrikli mobilite için tasarlanan ilk BMW M otomobili için yeşil ışık. BMW Group, yeni teknoloji amiral gemisinin üçüncü, daha da güçlü model çeşidini sunar: BMW iX M60 (kombine güç tüketimi: WLTP’ye göre 24,7 – 21,7 kWh/100 km*; kombine CO2 emisyonu: 0 g/km). 455 kW/619 hp** çıkış, Spor Modunda sırasıyla 1.015 Nm* maksimum tork ile etkinleştirilen Başlatma Kontrolü ile 1 100 Nm* ve M’ye özel süspansiyon kurulumuyla, dünya çapında olağanüstü bir performans deneyimi ekler. yerel emisyonsuz mobilite.

BMW iX M60 Super Bowl, sürekli olarak sürdürülebilirliğe yönelik bir araç konseptini modern bir Spor Aktivite Aracının tasarımı ve heyecan verici dinamik sürüş özellikleriyle birleştirir. Bu şekilde BMW i, BMW X modelleri ve BMW M GmbH’nin üç dünyasının en iyilerini bünyesinde barındırır. Otomatik sürüş, çalıştırma ve bağlantı alanlarını da içeren teknolojik özellikleriyle yeni BMW iX M60 Super Bowl, gelişmiş lüks, yüksek performans ve premium karaktere yönelik yeni bir anlayışı temsil ediyor.

BMW M marka stiline damgasını vuran elektrikli mobilite için başlangıç ​​sinyali.
BMW iX M60, durduğu yerden 100 km/s hıza yalnızca 3,8 saniyede* ulaşır. M’ye özgü elektrikli tahrikinin şiddetli güç sunumu, yüksek yük aralıklarında istikrarlı bir şekilde devam eder, böylece hızdaki artış da elektronik olarak sınırlandırılmış 250 km/s’lik maksimum hıza kadar neredeyse sabit kalır. WLTP test döngüsünde belirlenen BMW iX M60’ın menzili 566 kilometreye kadardır*.

BMW iX M60’ın piyasaya çıkışı, BMW M GmbH’nin 50 yıl önce başlayan tarihinde bir dönüm noktasıdır. BMW i4 M50 ile birlikte (kombine güç tüketimi: WLTP’ye göre 22,5 – 18,0 kWh/100 km; kombine CO2 emisyonu: 0 g/km), BMW M markasının elektrikli performans otomobilleri segmentine çıkışını somutlaştırıyor. Son derece duyarlı aktüatör tabanlı tekerlek kayma sınırlaması ve diğer şeylerin yanı sıra otomatik seviye kontrollü M özel olarak ayarlanmış çift dingilli havalı süspansiyonu içeren bir süspansiyon teknolojisi ile birlikte elektrikli dört tekerlekten çekişin aşırı gücü ve hassas kontrolü, damgasını vuran BMW M sürüş deneyimi, çeviklik ve hassasiyet sağlar.

BMW iX M60 Super Bowl, BMW Group Dingolfing Fabrikasında tamamen elektrikli Spor Aktivite Aracının (SAV) diğer model çeşitleriyle birlikte üretilir. Dünya prömiyeri Ocak 2022’de Las Vegas’ta (ABD) Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) olacak. Küresel pazar lansmanı Haziran 2022’de başlayacak.

Dengeli araç konsepti, son derece sportif yönelim.
BMW iX’in araç konsepti, yüksek performans özelliklerine sahip tamamen elektrikli bir SAV için ideal bir temel sağlar. Hem gövde yapısı hem de tasarım ilkesi ve süspansiyon düzeni, üstün sürüş konforunu sportif kullanım özellikleriyle birleştirmeye yöneliktir. Alüminyum uzay çerçevesi konsepti ve tavan, yan ve arka kısımlardaki karbon fiber takviyeli plastik (CFRP) içeren karbon kafes, artırılmış sağlamlığı optimize edilmiş ağırlıkla birleştiren akıllı bir malzeme karışımıdır.

Ağırlığı azaltmak için CFRP kullanımı BMW M GmbH’de uzun bir geleneğe sahiptir. Özellikle hafif olan yüksek teknoloji ürünü malzeme, 2003 yılında tanıtılan BMW M3 CSL’de motor performansı ve ağırlığın birleştirilmesinde şimdiden harika sonuçlar elde etti. Böylece BMW M GmbH, büyük ölçekli otomotiv üretiminde CFRP kullanımına öncülük etti.

Yüksek voltajlı akü, alt gövdenin derinliklerine yerleştirilmiştir ve aracın ağırlık merkezini alçaltır, bu da çevik kullanım ve dengeli aks yükü dağılımı sağlar. Bu nedenle BMW iX M60 Super Bowl‘un performans özellikleri yalnızca büyüleyici bir şekilde ani hızlanma ile değil, aynı zamanda son derece dinamik durumlarda bile her zaman hassas bir şekilde kontrol edilebilen olağanüstü viraj alma dinamikleri ve yol tutuşuyla karakterize edilir. Mükemmel dengeli sürüş özellikleri, BMW iX M60’a tüm hızlarda kendinden emin ve hafif ayaklı bir his verir. Ayrıca sürücüye tipik BMW M tarzında net geri bildirim vererek fiziksel sınırlarda sürülebilir.

Geleceğin yeni modüler sistemini temel alan ilk BMW M otomobili.
BMW iX M60, tipik M performans özelliklerini BMW Group’un otomatik sürüş, çalıştırma, bağlantı ve dijital hizmetler alanlarında geleceğin yeni modüler sisteminin olağanüstü gelişmiş teknolojisiyle birleştirir. Bu, rekabet ortamında benzersiz olan bir premium mobilite deneyimi yaratır. Tamamen yeniden geliştirilen iç mimari de buna katkıda bulunur ve olağanüstü cömert bir alan hissi yaratır.

Diğer model çeşitleri gibi, BMW iX M60 da sürücü destek sistemleri alanında BMW tarafından şimdiye kadar sunulan en kapsamlı standart donanım yelpazesinin yanı sıra sayısız yeniliğe sahiptir. Yeni nesil sensörler, yeni bir yazılım yığını ve güçlü bir bilgi işlem platformu, orta vadede 3. seviye işlevsellik ile otomatik sürüş ve park etme işlevlerini sürekli olarak geliştirmek için önemli bir potansiyel sağlar.

En yeni nesil iDrive ekran ve kontrol sistemi, sürücü ve araç arasındaki etkileşimi genişleterek doğal diyaloga olanak tanır. Yeni BMW İşletim Sistemi 8’i temel alır ve yeni BMW Kavisli Ekranın dokunmatik işlevine ve kapsamlı bir şekilde geliştirilmiş BMW Akıllı Kişisel Asistan ile sesli iletişime net bir şekilde odaklanılarak tasarlanmıştır. Uzaktan Yazılım Yükseltmeleri, yeni ve geliştirilmiş araç işlevlerini kablosuz olarak yükleme imkanı sunar. Bulut tabanlı BMW Haritalar sistemi ve Kontrol Ekranındaki Artırılmış Gerçeklik Videosu ile navigasyon, hızlı ve hassas rota planlamasının yanı sıra mükemmel trafik rehberliği sağlar.

Net tasarım dili, yenilikçi alan hissi, son derece kapsamlı standart donanım

Modern bir SAV’ın güçlü oranları, azaltılmış yüzey tasarımı ve hassas ayrıntılar, net dış görünümü karakterize eder ve BMW iX M60’a kendine özgü varlığını verir. Mavi renkte boyanmış ve M logosuna sahip spor fren sisteminin fren kaliperleri, ön yan panellerde ve aracın arkasında yeni Parlak Siyah/Titanyum Bronz kaplamada BMW Individual Titanium Bronze Dış Tasarım ve M logoları net bir görünüm sağlar.

Geniş, yüksek kaliteli ve yenilikçi tasarımlı iç mekan, sürücünün aktif olarak sürüşe konsantre olmasına yardımcı olurken aynı zamanda seyahat konforu ve ilerici lüksün keyfini sunar. Entegre koltuk başlıklarına sahip çok işlevli koltuklar, büyük BMW Kavisli Ekran, altıgen direksiyon simidi ve antrasit renkli tavan kaplaması sürüş keyfini artırır. Orta tünelin ortadan kaldırılması, ek bacak mesafesinin yanı sıra depolama alanı ve yüksek kaliteli bir mobilya parçası tarzında tasarlanmış bir orta konsol yaratır.

İsteğe bağlı Suite iç mekanı, doğal deri koltuklar, gösterge paneli, orta konsol ve kapı döşeme yüzeylerinin yanı sıra Altın Bronz yüzeyler ve kontrolleri içerir. Seçilen ekran düzeninden ve etkinleştirilen My Mode’dan bağımsız olarak, bilgi ekranının sol tarafında bir M logosu gösterilir.

BMW iX M60 Super Bowl‘ın özel karakteri, olağanüstü kapsamlı standart donanım seviyesiyle daha da vurgulanır. Diğer şeylerin yanı sıra, BMW Live Profesyonel Kokpit ve işlevlerin konuşma ve hareketlerle çalıştırılmasına olanak tanıyan BMW Natural Interaction, Bowers & Wilkins Diamond Surround Ses Sistemi, BMW Lazer Işığı, Konfor Erişimi, sürücü ve ön yolcu için Aktif Koltuk Havalandırması ve Isı Konfor Paketi.

Bütünsel sürdürülebilirlik konsepti: Kontrollü hammadde çıkarma, yüzde 100 yeşil elektrik kullanarak üretim, yüksek oranda doğal ve geri dönüştürülmüş malzeme.


Tüm değer zinciri boyunca kaynakların sorumlu bir şekilde kullanılması ve tüm ürün yaşam döngüsü boyunca CO2 ayak izinin maksimum düzeyde azaltılması,BMW iX M60 Super Bowl’un  ileriye dönük premium mobiliteyi nasıl anladığını ve tanımladığını ifade eder. Bu bütünsel yaklaşım, araç geliştirmede, tedarik zinciri boyunca ve BMW iX M60 Super Bowl‘un üretiminde tutarlı bir şekilde uygulanmaktadır. BMW i markası hem ekolojik hem de sosyal sürdürülebilirliği temsil eder.

Yüksek voltajlı piller için gerekli olan kobalt ve lityum tedariği, BMW Group tarafından Avustralya ve Fas’taki kontrollü kaynaklardan sağlanıyor ve pil hücresi üreticilerine teslim ediliyor. Elektrik motorlarının tasarım ilkesi, sürücülerin rotorlarında nadir toprak metallerinin kullanımından vazgeçmeyi mümkün kılar. Ayrıca şirket, güneş enerjisi santrallerinden elektrik kullanarak üretilen alüminyum satın alıyor.

Araçların yanı sıra pil hücrelerinin üretiminde de yüzde 100 yeşil elektrik kullanılıyor. Yüksek oranda ikincil alüminyum ve geri dönüştürülmüş plastik de BMW iX M60 Super Bowl‘un kaynak verimli üretimine katkıda bulunur. İç mekanda FSC sertifikalı ahşap, zeytin ağacı yaprağı özü ile tabaklanmış deri ve diğer doğal malzemeler bulunuyor. Diğer şeylerin yanı sıra, geri dönüştürülmüş balık ağları, yer döşemeleri ve yer paspasları için hammadde görevi görür.

Okuyunuz: Experix Oto Ekspertiz